Využívate pomoc v domácnosti?

dmk_1
15. nov 2021

Ahojte, vyuzivate niektora pomoc v domacnosti? Pri malej,co chce byt stale na rukach a vela place, nestiham ani absolutne nic, no strasne ma irituje, ako sa mi kopi doma prach. Zvazujem niekoho volavat na pomoc, kto by tu so mnou doobeda aspon trocha obriadil, kedze babku tu nemam ziadnu a moj muz nevie, ani kde mame doma postelne obliecky 👌 vyuzivate, prip. niekoho poznate?

luccija
15. nov 2021

@dmk_1 nie, ale už by som to využila.Pozri domelia, fermeria, alebo niekde vo Vašej skupinke na FB

alazala
15. nov 2021

@dmk_1 áno využívam, pozri na stránke domelia

elizabet173
15. nov 2021

@dmk_1 nie, nevyužívam, nemám rada vo svojom dome cudzích ľudí, ale keď budem staršia, budem menej vládať, určite využijem, veď na to sú. Kľudne využi, najmä teraz pred Vianocami na väčšie upratovanie a ty si užívaj drobčiatko, ale hlavne zapriahni muža. Neboj sa naučí sa aj kde čo je aj ako sa to používa.

juliet86
15. nov 2021

vyuzivam a som spokojna

lianka123
15. nov 2021

@dmk_1 ja s tym mam rozsiahle skusenosti a zial zle. Vyskusala som asi 10 pani upratovaciek, nesadla mi ani jedna. Oni prvy raz upracu super a potom to ide dole vodou, na 3ti raz som vzdy musela doupratovat. Vacsina z upratovaciek fajci. Vadi im, ze pridu upratovat "mladej zabe" do baraku, cize kopec hlupych reci okolo. No a za tych 60eur za 5hodin co to odflaknu, si to uz radsej upratujem sama...

janinah
15. nov 2021

Nevyužívam.mam manžela a syna.ktori vedia na čo im ruky narástli.a že mama nie je slúžka.

levandullka
15. nov 2021

Raz tyzdenne nam pride upratat, pripadne ak potrebujem ozehlit jedna pani, je to neskutocna pomoc a urcite by som nemenila.

heymissg
15. nov 2021

@dmk_1 ja som využívala pri prvom keď som zároveň študovala, určite by som sa tomu nebránila znova... načo sa trápiť keď sú takéto vymoženosti 😉

luccija
15. nov 2021

@lianka123 to fajčia ešte pomedzi to ako prídu upratať?

lianka123
15. nov 2021

@luccija jasne, aj kavu chcu. V podstate z mijej skusenosti to robia zeny rozvedene s detmi popri niakom zamestnani a flakaju to, lebo ich to nebavi...vacsina z nich byva v podnajmoch a fajci. A su nespokojne so zivotom

sandrika1986
15. nov 2021

Mám štyri deti a v pohode to zvládam...

luccija
15. nov 2021

@lianka123 tak to je potom o ničom.Ma prísť upratať a nie rozprávať kto, prečo potrebuje upratať.Zase u nás upratujú ženy, ktoré robia na smeny a majú veľa času.Aj si dosť platila a ešte nebola spokojná🙂to fakt radšej deťom niečo kúpiť.Ale čo píšeš počúvam často...a pritom dobre platené bokovky

danieladeley
15. nov 2021

Mam 2 deti, ziadnu babku nablizku a moj muz tiez nevie, kde mame obliecky :D ale tieto sluzby som nikdy nevyuzivala. V prvom rade by som porozmyslala o organizacii casu, v druhom rade si zacni zvykat, ze pri malych detoch bude bordel vzdy a v tretom rade by som zapojila manzela. Ked mas este drobne babatko, nic si nerob z prachu, ten rezim a organizacia prace sa casom ustali a budes stihat 🙂

luna379
15. nov 2021

Akože, neodsudzujem to vôbec, ale neviem si predstaviť situáciu, že by sme si doma sami nedokázali po sebe upratať a to máme niekedy veľmi veľa povinností. Chápem, že žena pri maličkom čerstvom narodenom bábätku má toho veľa, ale veď mám chlapa a rátam s tým, že on to zvládne.

lianka123
15. nov 2021

@luccija vsak prave... s tym upratovanim je to na h..., vzdy ked som ich vyrazila zo dna na den, boli prekvapene. Ale ja som diplomat a milo sim sa rozlucila... no nikto nevie, co je za osudom tych zien. No vec sa ma tak, ze tie zeny, co upratuju za 8-12eur na hodinu to flakaju a potom su este karpatske gazdinky- ja mam dom a 150eur im za upratanie nedam...tak uz po tych skusenostiach si upracem radsej sama...
To iste opatrovatelky domelia jr fakt katastrofa, raz mi dosla baba s 3piercingami, so znacnou nadvahou a fialovymi vlasmi / na obrazku vyzerala normalne/ a 30min sa nepostavila zo stolicky a tocila o tom, ze si rada pri malych detoch oddychne 🙈🙉🙊 vlastne takto to vyzera na domelii

lianka123
15. nov 2021

@danieladeley to je vsetko pekne, ja by som si rada nechala upratat... mam 2 male deti, pracu a velky dom. Cas traveny upratovanim radsej vyuzijem na prrchadzku v lese. Len zial ta ponuka upratovaciek je fakt zla

bosorka2302
15. nov 2021

@lianka123 presne aj ja mam taku skusenost + praca im trva 2x tolko ako mne ked si upratujem sama

rachel36a
15. nov 2021

Ano vyuzivam...je to sluzba ako kazda ina...nerada upratujem...a ked si zarobím na to aby mi to urobil niekto iny tak v tom nevidim ziaden problem...

lianka123
16. nov 2021

@bosorka2302 ano, oni pritom telefonuju a vselico ine stihaju

laurita285
16. nov 2021

@lianka123 mala som rovnakú skúsenosť, Dokonca jedna nám zničila drahý konferenčný stôl a druha pre zmenu drez v kuchyni.

lianka123
16. nov 2021

@laurita285 to sa ziadnej nadtastie nepodarilo, a asi by ma kleplo pravdupovediac. Ja som skor mala take, ze telku od capiek neumyvam lebo vam ju znicim/ neviem co sa da na telke znicit ked ju pretre makkou navlhcenou handrickou. Proste to bolo same blablabla

danieladeley
16. nov 2021

@lianka123 tak mozno by bolo jednoduchsie opatrovatelku k detom a poupratujem si sama 🙂

mischelin999
16. nov 2021

Nevidim na tom nic zle pokial by si si nechala od niekoho pomoct. Ak nestihas, nemas cas ani nikoho, kto by to zariadil tak preco nie 🙂

maminkadeticiek
16. nov 2021

Kratky cas som mala pomoc mladej dievciny.Ale nepacilo sa mi ako mi obija vysavac o vsetko,poskriabala mi nerezovy sporak tvrdsou hubkou a hlavne nedokazem doverovat dat niekomu kluce do ruky aby mi upratal kym noe som doma.Tak som sa na to vykaslala.Ale je to velka pomoc.

lianka123
16. nov 2021

@danieladeley nie, deti chodia do skolky a chcem si ich uzit. Sluzby opatrovateliek sme tiez vyuzivali a tiez by dom mohla pisat romany. Vec sa ma tak, ze cela domelia stoji za h..., a ze ti ludia to vobec nechcu robit- ci opatrovat, ci upratovat 😉

dkethe
16. nov 2021

Ked budem chodit do prace na 8h je pravdepodobne ze si budem platit upratovacku, lebo sa chcem venovat rodine vo volnom case a nie upratovaniu.

Ale ty si na rd (ako ja) a doporucujem ti zvladnut to bez pomoci 🙂 musis sa naucit systematickosti, a manzela trosku prevychovat. Moze ti pomoct napr mat dieta v satke (zehlenie, varenie, umyvanie riadu, vesanie pradla) a skus web terapie domova.

Ono to je take... uz fest panske huncucstvo.. Doma si so zdravym dietatom a chces upratovacku 🤷 neviem, trosku na sebe popracuj.

danieladeley
16. nov 2021

@lianka123 deti chodia do skolky a ty nemas cas? no tak potom uz fakt neviem

dmk_1
autor
16. nov 2021

@levandullka tak si to predstavujem tiez

dmk_1
autor
16. nov 2021

@sandrika1986 gratulujem, nech sa dari dalej

dmk_1
autor
16. nov 2021

@danieladeley nechcem si zvykat na bordel, bytostne to neznasam a nemienim a nechcem svoju nervozitu smerovať na dieta. Nevidim zlobu v tom, nechat si pomoct, ak si to mozem dovolit a cas vytierania prachu z policiek venovat radsej niecomu inemu, ked stravim 3-4 hodiny uspavanim placuceho dietata - a ten prach sa proste nedokazem tvarit, ze nevidim... Manzel je, aky je, ja som sa naucila nechciet od neho to,co viem, ze nikdy nezvladne, usetri to sklamania.