Kanárske ostrovy

michaelamilan
24. júl 2015

Ahojte babulky, chystáte sa niektoré tento rok, alebo už ste boli a máte nejaké odporúčania???? Zatiaľ čo som pogooglila, tak sa mi najviac páči Tenerife.
Ďakujem za každú radu a želám pekný deň 🙂

paris3
25. júl 2015

@michaelamilan v letnych mesiacoch, prip. september, oktober, je teplota vody ok aj pre mensie dieta 😉 nie je pravda, ze Kanarske nie su vhodne pre deti kvoli studenej vode. to asi pani v cestovke nema asi uplne dobre informacie.
ocean sa mozno nezohreje na 27 stupnov, ale vobec nie je taky studeny, ako sa pise. my co sme boli viac krat v Chorvatsku, tak voda mala okolo 22-23 stupnov. a pocitovo to na Kanarskych urcite nie je horsie.
ja som sa napriklad kupala este v decembri, ked bolo fajn pocasie. ale je pravda, ze vtedy bolo len par ludi na plazi a voda bola velmi svieza 😀
nasla som podrobne info o pocasi 😉 http://www.holiday-weather.com/tenerife/averages/
dufam, ze pomoze 😉

michaelamilan
autor
26. júl 2015

@nadula01 no ono ako kde....... ale mňa teda konkrétne zaujímali kanáre.....
@cuculiatko88 no ono tam je celkovo iná klíma, tak to spraví svoje......buď riskneme, ale pôjdeme niekam kde je teplejšie a už more max po Alicante....

michaelamilan
autor
26. júl 2015

@paris3 jééééj super, ďakujem veľmi pekne, v Auguste je najteplejšie ako to sledujem. Inak v CK nám s malým odporučili Turecko/Tunisko - ale to sú destinácie ktoré ja nejako nemusím.
Ďakujem vám všetkým za cenné rady, už sa len rozhodnúť 🙂

karotka12
26. júl 2015

a kde sa oplati ist na dovolenku v zime, chceme ist na dovcu vo februari, marci, ale kde je teplo, pekne, urcite nie Tunisko, ani Turecko, ale daco europskejsie, da sa niekde letovat aj v zimnych meisacoch

tenerifka
26. júl 2015

@karotka12 Neda.....v Europe sa neokupes.
Mne bolo zaciatkom marca v Dominikanskej vecer zima
Mas na vyber -cely Karibik, krajiny v okoli Indickeho oceana...ale to uz vsetko zalezi na tom, ci chcete len lezat na plazi alebo aj nieco vidiet.
My ideme v decmbri a januari do Thajska, skombinujeme Bangkok/Chiang rai/nejaky ostrov na lenosenie, aby sme aj nieco videli a aj si oddychli

paris3
26. júl 2015

@michaelamilan nie je za co 😉 osobne by som s malym dietatom do Tunisu a Turecka urcite nesla.
V CK nevedia nevedia predat tieto destinacie alebo co? fakt nechapem, ako vam teraz mozu doporucit s dietatom tieto miesta 😠 nenechala by som sa urcite ovplyvnit takymi radami.... treba pouzit vlastny rozum a sledovat dianie vo svete 😉
Kanarskych by som sa bala najmenej a je tam fakt krasne 🙂
prajem stastnu volbu a nech si to tam uzijete 🙂

monika0612
6. apr 2016

Ahojte. Boli ste niekto na Tenerife v máji. Chceme ísť niekam na pár dní oddýchnuť si, len neviem aké tam môžem očakávať počasie. Možno to nebude na kúpanie v mori. Možno pochodiť ostrov, navštíviť nejaké zaujímavé miesta. Všetky info potešia. Ďakujem

liza68
6. apr 2016

@monika0612 Tenerife je ostrov večneho jara. Kupanie asi ešte nie, my sme boli v januari pre mňa strašne studena voda ale manžel sa vykupal. Ale ostrov je krasny, je tam čo vidieť.

tenerifka
6. apr 2016

@monika0612 Na juhu Tenerife- Costa Adeje/Playa de las Americas budete mat urcite teplo, v bazene sa urcite okupete a mozno aj v mori(su tam tmave plaze a tym padom sa viacej pri paliacom slnku zohreju).
Ja som na inom ostrove, ale moje deti sa minuly tyzdeñ kupali(ja budem az niekedy v juli)

sunshine1
6. apr 2016

Ahojte, zila som na tenerife pol roka a v obdobi od juna do novembra som sa kupala normalne. Ocean je studensi to je pravda, ale tie vlny boli paradne 🙂 a co sa tyka lokality, urcite na juh ako uz bolo odporucane- Playa de las Americas, Los Cristianos a najlepsie hotely blizko plaze. tieto oblasti su hornate a niektore hotely su na kopci a kym tam niekto vyslape, no fuha... mala som co robit niekedy :D Ale rozhodne odporucam, mi to aj chyba po tych rokoch 🙂 isla by som hned 🙂 a co vidim fotky od byvalych kolegovcov tak sa tam kupu a vsetci vyletneni 🙂

monika0612
6. apr 2016

No už som úplne na vaškách. Pôvodne sme chceli stráviť pár dni niekde tu, neskôr v auguste, alebo v septembri dovolenku. No teraz premýšľam, či neísť rovno na tu dovolenku. Len určite sa budeme chcieť kúpať v mori, ale teplota vody 20-22 stupňov nie je moc lákavá.

lenusiatko
27. aug 2016

Ahojte dievcata, tie co poznate Tenerife, isli by ste s dvoma detmi 8 a 6 cez Vianoce? Mame taku ponuku a neviem, co od toho cakat? Strava je ok lepsia allincl. alebo polp. ? Dost cestujeme a viem si to tam celkom predstavit. Vdaka za info.

tenerifka
28. aug 2016

@lenusiatko Ano, budete mat krasnu dovolenku, chodte na juh-Costa Adeje/playa de las Americas, v ziadnom pripade Puerto de la cruz-tam byva chladnejsie a dost prsi.
Na juhu je Loro parque, Siam park-super pre deti. Ak nechcete sediet cely deñ v hoteli, zoberte len polpenziu, hocikde vonku si date obed-ryby, morske plody....jedlo je vyborne, alebo len tak nejaku pizzu ci cestoviny, restauracii je tam vsade a vela.
V poslednych rokoch mavame na ostrovoch velmi teple pocasie aj okolo Vianoc, aj ked nie ako v Karibiku, ale je to ok, snad tomu tak bude aj tento rok

smitjan
28. aug 2016

ja som uz bola 2x na Fuerteventura milujem to tam tak pripadne aj to skus kuk 🙂 sluzby super, bazeny ciste staraju sa o ne celkom dost, more bolo teple a krasne cire.. ale doporucujem ultra all inclusive ked uz 😉

katkakovac
28. aug 2016

@lenusiatko My sme boli pred dvoma rokmi v decembri na Tenerife, Playa Las Americas a bolo super. Cez deň 29 stupnov, v noci 14, dalo sa kupat, mali sme super vlny. Navstivili sme Loro Park, urcite odporucam. Aj vylet na sopku El Teide. Je tam milion krasnych plazi, pozicias auto a ides. Jedlo v restauraciach super, jedli sme hlavne domace sppeciality. My sme boli na polpenziu, v takom starsom hoteli. Dalo sa, ale nabuduce by som urcite by isla do niecoho lepsieho. Lietadlom je to 5,5 hodiny tam, 4,5 naspet. S takymi velkymi detmi nebudes mat problem. My sme boli z 8 mesacnym, a to bola ina sranda 😀

tenerifka
28. aug 2016

@lenusiatko All inclusive ti odporucam len na miestach typu Dominikanska, Zanzibar ci Maldivy, kde budes alebo stale v rezorte, alebo inu moznost stravovania nemas. Vy ste zda sa uz co-to videli, preto nebudete mat problem najest sa vonku. Napoje v 4* hoteloch zahrnute v AI nie su kvalitne, okrem piva, su to lacne napodobeniny, vino z tetrabriku,5* na Kanarskych mozno ani nema AI, a ak ano, ceny strasne vysoke, podla mña je to zbytocne, ak nie ste ultra narocni, kludne staci 4* s polpenziou a budete mat volnost pobehat ostrov

liza68
28. aug 2016

@lenusiatko No ja by som išla! Deti sú veľké, my sme boli s 13 mesačným a bolo to fajn! Mali sme polpenziu a to bolo dobre, AI tam nepotrebujete.

yoyka12341
28. aug 2016

ahoj my zijeme na gran canarii uz 5 rokov ak chces viac info kludne napis 🙂

tenerifka
28. aug 2016

@yoyka12341 Ja som tu uz tiez dlho, 17 rokov-Fuerteventura 🙂

lenusiatko
29. aug 2016

Dievcata, velmi pekne dakujem za Vase rady a odporucania, tak snad sa do toho pustime, urcite staci polpenzia, decka sa tesia najmä na cestovanie. Prave preto som sa zamerala na Tenerife, lebo sa mi zda najvhodnejsi pre deti, i co sa atrakcii tyka. V posledných rokoch akosi na Slovensku nevieme stravit Vianoce, sama hmla, ziaden sneh, aj keby sme sa nekupali, kludne budeme turistikovat. Tie hotelove bazeny su aj vyhrievane? Voda morska, ci normal? No ste ma navnadili, dakujem Vam 🙂

tenerifka
30. aug 2016

@lenusiatko Co sa bazenov tyka, zalezi na kazdom hoteli, cim viac *, tym vacsia moznost, ze budu vyhrievane....ked si vyberies hotel, posli im este pred rezervaciou email priamo na recepciu (Aj, Nj alebo Sp.j.), a popytaj sa na vsetko, co ta zaujima....a podla toho sa rozhodnes

tenerifka
30. aug 2016

@lenusiatko Voda v bazenoch byva vacsinou sladka

dano556
31. aug 2016

je tam naozaj nádherne, určite by som odporučil to tam vidieť.

nikuliak
27. sep 2016

Tenerife je super, bola som tento rok, odporúčam. A oceán nie je studený (boli sme teraz v septembri), je úplne fajn. Problém je skôr s veľkými vlnami, treba si nájsť pláže, kde tak veľké nebudú. Jo a sever Tenerife býva skôr veterný a zatiahnutý (kvôli horám), ale za to je krásny na pohľad. 🙂 Juh je skôr vyprahnutejší, ale zato slnečnejší. My sme bývali na juhu v tomto hoteli a fakt že odporúčam: https://www.booking.com/hotel/es/vincci-tenerif.... Perfektný bazén, krásne izby a dobré jedlo!

januli89
27. sep 2016

Tak a teraz vám napíšem ja.ak sa vám šoférovať nechce.idu aj autobusy kúpite bono kartu a za pár korún presne 8.40prejdete jedným busom z puerto de la cruz do los cristianos.mi sme boli los cristianos v hoteli comodoro.bazen super pláž piesková 5min peši po promenáde.bus ide aj z letiska rovno do los cristianos 3.20 tusim bez bono karty.za 20min.google maps máme vsetci.las americas je kúsok od los cristianos ale podľa mňa zbytočne predražené a keď chcem ísť na nákupy to môžem ísť aj do londyne.plaze playa de la vistas alebo playa de los cristianos sú vedľa seba.mi sme boli 6dni sever alta apartments a 6dni dole comorodo.b usom sme zašli aj na las Teresitas .loro park a martianez sever a na juhu sme sa raz prešli do los cristianos a siam park určite treba ísť.kupit si dopredu lístky na nete.twin ticket.nam dali 20e voucher ešte na jedlo.ale už by som išla aspoň na polpenziu aj keď supermarkety boli 5minut od ubytovania.

calin
20. nov 2018

@tenerifka prosim Ta poradis mi nejaky hotel na juhu - kde sa bude dat aj s kocikom "promenadovat" cize minimum schodov..i ked aj tie dokazem zvladnut. Kedze na exotiku nemame financie..chcela by som nejaky do 3000€ aj s letenkami - vianocny termin. Dakujem Ti velmi

tenerifka
20. nov 2018

@calin ahoj, a na akom ostrove?

christina_petrikova
20. nov 2018

@calin to takato rada by aj mna potesila, tak rada by som sla niekam v tomto obdobi Vianoc, sviatkov, miesto stresu ist vypnut 🙂

calin
22. nov 2018

@tenerifka Tenerife - cize aby tam bolo teplo pocas Vianoc.

tenerifka
22. nov 2018

@calin Tenerife velmi dobre nepoznam(ja so na Fuerteventure), ale znamy co tam roky zil mi hovoril, ze na juhu-Playa de las Americas/Costa Adeje je fajn pocasie aj v zime. Vacsina hotelov ma vytahy a chodniky prisposobene na lahky pristup s kocikom ci vozickom, toho sa bat nemusis, staci si len vybrat hotel podla tvojich narokov a pozriet si recenzie a fotky na Tripadvisore