Ako často doma upratujete?

16. mar 2022

Žienky, ako často doma upratujete? Taký ten poriadok typu prach, vysávanie, umývanie podlahy… ja mám pocit že upratujem stále. Vysávam každý deň. Kuchyňa, toaleta, umývadla, sprcha musí byť čistá vždy. Mám malé dieťa s ktorým som na RD a popri tom upratovaní a varení mám pocit že nestíham nič. Vytáča ma keď lozí po byte a potom má celé kolená a rúčky od prachu. To aj vám sa doma tak strašne práši? Ja už neviem čo robiť, či aj vysávať aj umývať každý deň, alebo… Čo robiť aby sa doma tak neprasilo? Už ma občas ubíja to každodenné upratovanie 😂

inull5
16. mar 2022

Tiež upratujem každý deň a to ani nemám loziace dieťa.. Máme bielu keramickú podlahu a teda už by som ju nechcela😤 vsetko vidno, aj keď deti prejdú bez papúč..vecer umyjem, ráno je tam prach. Neviem odkiaľ, pretože často utieram aj za skrinkami a na nich zvrchu. Skúšala som mopy všelijaké, teraz mam parný ale prach musím aj tak predtým povysavat alebo aspoň pozametat. Parným mopom utieram každý deň, no keď chcem top tak na kolenách ručne🙈

mon29
16. mar 2022

Ahoj, pred detmi mi na tom zalezalo velmi, po detoch este viac az som sa dostala do kolobehu a stala sa otrokom domacnosti, bola som unavena, nervozna, deti furt vsetko len rozoberali, mala som pocit,ze nic ine nerobim len upratujem..chvalabohu rychlo som vytriezvela a uz mam celkom dobry system a hlavne som sppkojnejsia a kludnejsia.. ja to mam takto: pondelok a stvrtok perem, utorok a piatok upratujem(vysavam,zmyvam, utieram prach) a to je vsetko😆 a hlavne mam roboticky vysavac👍

lucia147852
16. mar 2022

Tiež každý deň, je tu brutal veľa prachu. Ale chcem kúpiť roboticky vysávač, čo aj umýva, takze to by mohlo ušetriť čas. Kúpeľnú a wc tak generálne 1x do týždňa, ale umývadlo aj sprchu sú každý po sebe opláchne

mariejenka
16. mar 2022

Každý den

kiwi3
16. mar 2022

u nas sa strasne prasi... nechapem. mozno to je tym, ze byvame prakticky v parku. okrem toho nemame vobec koberce, takze sa to nema kam "zamuchlat". to je vlastne tretia domacnost, v ktorej byvam a nikde to nebolo tak rychlo vidiet. vysavam ale dvakrat za tyzden, viac nie, nie som upratovacka.

simca06022011
16. mar 2022

no tak ja neviem... az tak sa mi neprasi, aby sme mali kolena aruky od prachu pri dennom vysavani... ja vysavam teda takmer denne, lebo mam teraz v dome psa... ked sme boli v byte, tak 2x do tyzdna s umyvanim, pripadne ani som nevysavala, doslova som chytila mop a umyla som to, lebo to vysavanie v malych priestoroch to rozvyri a to ti padne po umyti podlahy zase na zem... cize rovno mop, umyt, nazbierany prach som potom papierovou chytila a hodila do kosa.

Prach raz za tyzden, alebo popri niecom priebezne... Kupelne ? raz za tyzden. Umyvadlo si po sebe hocikto umyje za minutu, wcko si tiez kazdy po sebe uprace... ak idem okolo s dezinfekcnou hadnrou prebehnem dosku, nastriekam domestos.. minuta. Iste nemas co riadit tak velmi, ze nestihas nic...

Treba pozriet aj na zariadenie, na aktivity ake sa v interieroch robia, lebo prasi sa aj pri suseni pradla vnutri, ale aj z oblecenia... vzdy po prani/zehleni (preto to robim naraz v piatok) vysavam a umyvam dlazku... zavesy, rozne textilie, chytaju prach... ak mate prasne aj okolie, tak aj vetranim si pustat spinu dnu... je toho vela. Aby sa neprasilo, nebol neporiadok, nemohli by sme doma nic robit :D Detto ak sa dostane prach pod skirne, postele a ty to nepovysavac zbeznym povysavanim ono sa to pekne vyfukne v nevhodnej dobe :D A teraz v zime? u nas podlahove kurenie, to lieta ten prach z podlahy o dusu... cize aj izby kde pes nechodi na poschodi, vysavam casto.
Roboticky vysavac odporucam ak nestihas, pojdete sa prejst a on ti povysava. A perfektne. netreba byt perfekcionista :D nikoho jeden den neumyta kupelna nezabije, ani teba ani dieta :D

11iva11
16. mar 2022

Závisí aj aký máš vysávač...hlavne tie so sáčkom časť povysávaného prachu pustia naspäť von.

hennyinnsbruck
16. mar 2022

Od kedy pracujem -kupelka wc vysavanie 2x tyzdenne ,prach 1x tyzdenne aj zmyvanie

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
egresik
16. mar 2022

Ja upratujem raz za tyzden, prach utieram niekedy raz za dva tyzdne ked nie je cas. Vysavam teraz vacsinou dvakrat za tyzden kedze teraz sme viac doma a zvykneme jest na gauci 🤦 ale to jeden krat len tak zbezne okolo gaucu, kuchynskej linky. Sme dvaja dospeli, dieta a dve macky ale ja odmietam byt otrokom domacnosti a nemyslim ze by sme mali doma vyslovene spinu, neporiadok si po sebe vzdy upraceme pred spanim. Ked mala zacne liezt, zacnem vysavat a umyvat dlazku pre istotu kazdy/ kazdy druhy den (hlavne kvoli mackam) ale ked zacne chodit vratim sa k povodnemu rezimu 🙂 kupelnu a wc umyvam raz za tyzden, periem ked treba, kuchynu udrzujeme upratanu stale, obliecky menim raz za tyzden, niekedy dva🤷

matkahelka
16. mar 2022

vysavam kazdy den, podlahy umyvam a prach utieram 2x tyzdenne. u nas je takto prasno v zime, ked sa kuri, mimo vykurovania ani zdaleka nemame tolko prachu.

marion09
16. mar 2022

Kupelnu cistim 2x do tyzdna,vysavam a zmyvam raz tyzdenne,prach utieram raz za 2 tyzdne

henka123123
16. mar 2022

Povysavam alebo pozametam kazdy den.zem umyvqm raz za tyzden.perem 6x do tyzdna 1x do tyzdna poskladam oprate pradlo..kupelku zachod 2x do tyzdna..riad 1x za den.obliecky raz za 2 tyzdne

sense
16. mar 2022

1x do týždňa prach a umytie podlahy.... WC si uprace každý po sebe, sprchu tiež, vysávame 2x do týždňa kvôli mačke... Nie som ale na rd a dieťa bude mať 9r. Okná nám príde raz za 6 týždňov umyť pan co nám upratuje občas.

ailiba
16. mar 2022

Tiez mam pocit, ze stale upratujem... Kazdy den nevysavam, ale obden. Ale stale je co robit, tiez som na RD. Ale aj tak nie je byt vypulirovany. Len spratavam veci dokola, odkladam na miesto... Vari sa, perie...

vanilka83
16. mar 2022

Tak ja som po 2 deťoch totálne všetko zredukovala...ja 2 x do týždňa pustím robo vysavac, zotrem podlahy raz do týždňa...mame koberce,prach na policiach,skriniach nábytku tak raz za 2 týždne 🙈 aj to sa musim dokopať, ale ja to utieram aj 1,5 hodinu v celom byte...takže také poolizovanie prachu pomaly každý deň nechápem, prasi sa tu tiež fest bývam v meste, kúpeľne raz za 1,2 týždne.Wc misu utierkami utieram asi každý 2.den keďže mam doma iba chlapov 🤷‍♀️ takže tieto veľké upratovania veľmi malo ,úplne minimálne, vlastne len keď už fakt musím a je to zadrbane 🤣 a pritom mam pocit ,že celé dni len robím perem varím a som v jednom kole a nonstop všade po chlapoch samé handry oblečenie a milión hraciek,ktoré musím zbierať celý deň 😪, ale je pravda, ze perem veľmi veľa, vlastne každý deň aj varím každý deň a večera tak isto nikdy nie je suchá pre deti.

majkakubalova
16. mar 2022

Nám sa, prasilo tiež, dala som koberce a mam oooooovela menej prachu.

elementissa
16. mar 2022

😵‍💫😮😮😮😮😮🤨 mám 4 mačky, prach u nás nie je ani na vrchných policiach kuchynskej linky. Inak mi behá po byte 2x denne Roomba, má nastavené upratovať celý byt o 9:00 a 19:00. Raz za týždeň pustím Braavu, tá vyčistí podlahy, ale po byte chodíme v papučiach, máme podlahy, Roomba behá 2x denne (niekdy aj na obed ju pustím, keď mačky narozsypajú drevené piliny. Podstieľku majú drevenú, nerobí prach ako kameninová a ani nepremokáva ako silikát). Cca raz za mesiac-dva (podľa ročného obdobia a počasia) pustím Teslu na okná. Linku utriem keď je špinavá, skrinky nastriekam octom a pretriem, keď sú zacapkané, ale normálne sa u nás žije, nemám z bytu múzeum, takže ma neiritujú 4 odtlačky prstov na lesklých dvierkach. A inak nemám kde upratovať, lebo mám minimalistický byt, sklenený stolík stále leští syn, to ho hrozne baví. Nemáme poličky, otvorené vitríny a cabraky na ktoré sa chytá prach. Raz mi povedala jedna kolegyňa, že máme taký sterilný byt :D ale nám to nevadí, máme doma iba tri farby- čierna, biela a sivá, žiadne zbytočné doplnky, len základné nábytky nutné na prežitie..... Takže závisí od toho, ako to má kto nastavené. My máme cat friendly domácnosť. Tak sme si ju zariadzovali, aby to bolo pekné, funkčné a aby nemali z čoho robiť mačky bordel. Vyperie pracka, žehliť nezehlim, varíme na 3 -4 dni (Max 2x do týždňa), riady nahadzeme do umývačky, v noci sa umyjú, ráno vyložíme. Neviem, my máme bezúdržbovú domácnosť, neupratovala som na MD, neupratujem ani teraz. Šikovné mašinky za mňa porobia všetko. A čo neporobia, to prebehnem raz za týždeň a hotovo. Keď ideme robiť "veľké upratovanie" s mužom, tak nám 4 izbovú veľký byt trvá 1,5 hodiny, obaja robíme niečo iné. A to je fakt vyluxované akoby sme práve celú domácnosť vybalili z krabice. Bežné veci, že zmyť umývadlo, vaňu a záchod, veď to trvá 3 minúty dokopy :D

simona92101
16. mar 2022

My byvame v novopostavenej stvrti domov,cize aj u nas sa stale prasi,kedze este sa stale dokoncuje vonku.na denne upratovanie mam roboticky vysavac s mopom,ked ideme s dcerkou von tak ho zapnem,ked sa vratime tak je hotovo.velke upratovanie robim cez vikend,t.j vysavanie,utieranie prachu,kupelne a wc,periem priebezne.

tosomja
16. mar 2022

Ano, každý deň a neviem čím to je, ale naozaj mam pocit, že neviem upratovať, večne sivé ponožky, kolená, brucho, rúčky špinavé. Tiež lozí. Kúpeľňu a WC to každý večer, keď idem do sprchy tak umývam, kuchyňu priebežne, keď varím, alebo ráno pri raňajkách, vysavam každý deň, lebo všade mam omrvinky, zmyvam každý deň len predsieň, lebo tam sa vyzúvame. Ináč každý druhý deň. A vždy mam prach, alebo ja neviem. Večne špinavé tie deti 😄😄 naoko mam poriadok, no ten prach neviem odkiaľ 🤔

h2
16. mar 2022

😮 Baby, to vážne vysávate každý deň? Alebo dokonca 2x denne???

brigelka
16. mar 2022

Ahoj, kúp si sušičku prádla a bude sa ti menej prášiť. Ja upratujem len raz do týždňa. Udivujú ma ženy, čo riadia každý deň. Ja si rada oddýchnem, keď prídem z práce a venujem sa deťom. Ale keď je neporiadok, tak jasne že upracem,ale nevysavam a nezmyvam podlahy každý deň, nie sme prasiatka. Žijeme tak aby sme mali čisto stále. Deti si hračky večer dajú na poriadok, ja spracem riady v kuchyni, kúpeľňu utrieme po sprchovaní. Ak sa niečo rozsype,rozleje,tak zametiem, utriem. Ale otrokyna upratovania nebudem.

brigelka
16. mar 2022

@h2 ja sa priznám, nie. Mne stačí raz týždenne.

mirdita
16. mar 2022

@h2 no ako každý deň by ma piclo. Prehnané zbytočne a popri pracovnom zivote nereálne furt s mopom a handru behať 🤦‍♀️

tyrkysova_kobyla
16. mar 2022

Ja sa pridam k tym "menej poriadkumilovnym" 😀 teda akoze poriadok mam rada, vsetko ma svoje miesto, oblecenie sa nikde nepovaluje, riady umyvam viac menej hned (co nejde do umyvacky), ale dlazkam sa osobne venujem velmi malo 😀 robota (mam s mopovanim) pustam dost casto, obcasne umyjem aj ja s vedrom a vodou 😀 prach, kupelka a WC tak poriadnejsie umyjem 1x do tyzdna 🙈

anshelia
16. mar 2022

U nás sa vysáva denne, niekedy aj 2x keď sme všetci doma a natrúsi sa. Zvieratá vnútri ale nemáme žiadne. WC 2x do týždňa, po sprchovaní vaňu, alebo sprchu utierame do sucha denne. Umývadlo tak isto, kto si umyje zuby posledný, utrie aj umývadlo a bateriu do sucha. Podlahu umývame 1x za týždeň. Prádlo suším v sušičke, z toho prach nejde. Prach utierame podľa potreby. Deti 7 a 10 si upratujú izby sami. Prach, vysávanie,...

abbey1
16. mar 2022

My sme doma, plus pes, mačky, vevericky. Tak umývam denne podlahy. Kuchyňu denne. Zvyšok domu priebežne podľa potreby.

saxana000
16. mar 2022

Roboticky vysavac na bezne upratovanie a zmyvanie je velmi dobry pomocnik celkovo sa nam znizila prasnost v byte a kym absolvujes doobednu prechadzku s krpcom doma bude cisto len vysypes nadobku a preperies handricku.nemusis mat roombu za 1000 eur.aj obycajny xiaomi za 300eur spravi tu istu robotu.raz za tyzden si to spravis poriadne lebo do kutov a za nabytok sa proste tak ako ty nikdy nestrci.pradlo triedim na tmave a blede uz ked sa vyzliekame to len nahadzem do pracky a prehodim do susicky medzitym utriem prach ale som minimalista ziadne vystavene vtakoviny.kazdy vecer vycistim wc umyvadla vanu a pretriem zrkadla.ked dovarim pretriem sporak riady nahadzem do umyvacky.si doma mas relativne dost casu ked zacnes chodit do roboty bude casu este menej..ulahci si to co najviac a najdi si system.
Aj susicka nam podstatne nizila prasnost v byte a zehlicku som uz 3 mesiace nemala vytiahnutu zase dalsia uspora casu.

aurora33
16. mar 2022

Každý deň 🙂

emmusska
16. mar 2022

U nas ako kedy, ja to tak nejako postupne pocas tyzdna a teda v sobotu este komplet vsetko.

h2
16. mar 2022

@abbey1 Veveričky? 😍 Nedáš fotku?