Chodili by ste na dovolenky aj samy?

missviolet
8. feb 2020

Ahojte. Zaujima ma vas nazor, zienky, ci by ste chodili na vylety aj samy, keby ste nemali s kym? Ked som mala 18-25r tak som mala naj kamosku s ktorou som aspon raz rocne niekam vyrazila, pocas skoly sme brigadovali, aby sme aspon taky Pariz videli... stalo sa vsak nieco a uz rok nie sme v kontakte. Todinna situacia je taka, ze mam 87r dedka o ktoreho sa starame s tetou, takze niekto musi byt stale s nim (inu rodinu nemame). Avsak kvoli tomuto mam ja home office, socialny kontakt 0 a uz citim, ze musim niekam vypadnut. Tak som sa rozhodla vyrazit do Spanielska. Do Madridu. Na ake krajiny by ste si trufli aj samy? Europa je podla mna asi cela OK... ale co take destinacie exotickejsie, povedzme Bali, Vietnam, Kambodza ak niekedy v buducnosti nasetrim? Budem rada, ak sa podelite o skusenosti, co vam cestovanie osamote dalo, na co si dat pozor... respektive ako by ste riesili, ak by ste predsa len chceli partaka? Su nejake fora, kde sa cestovatelia vedia dat dokopy? Dakujem

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liz_lemon
8. feb 2020

poznam jednu babu, a ona chodi sama vzdy cez Bubo, tam ide na poznavacku a su tam aj ini sami

queen_mary
8. feb 2020

@liz_lemon akurat som isla pisat. Moj muz chodi na exotiku/expediciu sam s bubom. Doteraz sa vzdy stretli v skupine super partia 🙂

missviolet
autor
8. feb 2020

@liz_lemon to je vyborny napad, dakujem. Neviem ci idlozim az taky obnos peniazkov, kedze na vlastnu past je, samozrejme, vsetko lacnejsie. Ale mozno raz 🙂

missviolet
autor
8. feb 2020

@perdulka7 mam cerstvych 27 🙂 skusim sa poobzerat, len neviem, ci taka cestovka je aj na Slovensku 🙂 pripadne to asi teda spojit s navstevou UK a teda letiet odtial :D

ervenka
8. feb 2020

@missviolet https://bubo.sk ceny nie su hrozne...

kittykat22
8. feb 2020

@missviolet ja som nikdy nikde nebola sama, pretoze mam dlhe roky manzela. Ale casto by som rada niekam isla s kamaratkou - ale fin. situacia alebo deti nam vzdy pokazili plany. Dnes po rokoch si hovorim, ze je skoda, ze som nesla. Zobrala by som fotak, notas, knizku a uzila by som si cestovanie ako nik.

Jedine, na co dava pozor je - aby si byvala na frekventovanych mietach - hoteloch a oblastiach kde je viac ludi a mozes sa citit bezpecne. Nie kazda krajina je ako Slovensko, ze sa slobodne premavas z vychovu na zapad s usmevom a pocitom, ze ti nic nehrozi.

missviolet
autor
8. feb 2020

@ervenka ja viem, ake maju ceny a ze maju vybornych, znalych sprievidcov, krasny program... len ja som velmi nenarocna a lowcost, letenky na Bali napr za 500, na ubytko 300-400, vreckove tiez asi tak.. dokopy max 1300 🙂 to usporim za rok. ja som len obycajna 27r baba, administrativna pracovnicka, takze prijem tomu zodpoveda tiez...hoci robim vo viacerych cudzich jazykoch. Ale sny sa maju plnit takze odkladat budem urcite, len bohuzial 2500e mozem zabudnut. Len teda zvazujem, ci je bezpecne takto planovat ist, na vlastnu past, mimo Europy...mozno sa niekto vyjadri, aby som si urobila lepsi obraz 🙂

missviolet
autor
8. feb 2020

@kittykat22 ano, aj ja si vravim, ze by bola skoda, keby nejdem. To Spanielsko povazujem na zaciatok za dobru volbu, nakolko aj jazyk viem. Vybrala som si Airbnb,ale u jednej dochodkyne, ktora ma stovky vybornych recenzii pocas poslednych rokov, tak snad to bude ok 🙂 Moj velky sen je Bali ci Vietnam... ale to uz neviem, no... vraj Bali ma byt ok aj pre zeny cestovatelky.

stanzi
8. feb 2020

@missviolet Ano, isla by som aj sama, nevidim na tom nic zle ani divne 🙂 V Kambodzi som bola par rokov dozadu, sice nie sama, ale isli sme dvaja bez cestovky, a uplne v pohodicke pokial vies po anglicky.

janka_266
8. feb 2020

Pozri si flying banana na fb, tí organizujú zaujímavé zájazdy skupinové 😊

pieksamaki
8. feb 2020

Ja chcem ist niekedy do reykyjaviku....pozriet si island....

anonym0001
8. feb 2020

@missviolet cestujem takto sama od 25. S partnerom som bola na dovolenke len raz a už by som tak nikdy nešla.

leuchtturm
8. feb 2020

Cestovat sama znamena, ze si sama urcujes trasu, miesta, kde chces zostat dlhsie a nemusis robit kompromisy. Na co si davat pozor? Na bezpecnost. Ako zena by si nemala liezt na miesta, kde nieto zivej duse, lebo prave tam moze na teba niekto cihat. V chudobnych krajinach si treba davat pozor na lupezne prepadnutia...

ervenka
8. feb 2020

@missviolet napr. Moja mama ma sen jordansko, Petra, izrael a tu cast. Z bezpecnostnych dovodov by som to bez cestovky nesla. Mamina bude mat 70r. tesi sa dobremu zdraviu.
Ale chapem,nikto nema tlaciaren na peniaze, asi by som si spravila prieskum trhu, porovnala ceny a ponuku....
Velmi davno som bola v ESP, ale uplne dole, boli sme aj par krat navstivit Gibraltar.

ervenka
8. feb 2020

@leuchtturm vsade si treba dat pozor. Kolegynu chceli okradnut v Rime. Dvaja na skutri uchmatli kabelku, ale neuspesne, ona pri tom spadla a poudierala sa....

missviolet
autor
8. feb 2020

@pieksamaki tak toto je aj moj sen! Velky. Rada fotim. Letenky maju velmi dobre ceny, len prenajatie auta (vanu) je velmi drahe ak clovek ide sam... ale vzhladom na vzdialenosti nutne.

sara07
8. feb 2020

však chod normálne na poznávačku s cestovkou, nebudeš úplne sama a je to do pohody, o všetko máš postarané, možno niekoho nájdeš aj na pokec

missviolet
autor
8. feb 2020

@sara07 na poznavacke som bola s cestovkou v Londyne a v Grecku, nikdy viac. To rovno radsej ostanem sediet doma, na pamiatky, za ktorymi sme sa trmacali hodiny, nam dali 20min, vacsinou sme len okolo nich presli a 5min pokukali... ja ked isem do muzea tak nan potrebujem par hodin, nie ze bezat a kukat na hodinky. Nic z toho nemam jednoducho. Preto som si po tychto skusenostiach zacala planovat vylety sama a konecne som aj kulturu spoznala trochu. Napr do Rima som sla na 2 tyzdne, aby som ho videla. Ktora cestovka by mi dala tolko casu... len rozdiel bol v tom, ze vtedy som mala tu kamosku. Ja uz som zvyknuta byt stale sama (vid ten home office a ze som stale zavreta doma), len ma zaujimaju realne skusenosti ludi, co uz takto cestovali samy. Plus teda ci nahodou nie je nejaka skupina na nete, kde sa vedia aj cestovatelia dohodnut napriklad 🙂

pieksamaki
8. feb 2020

@missviolet
Ano.take treba aj naplanovat s noclahom..a tak...no uz nie som najmladsia...ale isla by som aj sama nakolko sa uz neda s hocikym zladit.
Najlepsie s niekym kto tam bol sa porozpravat...co ocakavat co sa tyka ceny....atd

mirage
8. feb 2020

@ervenka Vela ludi cestuje do Izraela na vlastnu past, a uplne v pohode.

ervenka
8. feb 2020

@mirage ved iste... len ako som pisala, JA nie, navyse by som zobrala isto mamu a pre nu na vlastnu past to uz nie je...

sara07
8. feb 2020

@missviolet podla toho s akou cestovkou, ja čo som bola som bola max spokojná a na pamiatky hodiny dve sme mali
treba si vybrat a možno aj priplatit za kvalitu

marlent
8. feb 2020

Hocikam ja som dobrodruh

juliet86
8. feb 2020

@missviolet si kuo knizku cestuj bez milionov na ucte. janka schweighoferova sorry isto som netrafila oriezvisko. ma aj svoju skuoinu na fb a blog na denniku n. v bratislave aj po slovensku byvaju prednasky cestou necestou . vies si najst aj partaka na cestovanie nakontaktuj sa na michal knitl napriklad. zdrojov online aj offline mas bilion. bali je velmi mierumilovne klidne chod. necitila som sa tam nebezpecne. jedine co je blbe ked je clovek sam v cudzine ak ochorie. otrava jedlom uraz a nemat vtedy blizkeho aby ti pomohol je na hovno... okrem tejto situacie ak si davas pozor a nemas vyslovene nestastie tak je to v pohode. ja milujem cestovanie. a mozno este pred bali mozes skusit veci typu island azory gruzinsko estonsko.. u mna osobne vyhrava thajsko a aj sri lanka. ale urcite by som v buducnosti rada dala aj vietnam laos kambodzia a jasne aj maldivy. jaj a kukni si cestovku doroty nvotovej to by ti mohlo sadnut

missviolet
autor
8. feb 2020

@sara07 a das aj odporucanie ked si teda bola spokojna? 🙂

missviolet
autor
8. feb 2020

@juliet86 vdaka za tipy, Janku sledujem, knizku mam 🙂 na Azory sa jednoznacne chystam, len sa chcem naucit soferovat, aby som si mohla ich prejst (vodicak mam stary 3 roky ale nejazdila som vobec). Skuter by nebol problem (prebrazdila som na nom v pohode Thassos, a tam same kopce zakruty...zvladla som) ale vraj auto je lepsie kvoli premenlivemu pocasiu tam... pozriem si kontakt co si iviedla, Michala.. inak este k tym chorobam, som trosku smoliar, 2x som skoncila v zahranici na pohotovosti na osetreni, ale nastastie nic hrozne :D

sara07
8. feb 2020

@missviolet victorytravel z trnavy ,maju rozličné typy napr aj s trekom alebo bez , mne osobne ako viac sedia ako bubo

missviolet
autor
8. feb 2020

@sara07 o nich som este nepocula, takze vdaka! Ja som z NR, cize nedaleko 🙂

vulka
8. feb 2020

@missviolet Čítam, že sa chystáš do Madridu. Môžem sa opýtať, či už máš aj plán čo tam popozerať? Našla si nejaký iné tipy na nete okrem tých, ktoré spomínajú všade(kráľovský palác, churos, trh, Retiro, ZOO)? Ja idem s dvoma deťmi teraz na jarné prázdniny.