Ako často robíte veľké upratovanie?

27. sep 2020

Dobre rano. Chcem sa vas spytat ako casto robite velke upratovanie bytu. Myslim tym upratovanie toalety, kupelne, kuchyne, prach atd. My zijeme v domacnosti zatial len 2 dospele pracujuce osoby, niekedy sa nezdrziavame obaja cele dni doma ze prideme vecer, vyspime sa a opat odchadzame. Snazim sa robit velke upratovanie raz do tyzdna ale niekedy sa mi zda, ze by to ani nebolo treba. Pozametam ci umyjem podlahy bezne, baterie pri umyvani si vzdy utriem. Jednoducho sa mi len zda, ze pri nas nie je potreba robit velke upratovanie ani len raz do tyzdna. Pre tie, co radi rypu tak ano, teraz po docitani ma vsetky nazvite spinou...

mimimiruska
27. sep 2020

Urob tak ako chces ;) kazdy podle sebe a ako se ti zda tva domacnost .... ja uklizim od rana do vecera a velky uklid vzdy o vikendu ale mam dve deti psa v domacnosti a dva dospele.... takze si myslim ze to je na tobe ;) zadna spina nejsi ...pokud nejste doma a mate stale cisto tak na co se tim zabyvat denno denne az se ti bude zdat ze je bordel pouprac ;) .... zavidim :D :D

hettinka
27. sep 2020

Každú sobotu. Periny raz za 3 týždne, okna štvrťročne, koberce tepujeme 1-2x ročne.

marca12
27. sep 2020

Ja nerobim vobec velke upratovanie. Prach utriem hocikedy v tyzdni. Kupelnu poda potreby. Vysavam,umyvam tiez podla potreby. Tym,ze upratujem podla potreby nevidim dovod robit velke upratovanie.

sapetka
27. sep 2020

Vysavam denne, prach 3x cca tyzdenne, podlahy 2x umyvam za tyzden a kupelna 1x

zuzumajko
27. sep 2020

Kazdy tyzden 1x, periny prezliekam raz za 2 tyzdne, uteraky menim kazdy tyzden. Ale vysavam kazdy den, podlahu zmyvam 2x kvoli nasej svornozkujucej dcerke

jana_eyre_2
27. sep 2020

Niekto sem.napise že raz za dva týždne, niekto raz za mesiac, niekto každý tretí deň.. a zase sa strhne hádka kto to robí lepsie, ľudia sa tu budú obviňovať, lebo radi dokazujú tu svoju pravdu.. toto sú večné témy, ktoré nemajú odpoveď - každý nech si robí ako uzna za vhodné a ako má čas.. (ja nepochybujem o tom, že sem píšu zväčša normálne ženy, ktoré majú len rozdielny pristup, žiadne socky čo by sa kúpali v špine, takže tieto hádky vždy považujem za zbytocne)

ja to nejako nesilim, do augusta som mala.vsetky deti doma tak som sa k tomu dostala pomenej krat, priorita pre mňa vždy bola aby sme sa veľa hýbali, boli vonku a mali zážitky, takže na upratovanie ostávalo menej času a nemala som harmonogram ako často robím veľké upratovanie - keď bolo potreba, to bežné som sa snažila robiť každý deň, aj keď nie dokonalo a niekto by ma za to určite skritizoval 🤷

Teraz sú všetky v inštitúciách, prerabam celý dom (maľujem, triedim, prehadzujem, vynovujem izby atď) a ja sa snažím popri tom postupne robiť aj upratovanie.. niekto by zase mohol skritizovať, že robím malo 🤷.. lenže o pár týždňov určite zavrú školu a ja zase budem v tom čo cez leto a mesiace predtým 😅😬

deti95060810
27. sep 2020

my často...ale nás je veľa...veľkým upratovaním nazývam keď sa napr. umývajú okná....
Deti narozhadzujú, toalety musíš umývať každý deň, umývadlá každý druhý, vysávame ráno, večer, podlahu umývame 2-3 krát do týždňa.... ak ste dvaja pracujúci, ktorí sú veľa hodín preč - mimo domu, tak je to aj OK....

mata1001
27. sep 2020

Tak ale je rozdiel ked ste len dvaja a cely den v praci a 3 a viac clenna rodina,ktora je doma cele dni...jasne ze ty nemusis vysavat kazdy druhy den, ved kto by vam tam namrvil...staci ked vysavas 1x tyzdenne...rob, ako uznas za vhodne...ked ti to vhovuje takto, tak to tak rob...

diewcatqoo
27. sep 2020

Kym som bola na materskej, vysavala som kazdy den, kazdy druhy den som zmyvala podlahy v celom byte, 2x tyzdenne pretrela vsade prach, kupelnu a zachod cistila denne...
Od zaciatku roka som opat nastupila do prace, a teda mam vyrazne menej volneho casu. Zaroven sme vsetci bud v praci alebo v skolke, takze ten bordel pocas tyzdna nie je az taky vyrazny. Tak raz tyzdenne prebehnem rychlo byt vysavacom (vacsinou niekedy v strede tyzdna) a pocas vikendu spravim vacsie upratovanie, tj. zmyjem podlahy, vyluxujem kupelnu, zachod, pretiem vsade prach. Uteraky menim 2-3x do tyzdna (podla potreby), postelne pradlo komplet kazde dva tyzdne, okna umyvam 2x rocne, parapety a zaluzie podla potreby.

mirage
27. sep 2020

My sme vcera upratali poriadne. To uz ale boli po 3 tyzdnoch chumace prachu vsade. Minuly vikend sme neboli doma a vikend predtym zahrada a tura. Zachod spravim priebezne, ale fakt vcera po troch tyzdnoch sa umyli podlahy a povysavalo sa.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adalmba
27. sep 2020

Ja mám 3 deti do 3 tokov, upratané vydrží 5 minút....bordel neriešim, by som ani nespala....

asia83
27. sep 2020

Predovšetkým sa s nikým neporovnávam. Upratujem podľa potreby. Sanitu častejšie, ostatné keď vidím, že treba a nie som práve vyšťavená.

eskop
27. sep 2020

Ja zvyknem 2krat do tyzdna mame mensi dom takze za hodinku a pol to mam hotove. a 2krat do mesiaca periny. Raz za 3mesiace okna.

vandicka7
27. sep 2020

Ja podla potreby. U nas deti su male, takze omrvinky kazdu chvilu aj nieco, takze vysavat a umyvat to musim kazdy den, ale inak nejako to nehrotim, prach raz do tyzdna a kupelnu a wc tiez.

tosomja
27. sep 2020

Kúpeľňu, wc a kuchyňu upratujem vždy, nejak automaticky, keď sa ráno zobudím a idem na wc, dvihnem dosku, poutirram savom na wc , aj kachličky. Nalejem domestos a do ďalšej návštevy wc nechám pôsobiť. Pretriem kefou, spláchnem 😁
Kúpeľňu tiež po umytí zubov vždy prejdem umývadlo, poličku a zrkadlo. Večer po sprche pretriem vaňu, obklad, zem. 😄
Kuchyňu tiež po raňajkách úplne pretriem, obklad pod linkou, drez, stôl.
A zanetam každý deň a tiež vysavam a zmyvam podlahu každý deň kvôli synovi, ktorý mi už preplazi až do kuchyne.
Prach utieram každú sobotu. A aj prádlo mením každú sobotu

katkati
27. sep 2020

@deti95060810 To sa fakt dá stíhať? Keď je večer povysavané, tak zase ráno? Ja mám tiež rada čisto, ale obdivujem ženy, ktoré dokážu toľko času obetovať upratovaniu.

kvetinka75
27. sep 2020

Toto ja beriem ako bezne upratovanie. Vysavanie kupelka wc prach min.1x do tyzdna. Viackrat podla potreby. Postelne 1x za 3 tyzdne. Velke je podla mna umyvanie okien, uoratovanie skrin, linky v kuchyni, obyvackoveho nabytku, odsuvanie nabytku a pod.

deti95060810
27. sep 2020

@katkati tak to ráno je niekedy o 10 hod. Nemysli že ráno o 6 :00 hod. už vysávame...Ale je nutné vysávať 2 krát denne.... Min. obývačku, chodbu, kuchyňu, jedáleň - otvorený priestor....

andrejka1974
27. sep 2020

Ked vyjde cas ked boli deti male bolo to casto ake teraz su velke tak betreba tak casto

lenka2710
27. sep 2020

Podľa toho čo myslíš pod názvom Veľké upratovanie 😉 ja robím Veľké upratovanie 2-3krat do roka, ale tým myslím, že vypracem a umyjem celú kuchynskú linku, všetky vstavané skrine, roztriedim a po vyhadzuje co nieje treba, takisto obývačku, umyjem a vylestim poháre atď, inak okná tak každé 2-3 mesiace, periny každé tri týždne, utrieť prach tak raz do týždňa niekedy dva, vysávanie a umývanie podláh tiež a kúpeľňu si vždy umyjem keď idem kúpať deti, čiže každý druhý alebo tretí deň 🤷‍♀️

pininka1
27. sep 2020

Tak v mojom ponimani to je bezne pratanie nie velke a minimalne raz do tyzdna takto upratujem, aj ked mame tri deti. Vysavam ale len raz do tyzdna, aj zmyvam, resp samozrejme podla potreby. Niekedy som to robila aj castejsie ale uz nieje cas a pri detoch v dome by som musela nonstop stat v chodbe s mopom aby bolo cisto tak ako si ja predstavujem.

jeliz59
27. sep 2020

Čo ja viem veľké upratovanie...každý deň utieram prach ,linku, kúpeľňu wcko.....vysavam každý deň aj 2x,podlahy každý deň, tepovanie kobercov 2x do roka....mám len dvojizbak...

adamadent
27. sep 2020

Podľa potreby.. Ste len dva aj to dospelí. Poriadok sa nerobí poriadok sa ma udržiavať.

caroline_
27. sep 2020

No pre mňa je veľké upratovanie keď sa umývajú okná - to robím raz za rok :D , alebo keď sa vysáva na takých miestach kde bežne nie, napríklad keď sa odtiahne celý gauč, alebo práčka, posteľ, pod matracmi atď., to robím tak cca 1x dva mesiace,a také to bežné upratovanie typu umytie wc,kúpeľne, prach,vysávanie - to robím každý druhý deň a som z toho na nervy, pretože sme len dvaja dospelý a mačka a mám pocit že aj dvakrát za deň by bolo málo, obaja sme celé dni doma, manžel pracuje z domu na pc, čo sa týka mačky ok to by som pochhopila že pred jej záchodíkom je piesok, prípadne že ho roznesie občas do iných izieb, ale kúpeľna s wc, šľak ma triafa, môj muž má dlhšie vlasy a chlpy. a tie sú všade, na wc, po celej zemi v kúpeľni,na umývadle,na práčke , v sprche... to fakt že dovysávam, on tam ide a už sú všade... také ako výmena uterákov a posteľné prádlo to robím raz do týždňa.

danielahamar
27. sep 2020

Keď mám chut😬😁

komir63
27. sep 2020

Ja som veľké upratovanie urobil cez koronu, ešte keď bolo všetko okrem potravín zatvorené.🙂 Brat skoro odpadol keď prišiel na návštevu.🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laura164
2. okt 2020

2x do týždňa, ale máme dieťa, tak to je iné (prach, umývanie podlahy, umývanie kúpeľne, kuchyne, kľučky, vypínače, zrkadlá). Vysavam každý den. Periny raz za tyzden. Tiež sme obaja v robote a mala v škôlke