Vajíčko do pôrodnice

siss98
16. aug 2022

Ahojte, brali ste si niektorá so sebou aj vajíčko do pôrodnice pri príjme na odchod domov?
Mám termín za dva týždne ale cítim že to príde skorej. Manžel príde z Nemecka až koncom augusta. Ak nebudem mať veľké bolesti, chcem sa odviezť sama a zobrala by som si na izbu aj vajíčko, aby sme mali ísť ako domov a nemusela som niekoho otravovať. (U nás v rodine všetci robia)

veverka84
16. aug 2022

ahoj, ja som si brala sama som sla do porodnice do druheho mesta, nechala som ho v aute na parkovisku v nemocnici a ked sme sli domov baba s vedlajsej izby mi mrkla na malu zaniesla som si tasky vzala vajicko z auta a len malu zapla a sli sme 🙂

siss98
autor
16. aug 2022

@veverka84 u nás veľmi nechcú púšťať z pôrodnice mamky bez dieťaťa 😄 len si neviem predstaviť ako by to bolo napríklad keby som mala veci zatial na vzdycharni ako by zavadzalo

petamich
16. aug 2022

nie, manzel ho priniesol, ked prisiel pre nas ale ak nemas tu moznost, nuz tak tam to vajicko niekde bude 🙂

veverka84
16. aug 2022

@siss98 tak snad pochopia ze nie kazdy ma moznost - a ked nie daj im kluce nech ti to idu vziat ony ked budu mudre.u mna s tym nemal asboslutne nikto problem,vsetko som zbalila obliekla malu seba a uz len tak ako som pisala cele to trvalo 5 min 🙂

veverka84
16. aug 2022

@petamich pani nebude mat manzela v tom case doma a nema jej kto iny pomoct...cize ostava jej len tato moznost 🙂

petamich
16. aug 2022

@veverka84 aha jasne, tak to potom jednoducho aj s vajickom 🙂 suchnu ho pod postel alebo niekam, urcite sa pre neho miesto najde a ked to nepochopia nuz...tak hodia kysly pohlad

veverka84
16. aug 2022

@petamich normalni ludia by to mali pochopit a byt praveze o to viac napomocni no ano najdu sa vselijake sestricky...

andrea_82
16. aug 2022

ja by som ho tiež nechala v aute. Veď počas pobytu po pôrode si vybehneš a vajíčko si vezmeš. U nás nie sú zamknuté dvere nemocnice, veď sa predsa môžeš vyjsť nadýchať čerstvého vzduchu.

beata_k
16. aug 2022

@siss98 Vajicko problem nie je, vezmi. Ale trochu nedomyslene to mas. Ked nebudes mat velke bolesti...A ked budes? Co spravis?
U vas v rodine vsetci robia...Tak hadam poobede skoncia a za tych 5 dni sa niekto najde kto ti ho prinesie.

siss98
autor
16. aug 2022

@beata_k pôjdem hneď keď mi bolesti začnú, nebudem čakať. Musím este deti odviezť k mojej mame.
Neviem, u nás pracujú do večera. Moja mama bude s mojimi deťmi. Svokra nevládze ani chodiť. Ostatná rodina je dosť ďaleko. A tak nejako už bude 😁

siss98
autor
16. aug 2022

@andrea_82 to je to, že záleží od sestričky. Ja plánujem vipku a tam ti musi potom niekto otvoriť. Raz jedna púšťala, ďalšia mala problém.

beata_k
16. aug 2022

@siss98 Len dufam, ze ta neotocia v porodnici. Drzim prst 🍀

siss98
autor
16. aug 2022

@beata_k hádam nie, toto bude môj tretí pôrod, čiže dúfam že spoznám začínajúci sa pôrod 😄 a keď pošlú nevadí, bol to nácvik ')

cimage
16. aug 2022

Pre nas dosiel chlap, ale bez vajca, nechal ho v aute, ze naco ho ma vyberat? 🤦🏽‍♀️. Ale nebol problem, malu sme zobrali na rukach, nikto nic neriesil.

siss98
autor
16. aug 2022

@cimage u nás len vo vajíčku, aspoň tak viem. Najlepšie by bolo keby môžem ísť do auta, cestou odnesiem kufor a zoberiem vajíčko. Dúfam že budú ochotné 😁

veronika3110
16. aug 2022

@siss98 tak to si odvážna :D ja som bola po akútnej sekcii a neviem si predstaviť nič z toho čo ty plánuješ... my sme len cestou z pôrodnice autom prešli po výtlku, mňa nadhodilo a bola to neskutočná bolesť.. myslela som, že sa mi roztrhajú stehy a vypadnú črevá :D
ale dúfam, že všetko dopadne tak, ako si praješ

cimage
16. aug 2022

@siss98 neboj, ked budes sama, tak jasne, ze ta pustia. Dieta zatial niekto postrazi. To mas max 10min.

jaskolka
16. aug 2022

Tak v takom prípade normálne to vysvetlit, pripadne nechaj v aute vajíčko.
Skôr by som premyslela aj alternatívu, že nebudeš môcť šoférovať.
Ja napríklad som mala od začiatku také silné kontrakcie a bolesti, že aj keby som bola šofér neexistuje, aby som zvládla cestu. Ja som nevládala sa ani nadýchnuť takmer od prvej kontrakcie.
Tak treba mať aj plán B
A vipku izbu, u vás sa dá tak vopred objednať? Lebo obvykle to je tak, že keď je volne, ideš tam. Ak nie, bohužiaľ.

mikadooo
16. aug 2022

@siss98 nie, ale boli také baby v pôrodnici. Prihoď si ho ku kufru do pôrodnice a už uvidíš, či bude treba ho brať, alebo donesie až manžel 🙂. Ja by som ho nechala v aute a potom v rámci čakania na prepúšťaciu správu by som si poň vybehla.

nui_concept
Odpoveď bola odstránená
Zobraz