Chorvátsko 2020 a Covid 19

renika222
28. máj 2020

Ísť či neísť do Chorvátska, kvôli covid 19?

akinom0077
29. máj 2020

@
@abbey1 presne chodili aj ja viem....zaroven mam kopec pribuznych na severe it aj slovenskych aj Talianskyh a vsetci boli ok ani nepoznaju nikoho kto to mal...

fiona203
29. máj 2020

Co sa týka testovania učiteľov alebo iných ludi, začali sa používať rýchlo testy. Jeden známy z nemocnice hovoril, že bola falošná pozitivita u trištvrte testovaných a keď ich testovali inými metódami ako PCR boli všetci negatívni. Ak sa spraví zbytočná panika rýchlo testami, že sú všetci pozitívni, tak Slovensko sa môže rovno zakopať. Ja len dúfam, že sa nejaké pravidlá ustália ohľadom cestovania do zahraničia, lebo ak sa to bude meniť každú chvíľu, určite do chorvátska nevycestuje nikto.

abbey1
29. máj 2020

@lenuliatko84 Píšem niekde, že išli domov ľudia, ktorí žijú v Taliansku? Od marca pravidelne prichádzajú kamionisti i z Talianska, ti nemali karanténu nariadenú nikdy. Plus množstvo iných ľudí, ktorí mali cestovanie z dôvodu práce dovolené. S niektorými sme i my v pravidelnom kontakte. Rovnako si s nimi v kontakte i ty a ostatní v obchodoch, na uliciach, bežne v práci. Aké nikto vás nimi nestraší, tak to neriešite. Ale ľudia zo zahraničia, ktorí sem chcú ísť za rodinami, my, ktorí chceme cestovať v lete,...tak to je všetko hrozba, lebo vám to neustále niekto podsúva.
Dúfam, že rovnako budete vypisovať i vládnym predstaviteľom, ktorí si veselo cestovali a budú cestovať i bez karantény. Majte aspoň rovnakí meter.
Keď už si tých romov vytiahla. Krásne tam vidieť, aký nebezpečný je Covid. Osada zatvorená, v nej spolu nakazení so zdravými a nič. Nikto v nemocnici, žiadne stovky, tisíce nakazených. A o hygiene v osadách a štýle ich života 20 v jednom dome,... To asi ani písať nemusím.

abbey1
29. máj 2020

@fiona203 Spoľahlivé nie sú ani výsledky z vyterov. Kľudne jeden deň pozitívny, druhý deň negatívny a tak dookola.

viellik
29. máj 2020

My sme tiež chceli ísť, ale sme to zrušili, aj nám peniaze vrátili, riskovať to nebudeme, radšej tento rok oželieme dovolenku, porobíme si okolo domu, čo nám je treba, malej kúpime bazénik a urobíme si dovolenku doma 😀

janinah
30. máj 2020

@soldi poslem do ip.vecer budem na nb.cez mobil to neviem skopirovat

janinah
30. máj 2020

@abbey1 treba rozlisovat ktrori ludia museli vycestovat preto.aby sme mali potraviny v obchodoch ...kamionisti a ktori idu vycestovat kvoli dovolenkam a tiez ich počty..co ja viem tak kamionisti ani nevystupovali z aut s tovarom manipulovali ini ...a mali povinnu dezinfekkciu.ruska.respiratoru.rukavice...tak neporovnavaj hrusky s jablkami...tu sa v lete chysta do pohybu masa ludi a druha vlna bude zarucena.ak by po lete ochorel na covid a zomrel preto len jeden clovek a bol by to moj alebo tvoj otec ci mznzel asi by ti to tak jedno nebolo.ze to sem zavliekli zas dovolenkari...spolieham sa na vladu.ze daku take pravidla ze to tie hufy zastavi...lebo ozaj riskovat toto leto netreba

janinah
30. máj 2020

@akinom0077 a tie pocty mrtvych si taliani vycucali z prsta?

baumka
30. máj 2020

Už pár dní funguje možnosť navštíviť susedné krajiny na 48h, takže kľudne si to môže niekto dovliecť z Maďarska,Čiech o pár dní sadne do auta a pôjdu s rodinou na dovolenku v Tatrách,takže zas tieto písačky,že to dovlečú len dovolenkári od mora sú dosť mimo. Práve pri tom mori sa idú v hoteloch robiť také prísne opatrenia, že neviem,či ich budeme mať niekde u nás na SK.
A diplomati, vodiči a iní majú výnimky už mesiace, ale tí sú asi imúnni voči covidu. Ja som za opatrenia, dodržujem ich, ale už treba začať aj žiť, v tých Tatrách sa po minulom preplnenom roku teraz stretne možno 2x viac ľudí, tak možno skôr tam bude ohnisko ako niekde pri mori.
A od pondelka sú znovu vlaky pre žiakov a študentov zadarmo. Bohvie,kde tí boli tento víkend? Či neboli navštíviť rodinu za hranicami a popritom nakúpiť v markete,kde sa pohybuje kopec cudzincov?
A teraz si títo budú cestovať po SK za kamošmi a s rodinou niekde na chatu na iný koniec republiky. Toto už nikomu nevadí? Len to more každého štve?
Ak je reč o chatách,tak fakt cena vysoká. My máme rodinný dom,tak to mi za to nestojí platiť za niečo podobné ( máme za plotom les,aj potok). Pozerala som skôr hotely na SK a poviem,že niektoré sú drahšie ako v Prahe.

queen_mary
30. máj 2020

My ideme. Mame prenajaty dom v chirvatsku, je to taka stratena dedina, malo ludi. Ziadne vodice, primosten, pag, kde je hlava na hlave. Urcite lepsie ako sa tlacit v zubacke v tatrach 😆

abbey1
30. máj 2020

@janinah Čo ty vieš, je úplne irelevantné, lebo si len myslíš, že to vieš. Koľko kamionistov poznáš? A je predsa úplne jedno, či sme tých ľudí v zahraničí potrebovali. Vírus predsa podľa toho človeka nenapadá, nie? Čiže z pohľadu možného prinesenia nákazy je to úplne irelevantné!

cammille
30. máj 2020

@abbey1 "Čo ty vieš, je úplne irelevantné, lebo si len myslíš, že to vieš" ...a ty kde beries istotu, ze zrovna ty "vies" ? Mozno aj ty si to len myslis😅

lenuliatko84
30. máj 2020

@soldi hahahaha

abbey1
30. máj 2020

@cammille Ona si myslí, že kamionisti.... Ak nech si myslí. Preto som sa jej pýtala, koľko kamionistov pozná. Ale iste, kamionista hermeticky uzavretý v kamióne otočí Taliansko, Portugalsko. Necika, nesprchuje sa a beznzinkach,nenakupujú cestou,...Tak si ďalej myslite. ;)

akinom0077
2. jún 2020

@baumka / vypada to tak ze len more....

kiwi3
2. jún 2020

zalezi kam. druha vec je, ze nikto nevie, co bude do augusta, kludne moze byt druha vlna a zase bude povinna karantena atd. ja to vidim tak, ze lepsie usetrit peniaze na buduci rok.

akinom0077
2. jún 2020

@kiwi3 / zalezi kam? a preco? ved vsade bolo vela nakazy COVID takmer vsade...

kiwi3
2. jún 2020

@akinom0077 pretoze je rozdiel mat sukromny aparman s vlastnou plazou a byt v hoteli, kde s tebou obeduje dalsich 200 ludi

akinom0077
2. jún 2020

@kiwi3 to ano.

maticap.
2. jún 2020

Mame zaplatenu zalohu v obdobi prelom jul / august. Trha mi srdce, ale nepojdeme. A kde budeme? Neviem, lebo ked si prechadzam ceny na SR pre 3-clennu rodinu, je to na zapklanie.

akinom0077
12. jún 2020

@maticap. / preco nepojdete? nevidim dovod

maticap.
12. jún 2020

@akinom0077 ano, opatrenia, hranice - vsetko je uvolnené. na druhej strane, k eradikacii nedoslo a tak skoro nedojde, a ak sa otvoria hranice a ludia znova zacnu cestovat, predpoklad konaktu napr. s bezpriznakovym clovekom bude omnoho vacsi, ako ked zostanem doma na zadku 🙂. No verim, ze o rok bude situacia vyjasnena a pláž bude moja 😀.