Problém nájsť slušného nájomcu

augustovkaa
8. apr 2023

Ahojte, otázka najmä na tie, ktoré prenajímate byt. Máme 3 izbový byt, ktorý dávame do prenájmu. Mali sme tam pár rokov slušnú rodinu, ktorá si postavila dom a koncom marca odišla. Dali sme si inzerát na FB do skupín prenájom bytov. Ozývajú sa všelijakí ako to slušne povedať divní ľudia. Jeden prišiel na obhliadku bytu v takom stave, že mal vypité. O ďalších sme si na internete našli, že sú neplatiči. Jeden dlh na zdravotnom a sociálnom 6 000 ale samozrejme výhovorky, že to zamestnávateľ za neho neplatil poistenie a on o tom nevedel a už to ide riešiť, máme mu dať šancu. Teraz rodina vietnamcov s dvomi deťmi a babkou a dedkom. Predtým tam bývalá slušná rodina s dvomi deťmi. Myslela som, že nebude problém zohnať ďalšiu takú. Rozmýšľam, že zaplatím realitakovi za nájdenie vhodných nájomcov. Dali by ste do podnájmu neplatičov na zdravotnom poistení? Ja to beriem tak, že sú nespoľahlivi. Keď chodíme záujemcom ukazovať byt, tak babky z toho paneláku stále prízvukujú, že chcú nejakých slušných ľudí, rozčuľovali sa, keď tam videli vietnamcov. To je čerešničkou na torte.

jaroe
8. apr 2023

@zmrzlinka2021 babky - ficovky? Nepreháňaš to už trošku? Tvoj názor na politiku resp. svoju averziu voči Ficovi o chvíľu uvidíme aj v téme o problémoch s laktáciou. Nejako to tam proste napasuješ.

nikol789
8. apr 2023

@augustovkaa to že dáš cez realitku ponúknuť byt, ešte neznamená že ti nájdu slušného nájomcu.
My sme mali cez realitku dve baby, ktoré nám take škody na byte spravili že ani depozit na to nestačil.
Byt doslova zdevastovali.
Tiež sme teraz dlhšie hľadali nájomcu, ozývali sa nám sami Ukrajinci ktorý chceli prechodný pobyt, Albánci,atd...
Nakoniec sme našli rozvedenu zenu, slušnú, pracujúcu....tak dúfam že bude všetko Ok🙏🏽
Držím palce

majlo1234
8. apr 2023

My tiez uz treti mesiac zhaname najomnikov do trojizbaku v bratislave, tie su take nestastne, dvoj/jedno sa prenajme hned, ale tento…mame ho v jednej realitke, ani tuk, cez fb nam chodia sami pofiderni ludia, ale nadej umiera posledna

muchotrafka298
8. apr 2023

Ja poznam vo svojim okoli bohuzial viacero pripadov, ked najomnikov (rodiny s detmi, ktori neplatili) delozovala z bytu policia a prebehli aj sudne spory o to, ze vlastne je to podla nich v poriadku, ze neplatia, lebo rodinu s detmi na ulicu vyrazit nemozes. Obidva tieto pripady zohnali po znamosti a cez realitku, ze za tych ludi sa zarucili, ze nebudu problemy. Ja osobne by som absolutne neriesila susedov, vedla byval kedysi typek s rodinou, co sa vyhrazal, ze byt prenajme nejakym asocialom a bavil sa na tom, ze jak so vsetkymi vybabre. Nakoniec byt predal slusnej rodine s dvomi detmi.

zmrzlinka2021
8. apr 2023

@jaroe nie, neprehanam

savoya
8. apr 2023

Ani realitka ti nezaruci slusneho najomnika.Ja som cez realitku prenajala byt jednej osobe.Zo zaciatku bolo vsetko fajn,platila pravidelne a nacas najom.Ale to dievca bola strasna spindira a vobec ten byt neupratovala.Spravila mi velku dieru v spalni do plavajucej podlahy!Urobila mi skodu a tu dieru zakryla spinavym kobercom ,ze by ste taky koberec ani psovi do budy nedali!Ked ten byt vypratala tak som si uvedomila ako ten byt strasne zostarol a ostal zničeny.Takze ani realitna maklerka nedokaze vzdy odhadnut vopred najomnika co je zač!

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
8. apr 2023

@augustovkaa tak nech si to prenajmu babky a budu mat istotu ze im tam nikto nevhodny nepride.

guiseppinka
8. apr 2023

@majlo1234 ked chces, mozem ti dat kontakt na mega sikovnu realitacku. Nam prenajimala byt plus poriesila vsetko okolo.

kristiii
8. apr 2023

@nikol789 a aký je problém s prechodným pobytom? Oni ho potrebujú, aby dokázali na úradoch, že sú tu legálne a majú v záujme tu slušne žiť a pracovať (aj pracovnú zmluvu, rovnako ako nájomnú musia dokladovať).

martinka13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maxalla
8. apr 2023

Hladala by som dalej. Mne sa najlepsie osvedcili mladi pracujuci ludia, idealne bezdetny parik.

zuzanockamt
8. apr 2023

@jaroe Mňa na tejto osôbke pobavilo to, že tu v tejto téme odsudzuje babky kvôli tomu, že im vadia Vietnamci, že majú ísť do kelu aj so svojou mentalitou (tie babky), že majú predsudky. Ale v inej téme táto osôbka robí presne to isté - na základe istého vonkajšieho vzhľadu tiež zaradila ľudí do istej skupiny a dehonestuje ich. Komédia hotová. Bavím sa.

kristiii
8. apr 2023

@maxalla lenže bezdetný párik nepotrebuje preplácať trojizbák. Tomu stačí jedno, maximálne dvojizbak.

maxalla
8. apr 2023

@kristiii No to mas pravdu, prehliadla som, ze ide o trojizbak.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
8. apr 2023

Ja poznam pripad, kedy znama realitacka dohodila svojej kamoske vyslovene asocialov. Nemohli ich dostat z bytu, zanechali dlzoby, ktore ani od nich nevymahali a boli radi, ze su prec.
Vedla mojej znamej si kupili dom Vietnamci. Povedala, ze lepsich susedov si nemohla priat.

zuzanockamt
8. apr 2023

@elizabet173 Ja som ale nemyslela autorku príspevku.

dejka77
8. apr 2023

Ak byvaju 4 ludia (2 dospeli, 2 deti) v 2.izb. byte, tak 6 ludi v 3.izb. byte je to iste. Pokial su slusni, nie je co riesit.

st_277
8. apr 2023

@augustovkaa my sme dali byt realitke, proviziu plati najomnik, nie ty. Overia neplaticov a ti, ktori maju na proviziu, budu mat aj na najom 🙂

bolarazjedna
8. apr 2023

Určite by som neprenajimala neplatičovi, dlžníkovi... Ani mne nesympatickemu človeku.... My vždy si pýtame 2mesacny depozit, mame skúsenosti, že to veľa ľudí odradí (hlavne tých, ktorí by neboli schopný platiť), ale vždy sa nájdu viacerí záujemcovia, z ktorých sa dá vybrať.

nikdenikto
8. apr 2023

Ja neviem, ja by som sa pri tých Vietnamcoch ani tak nebála že nebudú platiť, skôr či nezdevastuju byť. Pracovala som v hoteli a po Vietnamcoch bola vždy spúšť na izbách aj v reštaurácii. Môj muž mal tiež kolegov Vietnamcov a normálne mu ukazovali videá, ako si na ubytovni sekajú mäso na dlážke 🙈 je to iná mentalita...

taminka1986
8. apr 2023

@augustovkaa a babky maju aky podiel na vlastnictve tvojho bytu? Preco pozeras na to co chcu babky?

modraslamka
8. apr 2023

@augustovkaa jasne. My sme zhanali pretoze sme nevedeli ci nam vyjde hypo, ale mali sme havka. A kazdy pise bez domacich zvierat. A uz je problem na svete, nemas sancu najst podnajom a pritom sme mlada rodinka s jednym babatkom a havkom.

eternity24
8. apr 2023

@augustovkaa mne by tiež vadili dlžníci. K tým Vietnamcom: keď mi raz odisla nájomníčka, chodilo sa na byt pozerať veľa ľudí , no nejako on nemal nikto záujem. Len som robila do zblbnutia obhliadky bez výsledku. O tom čo si musím so vselijakymi podivnými ľuďmi zažiť, pisat nebudem. Nakoniec sa mi ozvalo jedno dievča, že by chcela byt pre bratranca a jeho kamosa, že robia u nej v nechtovom salóne a sú Vietnamci. Nato mi hneď volala jedna mladá pani učiteľka, že chce prist na obhliadku. Obe prišli. Pani učiteľka hneď povedala, že byt berie. Dohodli sme sa na podpise zmluvy povedzme v pondelok. Tak som tu vietnamku odmietla, aj keď bola extrémne mila. Bála som sa toho pôvodu a tiež čo by ma to povedali ostatní ľudia v paneláku. Inzerát som stiahla. A mila pani učiteľka mi v pondelok okolo 4:00 napísala SMS, že si to rozmyslela. Myslela som, že ma slahne. Tankami volala tej vietnamske, že sa kej ospravedlňujem, že byt sa uvoľnil či by ešte nemala on záujem. Ona záujem mala, lebo im naopak nechcel byt nikto prenajať. A zatiaľ to boli moji najlepší nájomníci. Poriadok mali , tichý boli ako myši. Čiže ja mám pozitívnu skúsenosť.

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maxalla
8. apr 2023

@zuzana9415 To sa da vyriesit prepisom energii na najomcu a tym, ze sa depozit vrati az po vyuctovani.

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maxalla
8. apr 2023

@zuzana9415 Preco by nahanali majitela? Podla mna by mali nahanat toho, s kym mjau zmluvu, a teda toho, na koho su energie napisane.

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz