Volkswagen Touran verzus Ford C-max a 3 autosedačky

strakuleska
8. jan 2016

Ak mate niekto skusenosti s volkswagenom touran pripadne s fordom c-max, zmestia sa mi do zadneho radu 3 autosedacky, konkretne vajicko, autosedacka a podsedak? Nase deti maju totiz vek 4,5 roka, 3roky a novorodeniatko. Respektive ako riesite 3 deti takehoto vekoveho zlozenia v aute?

katkazid
8. jan 2016

Nooo my sme zvazovali medzi touranom a s-max ...vybrali sme nakoniec s max...nakolko penuazky nas nepustili. Inac by to asi vyhral Touran 🙂

strakuleska
autor
8. jan 2016

@katkazid myslite s-max alebo c-max?

rooskoliv
8. jan 2016

Skús zvážiť este Opel Zafira. Davaju zlavu 5000E. A chod do predajne a vyskusaj si sedacky umiestnit 😉

katkazid
8. jan 2016

My mame s max. C max by nam bol maly.....aj ked este tento rok sme sa nabalili na letnu dovolenku do ford focus combi....a to dokonva aj s dvomi golfacmi🙂 ale teda s tym ze som sedela vzadu medzi sedackami :D

strakuleska
autor
9. jan 2016

@katkazid Prekvapilo ma, ze ste uprednostnovala touran pred s-maxom. Pretoze ja viem, ze touran je od s-maxu mensi alebo sa mylim?

k_a_j_k_a
9. jan 2016

Skus sa pozriet aj na pegeut 3008, pripadne 5008. Ja keby mam tri deti, tak beriem 5008. 🙂

spoony
9. jan 2016

S výberom medyi tými dvomi autami neporadím, lebo ani s jedným nemám skúsenosti, my sme vami VW Sharan a maximálna spokojnosť. Ale ak hladáte auto pre tri detské sedačky, tak sa hlavne obzeraj po autách, ktoré nemajú vzadu tzv. lavicu ale tri samostatné sedačky, tie sú potom plnohodnotné a určite tam potom vôjdu tri detské sedačky. Pri lavici je to otázne, lebo to miesto v strede je u každého auta inak široké a potom veľmi závisí aj od kombinácie detských autosedačiek, nakoľko každá má iný roymer (vonkajší rozmer konštrukcie). My momentálne máme ford mondeo - máme dve deti (3 a 7) a obidvaja majú ešte veľké autosedačky a v prípade núdze, keď beriem ešte kmotrovu dcéru, tak mi medzi ne vôjde podsedák (ale ten užší aj to na presne).

robin30
9. jan 2016

My mame renault grand espace ten starsi model nie tento novy nedala by som to auto za nic na svete neskutocne vela miesta

kaia
9. jan 2016

My mame VW Touran a druhe auto Ford S- Mas, vzadu v obidvoch 3 autosedacky, ktore su pomerne dost siroke 😊. Obidve auta odporucam, Ford je o nieco vacsi 😊

kaia
9. jan 2016

My mame VW Touran a druhe auto Ford S- Max, vzadu v obidvoch 3 autosedacky, ktore su pomerne dost siroke 😊. Obidve auta odporucam, Ford je o nieco vacsi 😊

strakuleska
autor
9. jan 2016

@kaia co sa tyka porovnania tychto dvoch aut , ktore mate...su v tom zadnom rade (trojmiestnom) asi rovnako siroke alebo mate pocit, ze s-max je sirsi? Pytam sa preto, lebo s s-maxom mam skusenost a na zaklade toho by som si vedela viac predstavit priestor v tourane.

sojorez
9. jan 2016

My mame 2x sedacku 15-36 kg (vek 8 a 6r) a 1x 0-13 kg (novorod),oskusane aj namiesto vajicka sedacka 0-18 kg v kombinacii s tymi dvoma horeuvedenymi... kia carens 2009/ nie samost.sedadla

katkazid
9. jan 2016

@strakuleska noooo tak neviem ci som sa nakoniec nepomylila....asi budes mat pravdu.....prepacte baby. Isto sme pozerali ten vacsi (teda moj manzel) ppdmoenkou bolo aby boli vzadu tri oddelene miesta na sedenie.

katkazid
9. jan 2016
kaia
9. jan 2016

@strakuleska, S-Max je o malo priestrannejsi. Ale VW Touran ponuka tiez v pohode miesto pre 3 sedacky. Je tam naozaj maly rozdiel 😊

mirkaaa80
9. jan 2016

@strakuleska my mame Touran a sice deti 2 ale 3 sedacky sa urcite zmestia. My vozime vajicko, autosedacku a este sa aj ja medzi nich zmestim. Mozem len odporucat, je to top.

zuz02
9. jan 2016

My sme tuto otazku riesili pred 2 rokmi, chceli sme nove auto, ford sme vylucili (kvoli vyssej cene) a rozhodovali sme sa medzi touranom a citroenom c4 picasso. A vyhral citroen. Kvoli cene za ktoru ponukal vybornu vybavu. Vzadu je vela miesta a vmestia sa tam tri deti, teraz mame 2-rocnu, ta ma uz klasicku autosedacku v strednej velkosti, potom tam je 5-r.syn vo velkej autosedacke a 9-r.ma podsedak. Ked sa mala narodila, tak bolo vajicko. Ja som spokojna, jazdi sa mi super, kufor je ok na bezny nakup, ci vozenie kocika, ale ked sme isli v lete do Chorv.., tak sme brali aj stresny box. Mne to auto vyhovuje, jazdim hlavne po meste a parkujem pred panelakom, tak sme nechceli obrovske auto. Ale keby mam dom s vlastnou garazou, tak urcite kupime nieco v takej velkosti ako VW Sharan.

verushkokav
9. jan 2016

My mám OPEL MERIVA , a v pohode sedačka syn /3r./ + podsedák syn /9r./ + 17 r 185 cm vysoký syn , čii v lete , či v zime ...pohodička + OM má velký kufor

yanni
9. jan 2016

Sharan sharan a este raz sharan. donedavna tri deti (dve velke sedacky 15-36 kg a jeden podsedak), teraz dva podsedaky, jedna 15-36 a jedno vajicko. A miesto aj na hlboky kocik, kufor, tasky ale na lyzovacku nam bol treba uz aj stresny box.

salome51
4. jan 2017

My mame teraz volkswagen toran ročník 2005, je 7 miestny. Lenže zatiaľ sme neprušli na to, ako zapnúť bezpečnostný pás keď sedím vzadu v strede medzi deťmi. Stredná sedačka nemá pás,údajne treba použiť zadný ktorý sa používa pre 6ho či 7ho spolujazdca. Lenže ten pás si tam nemam kde zapnúť keď máme dve autosedačky. Neviete mi poradiť?

adamar
4. jan 2017

@salome51 my mame presne ten isty,ale 5 miestny a bola som zapnuta a teraz ma napadlo,ze deti su na izofixoch a dcera ma 5 bodovy tak ona nepotrebuje ten v aute po pravej strane,fiha mrknem to

salome51
4. jan 2017

@adamar no syn má isofixovú sedačku Kidi od 15 - 35 kg, ale nemá vlastné pásy. Je zapútaný tým z auta. Druha sedačka je vajíčko pre 5 mesačného syna.

21
4. jan 2017

Veľmi zaujímavá téma, pretože mi máme starú Octaviu, ktorá dosluhuje a tri väčšie deti, ktoré sa dosť tisnú a neustále rozmýšľame o Sharane či Alhambre. Len nie sú vôbec peniažky. Keby sme kúpili staré, zas aby sme nemuseli hneď investovať...

daniel69
4. jan 2017

Ak je voľba C-max versus Touran, tak Touran, aj keď samozrejme cena je niekde inde. Ale často sa tu spomína S-max versus Touran, a to sú autá rozdielnych tried. Ale ak sa postaví otázka takto, tak samozrejme S-max, s pohonom 4x4 , 132 kw, v slušnej výbave je stále cenovým konkurentom Touranu. Prajem veľa zdaru vo výbere.

21
4. jan 2017

Áno, zabudla som, aj Touran mrkame

daniel69
4. jan 2017

Ešte poznámka. Rodinné autá bývajú využívané intenzívne, čiže o francúzoch by som neuvažoval. Koncernové autá VW nebývajú síce tak páčivé a vyčačkané ako francúzi zvnútra i zvonku (francúzi tomu hovoria šarm pri designe) , VW sa mnohým zdajú "nudné", ale sú spoľahlivé. U francúzov sú časté problémy elektroniky, manažmentu motora, a u dieslov aj problémy so srdcom auta - mechanikou motora. Pravdou je, že aj ford mal, najma počas spolupráce s inými značkami, problémy s motormi, ale dnešné duratorqy sa zdajú byť celkom ok. Navyše ford je známy vynikajúcimi podvozkami, od focusu až po triedu max. Takže tak. Toť moj doplnok. A vopred prosím priaznivcov francúzov aby sa na mňa nehnevali😊. Koľko ľudi, toľko chutí.

anjelicek26
4. jan 2017

@strakuleska zmestit sa zmestia sedacky v pohode, muz ho ma, ja mam sharan... ale teda prijemnejsi je mi sharan... touran je stavany na golfovom podvozku a neni to az tak ono...

daniel69
4. jan 2017

@anjelicek26
Presne tak, platforma nepustí, a rázvor osí kolies určuje vnútorný priestor auta.

soldi
4. jan 2017

Tiež sme riešili niečo podobné a mame toyotu Verso. Vyšla v testoch ako spoľahlivé auto s nízkou kazivostou a vysokou bezpečnosťou. Vzadu mam momentálne dve autosedacky v kategórii 18-36 (cybex a concord, čiže naozaj veľké) plus vajíčko. A máme sedem miestnu verziu, čiže vždy môžeme ešte jedného prehodiť dozadu

monulienkamt
4. jan 2017

my sme mali c-max r.2005, bolo to starsie auto, stale sa tam nieco kazilo, vymenili sme ho, ford ma drahe nahradne diely. priestor vzadu bude na 3 sedacky, je dost siroky, ale kufor je maly, pri 3 detoch Vam stacit nebude, ak tam date kocik, uz tam nezmestite skoro nic