Drahé - lacné letenky

31. jan 2024

Ahojte. Vcera sme s muzom len tak spontanne pozerali letenky do Londyna pre nas 4. Pozerali sme Pelikan a potom a konkretnu letecku spolocnost. Z letenky ktorej cena vyzerala lakavo (240€ pre 4 aj s poplatkami) sme sa po zaklikani batoziny (maly kufrik nad hlavu) dostali zrazu na cenu 420€.Naposledy som letela na jar 2022, ale batozina prirucna (okrem kabelky ci ruksaka ) bola v cene. Aaaaaa....Pozrieme booking a najlacnejsie ubytovanie s priemernym hodnotenim bez ranajok 10km od centra - 660€/3noci. Asi som zaspala dobu aj vplyv inflacie ale to ozaj metropola na 3dni znamena minut 1100 € a to sme nejedli, nepili, nevozili sa, nekupili vstupenky ani magnetku😅
Ako teda Vy cestujete cenovo vyhodne, ked aj cela rodina?Dakujem za tipy.

slovenka753
31. jan 2024

Áno išlo to hore. Ja však lietam len s príručnú zadarmo, na tri dni sa tam zbalis.

Booking má veľké rozdiely v cene keď kukáš mobil / Pc a keď máš už nejakého geniusa. Nám to často urobí aj 40 percent.

anjelicek26
31. jan 2024

Ste styria, tri dni, letecky, 1100e je v pohode...

nafka0483
31. jan 2024

1. Kupujeme letenky priamo cez letecku spolocnost, v ziadnom pripade nie pelikan.

2. Nedokupujeme batozinu, staci ta mala prirucna co je uz v cene.

3. Ubytovanie hladame cez airbnb.

4. Ano, vsetko islo hore.

dzejny656
31. jan 2024

No ako popravde mne to až tak veľa nepríde. My ideme teraz traja na 3 noci do hotela na Slovensku za cca 1000€. Nabudúce dáme asi radšej Londýn 😀

katarinaforever
31. jan 2024

Tiež sme pozerali Londýn a veru ceny išli riadne hore a to kukni metro koľko išlo hore 🫣 určite nepozeraj pelikán je tam rozdiel aj 100 eur

sense
31. jan 2024

4 osoby inkl batožina tam a naspäť za 420 je fajn cena. A ubytovanie pre 4 tiež na 3 noci tiež.

autor
31. jan 2024

@slovenka753 myslis prirucnu ten rozmer 40x30x20....to je taka vacsia kabelka alebo ruksak lebo mensi kufor ktory das nad hlavu je uz plus 60 eur cca, tak nam to vychadzalo aj na pelikane aj na wizz air.

valeria_h
31. jan 2024

Kde sú tie časy, keď som platila 20£ za letenku do Londýna 😁 Za osobu.

zeldia
31. jan 2024

Ideme dvaja na päť noci a rátam 2500e

autor
31. jan 2024

@nafka0483 len ako prirucnu v cene mame malu batocinu pod sedadlo co je kabelka alebo ruksak, inak vsetko sa doplaca

lusyyy36
31. jan 2024

Tak zavisi aj na dátume kedy chcete ist. Teraz boli letenky po 25e spiatocne. Na 3 dní sa zmestis to malej tasky, čo das pod sedadlo. Mam vzyskusane. Mam takú Mini cestovku, ktorá bola k prirucnemu kufriku. Naozaj tam zmestim toho dosť. Aj na týždeň 😁sama som neverila kým som nevyskusala. A pozrite nejaký apartman cez airbnb. Do 500e najdete

zeldia
31. jan 2024

Áno nizkonakladovky niesu také lacne aby si ich mohol každý dovoliť. My nechceme ísť dvaja dospeli ryanarom ani wizzar, ideme Lot alebo austria. S detmi by som nizkonakladovkou nešla ani zadarmo. Vyberte si inú metropolu napríklad Varšavu.

lusyyy36
31. jan 2024

Teda neviem kedy chcete ist ale aj na Maren sú letenky lacne, 30e spiatocne

zeldia
31. jan 2024

@lusyyy36 s dvoma detmi sa zbalí do príručnej tasky?

lusyyy36
31. jan 2024

@zeldia ved každý ma svoju tasku. Potrebujete plnky alebo niečo extra balit. Keď tak dokupte len 1 kufor, to vám musí stacit

milanemila
31. jan 2024

No hej a co je absurdnejsie, tak aj tatry na 3-4 noci rovnako 🙈 tiez som pozerala letnu dovolenku a az mi smoesne bolo, ze 12 dni v grecku nejaka rodinna izba 6000e (akoze ano pekny hotel, ale do takych sme chodili vzdy a nestalo to ako ked sa ide na maledivy :D)
Nizkonakladovky sa fakt oplatia iba ludom, kt si vezmu ruksacik na chrbat a idu, ked uz dokupis aspon malu batozinu, pripadne si vyberies miesta, lebo vsak s detmi nwbudes kade tade rozhadzana po lietadle, tak sa to prestava oplatit.

zeldia
31. jan 2024

@lusyyy36 ja ti rozumiem čo pises ja chodím s malým ruksakom z tesca okolo sveta. Ale ryanar už ma v základnej cene iba kabelku potom za príručnú už platis môže byt aj 60-80e to už sa ti jedna letenka naozaj dvihne na stovku. Neviem aké velke sú deti ale ak zaplatí každému príručnú tak to vyjde presne na 400e ako pise autorka.

ivanakal
31. jan 2024

@lusyyy36 zadarmo je iba mala kabelka a do tej zbalis ake oblecenie.. Uz niekolko rokov sa plati aj za prirucnu batozinu ktora ide na palubu.

lusyyy36
31. jan 2024

@zeldia
@ivanakal dievčatá, ja viem co je zadarmo. Lietam často. Píšem o malej taske, ktorá sa v cene letenky a zmesti sa pod sedadlo.. mam ju vo forme cestovné tašky. Tusim aj v decathlone ju maju

zeldia
31. jan 2024

Ešte doplním nizkonakkadovky môžu meskat aj pol dňa idete na tri noci nie na pol roka kde jeden den hore dole nezaváži. Je to hlúposť ak chcete setrit nechoďte do Londýna

lucik194
31. jan 2024

idete 4ks, kazdy z vas sa vie zbalit do ruksaku do 5kg, ten co je bezplatny, deti rovnaka velkost ako dospelaci , presne ta kabelka co tu o nej pisete, neberieme kabelku ale max pridpisanu velkost co mozes mat

my tak lietame a v pohode sa zbalime.

neviem nad cim rozmyslas. tu cenu co pises pre 4 je super, vidiet, ze si davno neletela, jaska kupis letenku aj za 20 eur jedna cesta ale to teraz malokedy....

londyn za ostatnych 10 rokov podrazek, tak ako vacsina metropol, hladaj airbnb alebo booking. ale stale ste 4, to neoklames.....

zeldia
31. jan 2024

@lusyyy36 rozumiem čo pises ja som schopná ako minimalista sa zbaliť aj do tote bag na päť dni pripadne potreby si v tescu kúpim cokolvek v príletovej destinácii. Ale naozaj si to neviem predstaviť s dvoma detmi.

zara1357
31. jan 2024

Presne chápem čo chceš povedat. Áno, kde sú deti tam aj víkend letecky stoji od 1000eur hore.
Pozerám už rok Paríž/ Disneyland, Londýn/ Herry Potter Studios, Dánsko/Legoland a iné miesta.
Rok sledujem ceny leteniek , vstupeniek, ubytovania. Ani raz sa nam to neoplatilo kupit. Mame radi urcity servis, cize nas by to stalo ako dovolenka pri mori..
Naozaj išlo všetko všade hore, ta doba ked sme s manželom boli v Paríži na predl. Víkend v 5* hotely, letenky, a s polpenziou za 250e už naozaj nie je a ani nebude.

zeldia
31. jan 2024

@zara1357 dovolenka sa nikdy “neoplatí” dovolenky sú na to aby sme sa zbavili peňazí😉

sofiia87
31. jan 2024

Londyn mal vzdy pekelne drahe ubytko. Ano, letenky sli za posledne roky hore, ale stale sa daju najst za fajn cenu. Podla mna to na londyn neni uplny pruser za 4 ludi. Predlzeny vikend na sk pre 4 vas vyjde skoro rovnako 🤷‍♀️

yoxinka
31. jan 2024

Ja k tej príučnej. Keď ideš len tak na víkend, tak je to v pohode. My smu kúpili dva také špeci ruksaky, ktoré sú presne rozmer príručnej. Muž to niekde na Amazone vyňúral. Je to šikovne ušité, zmestíš tam kadečo. Normálne sme sa tam dvaja do dvoch zbalili (jasné, že tak minimalistickejšie) a boli sme 3 dni vo Varšave. Takže dá sa s iba príručnou v pohode cestovať.

e1i
31. jan 2024

@lusyyy36 nemas foto?

zeldia
31. jan 2024

@yoxinka príručná sa už v nizkonakladovkach dopláca. V iných leteckých spoločnostiach je ten ruksak čo spomínaš v cene. Rozdiel medzi ryanar a austria je sto eur. To znamená Austria spiatočný 220e a ryanar s príručkou batožinou teda tým malým ruksakom je 120e. A treba rátať že lietadlo môže meskat. Iste môže meskat aj austria ale menej pravdepodobne ako ryanar.

ivanakal
31. jan 2024

@lusyyy36 zadarmo je iba taska 40x20x25cm... Tam nezbalis nic...

vlado818
31. jan 2024

Zaklad je kupovat s velkym predstihom. Kedy letenky su v akcii aj rok vopred. Napr ja uz riesim teraz Silvester 2024.
+ Nechodit cez prazdniny ked su ceny najvyzsie. Super pred alebo po sezone. Zial Londyn je drahy. Ta letenka je to najmenej. Lietame wizz air casto ( maju vela zmien letov co sa da vyuzit). Vyberte si inu destinaciu ako Londyn napr.