Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

abbey1
30. júl 2012

@panakova Rezorty Aska sú vo všeobecnosti fajn. Ja mám super recenzie na Aska Buket.

panakova
30. júl 2012

@abbey1 Dakujem, uvidime 22.8. 😉

libka1
30. júl 2012

@panakova boli sme v aska bukete minuly rok, mozem odporucat, urcite by som sa tam vratila, ale na moj vkus dlhy transfer a malej byva zle v buse.. a jedine negativum pre mna bolo to mnozstvo maciek, ale tie su v turecku asi vsade... bola tam vynikajuca animatorka, mala z nej bola paf 😉 siet aska je kvalitna, washington konkretne nepoznam 😉

billam
30. júl 2012

Samozrejme, že nezovseobecnujem...ak to tak vyznelo, tak sa ospravedlňujem - ale pisala som o ľuďoch/ narodoch, ktore som mala "česť" zažiť...a ruku na srdce - určite ste mali podobne skusenosti.

yidaky
30. júl 2012

My sme sa vratili v piatok z Belek beach resort, ak by mal niekto zaujem o info, piste 😉

langkofel
31. júl 2012

ahojte, este som sa chcela spytat, s cestovkou TUI, mame napisane, priami transfer do hotela...co to znamena? Vie niekto?

libka1
31. júl 2012

@langkofel my sme s nimi boli, nepamatam si co sme mali napisane ale cestou sme stali aspon 10x pri hoteloch... priamy by malo byt ze nebudete nikde stat a pojde rovno do vasho hotela, ale to len tipujem... 😀 oni ti najlepsie odpovedia, napis im alebo zavolaj...

langkofel
31. júl 2012

@libka1 dakujem, aj ja si tak myslim...v podstate mi to je jedno, tiez poznam len transfer, kde aspon 10x stojis...preto som sa nad tym priamim pozastavila 😉

erinka123
31. júl 2012

@langkofel ja som nebola cez tui ale cez satur a tiež sme to mali napisane a isli sme autom do hotela len my ,lebo sme boli sami kto išiel do toho hotela,naspäť nas tiež vyzdvihol ten isty šofer...tak možno to bude tak aj u vas 😉

martabalalajka
31. júl 2012

Ahojte...My sme sa dnes vratili zo Selge Beach Resort v Side...Na zaciatku musim povedat, ze keby lepsie fungovala klima na hoteli a v restauracii a lepsie ovladali ang, tak superna dovolenka 🙂 Inak my sme sa mali veeelmi dobre, uzili sme si slniecka, more a hlavne vsetci spolu.Jedlo tam bolo skoro non-stop od 7 rana do 1 v noci, voda a ostatne napoje vsade naokolo, takze sme nemali nikde daleko, animacie uzasne ako pre deti aj pre dospelych.bazeny perfis, ale detsky bazen skor pre deticky od 3 rokov, kedze dost hlboka voda pre nasu Emmku🙂 ale nam to nevadilo, bravali sme ju v kole s nami do velkeho...pre vacsie deticky od 4 rokov Detsky klub, tobogany( aj pre nas ) 😀...plaz, nic , ze Wau...kamienkova, male kamienky, ale rychly spad, takze nic moc pre deticky, ale nase sa dobre vyhrali na brehu, stacilo vedierko, lopatka...Inak mala nam tam dostala vysoke horucky...bola v nemocnici, musim povedat, ze klobuk dole, co sa tyka servisu, vybavenosti...lekar hovoril slovensky, personal usluzni, prisli sme tam vecer, dali mi veceru, vodu, ponukli mi pyzamo, ramo zubnu kefku, ranajky, odvoz do nemocnice a z nemocnice a nic sme neplatili...Boli sme poisteni v Allianz, tak oplatilo sa...

janka33
3. aug 2012

Ahojte,letite niektora teraz 5.08.2012 z Ke?

janulabj
3. aug 2012

@janka33 ahoj, my budeme letiet z Ke ale neskor, možeš mi napisat kam idete? ja stale nemam vybraný hotel....dík

mimkaa10
3. aug 2012

Ahojte.. prosím o radu.
Príručná batožina - čo to všetko znamená? Môžem mať cez plece brašnu z foťáku, kabelku - čiže viac kusov ? Každá má splnať predpísané rozmery príručnej batožiny?

janka33
3. aug 2012

@janulabj ideme do belek beach resort

liviah
3. aug 2012

@yidaky my chceme cestovat zaciatkom septembra a stale nemáme este vybratý hotel-neustale čítam všetky recenzie 🙂 ako ste boli spokojni v Belek beach? Ideme s 1,5 ročným synčekom

jarus1
3. aug 2012

Ahojte, máte niektorá skúsenosti s Kamelya World Fulya?

yidaky
3. aug 2012

@liviah posielam IP...

tiinka
3. aug 2012

jarus1: Ahoj, my sme boli v Kamelya World hotel Selin tohto roku a boli sme uplne nadšení, jedna rodinka bola v hotely Fulya a porovnateľné .. akurát izby sme mali vačšie v tom našom. Bolo úžasne skvele, najkrajšia dovolenka, cítila som sa ako v rozprávke 🙂 Ak by si niečo potrebovala vedieť, napíš do IP.

natalii6
4. aug 2012

@mimkaa10 ahoj ano mozes mat aj viac kusom ako pises kludne aj kabelku a aj fotak 😉 ja som mala taku vatsiu tasku + nejake hracky v dalsej taske a muz mal dalsiu tasku a fotak a kameru

danlu
4. aug 2012

Ahojte prosim vas mate niektora skusenosti s hotelom Club Gural Premier Belek? Mne sa celkom zapacil len ma zaujima aka je tam plaz ci vhodna pre deti a ci su velke vlny dakujem 🙂

mimkaa10
4. aug 2012

@natalii6 Ďakujem za odpoved 🙂 prosím ťa, môžeš mi ešte poradiť - ako je to s tým pitím? Na letisku z Turecka a na letsku v BA - je tam nejaký rozdiel v tom, či môžem mať v synovej flaške pitie? Dá sa kúpiť pitie aj po odbavení na letisku?

natalii6
4. aug 2012

ja ti mozem poradit len ako je to na letisku v BA kedze my sme boli na dovce v Bulharsku v tejto teme som hladala nejaky dobry hotel v Turecku..tak s pitim je to tak ze pre dieta mozes mat pitie v pohode len to musis pred nimi ochutnat 😀 ja som si posmakovala na horucej vode 😀 a mala som pitie vo kojeneckej flaske a okrem toho este a 1,5l flasku prevarenej vody..takze vsetko co budes mat na pitie musis pred nimi ochutnat..a po prerjdeni colnej zony nie je problem kupit pitie ale ci tam maju detske to som si nevsimla a v tej frre zone treba ist nakupovat z letenkou 😉 a co sa tyka pitia ked sme isli domov tak v Bulharsku som tiez mohla mat pre maleho a tiez som musela okostovat tak si myslim ze to bude povolene aj v Turecku 😉

terina25
5. aug 2012

ahojte kočky.ja tiež ešte nemám vybratý žiadny konkrétny hotel.chystáme sa až v septembri,takže ešte máme čas.Len horšie je,že taký hotel,kt. sa mi páči a spĺňa všetky naše požiadavky - tj. blízko k letisku,priamo pri pláži ,aspoň 4 hviezdičky a pobyt min.na 10 dní-tak to sú také vysoké ceny,že ,,nehrozí,, 😖 a také hotely,ktoré sú cenovo celkom dobré,tak sú až v Alanya a to je ďaleko...Takže buď asi pojdeme len na 8 dní alebo budeme musieť ubrať z naších požiadaviek,no z tej vzdialenosti od letiska neuberiem,keďže máme 2 deti a to si neviem predstaviť ešte sa trepať min. 2 hodiny v buse.takže ešte aj tá vzdialenosť k moru by mohla byť do tých 300m

zatiaľ čo som pozerala,tak celkom sa nám pozdávajú tieto hotely:

diamond beach, spa ***** v Side a Cesar resort Side **** / cez Globtour
alebo ešte Funtazie klub seher sunbeach**** / cez Fischer

boli ste tam niekto?máte nejaké info,či sú dobré hotely?

a ešte sa chcem opýtať,tie čo ste boli na lastminute.o koľko lacnejšie vás vyšiel zájazd,keď ste ho kupovali na last minute?nar.ak teraz stojí cca 2500 eur,je možné že klesne na 2000eur alebo nie?teda ak sa nevypredá .lebo toho sa bojím,že budeme čakať a nakoniec nič nenájdeme,lebo sa vypredajú.koľko vás vyšla dovča v Turecku pre 2 dosp.osoby+2 deti? máme problém aj s manželovom dovolenkou,keďže si nevieme vybrať termín.všelijako špekulujeme.

ešte čo sa týka tých lastminute,tak sa mi nepáči jedna vec.Čo som pozerala,tak znižujú len ceny pre dospelú osobu ,ale pre dieťa neznižujú.takže dosp.platí napr. 700 eur a dieťa 500 eur,čo sa mi zdá dosť veľa.keď mám dať za 2 deti vo veku 2 a 3 roky 1000 eur.veď to je predražené.všade píšu,že dieťa zdarma,ale vobec to nie je pravda. a takisto napr.že postieľka zdarma.my by sme potrebovali 2 postieľky -takže nemali by sme platiť potom nič za ubytovanie pre deti ,len za dopravu a stravu.ale oni aj tak pýtajú aj za ubytovanie.tak potom,kde je to DIEŤA ZADARMO?

ďakujem vám všetkým za rady.

martabalalajka
5. aug 2012

@terina25 Ahoj my sme boli v Side, vysie som pisala moju recenziu a platili sme 2 dospely a 2 deti ...2182eur + plus pocitaj 60eur visa na hranici...

martabalalajka
5. aug 2012

@terina25 na 12 dni🙂

terina25
5. aug 2012

@martabalalajka a boli ste na lastminute?koľko dní pred odletom ste kupovali?lebo super cena.Keby sme aj my takú ,,splašili,,tak by som bola rada.lebo čo pozerám,že min. 2500 eur.a to ešte sú také hotely,kt. nespĺňajú to,čo chceme 😖

terina25
5. aug 2012

@martabalalajka a ešte si písala,že dcérka ti mala vysoké teploty.Od čoho?z bazéna,či z jedla?lebo čo som čítala,tak aj niekto pre tebou písal,že boli s deťmi v nemocke.tak to ma dosť vystrašilo 😖

billam
5. aug 2012

@terina25 my sme kupovali dva dni pred odletom...2+2 za 1700eur. 5*ALL /Pemar beach resort, pri Side/...teraz je cena 3500, ale tomu sa nečudujem, lebo je stred sezóny...väčšinou 2 dni pred odletom je cena nižšia o cca 50-60%

billam
5. aug 2012

@terina25 boli sme minuly rok v septembri

titttike23
5. aug 2012

ahoj,mi sa chystame buduci rok,ale tiez mam ten problem,ze ja by som chcela ist do alanye,ale je to cca 2.5hod s busom z antalye.takze to bude bud side,ale aj to je cca 70km od letiska,alebo som sa pozerala este na Laru,ale aj mi ideme bud last minute alebo nejaky ten tyzden pred odletom zaplatim.