Dovolenka s dvojročným dieťaťom

buba7
6. jún 2018

Maminky, ktoré ste cestovali,, konkrétne leteli s 2 ročným dieťaťom ako to dieťatko zvládalo? Vedelo vydržať sedieť v lietadle, neplakalo, nebálo sa ?? A čo pri vzlete,, to zalahnutie v ušiach, dá sa tomu nejak predísť? Počula som niečo, že kojené dieťa by malo akurát pri vzlete papať, ale neviem, či je to pravda 😊 chystáme sa budúci rok na dovolenku lietadlom a už teraz mám z toho strach 🙄😃
Ďakujem za každý názor 😉

nika898
6. jún 2018

@buba7 ahoj mi sme sice neleteli ale ja by som so svojim 2 rocnym syncekom ale neletele viem ze by to pre neho bolo peklo. Na letisku by vsade behal a v lietadle by neobsedel ani keby som mu neviem aku hracku dala. S telefonom vydrzi sediet max 30-45 min. Ale zato s maldsim ktory ma teraz 6 mesiacov by som isla. Ten by to dal v pohode. Vsetko je o detoch kazde je ine. Preto je tazko radit. Ty sama musis vediet ci to zvladne. Ja na tvojom mieste by som mozno skusila ist najprv autobusom, vlakom. Moj bratranec letel s so synom do turecka ked mal maly 1.5 a inak kludne dieta bolo zrazu nervozne. Ja keby som isla letiet tak by som musela mat kocik aj v lietadle tam by starsi obsedel a vydrzal 😀😀😀😀. Kazdopadne drzim palce nech vam to dobre dopadne 😉

dankabetka
6. jún 2018

Ahoj, moj letel prvy krat ako 1,5 rocny, uplna pohoda, motal sa po lietadle, usmevy hadzal vsade, nebol problem, pri pristavani zaspal 🙂 bol jeho cas , isli sme 4 dospelaci a on, takze vela ruk bolo na neho, nebol problem, teraz ideme o dva tyzdne zas, bude mat 2 roky a 3 mesiace , nemyslim, ze je to horisie ako auto, nas teda aj jazdu autom zboznuje, doslova sa pyta kedyideme cestovat k babke 🙂 , moj papava v lietadle tycinky to ma rad a s uskami nebol zatial problem, obcas mam pocit, ze rodicia sa boja veci s ktorymi deti nemaju vobec problem 🙂

zabulka1
6. jún 2018

Ahoj ja som letela s dvojrocnym synom a bol v pohode treba ho s niecim zabavit, tiez zavisi ako dlho letite mi sme leteli dve hodiny, teraz v lete ideme tiez s lietadlom dve hodiny a druhy syn bude mat vtedy 21 mesiacov, strach teda nebudem mat. Jedine co dufam tak to aby mu nezalahlo v usiach. Ono to prejde ale kazde dieta to inak znasa.

hettinka
6. jún 2018

@buba7 ludia s deťmi dnes cestujú pomaly od narodenia. Alebo su aj takí, čo do minimálne 10 rokov nejdú nikam, len doma na zadku sedia. My cestujeme v rámci možností, s deťmi na výlety chodím aj sama, aj keď boli menší. Leteli sme prvýkrát až ked mali 6 rokov a viac, z lietania mam rešpekt, ani nie tak z lietadla samotného, ale skôr z meškania letov, odbavovania v hale, že tam treba byť dlhšie dopredu. V lietadle všetky deti do 4-5 rokov plakali, je to bežné, že ich bola ušká, alebo cítia ten tlak. dokonca aj náš 10-ročný minulý rok plakal pri ceste späť, lebo mal tlak v ušiach, čo sme rýchlo vyriešili žuvačkou ... malému ale také nedáš, treba skúsiť potom cumlík, kojenie, alebo to len pretrpieť.
Treba vždy zvážiť, aké je dieťa v aktuálnom veku, či vydrží pokojne sedieť v lietadle/aute, ako dlho, či sa vie zahrať, či je zdravé (to je asi najdôležitejšie). Z mojej skúsenosti, cesty zle znášajú nezvyknuté deti, ktoré sú len doma a zrazu ich vezmú niekam a nevedia obsedieť, nevedia sa správať v lietadle/reštike/hoteli...
Takže si myslím, že ak chceš ísť o rok na dovku, je to super nápad, ale dovtedy skúste absolvovať aspon nejaký kratší pobyt aj len tu na SK, prevezte dieťa 2-3 hodinky v aute, vlaku občas, nech to je preň (aj pre vás) bežná vec. Zvoľte si baby-friendly hotel, otestujte si, ako vám tam bude papať, ako zareaguje na zmenu prostredia, ako bude spať... Ako som už vyššie písala, my chodíme s mladším od 3 mes. a nikdy sme vážnejší problém nemali, pričom však všetko maximálne prispôsobujeme deťom a ich potrebám... až teraz, ked majú 11 a 17 už je dovolenka aj o tom, čo chcem ja, a nielen o programe s deťmi a pre deti.

siska53
6. jún 2018

@buba7 rodos

yanni
6. jún 2018

@buba7 No neviem. my lietame faaaaaakt ze velaaaaa (frequenty traveller) a mne este NIKDY nezalahlo v usiach. A dcere asi tiez nie, lebo nikdy nic nevravela. Ale ked mala vodu v uchu, tak sa stazovala. Cize rozoznat to vie uz aj v dvoch rokoch.

martuska2
13. jún 2018

My ideme o tyzden s 1,5rocnou do turecka. A mam nabalene lizatko..gimenych medvedikov..caj a flasu s UM na vzlet a pristavanie. Lizatkonuzmala a medvedikov miluje..hlavne aby zula aby nebolelibuska.
A verim v mobil a stiahnute pesnicky a aj sluchatko miluje takze berieme

zabulka1
13. jún 2018

@martuska2 to davate 1,5rocnej lizatka a gumennych macikov

montemotherone
13. jún 2018

@hettinka tak ja som napríklad v živote neletela, ale "na zadku" rozhodne nesedíme 🙂 Ľudia normálne dovolenkujú aj inak 😉

martuska2
13. jún 2018

@zabulka1 ano v pohode normalne nie, ale bola raz navsteva a doiesli a nedalo sa neotvorit, boze nic sa nestane ak raz za polrok bude mat lizatko. nie som biomatka, sama jej sladke nedavam, ale ked ma nejake dieta vonku nezabranim a ani navsteve nezakazem doniest. a gumenych ma velmi rada. a ano papa aj zmrzlinu a nanuk ked jem ja tak si odlize..svet sa nezruti. Neodsudzujem matky co striktne obmadzuju cukor, ja tam ale nepatrim a v lietadle chcem mat klud :D a aj spolucestujuci

nela6
13. jún 2018

@buba7 ja som letela so 17m a ani nevedel kde je, bol vpohode, aj spal mne v lone, aj sa hral

zabulka1
13. jún 2018

@martuska2 ja vas neodcudzujem malemu tiez dam odliznut zo zmrzliny. Ochutnal aj cokoladu, ktoru som zatrhla lebo po nej mi vobec nechcel spat, ale s tymi lizatkami a macikmi by som opatrne aby sa jej velmi skoro nezacali kazit zubky. Nic v zlom

martuska2
13. jún 2018

@zabulka1 jasne ja jej to doma nedavam, ale teraz na cestu sa radsej vyzbrojim, keby nechcela pit cajik ci UM. a nechcem aby vrieskala na cele lietadlo..

michala11111
13. jún 2018

my sme boli s dcérkou keď mala 2,5 a 3,5 a oba lety úplne super. Šli sme na noc čo malo výhodu lebo skoro celé ich prespala. Keď mala 2,5 bola hore ako sme nasadali a stúpali a úplne v pohode, dala som jej piť čajík z flaše a bolo. Tešila sa, mala z toho zážitok. Inak tiež som predtým stresovala, čítala fora a úplne zbytočne

patrica8
4. júl 2018

Náš mal 1r9m zvládol to v pohode, bol kojeny takže som mu dala počas vzlietania. Aj ja musím
mať žuvačku alebo cukrík a prehĺtať, kvôli tlakom.