Išli by ste k moru s ročným bábätkom?

23. jan 2022

Ahojte. Riesime tento rok dilemu. Nie sme nejaki velki cestovatelia, vacsinou davame raz do roka overenu destinaciu, a to v 99 percentach Chorvatsko autom, prip.Grecko letecky. Minuly rok sme neboli nikde, kedze v lete som rodila, plus teda korona. Starsie decka sa uz nemozu dockat mora, my s manzelom ale mame obavy. So starsimi sme cestovali az od ich 3 rokov. Toto najmensie babatko ma momentalne pol roka, ale teda cestovanie znasa hrozne, aj 30 min cestu autom k pediatrovi zvacsa prereve, spava zle, z kazdej navstevy sa dlho spamatava. Je to zatial nase najnarocnejsie babatko.
Do leta je to este dalsi polrok, ale ktovie, ake to bude vtedy.
S akymi velkymi detickami ste 1.krat cestovali na dovolenku Vy? Volili ste auto/lietadlo? Co povazujete za komfortnejsie?
Pri cestovani autom sa mi vidi ako vyhoda to, ze si mozeme kedykolvek spravit prestavku a keby sa zas cokolvek na dovolenke pokaslalo, vieme sadnit do auta a ist. Co by ri dovolenke ba nejakom ostrove letecky nebolo take jednoduche...

elizabet173
23. jan 2022

@srferreira ak si také dieťa nemala, tak nevieš. Ja som tiež také nemala, tiež som nechápala. S tým dievčatkom, o ktorom som písala, chodili babke hádam od jej mesiaca, pretože babka potrebovala pomoc, tiež lekár nechodil k nim ale oni k nemu, no nepomohlo. Trošku paušalizuješ. Ako som písala, ja som mohla cestovať od útleho detstva, ale keby som mala dieťa, ktoré preplače aj cestu k lekárovi, nesilila by som to. Na čo? More neutečie, bábätko nebude večne malé, ja chcem mať pohodu aj počas cesty na dovolenku, s vreštiacim dieťaťom za chrbtom nič moc. A vlastne, prečo by si mamičky "nezjednodušovali" ak im to vyhovuje? Čo už je len úžasné na dovolenke, kde musím trepať kopu detských vecí, dieťa prereve a pregrcia cestu, na dovolenke je nespokojné, umrnčané, zbytok rodiny si žije svoj život? Veď môžem vybehnúť na kúpalisko, objednať si donášku a mám dovolenku aj doma. Spoznávať s dojčaťom v nosiči skutočne nie je niečo, po čom treba túžiť. Inak som typ, ktorý nevydrží na pláži dlhšie ako tri dni, takže väčšina mojich dovoleniek má spoznávací charakter. Niekto je šťastný, keď sa trepe aj s malým urevancom kde kade, niekto uprednostní chatu s bazénom, kde má svoj kľud. Ži a nechaj žiť.

yanni
23. jan 2022

Je tu uz vela takychtop tem. Pohladaj trosku. My cestujeme s dětmi prakticky od narodenia. Najmladsia bola na dovolenke (sice na lyzovacke ale to je tiez dovolenka) ako 6 tyzdnova. To bolo autom. O tyzden neskor uz letela do puste. Ako trojmesacna letela prvy krat k moru (UAE). Ono deti su rozne. Ty musis vediet ake mas dieta.

maminkadeticiek
23. jan 2022

@srferreira Ok,v pohode 😊

tifi2324
23. jan 2022

@elizabet173 tak jasne je to na kazdom mne deti neznasaju cestovanie najlepsie je im velmi nevolno ale tak existuje kinedril a vzdy ich cestou zabavame cize casto krat si ani neuvedomuju a sme v cieli 😉

mamkabeika
23. jan 2022

AJ ja by som počkala do leta. Inak, my sme vždy cestovali s malými deťmi. Prvýkrát sme cestovali s dvoma synmi: 3,5 a 2,5 roka. Potom sme mali dlhšiu pauzu, kvôli sťahovaniu a tehotenstvám, a potom sme cestovali so 4 deťmi a maličkým bábom 6,5 a 5 - synovia a dcérky 26 mesiacov, 15 mesiacov a 3 mesiace. Máme malé vekové rozdiely. Keď sa nám narodilo 6. bábo, cestovali sme, keď malo 9 mesiacov. Staršie deti už mali 2, 3, 4, 6 a 7 rokov. So 6 deťmi sme už boli v HR 2x. Podľa môjho názoru dovolenka prospeje všetkým zúčastneným. O tie deti sa treba starať aj doma a pri mori je to vždy lepšie. Čerstvý vzduch, more, kamienky na hranie, prechádzky, nám vždy prospela zmena prostredia. My sme mali neskutočne uvrešťané dievčatá a na dovolenke mi to tak nevadilo. Potrebovali sme tú zmenu.

makova333
23. jan 2022

@srferreira aaale radsej nic....

autor
23. jan 2022

@mamkabeika waaaau, tak to klobuk dole 👌👌

heni79
23. jan 2022

Šli sme so synom do HR, keď mal 14 mesiacov. Bolo to na odporúčanie jeho lekárov - pobyt pri mori mu môže výrazne pomôcť. Šli sme na noc. Prvá kríza prišla ešte v BA (Rusovce), po necelej polhodinke jazdy. Plakal šialene, myslela som si, že istejšie bude vrátiť sa domov a zaplatený pobyt zahodiť. Napokon sa mi ho podarilo po trištvrte hodiny upokojiť, uspať a šli sme. Do HR sme prišli ok. Pobyt pri mori 14 dní, sme si užili všetci štyria. Cesta späť bola úplne iná, pokojná. Bude to chcieť veľa trpezlivosti, častejšie prestávky, ale dá sa to zvládnuť.

ankare
23. jan 2022

@vroni aj ja mladšie dieťa volám Škriatok. 🤭

janedoe
24. jan 2022

My ideme v septembri s julovkou 2021 do Talianska. Sama som zvedava na cestu. Ale pojdeme v noci, tak to snad zvladneme

mathias232
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy_sixx24
24. jan 2022

Nie 🙂

bambi2121
25. jan 2022

My sme boli minuly rok,maly mal 11 m a velmi sa tesil,nechcel von z mora,to ci si dieta nieco pamata z dovolenky ci nie,je jedno,je dvolezite,ako tu dovolenku prezijete a ja len odporucam,cestovali sme v noci a maly celu noc spinkal,cize super 😊

annannas
25. jan 2022

my sme boli s 9.mes dcerou a bolo to uplne bez problemov, cestu prespala. poobede este spi, da sa za ten cas odychnut alebo navarit, cokolvek. Vacsie deti sa uz potrebuju aj zabavit, treba im na wc, jest, pit.. uz su podla mna poziadavky vyssie, takze odporucam necakat.

domibed
26. jan 2022

S 10 mesačnou v Chorvátsku. Autom. Parádna dovolenka 👌☺️ žiadna záťaž.. ako oproti dovolenke bez nej to je záťaž 😄 ale oproti pobytu doma nie a tá zmena prostredia, more.. stalo to za to rozhodne ❤️

domibed
26. jan 2022

@domibed oprava mala ešte 9 mesiacov, rozhodne je to paráda.este spinkala 2x.niekesy aj tri krát. Všade sme naloziki do kočíka. Malé deti malé starosti za mňa ☺️👌

domibed
26. jan 2022

@domibed a mala z toho mala veľa. Náramne rada sa hrala vo vodičke aj plávala.. za mňa super ❤️