Dovolenka s ročným dieťaťom v Taliansku, Francúzsku

hviezdickka
10. nov 2016

Ahojte, dievcata. Odporucte mi, prosim, destinaciu v Taliansku alebo Francuzsku (naozaj chceme len jednu z tychto 2 destinacii). Chceme ist na dalsi rok v lete s rocnym dietatkom. Co ocakavame:

- atrakcie,
- plna penzia alebo aj all inclusive (ucite nechcem riesit stravu, staci, ze doma varim kazdy den),
- "normalne" ceny (kupim si co chcem, keby sme sa chceli najest vonku, najem sa kde chcem, kupujem suveniry ake chcem - take je vraj Bulharsko),
- dobry vstup do mora (hlavne pre malickeho).

Pojdeme vlastnym autom, takze ubytovanie by sme si sami vybavili - mate nejaky kontakt na penzion alebo hotel, kam rady chodite?

V ktorom mesiaci je najlepsie ist, aby aj more bolo teple ale neboli nejake 35-40ky horucavy?

Este sme pri mori spolu neboli, takze ani neviem, na co sa mam presne pytat. Za nejake rady a tipy budem vdacna 🙂

Manzel musi nahlasit dovolenku na dalsi rok, tak preto sa pytam uz teraz. Dakujem.

kveti1
10. nov 2016

ja by som port grimaud je to na juhu a krasny piesocek jemny no ponukaju to aj nejake cestovky ale to este nie je take rozsirene ako chorvatsko podla mna je tam najlepsie zaciatkom jula alebo skuste saint tropez ale to je dost drahe a v lete velmi natrieskane od konca maja plno tak to asi ne ale ten port grimaud je ok

luna11
10. nov 2016

Ja odporucam v IT Lignano Sabbiadoro - pre deti ako stvorene, more je fajne uz v druhej polovici juna, pozvolny vstup, blizko ku vsetkemu, a na nete najdes stovky moznosti ubytovania. Obchodov je tam neurekom a ceny nie su nijako vysoke. Takisto aj moznosti stravovania je mnozstvo.

mimkus
10. nov 2016

Co sa tyka malych deti - to neviem. Co sa tyka krajin, takto. Taliansko nie je lacna zalezitost. Urcite teda su rozdiely v tom, ako kto zaraba, ale ak si nebola pri mori este, tak to asi bude suvisiet aj s financiami. Z toho hladiska by som sla do takych destinacii ako Bulharsko alebo Cierna Hora. Ja este ako studentka som jedine tam mala pocit, ze jem kde chcem, kupujem, co chcem, robim, co chcem a nemusim pozerat prehnane na ceny. V Taliansku su tradicne ubytka sialene drahe, najma pri mori. Velmi vela ludi je tam natlacenych tiez. Ale ked chytis nejaky last minute, tak mozno sa da. Do Bulharska sa da pekne jazdit na blint a vzdy najdete nejake ubytko u domacich za rozumne ceny. Najlacnejsie, co som mala bolo 6,50 na osobu na noc (samozrejme wc a kupelna na izbe, velka terasa, k dispozicii kuchyna pre ubytovanych a chlandicka -aj ked nechces varit, je to fajn na napoje a tak). Paradoxne najdrahsie bolo pri nejakom klastore (uz neviem ci Rislky ci ktory) a to bolo 12e na hlavu na noc. Potom dalsia dobra cena pri mori -7,50 na hlavu na noc. Bolo to v strede mesta. Vsade wecka a kupelna pekne iba pre nasu izbu. V Taliansku som bola prestastna, ked noc pod strechou mala stat 25e na osobu na noc (a vobec nie pri mori). To Bulharsko, co sa stravy tyka, je dobre -ak ti vyhovuje stravovat sa vonku. Za velmi rozumne ceny sa da dobre najest. V Taliansku som bola sokovana, ze jeden normalny obed ma stal 25e na hlavu -ako bol dobry... alebo pizza v meste 15e a nie je to taka pizza ako u nas sa robi -ze mas kopec oblohy, tam to bolo len tak striedmo... postrasene. Takze skor sa priklanam k Bulharsku. Nasi boli tento rok v Chorvatsku a ceny su dost hore uz. Ak nechces mat ranajky vo vlastnej rezii, tak asi potom nejaky last minute so vsetkym -tie ale lacnejsie nepoznam, naposledy som tak bola v Grecku, ale v tieto roky by som tam moc nesla.

katrinka8
11. nov 2016

@hviezdickka - ahoj, pridaj sa do skupiny Dovolenka v Taliansku: https://www.modrykonik.sk/group/7606/detail/ Tam nájdeš mnoho tipov. A určite to tam nie je šialene drahé, ubytovanie je určite lacnejšie ako v Chorvátsku. My sme za obed pre 5 osôb (3 dospelí a 2 deti) v centre Benátok zaplatili menej ako za obed pre 3 (2 dopselí a 1 dieťa) v Tatralandii.
My sme boli v Caorle, je to časovo dostupné (za pár hodín autompo diaľnici si tam) a doslovne zamerané na rodiny s deťmi. Bývali sme pokojnejšej časti, ale v pešej dostupnosti do centra mestečka, čiže v noci sme sa v pohode vyspali. 2,5-ročný chodec to do centra jeho tempom dal bez kočíka za cca 15 minút, a to stáli pri každej atrakcii. Na pláž sme to mali asi 5 minút peši tempom mladšieho 2,5-ročného. Atrakcií je v týchto mestečkách na severe Talianska veľmi veľa pre detičky. Na plážach super servis, čisté toalety, sprchy, preliezky pre deti... pláže čisté (každé ráno ich poctivo čistia, nenadarmo majú aj Modrú vlajku), vstup do mora pozvoľný, voda malá pri brehu, ale napr. nemusíš kráčať 300 metrov, aby si si zaplávala. Proste tak akurát sme to mali, pre neplavcov aj plavcov. Akurát ak vyhľadávaš kľud a málo ľudí, tak spokojná nebudeš, lebo tam je ozaj veľa ľudí. Ale je fakt, že sme nikdy nemali problém s miestom na pláži, v pohode sme si vždy našli a deti sa vyhrali riadne v piesku 🙂

hviezdickka
autor
17. nov 2016

dakujem vam

@kveti1 pocitam, ze Francuzsko je asi drahe, preto skor asi to Taliansko je pre nas realne. presne natrieskanu destinaciu vobec nechcem. myslim nejako extremne natrieskanu, ze tam budu ludia, to mi je jasne 😀

@luna11 pise, ze cenu nie su nejako vysoke a @mimkus ze Taliansko nie je lacna zalezitost. co si mam pod tym predstavit? zavisi asi aj od destinacie, ze? ci je to jedno, kam clovek ide?

@mimkus mas pravdu, bola to bud otazka financii alebo okolnosti - jedno leto sme sa stahovali do noveho bytu, druhe sme nastupovali obaja s manzelom do novej prace, takze volno nam nikto nedal, potom som zaciatkom leta rodila a pod. viem, ze bulharsko je velmi velmi vyhodne, ludia tam radi chodia a aj na blind. svokrovci tak chodia, takze viem. ja vsak nezijem na SVK a do Francuzska a Talianska to mame najblizsie, takze sa nechceme trepat niekde inde. Dost narocna je pre nas cesta na SVK, neradi by sme to iste absolvovali aj k moru. last minute nie je realny, nakolko musi manzel o tyzden nahlasit dovolenku na dalsi rok a teda nemozeme vediet, kedy bude nejaky last minute. dakujem vsak za tipy

@katrinka8 a kde ste si nasli ubytovanie, prosim ta? cez net sami ste si rezervovali? nie je na severe Talianska chladnejsie? kedy ste tam sli? aky mesiac? dakujem za skupinu, hned tam idem 🙂

mimkus
17. nov 2016

@hviezdickka konkretne miesto, ktore spominala luna nepoznam. Random som pozrela booking.com, ze ci mi nieco ohladom Talianska neuniklo a pozri si vysledky cien hotelov na jednu noc v juli: goo.gl/T8oHL3 -dala som zoradit od najlacenjsich moznosti.

Ono ak zijete a pracujete v zahranici a mate lepsie financne ohodnotenie ako je priemerna mzda na Slovensku, tak uplne neskrachujete mozno v tom Taliansku. Ale na priemerne slovenske platove pomery je to drahsia zalezitost. ak mate lukrativnejsi job, tak to nie je vobec nejaky problem. Pre mna ako studentku to bolo par rokov dozadu (mozno 6-7) pri uvedenych cenach tazke. Sla som s 3mi chlapmi, vsetci z nich nadstandardne zarabajuci Slovaci (2x IT, 1x architekt s hypotekou) a nocovali sme v campe v stanoch.

katrin21
17. nov 2016

@hviezdickka ak nechces natrieskanu destinaciu, ale chces krasne more a nevadi ti, ze nebudes mat tolko atrakcii budes tam letiet a nie autom , tak pre deti je fajn aj CAlabria, ale teda my sme boli v mensom stredisku,vilaggio, cize taka dovolenkova dedinka....kusok od Lamezia Terme letiska.. . plna penzia, zameranie na deti tam mali, bola aj kuchynka.. plne vybavena v areali.... ale nie je tam promenada a take veci... ale more super, aj jedlo...
vecer animatori robili vzdy program , ja minidisco... su tam kurty, bazeny, velky krasny areal so stromami a palmami, more je hned za malym borovicovym pasom .... lehatka zdarma, co v Taliansku bezna vec nie je...
nam sa velmi pacilo. myslim, ze aj pre rocne dieta OK .. prve dve fotky su odtial.

a ak chces autom, rusnejsi zivot, ale more uz je take obycajne, ako vsade hore v Taliansku, tak odporucam oblast okolo mestecka Comacchio .... vecer sa uzavrie promenada, obchodiky, bicyklovoziky pre 2-4 osoby si vies prenajat a ides... kde len chces... jednotlive Lida mozes prejst.... nam sa pacilo Lido di Spina napriklad... plaze su tam dlheee a sirokeeee, slnecniky za poplatok...
ale nie je to taka masovka ako bibione, lebo je to kusok nizsie a su to mensie pospajane strediska.... ak pojdeme s malou autom, tak sem... ked rano vyrazis, podvecer si tam. su tam niekde dokonca aj tobogany... ale nie vsade.
to su tie dalsie fotky..

potom klasicke Lignano Sabbia d´oro je fajn tiez, ale je to totalna masovka...... atrakcii tam ale mas veela prevela...
Co sa tyka mesiaca, je to jedno.... ja som bola v tal rozne.. a napr. v auguste sme boli zaciatkom a bola kosa, ze sme tam kupovali flasove mikiny :D... inak tam byva samozrejme teplo... aj koncom augusta bolo super... more je teplejsie koncom leta viacej...

luna11
18. nov 2016

@hviezdickka ha, no ceny...jasne, ze je to drahsie ako na Slovensku, ale v porovnani s inymi turistickymi destinaciami v Taliansku (mam to celkom pochodene) mi to pride este dobre, nakolko je tam prave vela moznosti a tak su aj napr.lacnejsie alternativy restauracii a aj drahsie samozrejme. V porovnani s Bulharskom je to samozrejme drahsie, ale na samotne Taliansko je lignano v pohode. Ja odporucam jun alebo september, i ked z hladiska teplot byva lepsie jun (menej prsi). V juli nechod, lebo to dovolenkuju vsetci Taliani a je to tam masovka. Ale zas asi zalezi, ako kto preferuje. Ja som bola v tej oblasti viackrat, aj v nedalekom Bibione. Ale to Lignano sa mi zda pre deti najlepsie. A este k tym cenam, neviem odkial si. No ked si vezmes napr.ceny v BA restauraciach, tak to nie je ziadny velky rozdiel. My sme bol naposledy ubytovani v takom malom hotely, kde sme mali aj polpenziu, takze sme vela navyse neminuli, v cene bolo parkovanie a lehatka a slnecnik na sukromnej plazi s wifi. Ked si zratas poplatky aj za tieto veci, tak sa to ubytko uz nezda take drahe. Este lacnejsie su samozrejme sukromne apartmany. Ak mas vsak rada dobru taliansku kuchynu, tak odporucam si ozaj najst taky maly hotelik,ako sme mali my a na zaklade recenzii vybrat, vela z nich ponuka neskutocne uzasnu domacu stravu. A ak ste cyklisti, vela hotelov ponuka bud za maly poplatok alebo zadarmo aj pozicanie bicyklov - my tak chodime s krpcom od mala a popozerame si aj okolie.

hviezdickka
autor
25. feb 2017

ahojte dievcata, dakujem krasne za vasu pomoc 🙂 chcem sa este opytat na cenu, prave patram po internete. chceme ist na 12-13 noci, co vychadza podla internetu na 1 700 Eur a viac, bez dopravy, vacsinou ranajky v cene. je to ok cena? vobec sa v tom totiz nevyznam a neviem ci je to vela alebo malo. ci mam hladat lacnejsie alebo nie. dakujem

hviezdickka
autor
25. feb 2017

oprava, nie ranajky v cene ale polpenzia

maryem
28. jún 2017

@katrin21 ahoj Katrin, prosim ta, v Lamezii ste boli so svojimi letenkami alebo ste sli cez cestovku? Aky nazov hotela? Tato oblast sa moc nespomina, myslis, ze rpe rodinu s detmi 6, 8, 10 je to v pohode ci nuda... 🙂

katrin21
28. jún 2017

@maryem my sme mali vsetko cez cestovku, volalo sa to Nausica Village... myslim, ze nuda tam neni, vecer boli animacie, cez den detske kluby od hier az po sporty, akvaerobic a pod... ale tak kazdy ma ine ocakavania... neni to urcite styl, ze vecer ides behat po promenade.... toto je skor take ze samotny areal je jedna taka dedinka akoby, je tam len maly stanok so zakl. vecami a bar pri bazene + veci na sportove vyzitie a more par metrov... inak dedina je mimo toho a ta nijako extra nezije, takze.....Ak chces nejake atrakcie ako kolotoce, alebo obchody na vecer, ako je napr. v Lignano, tak to tam nenajdes... ale teda nuda tam tiez podla mna nie je.

maryem
29. jún 2017

@katrin21 Dakujem velmi pekne. Tak atrakcie by celkom bodli, ale nemusia byt stale, takze k nim by sa asi nejako dalo dopravit. Ale kedze ste boli cez CK, ubytovanie a aktivity boli v podstate prisposobene cudzincom.. No nic, porozmyslam, osobne ma to velmi laka. Dakujem este raz.

katrin21
29. jún 2017

na vylet sa da ist hore do toho mesta, co davam fotku, na kopci, alebo potom dalej do mesta, ale je problem, ze tam nehodia moc taxiky, jedine autobusmi a vyznat sa v nich bol dost chaos aj pre mna, co hovorim po taliansky...
plaz a areal su v tomto style... take pospajane domceky, byva sa hore a dole, okolo vela priestoru, same palmy, pekne...
ale neni tam moc nejakych smykaliek a takych veci.... ale ty uz mas vacsie deti, tak to by vam asi nechybalo... to je skor tak pre skolkarov.. vacsie sa uz prebavia v bazene ..
jedlo mas talianske, ale naje sa kazdy.... aj detom chutilo....

maryem
30. jún 2017

@katrin21 krasne. mne osobne bz takto uplne stacilo...a presne..si hovorim,y ved aj miestne buy chodia..ale my len aj a nj, talian.nic...