Dovolenka v zime s 5 deťmi

annamarcon
1. sep 2018

Ahojte. Radi by sme šli niekam v zime na dovolenku k moru. Ideme nás prvý krát 5 nuž klasické hotely a apartmány nám nestačia a deliť sa nechceme. Kde mám hľadať nejaký veľký apartmán alebo dom na pláži? Poprípade akú destináciu by ste poradili? Nájde sa tu nejaká maminka ktorá riešila podobnú situáciu? 😄

radovankaadam
1. sep 2018

Ahoj.Ide Vás 5 alebo s piatimi deťmi? Lebo v popise je s 5 deťmi a dole, že Vás ide prvý krát 5. Pýtam sa len pre istotu😉

annamarcon
autor
1. sep 2018

@radovankaadam ano prepáč. Ide nás sedem. Máme 5 detí😊

yanni
1. sep 2018

@annamarcon Nooooo ak sa chcete v zime v mori aj kupat, tak to budets museet niekde letiet. Velke apartmany nie je problem, problem je skor, ze v zime v Europe je sice napr. na juhu teplota vzduchu OK ale do vody bez neoprenu normalny clovek neskoci.

radovankaadam
1. sep 2018

@annamarcon Nemám čo prepáčiť😉, ...no nás je spolu 6 a apartmán zohnať nebol problém...ale boli sme v lete. Mali sme apartmán s 3 spálňami-120m štvorcových😁

annamarcon
autor
1. sep 2018

@yanni áno, neplánovali sme európu, skôr ázia/ stredná amerika. Najmenší už letel takto dlho len nikdy sme neriešili ubytovanie😄

annamarcon
autor
1. sep 2018

@radovankaadam Tak zrejme si treba iba vyčleniť nejakú tú hodinku a hľadať😄

missdiva
1. sep 2018

@annamarcon Najskor kup letenku. Ked hladate nieco pri plazi v oblubenych dovolenkovych destinaciach a takto predom mate more moznosti ubytovania. Na bookingu v property type zaciarkni villas a mozes si vyberat s konkretnym datumom.
Tazsie by sa hladalo len keby ste chceli ist na city break vtedy jedine vziat dva apartments alebo dve hotelove izby pre styroch.

besnavila
1. sep 2018

Vrelo odporucam airbnb.com na ubytovanie po celom svete....su tam aj velke apartmany, ale jasne ze zavisi kam idete....co ste neupresnili

jumama
1. sep 2018

Aj ja vrelo odporucam airbnb.com - poriadne si preditajte aj recenzie, co k ubytkam su a urcite neobanujete. My chodime uz len takto na vlastnu past, a casto mame krasne velke ubytko v dome, byte, chate len pre seba, za cenu niziu ako hotel. A ak by ste dostatocne dopredu objednavali, tak urcite este najdete dost ponuk.

tenerifka
1. sep 2018

@annamarcon ako pise missdiva, najprv kup letenky na konkretnu destinaciu a termin,a ak nie ste narocni a nepotrebujete 5*, cez airbnb najdete vselico mozne....

jumama
1. sep 2018

Este ma napadlo - zalezi ako tu dovcu vnimate, lebo ak mate ubytko na vlastnu past, casto to znamena sami sa starat o stravu. Ale nam to prave tak vyhovuje, nasa dcera je vyberava a ak by sme v miestnej strave mali vyberat, vacsinou skonci na hranolkach. Tak aspon raz za cas varim... kuchyna byva vacsinou vybavena vsetkym...

soldi
1. sep 2018

Tiez odporucam cez airbnb, boli sme teraz v lete na mallorke a prenajali sme si obrovsky 5 spalnovy dom hned pri plazi. Isto lepsie nez akykolvek hotel 🙂

annamarcon
autor
1. sep 2018

Ďakujem za návrhy. Samozrejme ze letenky kúpim dopredu ale este nevieme kam vôbec ísť😄 nájsť veľký dom nie je problem. No ak sa pridajú podmienky ako pláž, nejaká ta občianska vybavenosť atď tak sa dostávame na vysoké sumy. Ešte k tomu v zimných destináciach

soldi
1. sep 2018

@annamarcon my sme boli v zime na kanaroch a bolo to v pohode, len my sme nechceli letiet prilis dlho, lebo najmensi mal 1,5 roka iba

fefe123
1. sep 2018

Domy na plazí boli vždy drahé, a v destinácii ako hľadáte vy, nie je sezóna, je to okolo rovníka, je tam v podstate celoročná sezóna s vymimkou obdobia hurikánov alebo obdobia dažďa, takze ceny zhruba rovnaké a cez našu zimu sa aj troska navyšujú, lebo to veľa Európanov cestuje a ti sú bohatší a oni to vedia

soldi
1. sep 2018

@annamarcon nas ten dom na mallorke vysiel 200 eur na noc. to bol hned pri plazi a vsetko bolo blizko a dom naozaj luxusny. ale neviem posudit, ci to je malo alebo vela.

nas bude do konca roka 6, takze tiez uz budeme riesit dovolenky asi formou airbnb, kedze hotel neprichadza do uvahy - najstarsi ma len 7 rokov.

Vy si mozete aspon hotel zobrat 1+1 izba, kedze starsie deti mas uz velke 🙂

missdiva
1. sep 2018

@annamarcon zalezi aky mate rozpocet. Ked chces radu ako usetrit tak nechaj nech destinaciu rozhodne cena letenky ✈️🌴⛰ . Pre sedem ludi je to aj jedina moznost kde usetrit. Do Azie a Ameriky mas lacnu spiatocnu cenu letenky kupovanu predom na osobu cca 500eur.
Nadherne plaze s azurovym morom mame aj pobliz. Odporucam Kanarske, Baleary (ako pise @soldi ), Maroko a UAE. Ak hladas let nizkonakladovkou na uvedene miesta najdes spiatocne aj za 50 eur na osobu (za nas vsetko toto odporucam v teplejsich mesiacoch neskorsia jar, leto, zaciatok jesene). Kratke lety takze to v pohode prezijete a pri tak lacnej doprave vam ostane viac penazi na lepsie ubytovanie.
Pokial trvas na teple v zime tak jedine ako si napisala Azia , Amerika, mozno Afrika ale s letenkou pre 7ludi to nikdy nebude lacne... Z Azie je za mna najkrajsia Indonezia, ale boli sme tam iba v lete, v zime je tam obdobie dazdov a teraz bolo na Lomboku zemetrasenie. Nesledujem to pozorne ale niekde som citala, ze urady kvoli tomu vydali varovanie pred cunami. Sezona na plaz v zime je podla mna v Thajsku a na Sri Lanke - ubytko je ovela lacnejsie ako v Europe ale necakaj ani cisto ako v Europe takze s detmi nedoporucujem ist do horsie hodnoteneho ubytovania. Ďalej Keňa a Karibik. Viac ti neporadim lebo my moc nie sme na lezanie na plazi. Pripadne skuste ozeliet teplo a chodte pozorovat polarnu ziaru niekam do severskych krajin ❄️. Horuce pramene v snehu maju svoje caro. Zelam peknu dovolenku 😉.

annamarcon
autor
2. sep 2018

@missdiva ďakujem za tipy. Polárna žiara je môj sen no to skor niekedy sama s manželom pôjdem ako s 5 deťmi😆. Rozpočet nejaky konkrétny nie je. Ked bude niečo vyhovovať sme ochotní dať viac penazí. Aj mna to lákalo do thajska, to si myslím že je aj cenovo dobrá voľba😊

missdiva
2. sep 2018

@annamarcon na Skandinaviu zozenies v zime letenku velmi lacno. My sme boli na polarnej ziare s dvoma detmi. Hoci nemyslim, ze s piatimi (pokial nie su vsetky uplne male) to bude az taky rozdiel okrem toho, ze treba pozicat 7-miestne auto namiesto 5. Bude to narocnejsie na starostlivost ale to bude na kazdej dovolenke s velkou rodinou. Pozicovne aut ponukaju moznost prenosnej wifi (ak by ste sli urcite si ju vezmite, nestratite sa a pri dlhsom presune to deti vyuziju). Apartmany mavaju na kody a tak sa rychlo ubytujes bez zbytocneho cakania.
Neviem, do ktorej casti Thajska chcete ist, skus pozret Villa Manta, Koh Samui. V cene su aj ranajky. Mala som ju ulozenu ale neboli sme v nej nakoniec, nie som si ista ci je ta plaz dobra pre deti no dom vyzera fajn.

bluka2
2. sep 2018

@annamarcon ja by som išla s toľkými deťmi možno tak na Açores resp. niekde, kde sa aj pomerne rýchlo resp. priamo dostanete

bluka2
2. sep 2018

Okrem spomínaného mi napadajú ešte Kapverdy a trochu off track, ale svojim spôsobom zaujímavé Dakhla (je tam teplo aj v zime)

missdiva
4. sep 2018

@bluka2 inspirovala si ma 😉👍. Azorske mi nikdy nenapadli. Vyzera to tam fantasticky, ako Island len teplejsie a zelensie. Letenka za dobru cenu - kupujem.

bluka2
4. sep 2018

@missdiva kúp jednu aj mne 🙂 som rada...

penelope11
4. sep 2018

@missdiva Azorske ostrovy som aj ja pozerala, kamoska mi ich odporucila, oni tam boli na svadobnej ceste, podla fotiek uplna parada, aj z rozpravania, len tuto zimu sa nam tam asi neujde tam ist kedze cakame mimco 🙂 Ale velmi by som chcela ist aspon buduci rok