Ako často upratujete?

17. sep 2023

Ahojte baby, mna by zaujimalo, ako casto doma upratujete? Ja skoro kazdy den, nemyslim take ako upratovanie skrin ci umyvanie okien, ale minimalne 4x do tyzdna vysavam, 2x do tyzdna zmyvam podlahy a prach utieram kazdy druhy den - komoda pod TV, nocne stoliky v spalni, umyvadla a vana v kupelni - strasne sa nam prasi, byvame v byte v meste, ja neviem, ci to je tym alebo co. Pod tv mam ciernu komodu, na tej vidno kazde zrnko. Umyvadla a vana biela, ale aj tam hned vidno naprasene. Casto sa u nas niekto zastavi, tak sa snazim mat poriadok a nehanbit sa otvorit dvere (ano, nie je mi jedno co si ludia myslia, to je chyba, viem...).
Moja mamka upratuje raz za tyzden a nevidno jej prach, ja kebyze vysavam raz za tyzden, tak uz sa mi tahaju chumace vlasov a prachu po podlahe. Sme doma traja, ja, manzel a dcerka skolkarka. Tak uz neviem, kedy sa ten prach u nas koti, ked sme 8 hodin denne mimo domu 🤔
Uvazujeme uz aj nad cistickou vzduchu, ma niekto? Videli ste rozdiel?

rebrambora
17. sep 2023

Podlaha vysavat a vytriet, plus robot kazdy jeden den, kupelna kazdy treti.
Pri cisticke vzduchu je citit iba rozdiel vo vzduchu.
Mame dom, dve deti - niekedy 4, dvoch psov.
Tiez nechapem niekedy.

hortenziaj
17. sep 2023

Výstavám každý deň, bývam v dome a akosi furt ktosi prebehne obuť, deti namrvia v kuchyni a tak. Ale prach raz za týždeň a aj umývam raz za týždeň. Voči veľa veciam som sa naučila byt už imunna, lebo by som furt len pratala a to na úkor seba a deti, a to nechcem.

jana_eyre_2
17. sep 2023

Upratujem furt a furt to nie je vidno.. 😅

marsmykkok
17. sep 2023

Vysávam každý druhý deň, rovnako prášim deky každý druhý deň, zmývam raz za 4 dni cca, kuchyňu, obývačku a kúpeľňu povrchy raz za 4-5 dní, spálňa tiež podobne. A ono veľká hlúposť sú aj tieto super moderné nízke nábytky, to ideš po podlahe a všetko sa to víri na nábytok, napríklad starú spáľňovú zostavu čo bola vyššia som nikdy nebola tak zaprášenú ako túto novú modernú nízku. Takisto sme mali tv stolík 1,5 metra starý, nebol nikdy zaprášený, zaprášený bol len tv, teraz mám nízky 40 cm od zeme a prach na ňom býva.

tosomja
17. sep 2023

Kúpeľňu a wc každý deň. Linku po každom varení.
Vysavam keď natrusia, čiže tak každý tretí deň, keď treba, aj častejšie. Zmyvam každý deň, lebo okrem obývačky máme všade dlažbu. A aj tak máme stále špinavé ponožky 🙄🤔 a v spálni ja neviem prečo, ale je tam najviac prachu a len tam spíme.
Prach utieram každú sobotu. Keď mám náladu, tak hocikedy.

sense
17. sep 2023

Toľko koľko je treba a koľko sa mi chce, nepočítam to a ani si nevedie zaznamy

petamich
17. sep 2023

upratuje sa 1x tyzdenne a ze je vidno prach na skrinke pod telkou mi je uplne u...mame male dieta, je tu stale prevadzkovy bordel a ked pridem z prace, tie tri hodiny kym ide spat chcem investovat do neho a nie do upratovania a kto to nechape, nech nechodi na navstevu, doteraz k nam ale ludia chodili, lebo sa u nas citia dobre, silne pochybujem, ze niekto riesi prach na policke, ja ho teda na navsteve neriesim, pokial nie je niekde vyslovene totalny humus (co prach, rozhadzane hracky a par omrviniek na dlazke rozhodne nie je), tak si to rovnako nevsimnem

jasne, ze ked sa nieco rozsype, rozhadze, rozleje, tak povysavam a zotriem, zachod a kupelnu riesim priebezne a vanu/wc umyvam castejsie ale veci ako prach/dlazky...1x do tyzdna

kittykat22
17. sep 2023

Nechces si kupit robota napriklad Tesla na vysavanie? My ho mame a teda super. Ja ho ale nepustam denne :D zase sem tam prach ma nerozhadze :D pustam ho hlavne v pelovej sezone s cistickou koli synovi. Ma alergiu a ledva vidi ako ma cervene oci - tak musim udrzovat echt poriadok :D moja smrt. Ale ked upracem a pustim teslu kazdy druhy den, tak sa nazbiera velmi prachu - denne - aj ked mne pride ze je stale poriadok a je tam 2x dlhsie udrzatelne cisto. Alebo potom cisticka vzduchu - ta tiez pekne taha prach. Ak chces mat stale poriadok, tak by som asi smerovala k tymto pomocnikom. Nezodries sa predsa v domacnosti pre blby prach. Pusti pomocnickov z casu na cas, vyloz nohy na gauc a nalakuj si nechty 😍

andrejka1974
17. sep 2023

Vydávame raz za týždeň podlahu tiež tak každý deň by som to nerobila

candii
17. sep 2023

Záleží ako idem do práce. Upratujem vždy keď mám voľno. Také ako zametanie, pranie každý deň ale zmyvanie a utieranie prachu tak 1x - 2x do týždňa

candii
17. sep 2023

@kittykat22 počuj a je vhodný aj do menšieho bytu ten vysávač ??

januska12323
17. sep 2023

Vykašli sa na to, prach bude stále či ho utrieš dnes alebo o týždeň.

kvietok2012
17. sep 2023

Vysávam 1x za tyždeň, tak isto prach, wecko ,kupelka 2x za týzdeň.
Periem kazdý piatok a je mi to jedno kto si čo myslí. Mne to vyhovuje takto.

kittykat22
17. sep 2023

@candii urcite. dokaze sa vytrepat na prah a prebehnut do inej miestnosti 😂 minule som zabudla zatvorit dvere do obyvacky a pocuvam co to trepe a uz sa hrabal po chodbe :D

ivangeline
17. sep 2023

Uz nonstop. Je nas vela. :D

majlo1234
17. sep 2023

Ja vysavam aj viackrat za den, ale len s tycovym pobeham sup sup. No a keby som sa priznala, kedy aom naposledy umyvala podlahy, asi by ste sa hrozili, sama si nepamatam. Kupelne sa snazim raz tyzdenne umyt, ak ma dojst ohlasena navsteva, tak prebehnem hajzle a umyvadla. Prach utieram obcas😄 ked si spomeniem. Ja mam rada poriadok, ale nenavidim upratovat a hlavne ma demotivuje vidiet hned za par hodin ten bordel. Ale furt upratujem castejsie ako moj muz

petamich
17. sep 2023

@candii aj my mame mensi byt teda kazdy ma asi svoju definiciu mensi/vacsi a bol to pomocnik na nezplatenie 🙂 teraz ho zial moc casto nepustame, lebo boj s Miskovymi hrackami nedava a mne sa nechce vsetko zbierat, aby som ho pustila ale napr. v kuchyni na malej ploche chodi relativne casto

inak nam sa raz chcel dostat na balkon, lebo identifikoval novu miestnost ale ten prechod bol na neho privysoky, tak sme ho tam nasli smutneho 😂

majlo1234
17. sep 2023

@petamich presne pre ten bordel na podlahe aj nas nwvyuzivame. A este aj pre ten dlhy cas, kym sa vymota. Milion krat sa mi stalo, ze sme sli von a pustila som robota, a ked som sa vratila, bol niekde zaseknuty na prahu alebo v skrini😅 ale urcite ho vyuzijeme, ked deti odrastu a nebude tolko veci vsade

autor
17. sep 2023

No tak napriklad takto vyzera umyvadlo, ktore som umyla a vylestila v piatok - pred dvomi dnami. Prach dost dobre nevidno, realne ho vidno ovela viac...

akvi
17. sep 2023

No ja teda síce upratujem každý deň, ale určite nie tak, že by som denne utierala prach a podlahy. Upratujem priebežne, každý deň niečo. Veľký pomocník je robotický vysávač, ten ide skoro denne. Ale žeby som sa šla zodrať kôli nejakému prachu na skrinke, tak to teda nie. A umývadlo umyjem až keď je špinavé, nie keď sú na ňom tri zrnká prachu. To by som fakt nič ine nerobila. A u nás v dome vlastne nikdy nie je 100%ny poriadok, to sa ani nedá a ani na tom nikomu nezáleží. Takže neriešim.

petamich
17. sep 2023

@majlo1234 kedysi to bola najlepsia investicia sme si a muzov vraveli, potom nechodil, ked sa maly za nim plazil, snazil sa na nom jazdit 😂 a teraz zas ho nepustame, lebo hracky alebo fakt uz je stary asi alebo co, furt ho lovim spod postele a najviac ma to vytoci, ked som vsetko nachystala, odlozila mu z cesty nech pobeha a on sa zasekne 🫣

h2
17. sep 2023

Prach na umývadle? Ten zotriem mokrou rukou, kým druhou si umývam zuby. Alebo keď dávam prať uterák na ruky, ktorý visí pri umývadle, tak ním pred tým prejdem po umývadle a tým ho utriem a zároveň vyleštím. Podobné drobnosti ti ušetria kopu času pri upratovaní.

kvietok2012
17. sep 2023

@h2 presneeeeee 🤣

majka99999
17. sep 2023

Urcite 1x do tyzdna treba u nas vsetko, dnes teda pracem, vzdy cez prazdniny sa to zanedbava, lebo sme stale prec, minuly vikend sme tiez boli, tak teraz pracem, aj ked som chora. Zametat treba kazdy den, ako umyjem riady, co je tiez kazdy den, aj 2x, vycistim aj linku, sporak podla potreby, zvycajne staci v nedelu. Triedila som oblecenie, lebo ved sa moze ochladit. Bordel neskutocny. Plus nam dnes doniesli pracku novu, od stvrtka som nemohla prat, utrpenie... Tak uz sa perie druha davka. 😅 Ja by som upratovala aj viac, ale cez tyzden je tolko roboty v praci, ja som uplne KO, ked aj deti a skolu riesim. By sa mi zisla upratovacka. Tiez mam pocit, ze utriem prach a zas je naprasene o 5 mint.

sapetka
17. sep 2023

Vysavam xkrat za den.., prach podla potreby, ked vidim ze treba tak utriem. Muz umyva v sobotu kupelnu a ja ju este v stredu umyjem. Hlavne umyvadlo ked je od pasty, zachod.. zmyvam raz do tyzdna normalne s mopom a potok swiftujem ked treba niekde rychlo nieco “utriet”

slniecko5
17. sep 2023

Kúp si roboticky vysávač .
Ja som teraz bola bez neho pár týždňov, bol v oprave, zajtra príde, teším sa ako mala😀.
Zistila som totiž, zw väčšina bordwlu a prachu ide z podlahy. Keď sa to denne vysaje, prach sa neviri a neukladá na nábytku. Obrovská pomoc .

slniecko5
17. sep 2023

Mam už takmer 2rocny, teda starší model, ale túto značku a jw úžasný. Fakt dibre dobre povysava, laser ho naviguje. Nemám 2v1 s mopom, kebY som dnes kupovala, beriem ten.

https://m.alza.sk/symbo-laserbot-360-s5-d587481...

januska12323
17. sep 2023

Prepáč ale na tej fotke umývadla žiadny neporiadok nevidím. Tých pár kvapiek mi za každodenné leštenie nestojí.

kristiii
17. sep 2023

@h2 už som myslela, že som jediná, ktorá to robí 🙈.
Autorka: 4x do týždňa vysávať, to by som sa musela inak nudiť. Vysavam cca raz do týždňa, medzitým sem-tam pozametam, rovnako pozmývam, utriem prach. Kúpeľňu a wc priebežne podľa potreby. Ale je pravda, že nábytok a podlahu mám neutrálnej farby, nie čierne.

ajuska111
17. sep 2023

no, ja upratujem dva krat do tyzdna- mensie a vacsie upratko. vacsie klasika, mensie v strede tyzdna vysavam tycovym vysavacom ( inak normalnym), zmyjem iba nutne striekacim mopom, prach tiez len nutne- parapety, stolik. baterie v kupelni, umyvadla, vecko. mame dvoch psov, takze niekedy aj castejsie prebehnem tycovym, podla potreby. plus mam maly rucny specialny vysavac na psie chlpy na sedacku.
toto co fotis budem mat po dnesnom upratovani uz vecer🤣 to som vyriesila handrickou a cistiacim poruke v kupelni. tiez mam dva uteraky pri umyvadlach, jeden na ruky a druhy na lestenie umyvadla a baterii🙈