Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

maartinkaa
3. máj 2011

@miska73 ja viem, ze je skoro, ale zvyknu byt take predpovede aj na pol roka dopredu, no fakt len prognozy 😉 , tak ja len ci neviete, ale jul byva vacsinou teply 🙂

miska73
3. máj 2011

@ozi tak prý se platilo jen za velké tobogány a za malé se neplatilo. A stálo to na osobu asi 3 eura na celý den 😉

ozi
3. máj 2011

@miska73 , ahojky, poslali mi z CK koľko sa platilo za tobogány minulý rok, bolo to 50 kn za deň, čo je asi 6,77 € x 14 dní, musíme to prerátať, no uvidíme....

zuzub
4. máj 2011

Ahojte, prosím poradíte mi nejaký dobrý hotel/apartmán vhodný na dovolenku s ročným dieťaťom, aby to nebolo daleko autom, chceme ísť koncom augusta.dakujem 🙂

vlasa
4. máj 2011

baby,nejdete niekto do Donatu tento rok do Zadaru?

janka_puf
4. máj 2011

tak mi ideme 10.7 k Zadaru konkretne do Zatonu,boli sme tam aj minuly rok a bolo perfektne,idealne pre male detičky

jedina30
4. máj 2011

ahojte,my ideme na ISTRIU-mesto ROVINJ.Je to blisko autom a s 2 malymi detmi je to akurat.. 😀 😀 Minuly rok sme boli tiez na Istrii v Poreci a bolo super..Chorvatsko je slovenske more 😵 😵

katik80
4. máj 2011

Ahojte maminy. Plánujeme ist na Crikvenicu. Bol niekto z vás tam? Máme 2 malé neposedné deti, takže daleko si isť netrúfam. Chceme isť na blind, preto by som chcela vedieť niečo o plážach prostredí. Vraj sú kamienkové, čo by mi aj vyhovovalo.Poradíte?

kaja73
4. máj 2011

@katik80 Crikvenica ma celkom pekne plaže,ale žial vačšinou platene,tak si na to priprav penaženku.Ubytovanie asi najdete bez problemov,len treba rata s tym, že je to kopcovite mestečko a ubytko je vyčšinou na silnom stupaku.Jedna sa skor o kupelne mestečko,nejde o typicke chorvatske mesto s uzkymi uličkami.

xmiroslavax
4. máj 2011

Ahojte .Pomôžte mi, prosím. Máme ísť v júli na dovolenku do Chorvátska do súkromia. Pred 3 týždňami sme posielali majiteľovi prefotené potvrdenie z banky, že sme zaplatili zálohu. Odvtedy sa neozval, nereaguje ani na naše maily. Č o máme robiť? Ďakujem

katik80
4. máj 2011

@kaja73 Kaja dakujem za info, a nevieš náhodou aj tie okolité mestečká Selce, Damalj sú vzdialené asi 4 km od Crikvenice , to som tiež rozmyšlala. Je ro viac rovnejšie, či tiež kopcovité.

kaja73
4. máj 2011

@katik80 S tym nemam skusenost,ale my už hlavne kvoli počasiu chodime radsej nižšie-aspon k okoliu Zadaru.Ani to nie je daleko,my tam chodime na ostrov Pag a aj krpaty ako 6m a aj 8m zvladol cestu v pohode,trvala cca 10 h.

lauraa
5. máj 2011

@katik80 urcite ak zakotvite tu na okoli Crikvenice, povinne topanky do vody pre vsetkych....my sme precestovali od jadarnova az po Sejn cele pobrezie, mna osobne to nejako nenadchlo,byvali sme na kopci, chodniky popri ceste k moru ziadne ☹ ,pocasie je ..... uz sme sa kupali v mori zaciatkom juna na Rabe 🙂 a zazili sme dovolenku nedaleko splitu (koncom jula) ked bola par dni doslova zima ..... ☹

lauraa
5. máj 2011

@katik80
https://picasaweb.google.com/anna1972.laura/Cho...
skus pozriet sem , najdes tu par fotiek na konci albumu z okolia Sejn , Dramajl, Klenovica.... vsade to vyzera tak rovnako....

katik80
5. máj 2011

@kaja73
@lauraa Tak to som ostala teraz v pomykove. Už som pred tým rozmyšľala aj o Pagu len tak sa ide asi trajektom. A čo Krk? To mi neviete poradiť? Už ako som písala chceme isť na blind, ešte sme tak nikdy nešli a mám trocha obavy či nájdeme nejaké ubytko.

zuzin78
5. máj 2011

ahojte holky chceli by sme ist v auguste do Puly hotel Park. neboli ste tam uz niekto?
dakujem

kaja73
5. máj 2011

@katik80 na Pag vedie aj most,je sice dalej ako trajekt,ale my zasadne chodime cez ten most.Ale ten ostrov zas nie je typicke chorvatsko-nemas tam piniove lesy, nie su tam cikady,je to taka mesačna krajina,ale nam to sadlo.Prešli sme už Istriu,kvarner,severnu dalmaciu,strednu aj južnu-najkrajšia je južna,ale to je daleko a nechce sa nam tam chodit.

mima595
5. máj 2011

@kaja73 - ta musim opravit, my chodime do Potocnice ...to je na opacnom konci Pagu za Novaljou..a tam cikady su..ale strasne... 😠 😠 ..ked sme tam prisli a vypli motor na aute, tak hukot vobec neprestal, co tak tie cikady hucali 😉 😉
ale zvykli sme si...ale to sme boli na prelome jula-augusta, dalsi rok sme boli zacitkom jula a cikady este neboli...možno je to tym, že zaciatkom prazdnin este spia 😉 😉
ale suhlas s Pagom, mesacna krajina, ale paci sa nam...my chodiem trajektom, a da sa.... cesta na trajekte asi 15 min.len cakanie v sezone dost dlhe...
toho roku chceme vyskusat aj most, tak budem vediet porovnat...

na Krk sa tiež ide cez most, a plati sa myslim pri odchode za pouzitie mosta

kaja73
5. máj 2011

@mima595 No ano, su tam cikady,ale len tam kde su pinie-proste stromy- a tie su len na par miestach-inak je to tam mesačna krajina bez stromov a cikad. 😉 my este tento rok zakotvime už 5 krat tam,ale na rok chcem skusit niečo nove.

mima595
5. máj 2011

@kaja73 - ved aj my ideme este teno rok na yzden na Pag a tyzden do Ninu..uvidime. ci sa osvedci, alebo ostaneme verny Pagu...
dufam, že aj na Nine bude ajn, lebo je to moj vymysel, MM so svagrinou su za pag a velky klud...ja už mam kludu na materskej dost, chcem aj trochu zivot 😉

kaja73
5. máj 2011

@mima595 Ozaj,ked si už tu,aka je ta pieskova plaž,oplati sa tam ist?Alebo je to male a preplnene?Maly ma ekzem v klude,tak by sme tam možno skočili,len neviem či sa to vyplati.Pozerala som aj ubytka tam,ale bud su už vilky blizko mora obsadene,alebo nam navyhovuju velkostou , zariadenim,alebo tym, že nemaju vyhlad na more-holt sme rozmaznani 😝

mima595
5. máj 2011

@kaja73 - myslis v Nine?? este som tam nebola, len kolega mojho MM
alebo myslis Potocnicu?,

mima595
5. máj 2011

@kaja73 - ak myslis NIn, tak mna laka aj to, že asi 10 min. peso je tam Zaton Zadar..to je stredisko pre deti...tam je vraj super, pre tych, co tam nie su ubytovani, tak sa plati...

kaja73
5. máj 2011

@mima595 Potočnicu myslim,tam kde ste boli. 🙂

mima595
5. máj 2011

@kaja73 - je to male, ale nepreplnene..iba cez vikend je tam viac ludi.....ale takych plaziciek je urcite blizsie vela...možes tam lezat bud na kamennoch, alebo na piesku /my tam nikdy nelezime, lebo sme hodinu a pol vo vodeú a potom ideme domov

ale to je fakt taka dedinska zatoka, nie je tam nic..ani bar, ani pozicovna potrieb...ja by som sa kvoli takej plazi asi 30 min. co mate od Pagu netrepala....
😉
mne pride podobna, ako ta vasa kamienkova...

mima595
5. máj 2011

@kaja73 - teda aspon podla fotiek....ale napr. poobede je tam voda naozaj ako kakao, teplucka, taka na vyhriatie starych kosti a pre malych bozska 😉 🙂

kaja73
5. máj 2011

@mima595 Diky za info.

mima595
5. máj 2011

@kaja73 - za malo, len to neber tak, že ta tam nechcem 😉 😀 ....
aj tto totiž viem porovnat iba s jednym miestom, kde sme boli v Chorvatsku..v Biograde, a mne nasa plaž sa zda taka fakt malicka, ale kludnucka, asi ako Zrce rano o 10 hod.

kaja73
5. máj 2011

@mima595 Inak presne to som si myslela 😀

lauraa
5. máj 2011

@katik80 my sme uz v Chorvatsku precestovali vela , mne osobne sa najviac pacila Dalmacia ,ale cesta je nekonecna a preto sa vraciame na ostrov Rag..... Krk je tiez pomerne skalnaty, to skor uz Istriu(Umag Porec), alebo potom dole k Splitu, na Pagu sme este neboli....ubytko - vacsinou cestujeme na blit , len na rab chodievame stale do toho isteho apartmanu.Na istri najdes kancelarie ktore sprostr. ubytko, dalej dole juzne su vacsinou domaci popri ceste a lebo maju tabulky ubytko volne....