Mamky z východu - pobyt pri mori

lara81
4. júl 2018

Žienky, tie, ktoré ste z východného Slovenska a máte malé deti - ako riešite dovolenku pri mori? Letecky z KE sú šialené ceny (pritom z BA a Viedne úplne v pohode sa dajú vychytať zlavy) A autom cestovať do Chorvátska pol dna..no neviem. Deti majú 3roky a 1rok. Tohto roku už musíme ísť k moru kvôli zdravotným problémom. Zatiaľ sme s nimi nikdy neboli.

korunka1
4. júl 2018

No tak, že keď chcem ísť , tak zaplatím tú šialenú cenu. Čas, cesta a € na ceste do Blavy mi nestoja za lacnejší pobyt...aj ktohovie, či by bol. A netýka sa to len pri menších deťoch.

jasminet
4. júl 2018

@lara81 ja teda nie som z východu, ale napr. Keď pozriem trasu Košice-Split, tak je to cca 10hodín, to mi ako expra dlho nepríde... nám to za tie 2 týždne pri mori stojí.

eeffka
4. júl 2018

@lara81 co je sialena cena? Hotel all in pre vase zlozenie odlet vcera do hotelu kde som ja v blg 1015e letecky z kosic

eeffka
4. júl 2018

@lara81 odlet 6.7 vase zlozenie 1200

lara81
autor
4. júl 2018

Tak potrebujeme hotel priamo na pláži (žiadnych 300m alebo 10min chôdze a pod.) muž silou mocou chce all inclusive. Doteraz čo som pozerala tak sa dal zohnať pobyt so všetkými našimi kritériami do 1 100€ ale teraz pozerám len samotné letenky a len tie stoja od 700€ pre nás. Teraz cestovky čo pozerám min. 1 400€ počas celého leta. Preto som rozmýšľala že kúpim len lacné letenky a ubytovanie cez booking.

Alebo čekovať ultra last minute? Len to zasa neviem či si muž vybaví voľno (lebo zákon schválnosti) .

doly7
4. júl 2018

@lara81 Preco mas pocit ,ze to co je z Bratislavy je lacnejsie.A ako si prisla na to ,ze ten Vieden je o inej cene.Za 500 eur urcite dovolenku nespravis pri mori ,ale skus Domasu,alebo Siravu

lara81
autor
4. júl 2018

A Vieden 171€ letenky do Bulharska tam aj spať spolu s batožinou...Cítim sa diskriminovaná.

mapa
4. júl 2018

Z Budapesti lietaju rozne charterove lety napr. aj na Rhodos s ovela nizsimi cenami, ubytovanie si vyberies cez booking.com, ake len chces. S tymi cenami a zlou ponukou z KE mas pravdu, hlavne ked si uvedomis, ze pri letoch z BA ide vzdy o 2 dni dlhsiu dovolenku v cielovej destinacii oproti odletom z KE....

beton
4. júl 2018

@lara81 podľa mňa je pohodlnejšie ísť autom. Veď s tak malými deťmi sa najprv musíš dostať na letisko, je jedno, či v Ke či Ba. Tam treba čakať a otrava. Potom z letiska sa nejako dostať. Keď sa niečo stane, tak nie si pojazdná a nevieš prísť domov skôr, keby bolo potrebné. Mne sa to nezdá výhodné ani pohodlné ísť s tak malými deťmi lietadlom....

vevesh
4. júl 2018

poznam taku situaciu (len u nas to robi 2500e len kvoli miestu odletu😨😨)- no je to blbe, tak ideme autom, kedze sa vsade dostanes a mas absolutnu volnost v ubytovani, mieste, plazach ci comkolvek...

doly7
4. júl 2018

@lara81 Pozri nechaj to bez mora na Tatry kde Vas to vyjde este drahsie.Prepac ,ale hladat dovolenku aj s all. a traja pri rozpocte do 1000 eur letecky je nerealne a tvrdit,ze je lacnejsie cestovat z Bratislavy,alebo Viedne je nezmysel.Za 100 eur si v Bratislave a mozes to vyuzit ked si o tom presvedcena.

lara81
autor
4. júl 2018

@mapa @beton presne ste to vystihli čo som chcela.

Tak asi ozaj bude lepšie ísť autom. Chodíte v noci? (Počítam s cestou min. 10hodín).
A ubytovanie si riešite cez booking? (Ked už pojdeme autom tak cestovku asi netreba, že?)

eeffka
4. júl 2018

@lara81 vy by ste sa mali hlavne doma dohodnut co chcete 😀 hotel na plazi =min +300e k cene. To mate problem prejst 300m? S kocikom? A ak chces dobru cenu tak ultralastminute ale zasa nevies ci muz moze.... mali ste vyberat v decembci z firstminutov. Pridavam fotku odo mna z balkona. Toto je problem prejst? 😉 za tym bielym domom 100m a si na plazi

doly7
4. júl 2018

@lara81 Prepac ,ale toto bolo asi zhodnotenie Tvojej otazky.Najprv Bratislava a Viden a nakoniec je dobre aj to auto.Ved ked chces usetrit tak urcite nie all. a letecky.

lara81
autor
4. júl 2018

@doly v júni sa v pohode dali zakúpiť cez cestovku také pobyty za takú cenu. Len došlo k situácii kde syn nečakane musel na operáciu s pľúcami pred dvoma týždňami. a tak riešime more kedže sa potrebuje dať dokopy (na odporúčanie lekára). Teraz v sezóne už samozrejme je táto cena nereálna.. A áno, keby sme si ubytko riešili cez booking tak je lacnejsie ísť z Viedne za 171€ ako z KE za 700€ (len cesta letecky).
Tak som začala diskusiu ako to riešiť - či auto, či letecky využívate vy 🙂 . Mier.

doly7
4. júl 2018

@lara81 Prepac po operacii pluc to mi je luto,ale mna len popudilo,ze z Bratislavy a Viedne je vsetko lacnejsie.Ved za tych 100 eur z Kosic prides a zaparkujes a uz potom budes cestovat za tych par korun co v Kosiciach nemas moznost.

eeffka
4. júl 2018

@lara81 pozeram ze si z ke. Isteze sa da z viedne ist lacno +150e na benzin a dlhodobe parkovne. Ale trepes sa tam aspon 6hodin. Za 9si v severnom chorvatsku a cena phm aj s poplatkami je 180e max. Akurat ze v hr s allinn sa nedoplatis. Minimalne 2500e. Pozerala som pred 2t. Si to zrataj. Bud hr s polpenziou co by som pri vasih malych detoch ani neuvazovala kedze vieme ze deti jedia kedy chcu nie ked je vydaj stravy. Na vasom mieste by som isla HR a vlastna strava.

doly7
4. júl 2018

@lara81 Nuz aj to bolo treba riesit mimo sezony a nestazovat sa teraz na Bratislavcanov,ze pomaly cestuju zadarmo a Kosicania to maju za dvojnasobok.Tak dufam,ze za tych par eur najdes dovolenku pre troch,all,letecky a este sa prisposobia manzelovi terminom vela stastia,ale toto si mala riesit zaciatkom roka a nie teraz plakat nad cenami ked uz je sezona.

lara81
autor
4. júl 2018

@doly áno áno, to je pravda. Ale zas aj baby majú pravdu v tom, že tá cesta do/z BA je +2 dni navyše...a tie presuny a čakačky a pod. A vravím, že ked by nebola taká situácia tak k moru ani nejdeme. Ale ked niekomu umiera syn tak proste pojde aj za posledné. Len ma to hnevá, že KE nemá také možnosti ako obyčajná BA.

Ďakujem Vám baby, mám v tom trošku jasnejšie. Tak asi vyhráva auto a booking.

doly7
4. júl 2018

@lara81 Tak ako obycajna Ba tak aj Kosice.Prepac ,ale uz to je trocha trapne a hodila si to na syna ktory je na umretie chces lacny zajazd a vsetci z BA su zly lebo Ty to mas daleko a si presvedcena,ze tu je vsetko lacnejsie.

lara81
autor
4. júl 2018

@doly čo sa hádaš? Nemáš rada východniarov v BA a tu si to kompenzuješ? Proste možnosti odletov z KE nie sú vôbec také ako z BA tak si očekuj ak neveríš.

irusa
4. júl 2018

No mi ideme v piatok s trojročným 1160 km ...už mám teraz stres

lara81
autor
4. júl 2018

@irusa idete v noci?

irusa
4. júl 2018

@lara81 okolo 18 pôjdeme

irusa
4. júl 2018

@lara81 ja som zohnala na poslednú chvíľu 8 dní plus polpenzia za 740 eur 2 dospelí 2 deti 10 a 2 roky

oli18
4. júl 2018

@eeffka neverím, daj link

bonetka
4. júl 2018

@lara81 chod sama zo syncekom.Ja som chodila sama z dcerkou od jej 8 mesiacoch kvoli zdr.problemom ktore mala a nastastie su prec.Viem ze ti bude luto ze druhe zostane doma ale musis dat tomu choremu dietatku viac ono to potrebuje a mozno sa casom zlepsi vasa fin.situacia a pojdete vsetci.Drzim palce.

doly7
4. júl 2018

@lara81 Prepac urcite nemas pravdu ze nemam rad vychodniarov len Ty stale places ze mas syna po operacii pluc a ako nam Bratislavcanom je dobre a este mame aj kusok do Viedne.Je to jednoduche prid sem byvat.

irusa
4. júl 2018

@doly7 máš za potreby rýpať ??? Oslovila východniarov a pýtala radu... Ak nevieš poradiť,tak ignoruj...

oli18
4. júl 2018

Predpokladám, že trojročný synček bol na operácií s pľúcami. Je mi deti veľmi ľúto. Ale nezdá sa ti priskoro ísť s tak malým dieťaťom po operácií tak ďaleko na dovolenku? Veď prihodiť sa môže čokoľvek. Na tvojom mieste by som volila Tatry, tiež sa tam liečia dýchacie problémy a vzhľadom na vek detí a časový odstup od operácie je to bezpečnejšie. More by som naplánovala na budúci rok.🙂