Dovolenka v Turecku

17. mar 2023

Ahojte, asi sa to niektorym bude zdat smiesne, ale na dovolenke som bola len raz v Chkrvatsku, autom. Tam sme si nabalili co bolo treba, ved auto odvezie... tetaz ideme prvy raz letecky, do Turecka. Kedze mame aj dieta do 2 rokov, nema narok na batozinu, no jeho veci tiez treba zabalit. Tak premyslam, na com "usetrit" miesto a vahu batoziny. Znacnu cast kufra zaberaju osusky. Beriete si na dovolenky svoje osusky, ci aj na plazi pouzivate hotelove? Viem, ze co mi bude chybat, mozem si kupit tam, ale zase nechcem nakupit kopec veci, ktore tam potom necham, pretoze sa mi nezmestia do batoziny. Ako vy setrite miesto v batozine?

ninka99865
17. mar 2023

Osusky neberieme, zaberajú zbytočne miesto. Na pláž nosíme hotelové (nebudem ničiť naše slanou vodou a spf) a na izbe tiež používame hotelové. Miesto šetríme kozmetikou, nenosime cele sampony a mydla ale prelievam do malých cestovných flasiek (majú v dm). Čo sa týka oblečenia to vždy prepálim množstvom a nakoniec nosim 3 veci, tento rok sa už budem snažiť zmiznimalizivat 😀

petamich
17. mar 2023

v niektorych pripadoch dieta narok na batozinu ma, kazdopadne my sme sa s muzom zbalili do jedneho a maleho do druheho kufra, uteraky ozaj nepotrebujes 🙂 tie izbove ti vymenia kazdy den ak chces a plazove tiez, rano ti vzdy daju ciste

miesto nepotrebujeme setrit ale okej neberieme plne flasticky kozmetiky ale tie male cestovne 🤪 2x 20kg kufor nam fakt staci, malemu berieme vzdy vsetko plienky, UM, kapsicky ovocne, jeho veci zas tolko miesta nezaberu a my zasa tolko nepotrebujeme ak tak som cely den v plavkach a plazovych satach

vikusjk
17. mar 2023

Presne, ako pise Ninka, drogeriu a kozmetiku sa snaz minimalizovat do cestovnych baleni, cele balenie bravam vacsinou len opalovaky a ten sprej po opalovani. Ak dieta nosi este plienky, tak si vezmi len na dva dni, zvysok dokupis napr. jedno balenie tam. Ja som cestovala s dcerou sice prvykrat letecky az ked mala uz styri, ale polovica kufra boli jej veci, lebo ved co ak... a druha polka bola napoly moja s muzom 😂
Lieky pre vas dospelych tiez zredukuj tak, ze len vystrihnes mensiu cast blistra s tabletkami, ved lekarne maju aj tam. Lieky pre dieta by som pre istotu brala.
Osusky nebal, to ti v hoteli budu menit (v 5* menia denne) takze budete mat vzdy ciste. Batozinu mate velku obaja a predpokladam, ze aj prirucnu obaja, to sa urcite zmestite ;)

vikusjk
17. mar 2023

btw uzite si dovcu 🙂 aj my ideme tento rok do Turecka 🙂

luccija
17. mar 2023

Osusky neberiem iba plazovu deku, a všetkého z oblečenia treba vždy polovicu🙂nepreháňam to s ničím ani kozmetikou.Pocasie budeš mať zaručene dobre netreba Ti mikinu, hrubšie veci ..

simona20201309
17. mar 2023

Nebojíte sa ísť do Turecka, keď majú eroziu pôdy a očakávajú ďalšie a ešte silnejšie zemetrasenia?

denden77
17. mar 2023

neberiem osusky 😁
a beriem uz minimum oblecenia 🤷‍♀️😊
uzite si to 😊🍀 aj ja uz cakam na juuun 🙏🤣

petamich
17. mar 2023

@simona20201309 nie 🙂 aj my ideme v juni

oli18
17. mar 2023

@simona20201309 my zmenime destinaciu. Dcera bola letecky 2x v HR a BG, fantasticke holely, all ako v TR, t.r. pojdeme po jej stope.

siimonella
17. mar 2023

Namiesto uterákov skúste športové uteráky, zaberú minimum miesta, schnú oveľa rýchlejšie ani piesok sa v nich nedrží

zic
17. mar 2023

zalezi aky mate hotel. Ak mate all inclusive v dobrom hoteli, nepotrebujes ani uteraky ani deku na plaz (snad tam maju k dispozicii lehatka, uteraky vsetko)... aj sampony a mydla su na izbach. Pre dieta asi treba vziat tieto veci, ale pre dospelych urcite nie... a oblecenie si tam kupite 🙂 🙂

tykat
18. mar 2023

@oli18 prosim kam do bulharska? My sme parkrat boli zamlada ked sme chceli usetrit, ale celkom by som sa tam vratila,do nejakeho lepsieho hotela.

tykat
18. mar 2023

@siimonella ano jednoznacne 👍 kupujem v Decathlone, take paradne velke.

autor
18. mar 2023

Dakujem pekne za rady, urcite ich vyuzije. Ideme do 5*hotela allinclusive, takze osusky balit nebudem, len drobcovi uterak. Lelarnicku vybavim klasicky hlavne pre dieta. A co sa tyka zemetrasenia, tak nie, nebojim sa tam ist. Ved mozno dovtedy budem mat nehodu, alebo ma zrazi autobus...kvoli tomu nebudem predsa sediet doma. Aj u nas sa deju prirodne katastrofy, minule mi skoro poklop odtal hlavu, ked bola vichrica, vyhol sa mi o par cm. Netreba vsetko vidiet cierno, clovek nevie, co ho caka 🙂

simonah73
18. mar 2023

Inak ja som kupila v decathlone tie ich tenke osusky. Aj do HR nosime uz len tie.

oli18
18. mar 2023

@tykat Pomorie, hotel Wave. Len okolo nič nie je, je to zlatá klietka. Ale mne s mm to vyhovuje.

tykat
18. mar 2023

@oli18 vieš čo prave ho mam otvoreny v google maps a presne pozeram, ze dialnica za hotelom (to by az tak nevadilo) a dookola vobec ale ze vobec nic.
Ale laka ma ta dlha pieskova plaz, radi sa prechadzame.

oli18
18. mar 2023

@tykat mňa ten luxus😀 Naposledy sme boli v BG v 1984 r.

tykat
18. mar 2023

@oli18 my pred 20timi rokmi 😀 dcera mala 3 roky, syn tam nebol ani raz. Ale este zvazujem tento hotel predsa len je blizsie k "civilizacii" https://www.satur.sk/produkt/sunrise-blue-magic...
Aj ked musim povedat ze ten Ultra AI aj mna laka 🍹

sylvie
29. mar 2023

@tykat Wave je spickovy hotel, urovnou ako hotely v Turecku, strava tam bola k dispozicii 24 h denne 🙂

tykat
29. mar 2023

@sylvie my sme nakoniec skoncili v Grecku, na Krete ... velmi som zvazovala ten Wave, len je uplne uprostred nicoho tak ma to nejako odradilo. Mozno nabuduce 🙂

sylvie
29. mar 2023

@tykat nam to vobec nevadilo. Z hotela chodi zdarma do Pomoria mini bus.