Počasie na dovolenke

23. aug 2023

Ahojte.. toto bude výlev, čiže prosím žiadne blbé vysmievačské komenty. Budúci týždeň ideme na dovolenku a ja sa neviem zmieriť s tým, že hlásia daždivo 🙄 ideme prvýkrát pri more ako rodina, ja po 22 rokoch pri more. Som z toho trochu deprimovana, akože na jednej strane som presvedčená, že si to užijem aj tak v rámci možností, ale na druhej strane, nikto nechce daždivu dovolenku. Taká som nijaká, pozerám počasie, či sa niečo nezmenilo, ale ťažko.. tento týždeň su tam tropické horúčavy (ani to nie je úplne naj) ale má prísť veľká zmena počasia.. 🥺 ideme tam primárne kvôli dýchacím cestám našich detí, keďže mávajú často laryngitidu.. ale aj tak 😩

misana84
23. aug 2023

a kam idete? do Chorvatska? može by t daždivo aj nemusi a ked bude tak len cast dna nie cely...

autor
23. aug 2023

@misana84 áno Chorvátsko. Veď na to sa aj trošku spolieham, že to nebude úplný monzún, ale aj tak som bez nálady z toho.. neviem, ake je prímorské počasie a čo očakávať.

jaskolka
23. aug 2023

Počasie si nikto nevyberie... Možno bude pekne ale možno aj daždivo celý čas, bohužiaľ s tým nič neurobíš. Dovolenka sa dá užiť aj tak, pribaliť si nejaké knihy, spoločenské hry, karty, tablet s filmami ci rozprávkami a nechať to na "prírodu" možno vás prekvapí a bude príjemné počasie.

misana84
23. aug 2023

no co pozeram nie je to až take strasne...ukazuje mi 28 a ciastocne oblacno...to znamena, že bude prijemne...nevidim tam nejake zrazky...

autor
23. aug 2023

@jaskolka áno, nič iné nám neostáva, len sa s tým zmieriť (ale je to ťažké) 🙃

lucik194
23. aug 2023

ak maju deti dýchacie problemy, prečo idete len na týždeň, to im moc nepomoze a ty by si nebola nastvata, ivoli pocasiu

treba ist minimálne na 2-3 tyzdne
predpokladam, ze odpises ze kvoli peniazom.....

chorvatsko moze byt všelijaké, tak bude poprchat, tyzden v kuse pršať nebude a co, svet sa nezblazni a ty tiez nie, nebudete mať 30st

je to len o nastaveni hlavy ....

autor
23. aug 2023

@misana84 každé počasie ukazuje inak, niektoré stránky 21, niektoré príjemných 28, očakávam najhoršie, radšej. Môže ma to len prekvapiť

misana84
23. aug 2023

@jaskolka ja jej rozumiem, ked ide k moru tak nechce robit veci co može robit doma a nemusi cestovat 1000 km...

yoxinka
23. aug 2023

A kam do Chorvátska idete? Čím južnejšie, tak je väčšia šanca, že to bude lepšie. My sme boli minulý rok v Chorvátsku mesiac (okoloe Splitu, potom okolie Zadaru), jeden týždeň bol taký, že malo podľa predpovedí pršať. Pršalo asi jeden deň, potom bolo chladnejšie, ale dalo sa prechádzať, byť vonku. Ale takéto počko bolo dva dni, potom zase teplo, na kúpanie úplne ok.

autor
23. aug 2023

@lucik194 hore píšem, že si to v rámci možností užijeme aj tak. Gratulujem ľuďom, ktorí môžu ísť na dovolenku na 3tyzdne, my to zatiaľ nie sme..hadam raz 🙏

autor
23. aug 2023

@yoxinka práveže ideme krk- Baška voda..

misana84
23. aug 2023

baska voda je pekna a tam je dobre pocko...Makarska

cecilia29
23. aug 2023

Krk Baska ci Makarska -Baska Voda ?

heidy222
23. aug 2023

My máme také šťastie že počas každej dovolenky nám prší a ešte k tomu sa nám vždy pokazí aj auto 😂 raz sme mali na sicilli posledný májový týždeň 13 stupňov 😂 ale dá sa to aj tak užiť, my sa aj pri 20 stupňoch kúpeme, zoberieme si župany, vykúpeme sa na pláži a šup do teplého županu 😊 ono zase úplne zima nebude, teda aspoň nie cez deň, ráno možno. Teraz som na neuseedler See, ide pršat,zatiahnute ale aj tak 28 stupňov. Hlavne si zabaľte veci čo sa dobre vrstvia, aby ste počas dňa mohli ľahko sa adaptovať. Napr legíny, mikiny, pršiplášť. Mimochodom, zajtra vyrážame na Rab, má 2 dni pršať budúci týždeň, to je ok

lucik194
23. aug 2023

ono z toho prispevku srsi strasna flustracia, depresia a nastvanie..... a potom pises, ze vsak si to uzijeme .... tak potom naco taky prispevok.....

heidy222
23. aug 2023

@lucik194 však napísala, že to bude výlev 😉 tak asi nechce s tým deprimovat aj manžela tak napísala na fórum. Však nikto nechce dážď na dovolenke, aj ak si to napriek tomu užijeme

lucyla38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heidy222
23. aug 2023

Teraz pozerám že ideš v podobnom čase na rovnaké miesto ako ja, to je jasné potom že bude pršať, budúci rok ak chces pekne pocko musís najprv zistit kedy a kde idem a ísť inam a iný týždeň 😂

simsalabim
23. aug 2023

Do Chorvatska chodim takmer kazdy rok cely svoj zivot a poviem ti takto - este nikdy sa mi nestalo, ze by bolo pocasie take pesimisticke, ako pisu predpovede. Ale Chorvatsko je pocasim nevyspytatelne, hlavne sever. Ak chces zaruku dobreho pocasia, tu ti sice nikto neda, ale lepsie je ist viac na juh. Pozeraj skor chorvatsku predpoved, ta byva najpresnejsia. Inak ta chapem, tesili ste sa na kupanie pri mori...kym boli deti male, ja som im nabalila k moru vzdy aj gumaky, ak sa na dva dni naozaj ochladilo aj more, chodili v nich v kamenoch a zbierali musle, stavali hrady.... chodievali som vtedy s nimi tak na 3 tyzdne, tak ochladenie nam az tak moc nevadilo.

autor
23. aug 2023

@lucik194 tak neviem, či by bol niekto nadšený, keď hlásia pršať na dovolenke 🙈😂 ale tak už ked tam budeme, nebudem sedieť na apartmane smutná, ale budem sa snažiť si to užiť naplno, keďže som pri mori bola ako 4ročná naposledy.
@heidy222 veď môj muž to berie tak, že to bude fajn, že to je "len" predpoveď, on je flegmatik, asi sa inšpirujem 😎

andreakotesova
23. aug 2023
tosomja
23. aug 2023

My sme tak boli pred pár rokmi v Bulharsku. 10 dní z 12tich pršalo ale že každý deň, nie celé dní, ale už bol zákaz do mora, plavčíci pískali jak šalení, všade vlajky. Veľké vlny, riasy, fuj. Posledné dva dni bolo super. Ale zelená voda, ako špenát, no už nám fakt bolo jedno, v akej vode sa kúpeme, ohadzovali sme sa riasami 🤣
A na Slovensku boli tropické horúčavy. Mne sa až plakať chcelo.

autor
23. aug 2023

@heidy222 inak moja kamarátka má tiež takúto moc, vždy keď pride na slovensko tak donesie ochladenie, dážď a zimuu.. tak ak budeš vidieť smutné dievča na pláži v pršiplášti, kľudne sa pristav 😂

lucik194
23. aug 2023

jaska uzite co najviac, my tiez ideme na buduci tyzden a tiez nam ma komplet cely tyzden pršať a urcite aj bude, kedze su to hory...... dnes a aj vcera 35/36 st..... neriešime, bude ako bude.....
pocasie nenavyberas..... zmenime program......

tinkavvv
23. aug 2023

Pozeram pocasie pre ostrov krk (njivice - lebo tam chodime a mam to ulozene). Absolutne sa neboj, to nebudu celodenne dazde. More je teple, to nevychladne tak rychlo. A lepsie ako 35 stupnov.

kamatopo
23. aug 2023

My sme v Chorvátsku chytili buru a celý čas more studené. Pršalo v noci tak to má až tak nebolelo. Našťastie sme mali bazén tak decká sa tam vybláznili. A chodili sme na bycikle a korčule.

vikus17489
23. aug 2023

ono je to take, pocasie si nikto nevyberie a ani ho nedokaze ovplyvnit. ale je to este dlha doba a vsetko sa moze otocit k lepsiemu. mozno aj kedy jeden den poprsalo, tak vam to potom upeku aj dobre padne. len nevesaj hlavu

misana84
23. aug 2023

Istota je Grécko, Egypt, Turecko…

kitycat
23. aug 2023

Uplne ta chapem... nam tak na svadbe.

Tyzden pred aj po tropy. Mali sme dovcu v horach ked bolo to 2t ochladenie

belllinka
23. aug 2023

A idete teda do "Bašky"? Lebo "Baška voda" je dole na Makarskej a Baška je na Krku. Sú to dve rozdielne mestá.