Risknete ísť tento rok do Grécka?

vieruna
8. jún 2012

My sme chceli ist tradicne do Chorvatska. Neviem co sa tento rok Chorvatom porobilo, ale tusim strasne zdrazeli. Co sme zistovali, tak len cisto ubytko by nas vyslo cca 1200 eur. A to sme este nic nejedli, netankovali, nepoistovali sa.... Kvoli podmienkam, cenam, babyfriendly a roznym inym veciam zvazujeme bud Turecko, alebo Grecko. Ja sa toho Grecka trochu bojim. Akoze ani nie sluzieb v rezorte, ale skor, ci zrovna v den nasho odchodu si niekto, kto ma na to vplyv nezmysli strajkovat, alebo nieco podobne. Co vy na to??

katasa
27. jún 2012

moji rodičia sa pred 2 týždňami vrátili. boli aj s mojím synom a bolo vraj fantasticky 🙂

vrabka
2. júl 2012

Mozem sa kocky spytat, vela tu chvalite hotel Lindos Princess na Rhodose, ale ked som pozerala, nikde tam nevidim ani jeden tobogan do bazena. Tie co ste tam boli, prosim Vas o info, ci su tam tobogany, NAs maly bez toho nemoze byt 🙂 Dakujem

malabiba
2. júl 2012

tobogány tam nie sú, ale veľký aquapark je vo Faliraki kúsok od hotelov, Lindos Princess je podľa mňa dosť od ruky, ďaleko od uličiek a taverien, aj keď je krásny a sú tam super služby

monulienkamt
2. júl 2012

Maminky ako je to v Grecku co sa tyka cien potravin, v restikach a podobne. Vyberame nejaku dofcu, ja by som chcela isto do Grecka, ale nemam ani ponatia ci je tam draho, lacnejsie alebo "normalne". A tie ktore ste tam dovolenkovali, odporucate aj 3* hotely alebo to uz radsej nie? Dakujem za kazdu jednu informaciu a radu 🙂

tinaki1275
2. júl 2012

@monulienkamt ja ti 3* v Grecku neodporucam... 😒 aspon teda tie co mam ja v ponuke tuna na Krete su nic moc.. 4* su uz ok ..ale napr.Rhodos ma uz co som pocula od kolegov a aj od klientov 3* niektore velmi dobre..ceny potravin su podla mna vysoke,ale zase zavisi aj od toho co potrebujes.. maso tu urcite kupovat nebudes 😀 ,je tu dost slaby vyber napr.detskych jogurtov,mame len dve znacky a 2 jogurty stoja 2,10 eur...,mlieko bio 1l detske cca 2eur..plienky balik 40 ks pampers 18 eur..., ovocie asi ako u nas, zelenina tiez.. neviem ake su ale ceny na svk ..paradajky som dnes kupila 1kg za 0,65 eur a to bola akoze super ponuka 😉 Hippky sa tu prakticky nedaju kupit a celkovo ani hotova detska strava ..

vegetarian
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hasleerka
4. júl 2012

@vegetarian daj tip kde si bola

lulana79
10. júl 2012

@tinaki1275 Ahoj. Mohla by som sa ťa, prosím, opýtať takú "praktickú" otázku, keďže žiješ v Grécku.... Letíme zajtra na Krétu - treba redukciu do el. zástrčiek alebo máte také, ako tu, na Slovensku? 🙂 Ďakujem ti

jankulik2
10. júl 2012

ahoj @hasleerka sme v reni koskinou,6km od rodosu a 4km do Faliraki,Lindos je fajn,ale pre nas moc kludný.
Som tu už 10 dní a všetko je úplne super.

bubbble
10. júl 2012

ahojte, my sme tento rok uz boli v grecku - chalkidiki, stredisko polichrono. uplne v pohode, nemali sme ziaden problem 🙂

a videla som ze tu riesite lindos princess -je fajn ak vam staci byt iba v rezorte, ak nechcete chodit po obchodikoch.. inak je strasne od ruky.. ale hotel pekny

tinaki1275
10. júl 2012

@lulana79 netreba ziadnu redukciu 😉 uzite si dovolenku a pripravte sa na extremne teplo ,tento tyzden ma byt az do 42..

lulana79
10. júl 2012

@tinaki1275 my už sme sa adaptovali - dva týždne sú tu teploty 35 stupňov v tieni... akurát teraz ide "ochladenie" na 25 stupňov a my "zdrhneme" zas do tepla.... Supeeeer 🙂 Teším sa a ďakujem

mircalla
10. júl 2012

Nie, clovek nikdy kedy im prepne, a prepina im casto. Inak skoda, lebo je tam krasne, ale nebudem to riskovat

vegetarian
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mita9
12. júl 2012

@vegetarian tam som bola pred par rokmi, je to mala dedinka ale je tam super!! ..a asi 20minut pesi je obrovska pieskova plaz 🙂

mita9
12. júl 2012

@tinaki1275 ahoj, ja viem ze isto nevies, ale len nahodou ake ma byt pocasie do konca jula? lebo ideme 20 jula do dedinky Korinos a bojim sa ze po tychto teplotach co su pride akurat ochladenie a dazd ☹ ..dakujem

rainee
12. júl 2012

my sme to neriskli, nechcem zostat niekde s malym deckom visiet na letisku 2 dni lebo zas budu strajkovat 😠 inak grecko milujem, mame ho dost pochodene a je to skoda ze je tam teraz taka situacia.

@monulienkamt my sme chodili do 3* a 4* a bolo to ok, skus si ale najprv pozriet recenzie na vybrany hotel na internete, to je k nezaplateniu. lebo niekedy je v 3* lepsie ako v 5* 😉 a ceny - tak urcite drahsie ako v SR ale ak mas PP alebo AI tak moc neminies. akurat na blbosti a vylety.

rainee
12. júl 2012

@slexa mlieko kupsi normalne v obchode a zober si na izbu rychlovarnu kanvicu aby si mohla spravit caj, alebo prihriat prikrmy alebo co potrebujes podla potreby, spravit krabicovu ml.kasu atd.. my dodnes chodime takto vyzbrojeni 😀
este chcem doplnit, ktore spominate Rhodos my sme boli v hoteli Relax Kolymbia a bolo super, tiez plaze velmi vhodne pre deti.

tinaki1275
12. júl 2012

@mita9 nemusis sa obavat ..tu sa v juli,auguste pocasie snad ani nemoze "pokazit" 😀 nepamatam za 10 rokov take 😀.Korinos je v severnom grecku nie?ak je to tam tak co pozeram predpoved sice klesnu teploty na 30 -32 ale dazd v nedohladne. posielam link, .je to sice v grectine ale vidis tam datum a teploty cca cez den ..
http://www.okairos.gr/κορινός.html

tinaki1275
12. júl 2012

@rainee som trosku zarazena ked pise o "nejakej situacii v Grecku ".. 😕 a akej konkretne ?,pocula si o niekom kto by tu kvoli strajku ostal visiet ? lebo ja nie ...a to pracujem ako delegatka a som 3 dni v tyzdni na letisku cely den ..

tinaki1275
12. júl 2012

@mita9 ozaj tam hore si klikni na pokracovanie na buduci tyzden ,je tam taka mala sipka, a napisane "deite thn epomenh evdomada " 🙂

rainee
12. júl 2012

@tinaki1275 ak zijes v grecku,tak asi nemas prehlad ako informuju media tu ale nepopieram ze to moze byt skreslene. Ano moji znami takto trcali na letisku. A este k pocasiu - bola som pred par rokmi koncom augusta na krete a polovicu pobytu prsalo. Kazdy delegat by odprisahal ze tam tusim ani neprsi 😀

tinaki1275
12. júl 2012

@rainee prave o tom sme tu na tom to fore diskutovali ,ze info na svk su skreslene..nie je to pravda co sa pise ,nie je tu nijaka horsia situacia ako kedykolvek predtym ,minimalne nie pre turistov ,pre nas domacich mozno .. . a rada by som vedela kedy a s kym leteli tvoji znami a preco ostali visiet na letisku ,lebo to je tak ze jedna pani povedala.. 😕 a mozno bola chyba v let,spol.zo svk alebo nejaka technicka vada, ale nikto neostal visiet kvoli nejakej situacii v Grecku .. presne takto idu von dezinformacie .. 😔 a pokial ide o pocasie, grecko je dost velke takze je rozdiel ist do sev.Grecka a napr. na ostrovy ..ziadny delegat neodprisaha ze tu nezaprsi 😉 , ale na ostrovoch je jun- jul -august bez dazda ,v septembri uz aj na Krete moze prsat ..a do sev.grecka a na chaldiki by som uz vobec v septembri nesla..

janelinka
12. júl 2012

Ahojte.my sa chystáme do Grécka-na Krétu.bola som v Grécku už niekoľko krát,nedám na túto krajinu dopustiť.a čo sa týka pol.situácií neriešim ju a ani sme ju neriešili a myslím si ,že to nemá vôbec žiaden vplyv na turistov. Veľmi sa na dovču tešíme hlavne preto,že tento rok pôjde po prvý krát aj s našou malou 14mesačnou Emkou 🙂

beboo
12. júl 2012

vcera sme sa vratili z Krety bolo fantasticky, absolutne ziadne problemy, domaci obyvatelia mili a pohostinni, vrelo odporucam. boli sme tam uz treti raz a pojdeme znova. naozaj sa netreba bat.

janelinka
12. júl 2012

@beboo jej tak nás to čaká ešte len teraz od 4.augusta a strašne sa tešíme.jednoducho Grecko nesklamalo 🙂 som rada. prvý krát bude letieť aj naša malá,tak som veľmi zvedavá ako zvládneme cestu,ale myslím pozitívne 🙂 tak bude všetko ok 😉 😉

beboo
12. júl 2012

@janelinka neboj urcite let zvladnete v pohode ja som mala obavy teraz o mladsieho 2-rocneho lebo je velmi aktivny a hlucny a celu cestu vyse 2 h v pohode sedel a bavil sa s casopismi, sedadlom, vsetko ho zaujimalo. deticky vacsinou nakoniec pozitivne prekvapia 🙂 krasnu dovolenku vam prajem 🙂

monulienkamt
13. júl 2012

@beboo ahoj. mozem sa opytat, v akom hoteli ste boli? a boli ste spokojni? dakujem 🙂

beboo
13. júl 2012

@monulienkamt ahoj boli sme v hoteli Creta Marine cez Hydrotour, boli sme maximalne spokojni krasne ciste izby, vyhlad na more, obrovske mnozstva dobreho jedla, super animacie pre velkych aj malych, pri hoteli su 3 umelo vytvorene zatoky-plaze cize idealne pre deticky, my sme mali prenajate auto tak sme pochodili aj ine plaze v okoli kedze uprednostnujeme skor tie prirodne.

jankulik2
13. júl 2012

ahoj @rainee som na Rodose každý rok zhruba mesiac,nakoľko môj syn je silný alergik.
Chodíme sem sami,nie cez cestovku,lietame vačšinou s Grékmi .
Mali sme prestup priamo v Atenach a nič sa nedialo,ale prileteli sem Slováci s Hydroturom,
ktorí meškali z Bratislavy,za čo bola zodp.let.spoločnosť Travel Service,tiež sú len ludia.
Ja si myslím,že každý má isť tam,kde sa cíti dobre,pre nás je to Rodos.
A PRE VŠETKY BABY:NA OSTROVOCH JE KLUD,STE KRYTÉ CESTOVKOU A V PRÍPADE NEPOKOJOV
VYDÁVA MZ SR VÝSTRAHU A DÁ SA TO POZRIEŤ NA ICH STRÁNKE.