Dominikánska republika, Kuba, Zanzibar verzus Sri Lanka

17. mar 2024

Ahojte,

chceme ist na dovolenku koncom marca, mame moznost si vybrat zo 4 destinacii Dominikanska republika, Kuba, Zanzibar alebo Sri Lanka ale nevieme sa rozhodnut.
V ziadnej sme zatial neboli a cestuje s nami aj rocne dieta.

mircalla
18. mar 2024

@kiki68 Stane sa, najma slovenski ozrani z Dolnej Hornej, tri krat sme mali takych v buse pri transferi, v lietadle som nezaznamenala v blizkosti.
Polovica slovakov ma pocit, ze pocas cesty musi za kazdu cenu chlastat.

kp7333
18. mar 2024

@beata_k a nielen to, ale aj kazde dieta je ine. niektore je kludne, obsedi, ine nie.

mclissa
18. mar 2024

@nitakimuri inak ano. Ja som toho nazoru, ze ked v tom dieta vyrasta tak to pride pre neho normalne. Ine je ked 3 rocne dieta prvy krat hupnes do lietadla na 12h let a potom chuda nevie co zo sebou. Syn je presne taky isty, cestujeme od 6 mes. a je to partak, jednoducho to berie ako samozrejmost nespat doma, menit hotely, presuny. Nne pride, ze moj je vsade dobry len nie doma 😂
@mircalla tak to si mala stastie 🙂

luccija
18. mar 2024

@nitakimuri si odvážna.Ja by som mala nocnu moru, že sa mi niečo stane a čo s dieťaťom?

kiki68
18. mar 2024

@mircalla toto bola rakuska delegacia 😂

autor
18. mar 2024

@beata_k ake ostatne komentare? ze ostat doma s deckom? toto tu myslenie niektorych zien ma udivuje. Pre mna zivot neskoncil narodenim dietata.
Vy ked chcete, tak si sedte doma aj 6 rokov na materskej.
V inych krajinach sa nikto nepozastavuje nad tym, ze rodiny normalne idu s par mesacnymi detmi na dovolenku to len tu na SR, kde sme 100 rokov za opicami.
ze som sa vobec nieco pytala.

kp7333
18. mar 2024

Nevsimla som si, ze by ti tu niekto radil sediet doma. Existuje predsa vela moznosti travenia dovolenky, nielen vo vzdialenych destinaciach s nizsou urovnou hygieny a zdravotnictva. Ja osobne som zastancom prisposobenia dovolenky veku a temperamentu dietata s prihliadanim na mozne rizika. Respektujem, ze ma niekto ine nastavenie a neutocim nanho pre to.

yanni
18. mar 2024

@nitakimuri aj ja tak. Hlavne s poslednymi dvomi vela sama a od narodenia. tym ze su deti zvyknute, nerobia "bordel" a spravaju sa slusne. S jedenim tiez nemaju problem, jednoducho vedia, ze musisa jest, co sa im da. Nepreberaju.

yanni
18. mar 2024

@mclissa moje su tiez vsade dobre, len doma ako utrhnute z retaze. Oni sa aj same pytaju, kedy uz konecne niekde pojdeme. Ale my uz robime ine okruzne jazdy. 2-3 tyzdne na cestach (starsia 8, mladsa ma 5 rokov). Cestuju prakticky od pocatia. Jednoducho su zvyknute. A presne, ked na "rady matiek z MK", zacnu cestovat as s 6rocnymi, tak sa ani necudujem, ze vyvadzaju.

beata_k
18. mar 2024

Nie ze mas sediet doma. Ze mas vybrat let max 2-3 hodiny.
Pozri mne jedno. Tahaj si dieta na Kubu aj kde chces... a na druhy den mu pojdu zuby. Vies co mu tam daju. Tabakovy list pozut...

kp7333
18. mar 2024

@beata_k a obchody na Kube zivaju prazdnotou, nieto este aby v nich mali prikrmy ci inu stravu pre deti. Plus s vodou su problemy a chybaju zakladne hygienicke potreby ako toaletny papier a pod. Ale tak cigary maju a rum zvacsa tiez, len to este rocne dieta neoceni.

autor
18. mar 2024

@beata_k esteze decku idu zuby tak, tak ze o tom ani nevieme 🙂
kde k moru podotykam TEPLEMU sa viem dostat za 2-3 hodky??
ze ja tu stracam cas vobec, pytala som sa na nieco a riesia sa tu uplne nepodstatne veci.

mircalla
18. mar 2024

@autor Nesedim doma, navstivla som cez 60 krajin. S detmi sme cestovali od skoreho veku, ale nie dlhe lety, tiez az neskor. Pointa je, ze tvoje dieta z tej dovolenky NIC mat aj tak nebude, plus ho caka docela umorna cesta lietadlom.
Cize pockala by som 3 mesiace, kym bude teple more v Europe snad vsade, aby malo dieta lepsie pohodlie, nebola by som sebec. Rada si ti nemusi pacit samozrejme. Dristy typu 100 rokov za opicami si nechaj.

tenerifka
18. mar 2024

@mircalla ale ona tam nechce ist preto, aby dieta z toho nieco malo, ale ona chce z toho nieco mat a ja ju chapem. Vobec sa neda porovnat dovolenka na plazi v exotike s kokosovymi palmami, s napr. umelym betonovym Dubajom, kde je par paliem na plazi nasadenych, aby sa nepovedalo.... A Europa v lete je doslova za trest, hlava na hlave.

Autorka, kam je let do DR, Punta Cana? My sme tam boli v hoteli Melia adults only, vedlajsi sestersky hotel Melia Caribe bol plny rodin s malymi detickami, vacsinou Nemci, plaz vcelku pokojna. Ale este lepsiu plaz mal Barcelo Bavaro, sice my sme boli pozriet len adults only, ale vedla je zasa sestersky aj pre rodiny s detmi. Popozeraj. Oblast Punta cana nie je nic az tak exoticke, skor to vyzera ako europska zona, lebo vsade su zapadni turisti. Nam sa tam velmi nepacilo, hotel vedla hotela, a nic v porovnani s poriadnou exotikou (sme uz zhyckani😅), ale ak to je tvoja prva exoticka dovolenka, urcite si to uzijes.

mclissa
18. mar 2024

@tenerifka presne tak za mna je Dubai jedna z najmenej zaujimavych destinacii. Boli sme tam len preto, ze sme prestupovali tak uz sme tam zo par noci pobudli. Nie je to krajina do kt. by som sa vracala.
A Europa cez sezonu je doslova na zabitie. A tie ceny ani nehovorim.

mircalla
18. mar 2024

@tenerifka Europa v lete zavisi kde, nie ja pravda. Ale chapem, ide jej o seba a musi to byt exotika. Europa nie je dost zaujimava, o tom to je.

Navrhovala som niekde snad Dubai? Za mna ani zadarmo

tenerifka
18. mar 2024

@mircalla len ona alebo manzel maju asi dovolenku len v marci, preto to riesi, v marci do Europy sa k moru nikde neda ist (co sa kupania tyka). U nas na Kanarskych bolo doteraz doslova leto, ale ma sa za par dni ochladit a ma byt len 20 stupñov, a more je studene.
Europa-aj tie najjuznejsie oblasti-na kupanie najskor jun, ja som bola v juni Ibiza/Formentera a voda studena

dominikamacakova
18. mar 2024

Ak ti nevadí ten jašter, ktorý žerie deti tak choď na Sri Lanku 😀

karinly
19. mar 2024

Ja neviem, ci jej fakt zavidite alebo co. Ved ona vie, ze existuje dovolenka aj v Európe. My sme boli na Zanzi s 1,5 rocnym a ja 31tt a v pohode, boli sme vo Vietname s 2 rocnym a v Amerike s rocnym atď. Jedine na Sri lanku by som nesla kvoli politickej situacii, inak je to moj sen, ale manzel povedal ze neexistuje. Teraz ideme na Maledivy, malý ma 4. Za mňa su vsetky destinacie ok, ako bolo uz povedané, nejdete do džungle

tiezjedna
19. mar 2024

@karinly krásne a fandím👍 Ale prosím ťa, môžeš mi upresniť, ktorá aerolinka ťa v 31tt pustila na palubu?? Ideálne s fotkou a dokladmi od mudr keby sa dalo, prosím.

msnesquik
20. mar 2024

@karinly ano, isto zavidime 🙈🤣 vsetky tieto destinacie su krasne, dokial sa nieco nestane..uroven zdravotnictva je bohuzial zla, pytala sa na rady, tak sme ich tu pisali..

mclissa
20. mar 2024

@tiezjedna vacsinou do 37 tyzdna zoberu spolocnosti bez problemov. Od 37 tyzdna iba s lekarskym potvrdenim. Aj kamaratka letela, bola v 35 tyzdni. Nic nepotrebovala.

tiezjedna
20. mar 2024

@mclissa väčšina leteckých spoločností vyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od gynekológa od 28. tt.

sissi2183
20. mar 2024

Autorka, ignoruj komentare tych, ktori cestuju akurat prstom po mape. Sama budes vidiet kopec rodiniek na letiskach, v hoteloch. Z tychto krajin by som osobne volila Dominikansku. Na Zanzibare je chorob aj pre dospeleho az az, takze ten by som vylucila. Pripadne by som este uvazovala nad Floridou, tam nie je malaria endemicka alebo potom Mauritius, Seychelly, Maledivy, ked chces bezpecnu exotiku. Aj ostatni cestujucii by mohli byt ohladuplni a pochopit, ze s narodenim dietata sa zivot nekonci. Este ani raz som nezazila v lietadle dieta, ktore by hodinu alebo dlhsie vrestalo. Zato ale bezne zazivam ozrate skupinky, ktore otravuju cele lietadlo. Ved ked si to zaplatili, nech ich aj roztrhne. Najstarsia letela prvykrat 11 hodin, ked mala 9 mesiacov, mladsia prvykrat 11 hodin, ked mala 5 meisacov. Najmladsi bude mat v case, ked letime na Maledivy 3 mesiace.
Moje deti neznasali cestu aute, ale lietadlo je nieco ine, tam nemusia byt deti cely cas priputane, cestovanie miluju so vsetkym, co k tomu patri. A na taketo trasy lietaju velke lietadla, mozes sa poprechadzat s dietatom kolko chces. Horsie je, ked si deti tak zvyknu na cestovanie, ze je to bezna sucast ich zivota a pyzama si chcu ist kupovat do Miami 😄

tiezjedna
20. mar 2024

@dominikamacakova ktorý jašter žerie deti???????? 😂

mclissa
20. mar 2024

@tiezjedna ale to neznamena, ze nemozes letiet. A ta nevezmu.

dominikamacakova
20. mar 2024

@tiezjedna varan 😂

tiezjedna
20. mar 2024

@dominikamacakova 😂😂😂

tiezjedna
20. mar 2024

@mclissa to nehovorím, reagovala som na to, že nič nepotrebovala.

yanni
20. mar 2024

@tiezjedna nevyzaduje. Maju to sice na webe ale nik to nechce vidiet. Ja som s poslednymi 2mi detmi letela do Europy v 36.tt prakticky na porod. Nikdy som nic extra nemala, bravala som len tehotensku knizku. Nikto NIKDY odomna nic nepytal. Dve tehotenstva som cele prelietala, takmer kazdy mesiac. Najcastejsie Lufthansa, Emirates a Etihad. Ale aj Air Malta, Fly Dubai, Saudia atd. Letuska na palube Lufthansy (letela som vtedy uz aj so starsou dcerou, mala tri roky a ja som bola v druhej polovici tehu) mi povedala, ze za jej 20 rocnu karieru nemuseli nikoho odrodit, ale ak by sa nieco stalo, tak jednoducho zenu odrodia. Su na to vyskolene (priamo v nemockach pri porodoch) a vzdy sa pytaju aj pasazierov, ci je nejaky lekar na palube (jedno aky, obhladnuc od tehotnych, vzdy nieco moze byt).