Ako často a čo upratujete?

17. jan 2023

Ako často a čo upratujete?
Za mňa kuchyňa riady každý deň
Podlahy dva krát do týždňa
Wc a kúpeľňa dva tri krát
Okná tri krát do roka
Vysavame každé tri dni cca

oli18
17. jan 2023

Autorka, to si mala napísať hneď, že ste len dvaja. Nemôžeš to porovnávať s rodinou s deťmi. Ale môžeš so mnou. My sme tiež dvaja. 1x týždenne vysávam a umývam podlahu, kuchyňu nepočítam, tú podľa potreby. WC a kúpeľňu si umýva každý po použití , ja dôkladne raz týždenne. Okná 3-4x ročne.

bazde
17. jan 2023

Kuchyňa 3 x denne (po raňajkách, obede a večeri), vysávanie každý druhý deň aj wc, umývanie podlahy 2 x týždenne, práčka každý druhý deň, 1 x týždenne prach v celom dome, 2 x ročne máme ,,generálne upratovanie,, všetky skrine a šufle a tie okná v zime 1 x pred Vianocami a od apríla/mája každý mesiac asi 😁 ale som na MD mám na to časový priestor

zuzuliatko18
17. jan 2023

Na podlahy mám tyčový vysávač, ktorý má nástavec aj na umývanie, to ide tak každý deň, Mac každý druhý. Vysavam aj mimo toho, s trojročným drobcom je na podlahe vždy prehľad kdecoho.
Riady dávam rovno do umývačky, máme polhodinovy program, takže tam umývam naozaj všetko. Práčka ide denne, aj sušička často. Ostatné podľa potreby, nemáme harmonogram.

qetka
17. jan 2023

@h2 my vysavame kuchynu aj niemolkokrat za den, chodbu kazdy den, Izby to je v pohode, to neriesim, tie vydzria. Ale zvonka sa stale nosi bordel do chodby, a to my chodime na dvor casto, tak preto. No a v kuchyni, ked deti jedia to je peklo. Ryza, chlieb, slize… proste este jedia ako prasiatka. Hlavne ta najmensia. Pod nou by sa najedol dalsi clovek. A co nie je na zemi, tak ma na obleceni. C9 nevytrasiem, tak vytrasie ona po celej kuchyni, Kym sme nemali deti, tak ani raz za tyzden nebolo treba vysavat.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emmusska
24. jan 2023

Zachod tak dvakrat do tyzdna, kupelnu na totalku raz za tyzden, vysavame podla potreby, dost mi padaju vlasy, takze niekedy aj kazdy den, ale tak nastastie mame roboticky vysavac, ktory nam to vsetko ulahcuje. Okna umyvam trikrat za rok cca, zalezi ci cez ne vidime 😀

danulicek
24. jan 2023

Kedysi som bola sialena v tom, že musim mat každý den upratané (pre muža bol bordel aj hračky v obývačke) a čím viac som upratovala, tým to bolo tuším horšie 😅 teraz mam jedno jedine pravidlo - mat cisto, ale nezosaliet. Sme štyria plus skrecok, cely týždeň sme v inštitúciách. Takze na konci dňa musí byt umytý akurát riad a hračky zo zeme, ohodena obývačka do “relax stavu”. zametam každý den. V piatok koncim v praci 12.30, takze to je väčšinou upratovací den - umyjem podlahy, povysavam koberce, utriem prach, komplet umyjem wc, kupelnu - toto robím raz do týždňa a zapajam aj deti. Ak treba zotrieť wcko v tyzdni, urobim to tiež, to je individuálne. Ak chcem upratať nieco hĺbkovo (napr skrinky, oblečenie, linku a pod.), zvyknem si na to vyhradiť sobotu, keď nemam doma chalanov. Okna umyvam podľa potreby - tiež cca trikrát do roka. Co jeidne nemam “utrasene”, je žehlenie. Neznášam to, takze sa mi to kopi dlho a potom zehlim nárazovo. Vždy si poviem, že budem žehliť raz do týždňa, ale zatiaľ to je silnejsie ako ja 😂

tumira
26. jan 2023

@danulicek tiez som bola taka a ked som zostala sama doma hned som isla upratovat, aby vsetko bolo tip top. Uz som si pripadala jak sibnuta. Potom ked muz si nieco rypol a prisla som na to, ze jemu je uplne jedno kde co ako je upratane alebo nie je zacala som aj ja jeho zapajat, upratujeme spolu, mame cisto, ale nejdeme sa zblaznit.

timea301196
26. jan 2023

Umývam podlahu každý deň, vysavam aj 3krat denne. Okna a zrkadla keď sú domackane aj hneď. Inak každý mesiac umyjem aspoň skla na oknách.
Wc, kúpeľňa každý týždeň vysavujem.
Kuchynskú linku preženiem každý deň, riad ide so mycky. Obliečky sa snažím raz do týždňa.
Pradlo keď sa nazbiera (čierne, biele, farebne)

akinom0077
4. feb 2023

Raz do tyzdna kazdu izbu dokladne, kazda izba ma urceny den, naraz sa mi to neda kedze kazda izba trva cca hodinu, kupelna dlhsie. Wc 2-3x do tyzdna, kuchyna priebezne. Okna kazde 3 m.

akinom0077
4. feb 2023

@timea301196 pranie nepokladam za upratovanie🙂 to je kazdodenna samozrejmost🙂