Chorvátsko - Omiš alebo Makarska vlastnou dopravou

tarja76
2. apr 2013

Ahojte maminky. Chceli by sme ísť v lete na dovolenku do Chorvátska. Ja som tam už raz bola ( Tučepi) a veľmi sa mi páčilo. Myslím, že na dovolenku s dieťaťom úplne ideálne. Ale tentokrát by sme chceli ísť autom a bývať na priváte a nie ďaleko od mora. Neviete mi niečo poradiť v okolí Omišu, prípadne Makarskej. Alebo aj iné miesta, ak máte skúsenosti. Budem povďačná za každú radu 🙂

jojo76
3. apr 2013

mne osobne prospel popoludnajší spánok- šlapal som z malým na pleciach a boli poriadne horúčavy a osobne preferujem cestovanie v noci ale každý máme svoje 🙂

zuzulina11
3. apr 2013

moja srdcovka je PODGORA , je to hned za Tucepi (chodili sme do Tucepi aj na prechadzky) je to mensie mestecko ale prislo mi take rodinne, je to ale klasika krasne plaze, promenada, pristav ....najkrajsia plaz bola pri hoteli Sirena kde sme aj chodievali..nevedela som sa nabazit toho pohladu...ak chces tu su aj nejake nase foto 😉

josenka
3. apr 2013

@zuzulina11 Tak toto ma veľmi zaujalo. Ja som už písala, že nám sa páči Hvar, ale drobec je príliš malý na takú cestu. Prosím ťa, ako si zháňala ubytko?

zuzulina11
3. apr 2013

@josenka sadli sme do auta a isli 🙂 ...prisli sme tam a chodili po apartmanoch kde maju volne a za kolko ... do hodiny sme boli ubytovani 🙂 isli sme ale taka vacsia partia, moja sestra s rodinou, moji rodicia, sestrini svokrovci...takze ked sme tam prisli my sme ostali s detmi na plazi a moja mama so sestrinou svokrou isli hladat ubytko...boli by sme nasli aj skor ale tym ze nas bolo 9 a chceli sme bytspolu tak sa hladalo dlhsie ale apartmany pre 4 boli hned volne a to sme boli v strede sezony 😉

zuzulina11
3. apr 2013

som zabudla napisat, dcera mala vtedy 2,5 roka, cestovali sme v noci, prespala celu noc takze pohoda

kamonika
3. apr 2013

ešte som našla forum o Plitvickych a mamina tam radí trasu 2 a kupovať lístky až pri vstupe a nie na parkovisku,tam vraj bývajú dlhé rady 😉

tarja76
autor
4. apr 2013

@zuzulina11 krasne fotocky... v Tucepi som bola, len neviem, ci to na prvy-krat pre momentalne 17 mesacneho spunta nie je vela 🙂 myslim tu cestu. asi by sme trosku severnejsie. ved uvidime 🙂

jeinabe
24. apr 2013

Ahojte, chcem sa opytat, kolko priblizne stoji ubytovanienapr. v Omiši alebo v Podgore (aj niekde inde) len tak na blint na osobu.....a este ci sa plati aj za dieta (nema este ani 3).....dakujem..... 😉

obcansr
24. apr 2013

@jeinabe ahoj my sme boli na blind minulý rok v Omiši pre 4 dospelých a 1 dieta sme našli ubytko na 4 noci za 240 e. Ale nebolo to na dobrom mieste , pláž škaredá, špinava a museli sme chodit cez frekventovanú cestu, no nič moc , teraz ideme di Podgory na 10 dní to som našla cez net , za 1150e pre 8 ludí app , v zlave lebo bol posledný termín so 4 izbami , 2 kupelne, obývak , kuchyna 2x a 50 m od mora. Ceny su rozne, v Baške na Makarskej stojí blízko mora app na noc aj 20, 25-30 e, ale čím vyššie tým lacnejšie aj za 10e. V Omiši je lacnejšie ale pláže nič moc.

pammy
26. apr 2013

@zuzulina11 Ahojky, prosim ta, kolko trvala autom cesta do Podgory a kolko Vas asi vyslo ubytovanie? dakujem pekne za odpoved. velmi pekne fotecky, my mame alergie, ekzemy a take rodinne kludne preostredie by nam akurat vyhovovalo..

zuzulina11
26. apr 2013

@pammy my sme z MT a cesta nam trvala 12 hodin..isli sme na noc...ako som pisala, Emka mala 2,5 roka a cestu zvladla uplne bez problemov, celu noc prespala, ked sme stali na benzinkach tak sa zobudila pobehala okolo auta, sadli sme ,isli dalej a ona opat zaspala, mala som pocit akoby bola naprogramovana 😀
ubytko je rozne, 60-90 eur/noc/apartman

andrae
26. apr 2013

My Chodieva do Omisu, uz 4x sme boli. Nie vsak priamo do Omisu -mesto, ale tie letoviska, co patria k Omisu, t.j.Stanici, Balica Rat alebo Nemira. Su tam sukromne plaze, ciste, idealne pre rodinky s detmi. Manzel je do Omisu velmi zamilovany. Chodievame raftovat na Cetinu, lodou na Brac a mesto je tiez zaujimave, take starobyle s hradom. Priamo v Omisi som bola len raz na plazi a stacilo, hluk, bordel, spaky. Ubytovanie zhaname uz v januari, pretoze nam zalezi na tom, aby sme po dlhej ceste mohli hned kufre vybalit a tiez je dolezite zohnat ubytko par metrov od mora. Prave taketo ubytovania tazko zozeniete na blink. Casto ostavaju take dalej od mora. Tento rok uz mame zajednane 20 m od plaze- 7 schodikov a som na plazi pri mori.Lenze ja si to neuzijem, pretoze cakame babo a som na rizikovom. Pojde len zvysok rodinky. Vlani som bola sama s dcerou, kamaratkou a jej synom. Isla som sama autom, tak som sla blizsie- do Senj. Isli sme na blink, pretoze sme sa rozhodli na poslednu chvilu. Uz nikdy viac na blink!!! Mozno preto, ze to bolo v stredu, dlho sme hladali ubytovanie 4 hodiny. To sme uz mohli byt vykupane a vyslnene. Ubytovania zajednavame priamo u domacich cez net. Potom posielam zalohu, niekedy 100, niekedy viac Eur.

habo568
6. máj 2013

my sme boli v omis duce,vsetko krasne,pre deti ako stvorene,voda tepla,ale plaze ,neviem ci sa daju nazvat plazami,a dost spakov...ale priroda je tam naozaj krasna...uplne uzastna 🙂

viera386
8. máj 2013

Dievčetá,raj pre detičky a dospelákov Solaris resort pri Šibeniku,pláže 4 km,pieskovélagúny,drobný štrk,bazény s morskou vodou.Tobogány,Tento rok otvárajú prvý aquapark v Chorvátsku.Stredisko je veľké,živé,ale veľmi citlivozapracovaná zábava,tak aby dovolenkárov nerušili. .Ak milujete prázdne pláže,hneď vedľa z druhej strany maríny/prístav pre dov.lode/ je pekný kus pôvodnej pláže,dá sa aj FKK. pozrite www.solaris.hr a ubytko v priestrannom klim.plne vybavenom karavane môžem pomôcť.

kamonika
16. máj 2013

ahoj,idem sa ta opýtať,či už máš ubytko,u nás nakoniec ostal voľný jeden apartmán,od 22,7, bude voľný,jedna izba-manž. postel,skriňa a dá sa aj postielka a véééľka obývačka s kuchyňou,tam je gauč a postel,takže pre 4 osoby,cena je 50 eur,ak budeš mať záujem,pošlem ti mail na domácich 🙂

kamonika
16. máj 2013

@tarja76 som si ťa zabudla označiť,napísala som ti na str,2,kuk

tarja76
autor
17. máj 2013

@kamonika Dakujem krasne. Len mm sa zmenil termin dovolenky. Takze pojdeme uz zaciatkom jula. Ale dakujem este raz. 🙂

kamonika
17. máj 2013

@tarja76 tak si to poriadne uzi 😉

tarja76
autor
18. máj 2013

@kamonika dakujem a napodobne 🙂

bianca2
18. máj 2013

Ahojte

bianca2
18. máj 2013

Ahojte baby,aj my sa chystame do chorvatska,prvy krat.mam 16 mes.dcerku.chceme ist koncom juna.mozete poradit? Bookla som nezavazne Kanegra resort pri Umagu,ale mam pochybnosti.ze je tam zima,ze treba ist juznejsie.svagor vie booknut Gradac,ale to je az dole pod Makarskou,neviem ako by sme s dcerkou zvladli 12 hod.cestu,trochu sa obavam,plus to nie je iste to ubytko.ja by som chcela radsej niekde blizsie,a pri mori kedze dcerka spi cez obed.paci sa nam Baska,Krk, ale kludne aj ine.pre 4-6 osob.budem vdacna ked mi poslete kontakt na ubytko.aj ta Podgora je nadherna,len neviem ako je daleko.

bianca2
18. máj 2013

@zuzulina11 fakt krasa,ta Podgora.mohla by si mi prosim poskytnut kontakt na ubytko pri mori tam? Hladame apartman pri mori pre 4-6 osob,kedze zatial neviem ci pojdeme len sami alebo aj svagor.budem ti velmi vdacna.ja skusam hladat na nete ale mam malo casu pri dcerke a dost je to vybookovane ked pozeram napr. cez booking.plus neviem identifikovat ktore apartmany du hned pri mori.chceme ist 20-30.6. Sla by som aj na blint,ale je to prva dovolenka s malou dcerkou tak nechcem riskovat.dik pekne🙂

zuzulina11
19. máj 2013

@bianca2 bohuzial kontakt nemam, ani sme nebrali ,lebo v buducnosti neplanujeme chodit taka pocetna skupina (to bol dvojposchodovy apartman)...takze sme nepocitali ze do toho apartmanu este niekedy pojdeme...urcite sa chcem vrait este do Podgory ale uz iba s MM a detmi .....i ked minuly rok nas ocaril Zakynthos a nas ocko sa vyjadril ze tam by chcel ist najblizsie takze skor asi zopakujeme ten Zakynthos.......tento rok budeme ale doma, lebomusime splatit auticko tak na dovcu nevyda ☹

inak fakt ten Zakynthos bol suprovy !!! a v porovnani s inymi leteckymi dovolekami nebol az tak drahy ....2 dosp. 1 dieta a 1 infant nas na 12 dni vyslo 2000,- eur so vsetkym aj vreckovym aj vyletmi

pre inspiraciu Zakynthos,Amoudi

nasa plazicka pod studiami

bianca2
19. máj 2013

@zuzulina11 ten Zakyntos je velmi pekny.my sme boli 2x b Grecku,ale pevnina,Chalkidiki sa mi velmi pacili.podla foto mi to pripomina tu Podgoru🙂 das tip na zakyntos? Cez koho ste sli? My ked tak jedine z Kosic let.pozerala som aj Rhodos,ale maju z KE len vecerne lety,co nam s malou nevyhovuje.inak ja odporucam Tunisko,letovisko Mahdia na juhu,nadherne plaze,biely piesok a ciste azurove more.tip z ck satur a skvely.len s malou to je teraz pre nas daleko.inak volaju to karibik a pravom🙂

obcansr
20. máj 2013

@bianca2 ahoj my ideme do podgory 1. júla a je to tiež cca 12 hod cesty , minulý rok sme šli do Bašky vody a išli sme 12 hodín aj so 4 prestávkami , dá sa 🙂)

bianca2
20. máj 2013

@obcansr dik, poradis ubytko v podgore? Kedze my zatial nemame iste.my chceme 20-30.6.dik.uz som sa viac menej zmietila s 12 hod.cestou do chorvatska.pojdeme v noci,hadam bude dcerka dobre spat.

obcansr
20. máj 2013

@bianca2 ahoj no tažko ti niečo odporučit ked ja som hladala sama cez net , a to som pozerala až moc moc a našla som len toto , my ideme až 8 osob on nemá už nič volné my sme natrafili na posledný termín od 1.7 do 11.7 a ešte aj so zlavou. musíš pozriet na nete niečo daj si podgora ubytovanie v sukromí a potom posielaj ubytovatelom požiadavky na tento termín a oni ti odpíšu či majú volné, niektorý hned a niekto ti ani neopíše ak ma všetko obsadene

zuzulina11
20. máj 2013

@bianca2 my sme isli cez FIROtour, max. spokojnost...leteli sme ale v noci-co je fakt katastrofa s 1 rocnym dietatom, dcera 6 rocna to zvladla v pohode.....tam kde sme boli my - v Amoudi, tak to je taka dovolenka skor pre tych co nemusia moc velke rezorty, animatorov , all inclusive a taketo dovolenky co teraz letia....my sme chceli nieco male, tiche , skusit domace speciality....vecer tam sice nie je kam ist, ziadna promenada a tak...ale tak my sme to kompenzovali vyletmi a vecer ked deti zaspali tak sme sedeli na terase pri vinku, z baru hrala primorska hudba...no proste pohodicka 🙂

dakujem za tip do Tuniska, ked to bude aktualne tak urcite kuknem 😉 ako som pisala tento rok splacame nove auto tak dovca nebude, budem si musiet vystacit zo spomienkami z minuleho roka 😀

actimelka
29. máj 2013

ahojte poradte ubytko v chorvatsku kde je pristup k moru blizko a kde ste mali dobru skusenost. mame malinke babo (6 mesiacov) a vacsi ma 3 roky tak aby to bolo trosku aj pre neho, teda aj nejake detske veci v okoli trebars kolotoce a tak..pripadne bolo niekde aj ubytko z bazenom? pripadne a plazi trosku aj tien? budem rada ak napisete svoje skusenosti a odporucanie. dakujem

tominko2612
29. máj 2013

@tarja76 Podgora je tiez velmi pekne miesto, kludne, blizko Makarskej, ak by ste chceli zajst do vacsieho mesta vecer na prechadzku