Dovolenka s 10-mesačným bábom - za a proti

13. aug 2022

Velmi by sme chceli ist na dovolenku. Zo vsetkych destinacii nam vychadza Grecko - grecke ostrovy - kedze tam zatial nemaju karantenu. A to je aj moj najvacsi strasiak. Co ak sa ocitneme niekde v karantene s 10 mesacnou.
Na druhej strane ludia chodia s babatkami po celom svete a neriesia co sa moze a nemusi stat.
Boli ste s takym babom na dovolenke? Ake to bolo?
Je zatial mixovane, to by som jej nabrala hotovky a je na speci UM tak to asi tiez viac by som zobrala pre istotu... Ako ste fungovali s jedlom? Umyvanie flias a pod. v klasickej izbe?
Aj chorvatsko som zvazovala, ale ona dlhe trasy nedava... Je schopna prerevat 2 h v autosedacke 🤯 tak si neviem predstavit 6+ hodin...

luccija
13. aug 2022

Boli sme s 10 m a bolo to lepsie ako o rok.Ale nechcela som ist letecky, keby sa nieco dialo isli by sme domov, takze HR.Ja som kojila, ale kupovala jej tam ovocie a mala som Hippky.Na tvojom mieste idem my sme isli na noc a prespala, ale ona nemala problem s autom.Aj letecky mozu posunut let, mozete letiet na noc, prerevat Ti v lietadle take dieta nikdy nevies ako sa bude spravat.
Nasa spala na plazi a spravala sa ako doma nevidela som rozdiel.Rok na to ochorela a odisli sme skor z dovolenky

tenerifka
13. aug 2022

Aka karantena? Co mas lepru? Ak mas na mysli covid, ten uz sa niekolko mesiacov v ramci EU neriesi.
V Grecku (hocikde, ci uz pevnine alebo ostrovoch) mozes ist do apartmanu, kde mas kuchynku a vsetko potrebne na fungovanie s babatkom. My sme chodili s detmi na dovolenky odmalicka, nikdy sme nemali problem. Ak dieta este nebeha, vtedy je to najlepsie, ak uz chodi, je to narocnejsie, treba nañ stale davat pozor, lebo v tomto veku je to este male trdielko.
Treba riesit hlavne poistenie, ak by ste potrebovali lekara, inak pri mori fungujete ako doma, cez najvacsie slnko nechodite von, a dovolenka prospeje aj vam aj dcerke

petricka22
13. aug 2022

My sme boli minuly rok autom v chorvatsku s detmi a najmensia mala pol roka. Tento rok sme boli autom v taliansku. Ideme vzdy na noc, deti pekne celu cestu prespia. Ani som nespozorovala, ze by bola nejaka mrzuta, alebo rozhodena. Akurat v tom teple spala castesjie ako doma

abriela
13. aug 2022

Prvý let sme absolvovali so 6 mesačným. Boli sme v Bulharsku. Dieťa som však kojila. Varila som mu jedine ovsene kaše s ovocím. Dalši let absolvoval, ked mal 1,5 roka. Boli sme na Cypre, kde let trval s medzipristátim 3,5 hodky. Na dovolenke mi dieťa nejedlo 3 dni skoro nič, no neumrel 😀. Cestu zvládol, aj ked asi od 7 rokoch mu býva v aute zle a vracia.
10 mesačne dieťa je podla mna v pohode. V tomto poviem, že čím staršie dieťa do 4 rokov, tým sú s ním na dovolenke vačšie starosti (a viac obmedzuje aj v športových aktivitách). Do roka s dieťaťom viete absolvovať aj tury, aj výlety, proste všetko. Dovolenku pri mori nelutujem. Ako 3 mesacny mal syn už atopicky ekzem - dodnes ma flak na nohe, more pomohlo, exzem sa stratil. Je alergik - more mu tiež prospieva. Ak by som mala ešte dieťa, určite by sme dovolenky zopakovali.

matkahelka
13. aug 2022

sme prave na korfu s 9 mesacnou. v baby friendly tezorte, kde je miliarda malych deti. mala mi tu strasne dobre spinka, more je teple ako polievka, za nas top dovolenka.
mimochodom, o akej karantene sa bavime? cas pokrocil, ludia ziju normalne, netestuje sa v hoteloch, ci prides s covidom a ci odides s covidom nikto nezisti.
prikrmy som brala z domu. dojcim.a malej davam aj ozuzlavat ovocie ci melon.

autor
13. aug 2022

@luccija uplne chapem, v lietadle to nemusi byt o nic lepsie, ale vedela by som ju trochu spacifikovat skor v lietadle, kedze ona ked je na mne (aj ked len sedi) tak je spokojna. Kdezto v autosedacke sa zacykli v placi a aj ked zastavime, ukludnime, akonahle vratim do sedacky, ze ideme dalej rev 😫 a tiez si vravim, ze ak sa nieco prihodi, zbalime sa a padame domov v podstate kedykolvek 😑
@tenerifka ano myslela som kovid, netreba byt hned taka sarkasticka, kedze cuduj sa svete aj v ramci europy sa pri leteckych presunoch testuje a ak vyjde cloveku pozitivny test tak nasleduje karantena 😉
@petricka22 asi skusime jednu nocnu jazdu 250 km, ako sa bude spravat... Kedze pocas dna, nech je akokolvek unavena, v autosedacke nezaspi 🤦‍♀️

autor
13. aug 2022

@matkahelka no podla info na strankach niektorych cestoviek k jednotlivym krajinam sa pri prilete niekde uz testuje. Napr. Turecko

matkahelka
13. aug 2022

kde sa v europe na letiskach testuje? od jari mame za sebou treti let a nikde nas netestovali.

matkahelka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tenerifka
13. aug 2022

v Turecku sa netestuje, teraz tam mam rodinu

autor
13. aug 2022

@matkahelka turecko som uviedla ako priklad, nie ako miesto v europe, svagrina tam teraz bola, testovali sa na letisku po prilete 🤷🏻‍♀️

tenerifka
13. aug 2022

tak to je sila, to teraz ich testovali?

matkahelka
13. aug 2022

tak ak sa testuje v turecku, chodte do grecka, talianska, spanielska, chorvatska, bulharska, etc. kde sa NETESTUJE

autor
13. aug 2022

@matkahelka ved ano, preto som pisala, ze grecko nam zatial z toho vychadza najlepsie. Len sme sa tu zamotali na tato ani/netestovani 😉
@tenerifka ano, leteli minuly tyzden

tenerifka
13. aug 2022

mne sa to nezda, mne bolo povedane, ze v Antalii na letisku chaos, hlava na hlave, a kazdy ma v pazi aj ruska, aj covid, aj testy...ved to ako by logisticky zvladli testovanie v auguste tie desattisice turistov? A kam do karanteny by ich dali? Ved Turecko je cele prelezene covidom, uz ho mali snad vsetci

autor
13. aug 2022

@tenerifka svagrina leteli do istanbulu. Tak mozno letoviskove letiska to maju inak 🤔

micusa2222
13. aug 2022

v tvojom prípade budeš mať fušku a nie dovolenku,,,

matkahelka
13. aug 2022

mne sa to akosi nechce verit. mame kopu znamych, co sa z turecka vratili.aj tu su zeny, co boli s babatkami v turecku a nikoho netestovali. napr. @petamich bola

tenerifka
13. aug 2022

mozno robia namatkove kontroly, aby sa nepovedalo, ale tak je to blbost, uplne zbytocne. To akoby niekto v Tanzanii testovali po prilete cestujucich z EU, ci nemaju malariu😂

micusa2222
13. aug 2022

@tenerifka ale sa musíš dať zaočkovať proti malárii...

tenerifka
13. aug 2022

@matkahelka ved aj my, tiez je to zvlastne. Turecko bolo vzdy dost benevolentne co sa covidu tyka, aj ked inde boli prisne opatrenia, tam nie.

autor
13. aug 2022

@micusa2222 preco?

tenerifka
13. aug 2022

@micusa2222 proti malarii NEEXISTUJE ockovanie, nic nemusis

matkahelka
13. aug 2022

@tenerifka presne tak. a mozno aj stotisice a nie desattisice. ved len zo SR lietaju aj z BA aj z KE 2x tyzdenne chartre, lietadla do posledneho miesta full. to by kto toto stihol kedy otestovat?

micusa2222
13. aug 2022

no podľa toho čo popisuješ, dlhé trasy nedá,,v sedačke reve...

luccija
13. aug 2022

Ano, neprijemne...no ja po skusenostiach s chorobou som s malym dietatom radsej chodila autom.Kamaratke posunuli let na Cyprus a boli hodiny na letisku.

micusa2222
13. aug 2022

@tenerifka poriadna hlúposť, že NEEXISTUJE....do Južnej a Strednej Ameriky sa vyslovene doporučuje očkovanie proti malárii,,nie je povinné, ale je to na vlastné riziko...

tenerifka
13. aug 2022

@micusa2222 draha moja micusa, malaria a zlta zimnica su dve uplne rozdielne ochorenia, poggogli, postuduj, a hlavne netrep. Proti zltej zimnici sa ockuje, proti malarii sa beru lieky antimalarika....

abbey1
13. aug 2022

Mňa fascinuje, aké nezmyselnosti dokážu ľudia popísať. Veď stačí jeden klik a zistíš, že sa na letiskách netestuje, čo sa dá a vo nedá očkovať. Nie, radšej budem vypisovať blbosti na nete, lebo však tá či iná povedali.

ivangeline
13. aug 2022

Stat sa moze vselico.. ale nemusi. 🙂 Ja som vsak nazoru,ze tak male deti maju byt doma a v blizkom okoli. Chapem,ze to nezdielaju vsetky matky a je to normalne,preto ak chcete,preco nie? 10m je uz fajn vek. Spoznali ste sa. Viete co ocakavat. Aj keby ste boli v karantene niekde,tak co?