Mamky z východu - pobyt pri mori

lara81
4. júl 2018

Žienky, tie, ktoré ste z východného Slovenska a máte malé deti - ako riešite dovolenku pri mori? Letecky z KE sú šialené ceny (pritom z BA a Viedne úplne v pohode sa dajú vychytať zlavy) A autom cestovať do Chorvátska pol dna..no neviem. Deti majú 3roky a 1rok. Tohto roku už musíme ísť k moru kvôli zdravotným problémom. Zatiaľ sme s nimi nikdy neboli.

jasminet
4. júl 2018

@oli18 presne to mi napadlo - ze 2 tyzdne po operacii na dovolenku, lietadlom... tam by som isto dieta po vaznej operacii nebrala... ked tak by som to nechala na september, vtedy su aj ceny omnoho priaznivejsie, aj vzduch lepsi, more teplejsie - hlavne teda ked sa bavime o chorvatsku kvoli dychaniu...

ibrunova
4. júl 2018

@irusa letecky asi nie..

oli18
4. júl 2018

@jasminet S lietadlom by si mala dať pokoj. Poznám veľa prípadov z okruhu mojich známych + ja sama, čo sme veľmi ochoreli po návrate z dovolenky lietadlom od klímy. Máme zrejme slabšiu imunitu. Ja som sa v min. roku dostala až na pľúcne, liečila som sa 3 mesiace a vybrala 4 ANTB. T.r. si dám na schodoch lietadla rúško a dám ho dole na pláži 🙂 🙂 🙂 S malým deckom po operácií rozhodne nie lietadlom.

susanne6
4. júl 2018

neviem ako si sa rozhodla,ale môj názor je, že ked idete kvoli synčekovi a jeho zdraviu a nie je financii nazvyš, tak by sa mal uskromniť manžel a možno aj ty....nepozerať žiadny allin, ale ísť v noci autom, deti cestu prespia, nájsť lacné ubytko niekde na sukromi, možno aj v dedinke, lebo vám by malo ísť o more a vzduch a variť si sama, lebo tam malé deti aj tak potrebuju domácu kuchynu.
A pre inšpiráciu, ja by som na vašom mieste volila toto:
https://www.zlavomat.sk/akcia/646366-rodinna-le...

korunka1
4. júl 2018

Ja len k tým odletom z Košíc.Predpokladám, že ĺudia z okolia Blavy nepozerajú pobyty v cestovkách s odletom odtiaľto a v tom pripade nemajú páry o tom, ako sme obmedzovaný. Nevravím, že za to môžu blavaci.To je politika cestoviek. Skúste si pozrieť koľko hotelov je k dispozícii pri odletoch z oboch letisk.Napr. Ke 4 a Bl 8. O letenkách ani nehovorím.

eeffka
4. júl 2018

@oli18 co neveris?

oli18
4. júl 2018

@eeffka nie

eeffka
4. júl 2018

@oli18 mozno by pomohlo keby si napisala comu neveris 😉

janage
4. júl 2018

@lara81 ahoj nečítala som celé, len potiaľ kde píšeš že dieťa je dva mesiace po operácii pľúc. Rozhodne by som nešla lietadlom - tam je uzavretá cirkúlácia vzduchu takže ak je tam niekto chorý máte o zábavu postarané - predpokladám, že syn je po operácii oslabený. autom by som nešla tiež kvôli klíme a riziku zápch na cestách. Ja Ti všetkymi desiatimi odporúčam kúpeľný pobyt napr. v tatrách. Máš Lučivnú. Horný,Smokovec, Dolný Smokovec a sú aj iné Štós má napríklad spojené so speleoterapiou, Spýtaj sa lekára on vypisuje návrh na kúpeľnú liečbu, pri tak malom dieťati Ťa isto schvália ako jeho sprievodcu. Druhé dieťa si doplatíš, prípadne aj manžela a za cenu týždňa pri mori máš tri aj s liečebnými procedúrami pod lekárskym dohľadom. My máme za sebou konkrétne Horný Smokovec nám pomohlo úžasne. Malý nechodí do školy tak kedykoľvek počas roka môžete ísť.
Ak by si predsa trvala na mori pozri tu http://www.trgoturs.sk/last-minute/

michaella94
4. júl 2018

Nečítala som komentáre ale my sme boli minulý rok a synovia mali 1 a 3 roky...tento rok ideme znovu...pre šoféra síce horšie ale cestujeme len v noci...obednú spánok skratim bežné chodia späť o 19:30...vyrážame okolo deviatej večer čiže unavený sú statočne hneď v aute zaspia a zobudia sa až v Chorvátsku 😊 dokonca keď sme šli domov tak spali od vyrazenia a zobudili sa keď sme šli parkovať na dvore 😂😂 len to že treba šoférovať v noci a malo prestávok aby sa nezobudili

bolavyzub
4. júl 2018

@doly7 čítať tvoje komentáre je na infarkt. Ja obdivujem zakladateľku diskusie, ako pokojne reaguje. Hlavne sa pokúš čítať všetko, čo napísal človek, na ktorého chceš reagovať. Tu sa napíše, že z BA sú výhodnejšie odlety, a ty reaguješ ako býk na červené plátno, útočíš (citujem tvoj výrok: "Prepac ,ale uz to je trocha trapne a hodila si to na syna ktory je na umretie chces lacny zajazd a vsetci z BA su zly lebo Ty to mas daleko.."). Nehorázne toto, naozaj hanba.

pininka
4. júl 2018

My chodime kazde dva roky, aby sme si to uzili. Tento rok so vsetkymi troma detmi ideme prvykrat do chorvatska a dufam ze to prezijeme. Lebo s mladsim synom sme boli v taliansku ked mal 10 mesiacov a cesta bola jedna katastrofa. Ale na dovolenke sme o nom ani nevedeli. S lietadlom je problem ten, ze ak meska a moze meskat aj hodiny, co potom tam s malymi detmi? To iste, ak im nieco bude, zbali sa a ideme domov. A co sa tyka cien, je to fakt dost hroza hlavne ak je viac deti.

soldi
4. júl 2018

@lara81 ja Ti odporucam ist zaciatkom septembra. my tak chodime, ze v lete letecky na nejaky ostrov a v septembri este na tyzden do chorvatska. cesty uz nie su preplnene, plaze prazdne, ceny nizsie, more neskutocne teple a pocasie este krasne 🙂
najradsej mam lopar, je tam velka pieskova plaz a plytke teple more. je to na ostrove, tam byva vacsinou krajsie pocasie nez na pevnine, lebo mraky vietor rychlo odfuka, ked nejake pridu.

co sa tyka cestovania, ja som isla sama autom do hr 13 hodin, ked mali deti rok a tri. a vpohode sme cestu zvladli, cast prespali, cast sa prehrali, po ceste je vela odstavnych ploch, vsade su tam vacsinou ihriska, takze uplne v pohode to bolo 🙂

janinah
4. júl 2018

ubytko hladaj cez airbnb.com,letenky cez kiwi.com /okno inkognito/,ale letenky treba hľadať v januári,nie teraz...odporúčam teraz autom vyraziť v piatok ráno 4-5 do chorvátska a ste tam popoludní resp. podvečer podla destinácie.

eeffka
5. júl 2018

@janinah na prvu jazdu do hr by som skor odporucila vyrazit v utorok alebo stredu. Ak nema kupeny turnus nude vyrazne volnejsia cesta

dai
5. júl 2018

@lara81 ahoj. Neviem ako s cenami, moja tohtorocna skusenost je opacna - ked som nasla hotel co som chcela tak z ba uz vypredany, zato kosice a poprad stale v ponuke - ceny rovnake alebo nizsie ako z ba😞 ja osobne by som z ke do ba cestovala vlakom - mas to za par euro, deti cestu vlakom maju radi - v pohode natrepes batozinu - z ba na letisko taxikom a mas po probleme...
Co sa tyka klimy a lietadla - tak ja neviem - v tom lietadle je clovek 1-2 hod. V aute 1 den - predpokladam ze v tychto teplotach aj v aute ide klima naplno.
Ci je vhodne takto kratko po op cestovat - tam asi pomoze odborny nazor lekara nie laickej pospolitosti na mk. Otazka je ci brat cokolvek len aby bolo more alebo ci naozaj nezvazit tento rok tie hory kde je tiez dobry vzduch - nejaky pekny hotel s bazenom aby ste mali ten dovolenkovy feeling...

baskustek
5. júl 2018

Záleží aj od toho, aký máte rozpočet. Najmenšie dieťa vám cestuje aj sa stravuje v podstate takmer zadarmo, ale tých 1500€ min.určite rátaj. Ak sa rozhodnes pre pobyt cez www.booking.com môžeš rezervovať cez tento môj link, budeš mať ešte 10% zľavu https://www.booking.com/s/15_8/0fc2b2db

alenky
11. júl 2018

@michaella94 Ahoj prosim ta a ako riesite ubytko? Predpokladam, ze privat je lepsie pre deti vacsi klud a sukromie..dcerka mala tri a syn bude mat dv. Chystame sa 1x autom do Chorvatska, ale chcem detom varit vlastnu stravu.Som presvedcena, ze cely den sa ani neda vydrzat na slnku. Je lepsie ubytko riesit vopred, alebo aj na mieste???dik

pininka
11. júl 2018

@alenky s detmi by som nesla len tak na blint. Ja som zarezervovala uz v januari a uz vtedy bol dost problem najst nieco cenovo neromalne,nie daleko od mora. Tiez si sami budeme varit. Mala spi este dvakrat za den takze urcite nebudem cely cas pri mori.

alenky
11. júl 2018

@pininka este premyslame praveze ci august mozno ze aj september prave kvoli tomu aby nebol problem a jasne ze aj cena

michaella94
11. júl 2018

@alenky pozri stránku hrvatska.sk tam si zasadol oblasť kam chcete ísť a k d nájdeš píšeš priamo majiteľovi...my tak ideme už 3x a stále všetko super...my ideme doobedie na pláž tak navarim potom pláž a večera v meste alebo doma...ale keď ideme na 10 dní tak polku z toho chodíme na obed vonku do reštaurácie....s deťmi určite lepšie ak si vieš aj variť sama....ja mojom pravidelne krupicu na raňajky alebo večeru 😂 väčšinou sú ale dvojplatnicky no mne to nevadí navarim v pohode 😊 keď niečo kľudne píšte 😉

michaella94
11. júl 2018

@alenky @pininka a ešte som zabudla ubytko určite dopredu...my už v zime zarezervujeme lebo strašne rýchlo sa obsadia ubytovania...v marci rodičia hľadali ubytovanie v Chorvátsku a už mali problém niečo nájsť čiže treba určite skôr...my máme od decembra rezervovanu...a ideme koncom augusta vrátime sa 2 september kvôli deťom aby zvládli teploty vysoké....starší má alergiu na slnko tak u nás je to zaujimave

pininka
11. júl 2018

@michaella94 ano ja suhlasim. Ja som stravila.tyzden hladanim kazdy den. Presla som asi milion stranok, kedze sme mali poziadavku ze bazen pri ubytovani, tak to bolo skoro nesplnitelne, kedze bud to potom bolo na kilometre od mora, alebo cena bola priserna. Ja zas osobne za 20 eur ubytko nehladam, to sme sa nachodili ked sme boli sami dvaja. Pri troch detoch ked uz varim chcem mat nejaky normalny standard.

michaella94
11. júl 2018

@pininka aj my tak teraz nás vyjde ubytko na noc 60€...ideme ja muž 2 deti....pláž máme tuším 20m 😊

pininka
11. júl 2018

@michaella94 no my mame problem aj s tym ze nam treba apartman s dvoma spalnami kedze sme piati. A tiez sme 20m od mora a maly bazen. Ale je to drahsie ako vase.

irusa
11. júl 2018

Popravde myslím,že človek nájde ubytovanie aj sám na mieste..ja som riešila cez cestovku.. ešte sme v Chorvátsku do soboty,no ubytovanie vyfotene v celku vyzeralo super..no bála som sa otvoriť dvere...na titulke cestovky pekný hotel,no ubytovali nás vedľa hotela v budovách.. spálňa ešte ako tak,no miesta málo..nečakala som luxus no dať 740 eur na izbu bez klimatizácie, špinavý balkón, špinavé steny a čo sa týka kúpeľne hotová katastrofa... cítiť kanálovy smrad,sprcha s plesňou a gumenou spinavou zastenou, všade hrdza a wc spojené s kúpeľňou a nie je tu ani ventilátor..všetok smrad ide do izieb a na chodbu, nakoľko nad dverami sú mriežky...no čistá katastrofa...overte si radšej ubytovanie u niekoho,kto v danom rezorte už bol a nedajte sa zlákať fotkami, ktoré sú upravené... Merať 1200 km a vidieť toto veru za tie peniaze som čakala niečo iné... A okrem ubytovania sú aj iné skryté poplatky..ak chces ako tak si užiť dovolenku,nejaká tá zmrzka,káva, 🍺 treba rátať so sumou cca 1300 - 1400 eur

irusa
11. júl 2018

To len taká perlička z nášho ubytovania...ten smrad nechcite cítiť

pininka
11. júl 2018

@irusa paneboze, toto je moja smrt. Hlavne kupelna a kuchyna. Ja dufam ze mi sa tohoto nedockame v auguste

irusa
11. júl 2018

@pininka máme polpenziu,no na izbe nie sú ani základné veci ako napríklad, pohár,či konvica,žiadny spoločný priestor,kde by bola kuchynka...a ako perlička v budove na chodbe sa fajčí...... jedlo je fajn no je potrebné prejsť cca 200 m..

michaella94
11. júl 2018

@irusa uuf tak to mi je ľúto že ste tak dopadli...naštve to určite...ja som akurát dovolila s mamou včera tam došli a majú super ubytko aj pláž a všetko no paráda..oni majú apartmán pre 3 páry....na tej stránke kde ja vyberám dovolenku sú aj reálne foto ľudí čo tam boli aj ich recenzie...zatiaľ som bola spokojná stále 😊