Šoférovanie s 13-mesačným

leona1234
12. mar 2023

Ahojte!
Chcem sa spýtať ako to je pri jazdení na aute s ročným dieťaťom.
Mame autosedacku (joie do 18kg) za spolujazdcom, dieťa má 13m a sedí ešte v protismere. Musí sediet niekto pri ňom vzadu alebo tam môže byť aj sám?
Pretože, môj brat tvrdí, ze dieťa nemá čo sediet samo vzadu, ze musí byt pri ňom niekto, alebo ze si ho mám dať dopredu.
Často s ním chodím do babygym, na nákupy a tak… a šoférujem, zároveň naňho v zrkadle dohliadam… a vpredu ho nosiť už nechcem.
Ďakujem

simca06022011
27. mar 2023

@yanni samozrejme, nic nemame nastudovane, nase deti v jaskyni vyrastali a v autach sa nevozili/nevozia, uz vidim ako sackujes skolaka do protismeru. Ale rob ako myslis.

yanni
27. mar 2023

@simca06022011 ja skolaka nesackujem. Sadne si Sama. Vlastne sadla. Do 6,5 roka som Mala dceru v protismere (do 125 cm a 20 kg). Najmladsia, 4,3 roka, 105 cm a 15 kg je stale v protismere. V Skandinavii uplne bezne, vo Svedsku dokonca zakonom Dane dieta do 4 rokov musi byt v protismere.

hefo
27. mar 2023

Zas by som to s tým sedením v protismere toľko nehrotil, je to už len malý posledný príspevok k bezpečnosti oproti iným, dôležitejším veciam, ktoré nie každý dodržiava (analogicky k "zákonu klesajúcich výnosov", keď sa postupne vychytávajú ďalšie a ďalšie veci, tak každý dodatočný krok je drahší a s menším efektom než predošlý). Trebárs zvýšiť predvídavosť a vypnúť telefón je omnoho lacnejšie než drahá protismerná sedačka, ale má väčší efekt.

Osobne sa držím hesla "koho majú obesiť, ten sa neutopí".