Vajičko verzus perinka pri odchode z pôrodnice

monyg
21. jún 2016

Milé mamičky chcela by som vedieť váš názor ako z pôrodnice domov vajičko alebo perinka.Mam to 3km,a termin pôrodu polovicu júla. Ja osobne by som radšej perinku kôli teplote a stabilite telička je krehké a nestabilne a vo vajičku sa mi to zda také voľne nepohodlne ale vyhlaška vraví niečo iné nuž neviem.Ďakujem Monika

sissy27
21. jún 2016

@monyg nájdeš si videá z crashtestov na youtube sama alebo ti treba dať link? 🙂 ako je asi chránené dieťa pri autonehode v perinke? keď to máš len 3km tak choď kľudne aj pešo s kočíkom a môže byť drobec hoc aj len rozbalený v plienke...
autosedačky nie sú o vyhláške, ale o bezpečnosti... a štatisticky sa najviac dopravných nehôd stáva práve v tesnej blízkosti bydliska / cieľa cesty...

simsalabim
21. jún 2016

@monyg ani by som neuvazovala nad niecim inym, ako vajickom! Niekto do vas nabura a dieta ti vyleti prednym sklom. Ja som mala nehodu s mladsou dcerou, ked mala 3 mesiace. 2 minuty autom od domu, sla som asi 30km/h, lebo som sa potrebovala zaradit z vedlajsej na hlavnu a na tej isiel sialene rychlo nejaky blazon. A vtom naraz ako hrom - do mna zo zadu narazilo auto, slo asi 50km/h, viac sa tam moc neda, je to prudka zakruta - vodic vystupil so slovami - prepacte, ja som sa pozeral, ako ten blazon ide rychlo 😝 Pointa - keby mala nebola v sedacke, neviem, ci by bola medzi nami. Totizto zabudovane autoradio sme nasli vzadu v tom priestore medzi zadnym sklom a za zadnymi sedadlami. Vajicko dieta chrani, poloha je prenho uplne prirodzena, skrcena. Na rukach dieta nemas sancu udrzat, pozri si k tomu videa na youtube.

janezz
21. jún 2016

@monyg pre bezpečnosť určite vajíčko,takto si odvádzajú deti stovky rodičov,aj my sme sk tak malú brali domov a žiadny problém...veď je tam pripútané a pekne si buvinká

janezz
21. jún 2016

@simsalabim presne tak, celkom si neviem predstaviť viezť párdňové bábätko na rukách v perinke...

bubinko1506
21. jún 2016

neviem, ci vobec sestricky alebo prepustajuci lekar by suhlasili s tym, aby babätko bolo pri prepustani iba v perinke. my mame nemocnicu asi 5 minut autom, ale teda jednoznacne budu drobci vo vajickach

mimla
21. jún 2016

Na prevoz autom jedine certifikované vajíčko správne upevnené bezpečnostnými pásmi. Ak budeš mať pocit, že to dáš aj pešo s kočíkom tak kľudne perinka.

mima283
21. jún 2016

Jednoznacne vajicko neboj sa babatku tam bude dobre. Ja by som sa bala skor tej perinky staci silnejsie zabrzdenie a male ti vyleti

mima283
21. jún 2016

A co sa tej teploty tyka, viem ze pidizvickovia nemaju termoregulacnu schopnost, ale hruba perinka v takych teplach podla mna nie je najstastnejsia volba ani pre take male babatko. To myslim ale vseobecne mimo auta

candii
21. jún 2016

Jednoznacne vajicko.. ked tak novorodenecku vlozku do nho. Je jedno kolko to mate km ale bezpecnost je na 1 mieste!

candii
21. jún 2016

@candii inak my sme to mali par metrou ja byvam rovno pod nemocnicou a maleho som dala do vajicka a poriadne priputala

loknicka
21. jún 2016

@monyg my sme isli z porodnice 20 km a bol jul a mala bola spokojna a hlavne urcite v bezpeci s porovnanim s perinkou.... aj si pospinkala

janickacrazy
21. jún 2016

@monyg u nás v nemocnici ti bez vajíčka ani dieťa nedajú, takže jedine vajíčko, existujú aj špeciálne deky do vajíčka s otvormi na pásy, tam dieťatko pekne zabalíš, aby mu nebola zima, aj ked v júli bude aj tak teplo, takže nechápem tvoje obavy, ja mám všetky deti zimné a tiež neboli v perinke a prežili to, ved nepojdeš 100km

tobnuf
21. jún 2016

Zena!!! Bezpecnost je na prvom mieste a je jedno ci idem 50m.. 2km alebo 100km.. take male miminko je krehucke a nevies co sa moze stat.. treba predvidat.. treba dat do autosedacky (vajicka) poriadne priputat v proti smere jazdy! Nikdy by som neriskovala ani kusok teraz su taky arohantny .. opity sofery ze clovek neozaj nevie na koho a kde narazi..

jasminet
21. jún 2016

koncom juna som mala 4 dnove dieta v plienke a body tielku a potili sme sa vsetci... neviem si predstavit balit to este do hrubej perinky - len len na margo periniek v lete....

do mojho muza naburala krasavica rovno pod nasim domom - 3km sem 3 km tam - ak do teba volakto rachne, tak namiesto postielky v izbicke mozes chystat pohreb novorodenca 😅

elise
21. jún 2016

Ak ides z porodnice autom, taxikom urcite vajicko koli bezpecnosti dietatka. Ak idete peso s kocikom tak tam mose ist babo aj s perinkou. Len si neviem predstavit este vliect kufor a tasku.

klodyka76
21. jún 2016

Presne ako píšu všetky žienky...jednoznačne vajíčko! Práve preto, že je bábätko krehké ako píšeš, je to vajíčko neporovnateľne bezpečnejšie a poloha v ňom prirodzenejšia. Neviem ako niekto ešte v dnešnej dobe môže vôbec nad niečim takýmto uvažovať.

papricka33
21. jún 2016

Myslím,ze v tomto prípade je úplne jedno, čo sa ti "zdá" 🙂 ak pojdes autom, sedačku musíš mať a je 100% bezpečnejšia ako by si bábo držala na rukách. V prípade nárazu už pri 50km rýchlosti ti perinka aj s babom vyletí z ruky cez najbližšie okno, alebo ak nebudeš pripútaná privalis ho vlastným telom. Neukotvene predmety, ci nepríputané osoby pri náraze zvyšujú niekoľko násobne svoju hmotnosť a tým aj rýchlosť "letu". Takže dieťa do sedačky a ty vzadu pri ňom pripútaná. To je to, čo pre jeho bezpečnosť môžeš urobiť. Ak ti táto teória nestačí, pozri si nejaké "pekné" crash testy, alebo osvetové videá pre vodičov 😉

vroni
21. jún 2016

V juli do perinky???? Ja mam druhe dieta neskoro novembrove, kosa bola jak v Rusku a viezli sme ho normalne vo vajicku. V juli by som dala maximalne tenke tricko a dupacky, nie este chuda dieta pchat do perinky. Kym nebude dieta velmi predcasny novorodenec, vzdy by som ho dala do vajicka (deti pod 45 cm sa vo vajicku prepravovat nemaju, pre tie su certifikovane vanicky). Nie kvoli vyhlaske, ale kvoli jeho bezpecnosti.

elise
21. jún 2016

Ja rodim koncom augusta zaciatok septembra a urcite vajicko na presun mam bodynko dupacky tenucke a akby bolo chladno prehodim plienocku

sarafortuna
21. jún 2016

My sme cestou z porodnice videli ako sa 10m pred nami vytukali auta, par sekund a neboli by to tuky ale pecka, par metrov a mohli sme to schytat i my. Spekulujes nad niecim, co je davno vymyslene a daneee, ved ako pises, vyhlasku poznas.
Ked nechces vajicko, prejdimsa s kocikom.

rebeka7501
21. jún 2016

@monyg v júli bude 35 stupňov a dieťa v perinke ? Určite vajíčko, najmä kvôli bezpečnosti, sama píšeš, že to nemáte ďaleko. 9 mesiacov bolo pokrkvané v bruchu, tak tých pár minút vo vajíčku.... Alebo kočíkom, prechádzka domov.

maxiva
21. jún 2016

baby ti to napisali uz tisic krat,takze sa nebudem opakovat 😀 snad len pozri si tie videa ako to moze dopadnut,ked nemas dieta v sedacke,alebo vajicku.ja som to videla a doteraz to mam pred ocami 😖 este aj starsia dcera sa musi priputat,hoci sedi aj vzadu a to ma trinast!!

bosoriak
21. jún 2016

21. storocie, pristup k internetu a tieto otazky sa tu opakuju pravidelne. Zeny, na nete su aj informacie, nielen web-shopy! 😀
A k veci - nikdy inak, nez vo vajicku. Zijem v zahranici a tu dieta ani nepustia inak, nez vo vajicku autom z nemocnice.

misel0806
21. jún 2016

Urcite vajicko tu nejde o nepohodlie ,alebo zle pocasie ale o bezpecnost dietata.... Mas to len tri km tolko snad vydrzi ,,,v bruchu je 9 mes skrcene,,,tak co viac riesit😊

zuna89
21. jún 2016

ak sa ti zdá vajíčko nepohodlné, existujú špeciálne certifikované kočíkové vaničky, ktoré sa do auta pripnú ako autosedačka a drobec si v nej pripútaný ležká. my sme s 3mesačným cestovali na vianoce s de 1000km a striedali sme počas cesty vajíčko a vaničku. ja malého pripútavam aj na 10m, v tomto neverím nikomu. a neviem, ale teda mne to vajíčko príde 100x stabilnejšie pri prenášaní krehkého bábätka ako perinka.
a ešte ako píšu baby, neviem ako je to na svk, ale tu ťa z pôrodnice bez vajíčka nepustia

seahorse27
21. jún 2016

Jednoznacne vo vajicku. do perinky by som v polke jula novorodenca asi ani nedavala. Vajicko je novorodencovi prisposobene a 3 km hadam prezije. Obe moje deti prezili cestu z porodnice vo vajci - jedno 35 km (porod vo februari), druhe 50km (porod koncom oktobra). Celu cestu prespali a nemaju ziadnu ujmu na fyzickom ani psychickom zdravi, ani nezamrzli bez perinky 😀 Inak aj na 3km-useku sa moze stat nehoda. Stoji ti to za to?

rheuska
21. jún 2016

No moja mala ma dva týždne. Perika som nepoužila ani raz. Neboj sa. Svoje dieťatko sa naučíš chytať a narábať s nim hneď po pôrode. Oni zase nie sú až také krehke ako sa zdajú cudzie 😉. Keď auto, tak jedine vajíčko, aJ za roh. Ak bude zima, tak manžel zákutí, ak teplo môže použiť klimu (nie počas jazdy iba ochladiť trosku vzduch) dieťatko však vydrží veľa. Však do vtedy bolo v brušku 36,5°. Skôr ho budeš vyzliekať ako obliekať aby sa neprehrialo.

janickacrazy
21. jún 2016

@jasminet No ja poznám jednu, ktorá svoje 2mesačné vozí v kočíku v perinke naobliekané a ešte prikryté dekou hrubou teraz v týchto horkách a potom sa čuduje, že je dieťa spotené, no normálne som bol az toho mimo. Ja malého v bodíčku s krátkym rukávom a ona ako keby bol november. Neviem, čo by mu dala, keby sa narodilo v decembri. 😕

jasminet
21. jún 2016

@janickacrazy to je take slovenske - perinky, pancuchy, fusaky a nanozniky az do 20 stupnov 😉 aj min tyzden ten zbity chlapcek v jasliach - mama v tv v kratkom rukave, maly v kozusinovej bunde v kociku natlaceny...

janickacrazy
21. jún 2016

@jasminet no ved aj táto je mladá baba a tak babuší to dieťa, nechápem, moja mama tiež moje decká viac oblieka ako ja, ale že aj tie mladé a presne ona v krátkom rukáve a v kraťasoch chodí 😀 a decko 4 vrstvy plus kočík