Ako zabaviť mačku?

margieamatusko
23. jan 2024

Dievčatá, možno budete mať nejaké nápady a inšpirácie... Bývame v byte. Kvôli synovi som sa rozhodla pre mačku - našli sme dvojročnú britku z chovnej stanice, pri ktorej som rátala, že bude už mať pubertu za sebou a ktorá bude mať rada svoj pokoj. Mačka je u nás už štvrtý mesiac a ja mám pocit, že ju už nič nebaví. Je to relatívne kľudná, ale ešte stále dosť hravá mačka, no nie je to typ, čo sa zabaví aj so špinkou na podlahe, proste akoby čaká, že ju budeme zabávať, málokedy sa zahrá sama. Má svoje dve obľúbené hry (špagát a guličky), tie sa hráme dookola a mám pocit, že ju už nebavia ani tie.. Snažíme sa jej venovať, ale my už nevieme, čo vymyslieť, aby sme ju zabavili. Každý radí druhú mačku, ale je to dosť veľké riziko, čo k nám domov príde (táto je relatívne kľudná aj v noci, neskáče na linku, v tejto je proste ukážková), jednak financie, ďalšie mačacie WC (nemám kam dať). Máte nejaké tipy, čo funguje ako rozptýlenie u vašich bytových mačiek?

hugger
23. jan 2024

A v čom je problém? Ako reaguje ak sa jej nevenujete?

margieamatusko
autor
23. jan 2024

@hugger Chodí po byte hore-dole a mňauká... alebo spí. Ale to sa ju už pred večerom snažím budiť, aby potom nebuntošila v noci..

ajusa12
23. jan 2024

Naša zbožňuje laser najviac zo všetkého. A odkedy mame zajaca a ďalšiu macku, uz neni taka osamelá a nemnauka. Pred tým robila to co tvoja. Človek aj fo práce chodí a ona nová sama a osamelá. Uz je dobre. Vyhra sa s malou a aj zajaca veľmi ľúbi.

ajusa12
23. jan 2024

Záchody hoci mame 2, chodia obe do obidvoch.

anjelicek26
23. jan 2024

My mame dve macky... zabavia sa same, ale treba im nove hracky, podnety... odlozim, schovam, zasa vytiahnem... maju milion mysi umelych roztahanych po celom dome, niektore piskaju, ine maju goralku... maximalne ich fascinuje pozor - taka ta spulka na nit, ktoru mam v sijacom stroji, to je uplny highlight a hodiny nahanania po celom dome 😂 Bavi ich skovavat sa do papierovych krabic, vyliezt na rebrik, berieme ich obcas na prechadzku na voditku von... teraz je im zima, ale v lete aj dva krat denne... vzdy cakaju poslusne, kym pojdu von...

lenkakravcova
23. jan 2024

@margieamatusko no ale to je normálne, aspoň u našich. Proste to mačky robia. Jedia, spia, wc, pol hod sa niekde pomrvia zahrajú s niečím a zase spia, jedia a wc a tak dookola. 😃 Nejaké extra aktivity im vymýšľať netreba. Oni aj tak najradšej vylihuju.

janulka182
23. jan 2024

u nas je top hracka gumicka do vlasov.

grof_monte_christo
23. jan 2024

Moja mačka teraz celé dni spí a úplne najlepšie sa jej spí na mojich stehnách 😁

riesska123
23. jan 2024

@ajusa12 ako to že zajkovi nič nespravia? Tiež máme zajka a púšťam ho len keď mačka nie je v miestnosti 😊

janagem
23. jan 2024

Lepšiu radu ako druhú mačku nedostaneš. Mačka proste potrebuje vybiť energiu ak mnauka od nudy, buď sa s ňou budete hrať tak že bude dychcat, prestavka a potom hry ešte raz a zasa dychcat, dať nejakú dobrú odmenu a nechať ju spat, alebo druhú mačičku:D

ajusa12
23. jan 2024

@riesska123 šlo to postupne. Od začiatku ho mala rada ale ešte sa s nim nevedela hrať s citom. Musela som dozerať. Ako prišla druhá mačička, tak venovala energiu aj jej a takto sa zblížili so zajkou. Aj sú všetky 3 spolu a nerobia si nič. Ake ked ked nie dom doma, je zajka zavretá, lebo rada obhryza, zdemolovala by mi byt. :D

margieamatusko
autor
23. jan 2024

@ajusa12 No na laser pozerá dokáže unudeno pozerať aj 10 minút...a nič 😬

margieamatusko
autor
23. jan 2024

@anjelicek26 Máme miliónov rôznych loptičiek, somarín, čo som za to dala peňazí..a nič. Jedine také duté pinpongové čo skáču, tak to ponaháňa a ešte motúzik a to je všetko...ak by ju veci bavili, tak budeme striedať, ale takto dookola furt to isté... vonku by sa bála. Je poriadna stresáčka..

margieamatusko
autor
23. jan 2024

@lenkakravcova No ja mám práveže pocit, že je rada aj za iné aktivity.. že už aj to spanie ju nudí..

cyberk
23. jan 2024

@margieamatusko kup jej tesla laser (na alze Tesla Smart Laser Dot Cats) to ju zabavi na niekolko hodin :D

deniska2706
23. jan 2024

My mame tiež briťáka, má len 2 roky ale je to ten najlenivejší kocúr na svete 😅 málokedy sa mu chce niečo robiť, väčšinou len spí. Ale zvyčajne mu na zabavenie stačí ak nám padne niečo na zem😂Slamka alebo tyčinka do uší alebo vrchnáčik z fľaše no a topka je kartónova krabica alebo papierová taška 😅 za tým sa ide zblázniť. Netreba kupovať hračky. Nájdi čo máš doma. Gumička do vlasov alebo kelímok od jogurtu samozrejme umytý alebo štipček do vlasov 😁

lenkakravcova
23. jan 2024

@deniska2706 ten kelimok je fajn aj neumyty 15min sa zabaví s vylizovanim jogurtu zo špár. 😃

ibamy2
23. jan 2024

@margieamatusko u nas okrem snuriek, mavatka a tunela fici prazdne vajce z kinderka a do gule pokrceny papier na pecenie 🙈

riesska123
23. jan 2024

@ajusa12 ako si si trúfla ich nechať pri sebe ? Síce už ich máme oboch dlho, predtým ho pozorovala teraz ho už ignoruje. Ale vždy dávam pozor keď otváram klietku. Bojím sa, že by mu ublížila. Ulovila 🤣 preto sa čudujem že si nič nespravia

ajusa12
23. jan 2024

@riesska123 ja si myslim ze je to aj povahou macky.

sabina230
24. jan 2024

@margieamatusko no o britských mačkách je všeobecne známe že sú to veľký flegmatici a lenivci. My tiež mame britsku, má 6 mesiacov ale to sa nedá porovnať. Stále je hráva, tiež miluje laser, príde sa aj pomojkať keď má náladu. Ale čítala som že po sterilizácii sú take viac kľudné. Skúšali ste s ňou ísť von? Na vodítko napríklad??

margieamatusko
autor
24. jan 2024

@sabina230 No ona je zasa bojko, stresák, asi by z toho veľkú radosť nemala..laser ignoruje 😬

aalt
24. jan 2024

Niektore macky laser nebavi, pripadne ich rychle zunuje, lebo ho nevedia fyzicky chytit. Macka obycajne ma rada "nove" hracky a bezne sa opakovane odmieta hrat s tym istym. Kinderko s gulickou/kamienom/koralkami vo vnutri a rozne sacky a tasky oblubuje aj nasa. A klasika hocico na snurke a aj spominana gumicka do vlasov.

margieamatusko
autor
25. jan 2024

@lenkakravcova Včera som to skúsila...ovoňala, odišla.. keď som jej dala jogurt na lyžičke, ten si dala. Mňa z nej picne..🙄

lenkakravcova
25. jan 2024

@margieamatusko daj jej menej žrať 😀 evidentne vymýšľa.