Ako často a čo upratujete?

17. jan 2023

Ako často a čo upratujete?
Za mňa kuchyňa riady každý deň
Podlahy dva krát do týždňa
Wc a kúpeľňa dva tri krát
Okná tri krát do roka
Vysavame každé tri dni cca

zmrzlinka2021
17. jan 2023

Nemáme s drahým presný harmonogram, ale tak:
- riady: umývačka, v dreze iba veľké hrnce, pekáče
- podlahy: minimálne raz do týždna povysávať (cca do 15 min), podlahy neumývame, keďže máme plavajuce
- wc: raz do týždna ho prebehnem
- kupelna: snazime sa raz do tyzdna (zabere asi 20 min času)
- okna: to robí manzel tak 1-2krat do roka

máme zasadu - a všetci clenovia rodiny, teda dve zásady:
- papa sa len pri stole, ziadne "mám svojho otroka"
- kazda vec má svoje miesto, vezmem - pouzijem - odlozim

Volakedy ma toto dost stvalo na rodicoch, teraz to vnimam ako jedinu cestu nezosaliet

3petka
17. jan 2023

Tak u nás vytieram raz do týždňa, vysavam každý druhý deň a keď treba.
Kuchýňa aj niekoľko krát do dňa.
Záchod Tak 3 krát do týždňa a niekedy treba aj každý den.
Kúpeľňa raz do tyzdna.
Okna 2 krát do roka
To je len taký základ, potom sú tam ešte skrine tie tiež asi 2 krát do roka.

nely1704
17. jan 2023

Tak ako Vy, no okná umývame menej 🙂
Vysávame viac krát

eskop
17. jan 2023

Tak ako vy len vydávam každý deň

ivangeline
17. jan 2023

Obdobne. Kupelnu len raz za tyzden,to neznamena,ze nesuchnem umyvadlo ci ked vidim spinu a kuchynu zas castejsie do hlbky...a vysavame denne.. xD

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
17. jan 2023

Podlahy zametam kazdy den umyvam 2x za tyzden kuchyna riady obyvacka gauc a stol kazdy den chodba bundy topanky kazdy den.kupelna 1x zachod podla potreby 3x.urcite prach raz za tyzden.skrine po sezone okna 2-3 krat do roka

terry658
17. jan 2023

Ja upratujem ako stíham. Ale vysáva sa každý týždeň. Umývadlá keď sú špinavé. Zem sa snažím raz do týždňa zmyť ale nie vždy sa to podarí. Neporiadok ma už prestal vzrušovať, niektoré veci sú prosto dôležitejšie. Bežná špina ešte nikoho nezabila.

mikadooo
17. jan 2023

Čo najviac horí to upratujem. Pri troch deťoch fakt nepotrebujem zoznam, stále čosi horí 😂

simca06022011
17. jan 2023

Ked je bordel tak upracem, fakt je ten ze prizemie napr aj dnes 80m2, za 30minut... komplet ak neratam riady. Plochy utrete, podlahy mi doobeda povysaval robot, ja som to umyla teraz, upratane oblecenie a somariny. Pustena pracka/umyvacka/vyhodene smeti. 30minut. Cize kludne aj denne ak treba, na komplet mi to urcite treba urobit tak 2x do tyzdna. Kd sme vsetci doma, vysavam denne. Wc a kupelne raz za tyzden, ak neratam beznu udrzbu, co kazdy po sebe zvladne. Ak treba aj to prebehnem. V podsate kazdy den urcite hodinu stravim domacimi pracami... ci je to spratavanie, zehlenie, upratovanie. Okna umyvam castejsie, strasne sa u nas spini vsetko. Mozno aj 6x do roka.. v podstate niektore okna umyvam urcite aj raz za mesiac (francuzke, cez ktore sa denno denne chodi mam asi 3, to je v kuse ucapkane). Co najviac casu zaberie su skrine, oblecenie... to aj ked v dnesnej dobe to asni nie je in, triedim po sezone a davam prec neaktualne veci. Ale aj to som uz zacala triedit, aby sme oblecka menej mali.

strasko
17. jan 2023

Ako kedy, ako čo... Upratovanie ma celkom baví ale odtiaľ potiaľ...

- vysávať musíme niekedy aj viac než 5x denne... nepreháňam! máme psíka, ktorý strašne pĺzne (mix husky a ovčiak), ale zas nevysávam 5x denne celý byt, len lokálne jeho chumáče
- umývam dlážku 1-2x za týždeň a vždy s nejakou dezinfekciou lebo labky
- 2-3x denne riady podľa potreby, kuchyňa povrchy (doska, šporák, okolo kávovaru)
- WC 1-2x týždenne ako sa mi chce a pozdáva
- kúpeľňa 1x týždenne
- zrkadlá podľa potreby keď sú veľmi ochytané, oprskané
- prach podľa potreby cca 1x za dva týždne
- okná 1-2x do roka
- výmena posteľných obliečok - keďže to neznášam robiť tak 1x za mesiac až dva
- práčka podľa potreby

ninusa221
17. jan 2023

@zmrzlinka2021 prečo nezmyvaš plávajúci podlahu? To si neviem predstaviť

kiwi3
17. jan 2023

ja nemam ziaden harmonogram, upracem, ked vidim, ze je spina a vadi mi to. v upratovani fakt nevidim zmysel zivota. skor mi to pride, ako taky vysmech cloveku, sizyfovska praca. mozes upratovat kolko chces a ajtak nikdy nie je koniec. asi nemam rada nekreativnu repetititvnu pracu.

zmrzlinka2021
17. jan 2023

@ninusa221 pretoze plavajuca podlaha je velmi citliva na akekolvek vlhko. Zial, na jednom mieste sa nam takto poskodila - aj sme to reklamovali, ale kvoli tomu, ze sme ju zmyvali, nam to neuznali. Dodavatel vyslovne povedal, ze max utriet vlhkou handrou, ak nieco sa vyleje, zaspini a IHNED do sucha. Cize ak sa stane, ze vidim smuhu, robim to takto. Utriem navlhcenou handrickou konretne miesto a dosucha handričkou.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avanka
17. jan 2023

Vysávač( robotický) ide denne, dva krát do týždňa plus prach, raz do týždňa prach v lištách, na skrinkách
Dlážky vytieram 3 krát do tyzdna
Riady denne, samozrejme po raňajkách, obede, veceri...nemôžem ísť spať, keď je niečo v drese, nakoľko umývačku nemám a nechcem
Wc denne, kúpeľňa 2 krát do týždňa
Výmena posteľných obliečok každé 2 týždne , v lete každý týždeň, na toto si potrpia
Perieme podľa potreby, väčšinou nárazovo 3,4 práčky
Okná 2,3 krát do roka aj s praním záclon a závesov

Mám rada čisto, hlavne, aby bola zem čistá

laurita285
17. jan 2023

Vysávam denne, občas aj 2x za deň keď mi šibe tak aj 3. Moja najväčšia nočná mora je keď zbadám na podlahe nejakú bodku, nedaj bože ak na niečo stupím 😂
Riady umýva všetky umývačka , okná 2x za rok, kúpelňa precízne raz za týždeň a potom obdeň utrieť čo sa "zakydalo"

zmrzlinka2021
17. jan 2023

@jabadabadu tak to máš super

deti95060810
17. jan 2023

my musíme vysávať 2 krát denne.... je nás viac a inak to nejde...
riad sa umýva tiež 2-3 krát za deň....stačí obed a hneď 6 tanierov, lyžíc, apod...
a keby sme mali doma 200 pohárov, tak moje deti sú schopné za deň použiť všetkých 200....

maryetta
17. jan 2023

Upratujem podla potreby. Ale ked by som mala. Tak. Vysavam minimalne kazdy druhy den.
Umyvam podlahy podla potreby-tiez mame drevenu tak kazdy den urcite nie.
Prach podla potreby. Okna minimalne raz za mesiacc okej teraz ako boli mrazy som neumyla ale uz su hrozne.
Wc-kupelna. minimalne raz za tyzden ak treba aj viac.
Chodba vstup-takmer kazdy den.
Kuchynu-pracovna doska. Stol to kazdy den. Sporak podla potreby. Riad ked je umyvačka plna.

ninusa221
17. jan 2023

@zmrzlinka2021 neviem no my máme tiež plávajúcu a keď ju po týždni umyjem handra je čierna špinavá hnusná navyše aj keď nič nevylejem ju na nej čmuhy

kleopatra114
17. jan 2023

Vysavam denne tyčovým vysávačom , každý druhý deň k nemu pripojím aj mop , aby som vysala aj umyla zároveň . Okna 3x ročne , kúpeľňa raz týždenne , mycka a práčka denne , ostatne podľa potreby

buberova
17. jan 2023

Umývačka ide keď sa naplní väčšinou raz za 1-2 dni.
Robotický vysávač vysáva každý deň
Keďže nemáme zvieratá ani deti, podlahu robot pozmýva možno raz za 2-3 týždne
Okná umývam 2x ročne
Wc a kúpeľňu raz do týždňa
Prach sa snažím utrieť raz za týždeň ale väčšinou je to raz za 2 týždne 😂😂

Také bežné veci sa snažíme odložiť hneď, všetko musí mať svoje miesto ideálne v zatvorenej skrinke

luccija
17. jan 2023

Umývačka ide denne, vysávač tiež máme psa, umývadla ako treba, prach asi 2x týždenne okná asi 2x ročne, parkety v spálni a detskej raz týždenne, na dlažbu používam robotický vysávač mopovanie

teleskop
17. jan 2023

Čo a kedy treba...

veve889
17. jan 2023

@jabadabadu @zmrzlinka2021 plavajuca podlaha je metoda ako sa podlaha poklada. Zalezi aky mas material. Napr. laminat je citlivy na vodu a vlhkost. Vinyl je o dost odolnejsi.

zuzulka558
17. jan 2023

Keď vidím ze treba urobím to hneď a manžel tak isto nemáme harmonogram,, takto mame čas byť stále vonku alebo hrať hry to staršou, keďže som na materskej tak víkendy nič nerobíme ak netreba a trávime spolu čas ako rodina

h2
17. jan 2023

Už viackrát som tu videla napísané, že niektoré vysávate každý deň, dokonca som už videla aj viackrát za deň. Baby, to kde a ako žijete, že máte stále čo vysávať? Alebo máte zvieratá, čo púšťajú srsť? Lebo u nás sa vysáva 2x do týždňa a aj to už je 2x častejšie, než keď som bola malá, to sme vysávali len v sobotu. Samozrejme, keď sa niečo vysype, či natrúsi, tak jasné, že to povysávam. Ale ináč to fakt nie je potrebné.

autor
17. jan 2023

@h2 my sme napríklad len dvaja a vysavam len tie miesta kde sú koberce alebo ťažšie dostupné miesta , inak čo je rozsypane to zametame

simsalabim
17. jan 2023

Tak u nas sa asi upratuje najmenej 🙈 Umyvacka, pracka idu kazdy den, pradlo pozbierame, riady sa odlozia, utrie sa linka, ak naozaj treba, pozameta sa kuchyna. V piatok podvecer upratujeme celkove - vysavanie, umyvanie dlazky, kupelne, kuchyna poriadne - sporak, dres, linka… Cez tyzden nemame na upratovanie ani chut ani cas 🤷‍♀️ Praca, skola, konicky…