Dubaj cez Covid-19

lula3108
28. jan 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať ci ste leteli v posledných mesiacoch do Dubaja a ako to prebiehalo. Chystáme sa o dva týždne ale mam zmätok hlavne v tom, kedy si urobiť test tak, aby mi platil. Všade sa píše 72 hodin, ked letíme v nedelu o 15tej tak najskôr test vo štvrtok o 15tej? Doobeda by mi ho neuznali? Cez koho ste si robili pcr a aké potvrdenie vám vystavili? V Dubaji je otvorene vsetko? Priplacali ste si extra poistenie alebo celorocne cestovne staci? Ďakujem krásne za odpovede

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
judar
28. jan 2021

Ty kks tak tu si panicka veselo pojde do Dubaja a vacsina sa tu moze aj zblaznit lebo ani len vsetci sme tu ako v klietke a ludia si veselo prichadzaju o pracu v ktorej nemozu ani byt nieto este robit ....ale hlavne se dovoleeeenkaaari sa najdu furt

scarlett1410
28. jan 2021

@lula3108 ahoj tak ide o to aby si mala vysledok testu najneskor 72 hodin pred odletom..ked pojdes vo stvrtok asi ho bude mat piatok..najlepsie si zavokat a potbrdenie v anglictine..na ostatne ti neviem odpovedat.. a baby nezavidte, preco by nemohla ist, ja by som.sla.hned a snad aj pojdem

loginexistuje
28. jan 2021

@lula3108 na test sa musis objednat sukromne za priamu platbu tak si zavolaj do napr medirexu a tam ti povedia zavisi od lokality ako sa treba objednat a aby ti dali aj potvrdenie

loginexistuje
28. jan 2021

https://www.medirex.sk/vysetrenie/pcr-test-na-o...

vysledok mas do 48 hodin objednala by som sa cim skor teraz sprisnuju vstup aj do rakuska tak je velky zaujem o toto testovanie

loginexistuje
28. jan 2021

a prestuduj dnes vydali nove pokyny pre Dubaj z MZV po prilete 10 dni karantena s elektronickym naramkom a registraciou potomntam platis test na covid a ak si ok mozes si chodit kam chces po prilete znovu na test este na letisku

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
len_nig
28. jan 2021

@judar a čo akoze? Aj ja pozerám dovolenky veď cestovať nie je zakázané.

eskop
28. jan 2021

Podla mna kazda keby mala moznost, tak by isla na par dni niekam prec z tohto blazinca...
@judar

lula3108
autor
28. jan 2021

@loginexistuje ďakujem, ta karantena s náramkom platí nastastie len pre Abu dhabi, dubaj je zatiaľ len s negatívnym testom 🙂

@judar k tvojej sprave asi toľko ze ma naozaj mrzí ak si prišla o prácu alebo si nemozes dovoliť davat peniaze na dovolenku, ale nemusíš byt nepríjemná, ja som sa len slusne spýtala. Vela ludi teraz cestuje presne kvoli tomu ze nám uz šibe z tych malych bytov a prace od rána do vecera

sovica
28. jan 2021

@lula3108 Od 31. januára je vstup do emirátu Dubaj povolený pre osoby, ktoré sa preukážu vytlačeným negatívnym RT-PCR testom (v anglickom jazyku) nie starším ako 72 hodín, bez výnimky.
Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in. Po prílete na letisko je potrebné vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu. Tlačivo a informácie o stiahnutí aplikácie budú k dispozícií ako v lietadle, tak i po pristáti pred pasovou kontrolou. Po prílete budú občania SR podrobení opätovnému RT-PCR testu na letisku. Do oznámenia o výsledku testu je povinnosť ostať bez možnosti voľného pohybu na mieste pobytu, ktoré je uvedené v príslušnom tlačive.
Podmienky vstupu do jednotlivých emirátov v Spojených arabských emirátoch sa môžu meniť a z toho dôvodu odporúčame pred cestou kontaktovať príslušné emirátske orgány alebo Veľvyslanectvo Spojených arabských emirátov vo Viedni. Prípadne odporúčame obrátiť sa na leteckú spoločnosť.
Naďalej platí povinnosť nosiť ochranné rúško na tvár ako v interiéri tak aj v exteriéri a dodržiavať všetky preventívne opatrenia.
https://www.mzv.sk/web/abudhabi/detail/-/asset_...

abbey1
28. jan 2021

@judar Tebe kto a čo bráni cestovať?

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska9999
28. jan 2021

@judar dopraj a bude ti dopriaté

janinah
28. jan 2021

Vysvetlite mi logiku...do Dubaja áno.do susedného okresu. čo sú pre mňa Tatry. nie...

lenuska9999
29. jan 2021

@janinah v tom nehľadajte logiku keď tento štát riadi muž. Ja som nechápala ani to, že reštiky nie, ale kostoly áno. Po novom vraj môžu ísť pozitívny ľudia na Covid do potravín. ( Opravte ma ak sa mylim) Tak načo tie všetky opatrenia a karanténa ak sa s nimi stretnem v obchode ?

lula313
29. jan 2021

@lenuska9999 restiky sú preto nebezpečne, lebo ľudia nemajú ruska a cez aerosol je možné sa nakaziť na 10 metrov. A kostoly dovolil podľa mna preto, lebo mu cirkev povedala, že on im nemá čo rozkazovať, môže ich len poprosit kvôli nejakému zákonu.
Autorka k tvojej otázke ohľadom poistenia, možno by som si priplatila, keby si nahodou ten covid chytila a budeš hospitalizovaná, nech to máš kryté. Inak dnes som citala, vraj v Dubaji a Izraeli je najviac ľudí zaočkovaných a ide krivka pozitívne testovaných dole, čiže to tam ani až take nebezpečne nemusi byt.

ivkazba
29. jan 2021

@judar závisť je sviňa všakže

judar
29. jan 2021

@ivkazba preco by to mala byt zavist? Lebo ty povies? Mas vestecku gulu a vidis co si myslim? Si naivna

queen_mary
29. jan 2021

Ahoj, my sme si objednali zanzibar, tam je vstup zatial bez testu. Ale ideme az v polke februara, tak uvidime, ci sa nieco pomeni 😅

alexk12
29. jan 2021

@judar nezavid a zblázni sa

puertorico
29. jan 2021

@queen_mary pozeraj Plačkovú, kde všade je, začala Zanzibarom, teraz je niekde v divočine, ja ju stále pozerám lebo takto vidím aspoň svet a raz keď vyhrám euromilióny (najprv by som si musela podať tiket) tak vezmem malého na taký výlet 😂 jaj, a pridaj prosím potom fotečky aby sme videli a preniesli sa myslou do teplúúúčka, užite si to 🙂

matkahelka
29. jan 2021

@judar my letime o 3 tyzdne do Dominikanskej 😉 ani NAKA ma tu neudrzi 🤣 a predstav si, covidom sme sa nakazili, bud u lekara alebo v kauflande (nikde inde sme za posledne 3tyz.neboli). neuveritelne vsak? 😉

matkahelka
29. jan 2021

@lula3108 stastny let a uziiiivajte 🌴🌞🌊🏖✈

laladua
29. jan 2021

Prajem krasnu dovolenkuuuu

alchemilkazltozelena
29. jan 2021

Toto je typicke slovenske - opustit okres sa nesmie ale hranice ano.... kedy uz toto niekto zastavi, toto sialene kocurkovo, ktore nema ani hlavu ani patu, sme na smiech uz celemu svetu ale ocividne to ani nikomu nevadi

anja27
29. jan 2021

Nechapem ten nenavistny koment. Ten by mal v prvom rade patrit tym ktori nariadenia vydali a prvi ich porusuju a smeju sa nam do ksichtov. Ked niekto moze ist na dovolenku preco by nesiel. V lete ste vsetci bez rusok boli natlaceni niekde v tatralandii a nevadilo vam nic 😂 ach slovaci..ja rada beham aj po sk mame tu toho vela no zakaz ist do ineho okresu to je taka hovadina ze az. Tiez by som vypadla keby mozem niekam aspon na mesiac. Prave som kukala Kostariku to vyzera uplne peckovo a hned ako to bude mozne pojdeme aj my. U nas je to skor o financiach kedze sme kupovali byt ale casom urcite pojdeme. Presne ako pisu zeny preco by nemohla autorka ist na dovo ked moze. Nechodime do roboty len na to aby sme platili ucty..

ivkazba
29. jan 2021

@judar ach jaj, žena. Prečítaj si, čo píšeš. Vyberám: "panička, vsetci sme tu ako v klietke a ludia si veselo prichadzaju o pracu". Predstav si, že aj počas korony sú ľudia, ktorí neprišli o prácu, ktorí majú aj počas tejto doby dosť peňazí aj na dovolenky aj na nové autá. Nikto nepotrebuje vešteckú guľu, aby bolo zrejmé, že toto bol výkrik závisti alebo nejakého komplexu.

queen_mary
29. jan 2021

@alchemilkazltozelena akoze prepac, ale ak maju ludia porobene testy a dodrzuju karanteny, tak preco nie? Myslim, ze tito "dovolenkari" dodrzuju pravudla viac, ako ludia, co si cestuju z okresu do okresu a kaslu na pravidla (drviva vacsina, ked si clovrk odsleduje komentare na facebooku).

natalala
29. jan 2021

@lula3108 boli sme 2 tyzdne aj s 11 mesacnou dcerou (vratili sme sa 21.1.) ked sme odchadzali pozadovali test nie starsi ako 96 hodin (teraz mozno 72 neviem) dali sme si ho robit v Medirexe a vysledok nam prisiel do 24 hodin, potom sme si tam boli pre papierove potvrdenie na ucel cestovania. Odlietali sme z viedne s Emirates, kt zdarma k letenke poslytuju aj covid poistenie, klasicke cestovne poistenie ma na covid vyluku, treba asi specialne pripoistit covid ak nebudete letiet s Emirates. V Dubaji bolo vsetko otvorene, vonku sa nosia ruska (po meste) pri bazene a na plazi sa nenosili, vnutri sa nosia tiez a jedlo nakladal personal vramci svedskych stolov. Inak ziadne ine opatrenia neboli. Na ceste spat do Viedne sme test nepotrebovali, kedze islo iba o tranzit rovno na Slovensko, tu sme sa zaregistrovali a na 5 den karanteny nam spravili PCR.