Umývačka riadu

edajna6
31. mar 2023

Ahojte, prvý krát sme kúpili umývačku
Mám úzku s príborovou zásuvkou, väčšia sa nám do kuchyne sa nezmestila.
Otázka je všade kde čítam píšu ináč.
Prosím napíšte mi postup ako dávate riad do umývačky,
Napr. Navarím obed a rovno hrniec a aj panvice špinavý dám do umývačky,alebo najedli sme sa a taniere rovno dáme tiež? Netreba to opláchnuť?
Čo dávať do dolného košíka čo do druhého a do priborovej zásuvky môže dať príbor okrem nožov a dreva že?
Proste už mám toho chaos, jedna známa dáva dózy druhá nie.
Kupujem aj čističku takú fľaštičku do práčky a videla som aj do umývačky je tak aj tú kúpim, a čo potrebujem ešte kúpiť? Komu čo aký prostriedok značka sa osvedčila lebo v reklamách to vraj všetko vyčistí každá značka.
Ďakujem veľmi pekne každému za rady

zenulkaaa
31. mar 2023

Vieš čo oni teraz tie nové umyvačky a pripravky do nich chvália, že netreba oplachovat. Ja ale ak vidim, že je niečo zaschnute dost, tak oplachujem a odstranit zvyšky jedla samozrejme. Ale musiš skusit. Neoplachni a umy. Oplachni a umy. Uvidiš sama, každá umyvačka je ina.
A panvice teflonove by do umyvačky nemali ist, poškodi sa ti časom tá vrstva teflonova.
Ano dávaš pribor, okrem nožov a dreva.
A prostriedok odporučam jar platinum, drahá, ale najučinnejšia, ostatne všetky pripravky mi nevedeli poriadne umyt.
Ešte je dobré sol si kupiť a ak by sa ti zdalo, že máš napr poháare malo leskle, tak aj leštidlo, ale nie je to nutné. Všetko uvidiš časom.

viestta
31. mar 2023

Nikdy riad neoplachujem, skladam rovno do umyvacky, akurat zoskrabem zvysky jedla. Jedine co prebehnej vopred hubkou su usadeniny na hrnci, ked varim vyvar.
Ja pouzivam sol + prasok + lestidlo do uzkej umyvacky, cenovo je to niekde uplne inde ako tablety a kapsule. Vyskusala som kadeco ale ani pri tych najdrahsich sa ziaden zazrak nedial. Prasok bud z Kauflandu alebo DM, ostane je uplne jedno, kupim co je cenovo najvyhodnejsie
Na cistenie pouzivam Somat tabletky, ktore sa hadz normalne do naplnenaj umyvacky
Kazdy tyzden vycistim filter a utriem vsetky tesnenia
Ked nebudes mat prasok, kludne umy riady bez neho, umyju sa tak ci tak. Aj ked svieti kontorlka na sol, tak ked nemas, neboj sa, nejakych par cyklov mozes umyt aj so svietiacou kontrolkou.

maris5
31. mar 2023

Ja neoplachujem, samozrejme tam nedavam nedojedene jedlo ale 4 zrnka ryze neriesim, ani zvysly kecupu....
Dole davam hrnce a taniere...
V strede hrnceky, dozy...
Tablety davame finish, tie su aj odporucane pre nasu umyvacku. Davam lestidlo, sol a zakladne tablety.
Davali sme aj tie najvyssie 8 v 1, ale presli sme na zakladne. Cistic umyvacky pouzivame asi raz do mesiaca.
Skusali sme aj Jar tablety, ale mne strasne smrdeli a zanechavali nam taky povlak na riade akoby neumyty.

guiseppinka
31. mar 2023

Dole mas najsilnejsi prud vody, takze dole hrnce, taniere... Hore davam pohare a male veci. Muz vravel, ze noze sa horucou vodou tupia, nedavam ich tam. Ja krabicky plastove nedavam, lebo neznasam ak sa popretacaju a su plne vody, resp sa nevysusia v umyvacke . Ja mam svoj system nakladania, muz ma svoj (vopcham tam 3x tolko co on😂).
A jedna rada na zaver - vyberaj zospodu hore... Aby ak budes mat niekde vodu, tak nech sa ti nevyleje do spodneho suflika na cisty a suchy riad.

zuzkaa1991
31. mar 2023

@edajna6 tak ja väčšinou davam všetko do mycky dozy drevo sa neodporúča preto lebo sa môžu poskodit ale raz sa cas dam ked sa mi nechce rucne umyvat
Co sa tyka kedy davame riad cez týždeň viac menej ked sa mi chce bud poobede alebo vecer nalozim mycku problém je ze sa mi nechce vykladat 🤣🤣ked sa donútim tak nalozim rovno ale ces týždeň je menej riadu a cez víkend skor na obed nakladam ked je viac riadu a neda sa hybat na linke
Oplachujem vtedy ak su nejake kusky na tanieri (nechce s ami vyberať z mycky kusky) ale bezne zaschnute veci nneoplachujem a mne sa osvedčilo kapsule jar (zlto zelene) vyskusala som finish somat w5 a neviem co a vzdy taniere hrnce spinave flakate....od jari mam nerezove hrnce krasne vyslestene.....a jedine kupunem sol finish a na unyvanie mycky raz mesacne cca od finishu prostriedok

apolka77
31. mar 2023

Ja zvyšky jedla, mastnoty stiahnem s papierovym obrúskom ( zabránis v budúcnosti smradu z umývačky).
Dole idú veľké veci a najviac špinavé taniere, hrnce ja dávam aj panvice (zatiaľ sa žiadne nepoškodili) aj drevené varešky aj nože ...hore zas poháre, šálky, misky aj plastové ...treba skúšať.
Najviac sa mi osvedčili tablety z Lidl a soľ odtiaľ ,,,lestidlo dávam obyčajný ocot a som spokojná...umývačka vôbec nesmrdi ako v niektorých domácnostiach taký hnusný puch ...lebo nechávajú zvyšky jedla na tanieroch...
Zo začiatku som čistila filter každý týždeň, ale keďže je čistý tak asi cca raz do mesiaca vytiahnem a v horúcej vode so sódou bikarbónou a octom nechám chvíľku pôsobiť ...

apolka77
31. mar 2023

A riady dávam postupne ako sa spinia do umývačky , neskladujem celý deň na linke...potom tesne pred pustenim to tam riadne naukladám aby sa tam čo najviac zmestilo...

saxana000
31. mar 2023

Hore sklo salky misky male dozicky pohare naberacky.dole taniere hrnce dosky panvice. Sol lestidlo doplnam podla potreby.tablety uz len Jar alebo Somat gel.Cistic davam somat kapsulku alebo flaskovy z lidlu. Umyvam na lratkom programe v nedelu po velkom vareni pustam ten najdlhsi.hrube zvysky z taniera omrvinky zrniecka z rajcin ryzu a pod len zotriem servitkom do kosa.a ddvam tam uplne vsetko dosky dozy varechy lis na cesnak..jedine valcek na cesto uz nie lebo stary som dala a pukol mi 🤣

aalt
31. mar 2023

Bez soli umyvacku nepouzivat.

zuzuliatko18
31. mar 2023

Chce to hlavne skúšať, čo kde dobre zápasuje, nech tam je čo najviac riadu, na to si vytvoris systém postupne. Ja som si nakúpila plastové dosky na krájanie, ale napr. varešky dávam aj drevené. Riad ukladám do umývačky hneď, mám malú kuchyňu, tak nech sa mám kde hýbať.