Zážitky z najhorších dovoleniek
Podelíte sa so mnou so zážitkami, s vašou najhoršou dovolenkou?
Tá moja sa deje teraz vlastne od pondelka , a som ráda, že môžem baliť kufre s zajtra už budem doma spať vo svojej posteli a mať svoj kľud.
Možno som divná ja, ale po pár dňoch mi vadilo všetko. Na pláži na terase v reštaurácii každý fajčil, susedia robili rámus aj po polnoci (do práce odchádzam o 4rano som zvyknutá chodiť späť skorej) deti plakali (asi) vždy a kvôli všetkému. Na terase som mala pravidelne pľuvance, žuvačky,smetie. Nerešpektovanie dopravných predpisov. Klimatizácia hafrovala. Putovný predavači otravovali každú chvíľu....a mohla by som pokračovať
Už som sa normálne tešila domov, zapnem koňa a zistím že zajtra si doma nič nekúpim lebo doma je sviatok.
Stručné zhrnutie
- Najčastejšie opisované problémy počas „najhorších dovoleniek“ boli nočný hluk od susedov, fajčenie na terasách, neporiadok a rušiví predajcovia na pláži.
- Viacerí diskutujúci opisovali vážnejšie negatívne skúsenosti vrátane chorôb počas pobytu (vracanie, viróza, ekzém, herpes, žlčníkový záchvat), zle fungujúcej klímy a špinavého alebo nevyhovujúceho ubytovania.
- Rady v diskusii boli konkrétne: nahlásiť problém na recepcii, overovať recenzie na Booking a Google, zvážiť adults‑only hotely alebo súkromné vily a pri nákupoch použiť OMV / „mini Billu“ po prílete.
Najčastejšie otázky
Q: Kde kúpiť nutné potraviny, keď sú obchody zatvorené kvôli sviatku?
A: Viacerí diskutujúci odporúčali nakúpiť hneď po prílete pri Wien alebo kúpiť na pumpe OMV, kde je vraj „mini Billu“.
Q: Ako riešiť hluk od susedov a nefunkčnú klimatizáciu v hoteli?
A: Väčšina radila nahlásiť hluk a poruchu na recepcii a žiadať okamžitú opravu alebo presun izby.
Q: Čo robiť, ak je ubytovanie špinavé alebo majiteľ ignoruje sťažnosti?
A: Niektorí odporúčali zdokumentovať stav fotografiami a podať sťažnosť cez Booking alebo Google; jedna diskutujúca spomenula, že cestovka v inom prípade vrátila 1000 korún.
Q: Dá sa vyhnúť preplneným rezortom, otravám predavačov a hlučným dovolenkárom?
A: Viacerí odporúčali vyberať neturistické lokality alebo malé butikové rezorty, prípadne ubytovanie v apartmáne v Chorvátsku (spomenuté Razanj) alebo adults‑only hotely.
Q: Ako riešiť zdravotný problém počas dovolenky (ušná bolesť, vracanie, žlčníkové problémy)?
A: Príklady z diskusie: v Rakúsku lekári poskytli fraxiparin a urobili sono; niekoľkým rodinám pomohli ATB a krátkodobé vyšetrenia na pohotovosti.
Q: Ako naložiť so zlou skúsenosťou s cestovkou alebo podvodnými ponukami v destinácii?
A: Viacerí diskutujúci odporúčali podať sťažnosť, nahlásiť polícii pri trestnom správaní a zanechať recenziu na Google či Booking; jedna používateľka popísala zadržanie a následné úniknutie z domu drogovej ponuky v Maroku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina súhlasila, že pred rezerváciou treba čítať recenzie (spomenuté Booking a Google).
- Väčšina potvrdila, že hlučné správanie ostatných hostí a špina dokážu dovolenku výrazne pokaziť.
- Viacerí považujú riešenie cez recepciu alebo cestovku za štandardný prvý krok pri problémoch.
Sporné názory
- Niektorí tvrdili, že fajčenie na terasách a pľuvance sú neprijateľné a obťažujú nefajčiarov; iní bránili fajčiarov a považovali to za tolerovateľné správanie.
- Niektorí diskutujúci tvrdili, že veľké rezorty sú „hrozné“ a treba sa im vyhýbať; iní písali, že rezorty im nikdy neuškodili a sú praktické (all inclusive, animácie, aquapark).
- Niektorí generalizovali zlým správaním návštevníkov z určitých krajín (spomenuté „Rusi“), iní upozorňovali na riziko trestnoprávneho postihu za zovšeobecňovanie a rasistické výroky.
Otvorené otázky
- Miesto pôvodnej autorky nebolo jasne určené; zostáva nezodpovedané, kde presne bola autorka ubytovaná.
- Nezodpovedané zostávajú detaily o tom, koľko kompenzácií skutočne vracajú cestovky v podobných prípadoch a aké sú úspešné kroky pri reklamácii.
- Neexistuje konsenzus, či adults‑only hotely skutočne zaručia pokojnejšiu dovolenku vzhľadom na možné hlučné správanie dospelých.
Spomenuté značky a firmy
OMV, „mini Billu“, Billa (ako nákupný reťazec v diskusii), Booking, Google, Tip tour, TA3
Spomenuté produkty a metódy
fraxiparin, ATB, sono (ultrazvuk), all inclusive, adults‑only resort, aquapark, henna, medúzy, žumpa, recenzia na Google/Booking, nahlásenie na recepciu, prístelka, postieľka
Miesta a osoby
Domaša, Lido di Jesolo, Bibione, Grécko, Bulharsko, Chorvátsko, Razanj, Peloponéz, Kalogria, Švajčiarsko, Rakúsko, Wien, Maroko, Ibiza, Tenerife, Sardínia, Turecko, Severný Cyprus, Nesebar, Varna, Slnečné pobrežie, Hvar, Košice
Vsak zavolaj nejakemu kamaratovi, nech ti dnes kupi pecivo, mlieko a jeden den prezijete.
Objednaj si na zajtra donášku, alebo na OMV spravili mini Billu a občas z núdze kúpim tam
Kde si bola?ja neznášam na dovolenke plieskanie dverí ráno od 6 chodia ľudia na pláž, na raňajky, deti behajú po dlhej chodbe a dvere zatvárajú tak, že to je nonsens.
Kde to bolo..no daj..!
My sme taku nezažili a chodíme cca 20 rokov možno 3x sme za dvadsať rokov neboli a nikdy sme takú nezažili.
Domaša a špinavá chata, ktorú sme si museli umyť, kde strašili myši a pán majiteľ nám v nedeľu ráno ťahal žumpu a ešte nás zdrbkal, že prečo sme sa sprchovali a umývali riady 😁
Keď ti išli na nervy už aj predavači na ulici, tak podľa mňa si proste taký “vecnenespokojny” človek…. Či?
Chyba nie je v ľuďoch užívajúcich si dovolenku ale v tvojom pesimizme. Ja na dovolenke oddychujem a také blbosti ako píšeš ma nerozhádžu. Najhoršie bolo keď posledný deň pršalo a ochladilo sa a museli sme čakať do večera na autobus. Ďalší krát sme zbalili aj dlhé gate a aspoň sme mali na čo spomínať.
Lido di Jesolo...v zivote som nevidela nic otrasnejsie, plaz priserna.
to aby som si dala GPS na lehatko, nech ho najdem v tom mega mnozstve radov.
more spinave, mutne, voda po pas snad pol kilometra
promenada ako u nas na jazerach pred tridsiatimi rokmi, apartrmany tristorocne a spinave....prestahovali sme s do hotela - v restauraciach ludia v plavkach a zabkach.
Keď ti išli na nervy už aj predavači na ulici, tak podľa mňa si proste taký “vecnenespokojny” človek…. Či?
@dennissa16 nie na ulici na pláži, jeden predával šaty, ďalši osušky tretia zápletka vrkoče, ďalšia predávala značky, roznásali letáčiky na akcie, potom jedna maľovala hennou,
Za mladi sme chodili do všelijakých low costov. Zažila som všeličo, v Chorvátsku som spala na matraci, ale vždy som si z toho vzala to dobre. Chýba bude asi niekde inde...
mne to kvoli nocnemu hluku pride ako Taliansko, ale mozem sa mylit...
To fajcenie na terasach vadi aj mne...ale vraj su vonku a vonku sa moze... takze bud si odsadnem alebo odchadzam...
Co sa tyka najhorsej dovolenky...ja ti neviem, ziadnu nehodnotim ako najhorsiu, mozno teda Bulharsko mi nesadlo, ale bolo to obdobie kedy v juli bolo fakt chladno, dokonca aj more a voda v bazenoch bola chladna a moj vtedy rocny syn schytal nejaky virus a mal zvysene teploty kazdy den. To bolo asi najhorsie, ale teda zvladli sme to, len teda uz Bulharsku nedavam ziadnu sancu...
Vsak zavolaj nejakemu kamaratovi, nech ti dnes kupi pecivo, mlieko a jeden den prezijete.
@viestta nakúpim niekde pri Wien po prílete o to sa nebojím
Objednaj si na zajtra donášku, alebo na OMV spravili mini Billu a občas z núdze kúpim tam
Kde si bola?ja neznášam na dovolenke plieskanie dverí ráno od 6 chodia ľudia na pláž, na raňajky, deti behajú po dlhej chodbe a dvere zatvárajú tak, že to je nonsens.
@luccija deti na terase nado mnou sa hrali s pingpongovou loptičkou po 22;00 kým sa ich matka snažila uspať ďalšie dieťa,a keď lopta spadla tak rev, najstaršie prišlo a zaklopalo u mňa do polnoci niekoľko krát, potom som už nešla otvoriť
Tak susedov / deti by som po 22.00 "upratal" upozornenim (alebo upozornenim recepcie), nech sa skludnia... Klima - nahlasit na recepcii a ziadat okamzitu opravu. Ostatne teda neviem... bud sme s tym problem nemali alebo mi to nevadilo... zmente destinaciu / hotel.
Na plazi bolo aj na "non-EU" Severnom Cypre oddelenie pre fajciarov a pre nefajciarov.
Skús nabudúce hotel len pre dospelých. Veľmi vážne o ňom uvažujem, lebo popravde, vždy máme tiež šťastie na urevané rozmaznané decko vedľa v izbe. Nehovorím o bábätku ,ale 2-3 a viac ročné. Alebo si negatívne naladená a chyby vidíš všade a vo všetkom a tešíš sa domov, tak môžeš slušne ušetriť, keď nikam nepôjdeš.
Strasne toto, ze sviatok zajtra, nad tym dokazu plakat asi len Slovaci…su krajiny kde bezne v nedelu su obchody zavrete
A čo máš 60..? Veď si na dovolenke.Treba nabudúce opustený ostrov ďaleko od civilizácie! 🙈
tu aby sa cxlovek bal napisat, ze sa mu nieco nepaci 🙂
ved ti neznamena, ze vzdy a vsade frfle.
podla niektorych treba vsetko s vdakou prijat - co tam po pluvancoch a chrchvalcoch na balkone - deti si z toho mozu nieco nakreslit
Lido di Jesolo...v zivote som nevidela nic otrasnejsie, plaz priserna.
to aby som si dala GPS na lehatko, nech ho najdem v tom mega mnozstve radov.
more spinave, mutne, voda po pas snad pol kilometra
promenada ako u nas na jazerach pred tridsiatimi rokmi, apartrmany tristorocne a spinave....prestahovali sme s do hotela - v restauraciach ludia v plavkach a zabkach.
@nyusika Tak nám sa more ani v Bibione nepáčilo, mútne aj kraby,ale napriek tomu to bola nádherná dovolenka a chodili sme aj na iné pláže .Bolo super a absolútne NIKDY nám takéto veci nepokazili dovolenku.
Preto sme si zamilovali Grécko.Nadherhé pláže, more a super promenády, lacné jedlo no Grécko je top.
Minulý rok, Švajčiarsko, len na víkend. Vyrazili sme o polnoci, aby sme tam o nejakej desiatej cca boli. V Rakúsku sa nám pokazilo auto. Takže chlapi opravovali, jeden deň bol tak fuč. Podarilo sa opraviť, na večer sme prišli tam a išli spať. Jeden deň sme strávili dobre a ďalšiu noc zacala dcéra (3 roky) vracať. O pár hodín aj ja. Neskutočne, takú virózu som ešte nemala. Celý deň sme preležali a na večer sme išli domov. Po ceste vracali ešte ďalší členovia posádky (bollo nás 7), takze fakt úžasná dovolenka 😁
@nyusika Tak nám sa more ani v Bibione nepáčilo, mútne aj kraby,ale napriek tomu to bola nádherná dovolenka a chodili sme aj na iné pláže .Bolo super a absolútne NIKDY nám takéto veci nepokazili dovolenku.
Preto sme si zamilovali Grécko.Nadherhé pláže, more a super promenády, lacné jedlo no Grécko je top.
@cukroska ale ved je jasne, ze kazdy ma ine predstavy o peknej dovolenke...pre mna bola skusenost raz a nikdy vaic aj luxusny rezort v Turecku - moja nocna mora, tietovelke rezorty...
najkrajsie spomienky mam na jeden pobyt v Chorvatsku, v Razanj - krystalovo ciste more, apartman ako zo sna priamo na plazi, ticho, k dispozii motorovy cln
A čo máš 60..? Veď si na dovolenke.Treba nabudúce opustený ostrov ďaleko od civilizácie! 🙈
@cukroska ešte nie o pár rokov , deti mám dosplé
@cukroska ale ved je jasne, ze kazdy ma ine predstavy o peknej dovolenke...pre mna bola skusenost raz a nikdy vaic aj luxusny rezort v Turecku - moja nocna mora, tietovelke rezorty...
najkrajsie spomienky mam na jeden pobyt v Chorvatsku, v Razanj - krystalovo ciste more, apartman ako zo sna priamo na plazi, ticho, k dispozii motorovy cln
@nyusika mám podobné skúsenosti
Strasne toto, ze sviatok zajtra, nad tym dokazu plakat asi len Slovaci…su krajiny kde bezne v nedelu su obchody zavrete
@chestnut ukáž kde plačem, veď píšem že nakúpime po prílete pri Wien
Tak si to nechaj na potom a užívaj život. Pozeraj na svet optimisticky radšej a hneď bude svet krajší. Mňa by to mrzelo už len kvôli peniazom. Radšej vidím to pekné ako sa sústrediť na všetko zlé okolo.AKOU OPTIKOU POZERÁŠ, TAKÚ VIDÍŠ.
Tak si to nechaj na potom a užívaj život. Pozeraj na svet optimisticky radšej a hneď bude svet krajší. Mňa by to mrzelo už len kvôli peniazom. Radšej vidím to pekné ako sa sústrediť na všetko zlé okolo.AKOU OPTIKOU POZERÁŠ, TAKÚ VIDÍŠ.
@cukroska lebo tebe sa pľuvance na terase a na plavkách, roztopené cukríky vo vlasoch patria k fantastickej dovolenke
A DOBRÁ RADA NAD ZLATO. Skôr ako si rezervujete dovolenku je dobré čítať sj recenzie do konca a zistiť si co najviac. Ake nie som fi istá či pri takom "myslení"to bude stačiť.
Tak asi si to priťahuješ už. Všetky zlé veci. Noe s takým som sa nikdy nestretla a boli sne minimálne 20x na dovolenke

a kde ste boli?