Dovolenka v Egypte s 2 ročným dieťaťom

anjelik99
20. máj 2012

Ahojte mamicky chystame sa dovolenku do egypta, do Hurghady, mate neaky vyskusany hotel? dakujem 🙂 🙂 🙂 😎

jaaty
20. máj 2012

@anjelik99 Serenity Makdi Heights - boli sme v r. 2009, keď mala Hanka 2 roky.

gabuska36
21. máj 2012

ahoj my sme boli tiež v Hurgade hotelk Empire Triton.....bolo to pred 5 rokmi, ale pačil sa nám velmi a nebol až tak drahy...vtedy sme dali traja za dovolenku 45.0000 sk....takže zaleži aj na kolko sa citiš...myslim, že pre naročnejších je tam dobrý hotel Hilton...inač prajem krasnu dovolenku je tam fakt nádherne a neskutočne tepluuuuuuuučkoooooooooooo...

kofolka12
21. máj 2012

Ahoj, pred MD som pracovala v CK a v Hurghade som bola aj na infoceste. Mne osobne sa páčil hotel Caribbean World na Soma Bay, myslím že je pre deti ako stvorený. Jediná nevýhoda je, že je dosť ďaleko od letiska, cca hodina cesty autobusom. V Egypte vyberaj určite 5 hviezdičkový hotel a skôr tie novšie. V tých hoteloch sa premelie kvantum ludí, myslím že sa dosť rýchlo "optrebovávajú".

renatka100
28. máj 2012

Ano carribean world je uzasny krasne more len dalej od letiska

katarinkad
7. jún 2012

@anjelik99 ved postuduj referencie http://recenzie-hotelov.invia.sk/egypt/hurghada/

My sme boli naposledy v Iberotel Aquamarine a pre deti je podla mna super, taky rodinny hotel 😉 A blizko letiska, takze netreba sa trajdat niekde daleko autobusom.

maajka83
23. apr 2013

Ahojte, my ideme do Caribbean World, sa tešíme. Ta cesta z letiska mi nevadi, v tunise sme isli hodku busom do hotela, deti sa tesili ze idu busom 😀

959touareg
27. apr 2013

@maajka83
more je tam OK, tiez pristup do neho,areal pekny, jedine sluzby tam isli dole vodou, zle hodnotena strava. . 😔 boli sme tam pred niekolkymi rokmi, mesiac po jeho otvoreni, ked bol novy.
mnoho zamestnancov odtial zdupkalo, zle podmienky, zly manazment.
pokial idete prvykrat do Egypta, iste sa vam bude pacit, nakolko nemate s cim porovnat.
ako pise kofolka, v Egypte uz 5 rocny hotel je stary. treba vyberat vzdy 4-5 hviezdy, tie su na rovnakej urovni, dokonca sme zistili, ze casto 4 hviezdy su lepsie ako 5 hviezdy.
3hviezdy v ziadnom pripade, ani zadarmo.

espri25
27. apr 2013

Ahojte ..odchadza niekto 4.5 do egypta?

959touareg
27. apr 2013

my o tyzden neskor 😉

maajka83
28. apr 2013

@espri25 my ideme 5.6. 🙂

espri25
28. apr 2013

🙂 a kam?

959touareg
28. apr 2013

@espri25
do Sharmu - do hotela,ktory pred par rokmi bol teroristami takmer zrovnany so zemou-90 mrtvych a 200 zranenych turistov-bol to najkrvavejsi utok teroristov na turistov v dejinach Egypta. ☹
ale ako hovorim, nie je pravdepodobne,zeby 2x zautocili na ten isty hotel. a ked ano, smola. ale ta sa mi moze prihodit aj doma. uz ked sme tam prezili v pohode a v zdravi prevrat, revoluciu pred 2-mi rokmi.....dokonca sa zucastnili nechtiac demonstracie a boli v strede vsetkeho toho diania.....
hotel Ghazela Gardens
a vy kam?

espri25
28. apr 2013

☹ fiha mate odvahu 🙂 my ideme do Caribbean world ..som teda zvedava v egypte som este nebola

959touareg
29. apr 2013

@espri25
ako som pisala vyssie - tam sme boli hned po jeho otvoreni. 😉 na kolko dni idete a odkial odlietate?
neboj, bude dobre. bud sa vam tam zapaci a budete tam chodit stale, alebo naopak, nikdy v zivote.

marmete
29. apr 2013

@espri25 Ahoj, tak v tomto hotely som bola v roku 2009 a rovnako tak prvýkrát v Egypte, zatiaľ aj posledný 😀 Ten hotel je také stredisko "na samote u lesa", čiže ideálne pre rodinu, kľud, žiaden ruch, animátori sa pekne starali o detičky, rovnako tak tam mali aj vodné šmykľavky pre decká spolu s detským bazénom, čiže mali sa kde vyblázniť. Strava tam bola v pohode, ale atmosféra v jedálni niekedy desná z dôvodu nájazdu ruských kobyliek, ktorí asi doma nemajú čo jesť, tak si naberajú všetko čo vidia, napriek tomu, že to zjavne nezjedia... ale vtedy fakt strava výborná a aj služby v jedálni skvelé. Jedine čo vtedy bolo dosť zlé, prepadol sa im strop a tak podmienky na stravovanie boli obmedzené. Cesta z letiska cca hodinu, ale mám pocit, ze my sme boli resp. šofér veľmi rýchli a boli sme skôr, ale nás tam šlo málo, takže stačil mikrobus 🙂 Ešte by som ti odporučila, dať do pasu pri ubytovaní nejaké $ aby ste dostali lepšiu izbu bližšie k bazénom 😉

959touareg
29. apr 2013

@marmete
ano, pisala som, ze je tam v celku OK az na sluzby a najma stravu. na tu sa ludia stazuju tam casto. co sa tyka ruskych svabov, tych je tam pozehnane, ale takmer vsade su uz naplieneni a kde su, tam ide uroven sluzieb ku dnu.
celkovo aj za naseho pobytu tam bola jedalen, strava nic moc, najma vtedy /neviem ako teraz/ po celej jedalni poletovali vtaky,ktore si sadali vsade na jedlo, dokonca raz sa mi vytoto do taniera, no mala som dost. ale mozno mi to prinieslo stastie. 😉
kazdopadne nebolo to nic prijemne ked clovek konzumuje jedlo a stale ma nad hlavami nalety vtakov a caka, kde pristanu, ci vas neobs..ru.....

espri25
29. apr 2013

@marmete no som zvedava pred rokom sme boli v Turecku a bolo super ..potom na kanaroch tiez pohoda ..tak som zvedava na egypt jedine coho sa obavam aby nedostal syn faraona 😒

billam
29. apr 2013

Určite nechodte do TIA HEIGHT MAKADI BAY....cele zle ☹

959touareg
29. apr 2013

@billam
odvtedy ako sme tam boli , je to asi 6 rokov to islo dole vodou.....tiez neodporucam. ☹
@espri25
faraona moze dostat syn, mozete aj vy. netreba zase z toho robit strasiaka. faraona dostane malokto, na 80% su to vacsinou co schytame crevne virozy, pred ktorymi tazko ujdete a ktore si takmer vsetci zamienate s faraonom, ktore zazeniete liekami,ale iba ich liekami, nas Endiex aj ked ma detto zlozenie nezaberie. a na faraona uz vobec nie, na to nepomoze ani ich liek, jedine navsteva nemocnice,lekara.

magica78
29. apr 2013

segra uz roky chodieva do egypta a ze super sluzby caribien word a uz 6 krat ide do mamlouk palace v hurgade, jednoznacen je dobre ist do 4 a vyssie * hotela . moj svagor chcel usetrit boli v 3* a vsetci okrem neho dostali faraona a boli na infuzkach. tazko je hodnotit hotely teraz lebo casto menia majitelov a tym sa to meni najlepsie budes mat ked kuknes tohto rocne uz recenzie . lebo co bolo minuly rok pre tento to uz nemusi paltit 🙂

959touareg
29. apr 2013

@anjelik99
az ti mozem poradit, neocakavaj tipy na dobry hotel od ludi, ktori ti sem napisu, ze odporucaju ten alebo henten a boli v nom pred x- rokmi. tym myslim aj pred 3.-4-mi rokmi. vtedy mohol byt super, teraz uz nie. tam to ide s hotelmi dole vodou rychlym spadom a co bolo super pred rokom, dvomi, teraz to moze byt horor.
presne ako pise magica, treba citat cerstve hodnotenia. treba si vybrat hotely, ktore by splnali vase ockavania, pretoze kazdy z nas chce nieco ine,niekto radsej super more, plaz, iny radsej sluzby, blizkost plaze, vstup do vody, tobogane, klud, alebo naopak ruch..... a potom z nich vyselektovat ten, co ma naj referencie, hodnotenia. 🙂
az uz mas niektore vytipovane mozes napisat a vdacne poradim az o to stojis a mas este zaujem. popripade mi pisni do posty, nech to tu nerozoberame verejne, poradim aj ine veci ohladne tejto destinacie az budes nieco chciet a samozrejme budem vediet. 🙂

espri25
18. máj 2013

A sme doma 🙂 bola preparaaadne

959touareg
18. máj 2013

verim ti, my sme este tam a je uzasne, akurat sme po obede, pijeme kavu v bare a ideme na plaz.

luciana157
9. jún 2013

@espri25 ahoj nasla som ta vo forume ze ste boli v egypte v hoteli caribean world,prave som hop nasla cez kartago za super cenu a citam recenzie na roznych strankach.vsetci nadavaju na stravu a rusov ale ze more je super pre deti. prosim ta ak ta neotravujem a mozes mi napisat ako bola tak sa potesim.zvazujem ist na tyzden od 17.6. s 3 rocnou dcerkou. nemali ste zaludocne problemy alebo tak?ja som uz v egypte bola a pohoda no len s dietatom sa uz clovek vselicoho obava.dakujem

gemini255
9. jún 2013

ja by som nesla s 2 rocnym dietatkom do Egypta... my sme boli, cely pobyt ok, a v lietadle na ceste naspat total zle krce, prehnalo ma asi sto krat,..potom aj doma, doktorka, infekcne, nastiastie nie salmonela ani hepatitda A.. ale aj tak 10 dni doma. Bala by som sa,lebo dospely to zvladne a nedehydruje sa tak rychlo. Urcite radsej Spanielsko alebo trosku hygienickejsia krajina.

959touareg
9. jún 2013

@gemini255
no to som pisala v inej diskusii, ze clovek ked to tam nedostane, este nema vyhrate. aj doma to moze schytat.pokial je OK do tych 2 tyzdnov aj doma, tak uz bude dobre. preto odporucam este aj doma brat probiotika a pomaly prechadzat na nasu stravu. tiez som pisala, ze posledne roky to aj mna chyta doma. 😒 ale zase lepsie doma, ako tam. 😉
a uplne suhlasim s tebou, ze male deti a Egypt -nie. aspon do tych 5-6 rokov. ten kto pise a chvali sa tym, ze jeho detom tam sa nic nestalo, moze Bohu dakovat. ale nech si kazdy robi co chce,no z mojej strany je takyto pristup rodica ku svojmu dietatu maximalne nezodpovedny a vystavuje dieta nebezpecenstvu. ale to je moj subjektivny nazor. poznam Egypt,poznam XY lekarov tam, ktori povedia to iste. a to su Egyptania, cize vedia velmi dobre o com hovoria.

gemini255
9. jún 2013

@959touareg no práve, že to dieťa to môže prežívať oveľa horšie a čo potom? moji rodičia veľa cestujú a tiež sa im stalo, že v Tunise musela ísť mamina aj pár ľudi na jeden deň a noc do nemocnice na infúzie, nejakú fajnú vec chytili. Netreba to podceňovať a takému malému dieťaťu stačí aj nafukovací bazén u babky 🙂 a rodičia vydržia nikam neísť, alebo fakt radšej iná krajina.

959touareg
9. jún 2013

@gemini255
moje slova. tiez mam najradsej ked niekto napise...moje mimino si to tak uzilo. no uz vidim to mimino ako sa to uziva, najma v 50stupnovych teplotach a ako si nato pamata aj o XY rokov a ma zazitok do smrti. to mimino si to bude uzivat aj u starkych v nafukovacom bazene. jemu je to jedno kde. a pokial rodic ide kvoli choremu dietatu ku moru, tak nech idu do europ. destinacii a najlepsie tam, kde sa da ist autom. vtedy mozu hocikde zastat, odpocinut si, dieta nema problem sa vyspat v aute, aj batola a teploty tam, klima je podobna nasej.
to si ten rodic neuvedomi comu vystavuje dieta ked ide napr. do Egypta? myslim tie male mimina. ked to vidim na letisku, vrazdila by som. a najma ked sa leti po polnoci. dieta je mravcave, nevyspate, caka na letisku 2-4 hodiny /4 hod. pred odletom sa musi odist z hotelov v Egypte, aj teraz sme islio 1.00hod v noci/, potom na letisku sa ponevierat, to si neuvedomuju, ze na letiskach a v lietadlach su najvacsie nakazy, bakterie a spina? uz nepisem v lietadle co to robi s tym deckom, tam skriekaju jedna radost /horor pre ostatnych,kedze si chcu zdriemnut/, 4 hod. let....tiez nepisem na dovolenke tam pri tych palavach, ma co robit rodic sam so sebou, nieto sa este starat o dieta , nehovorim ked dostanu crev.virozu, na faraona ani nemyslim radsej. vtedy je clovek mrtvy a nieto sa starat o decko. a ked dostane dieta faraona?chcela by som vidiet tych, ktori sa tu biju do prs, odporucaju inym pobyt s deckom tam, lebo tomu ich nic nebolo, keby ti videli deti tam,ktore kolabovali, boli napoly mrtve, ja som to videla neraz a mam preto obrovsky respekt pred takymito desinaciami a detmi tam vlacenymi. ked som aj teraz videla ludi s malymi detmi tam, ako sa museli striedat ked isli jest, proste raz isiel jeden, inokedy druhy,nakolko s malym deckom musel niekto ostat , deti im tam revali, v noci nespali, chudaci ti,co byvali vedla, mnohi sa aj bezne stazuju a chcu inu izbu a necudujem sa im. prisli stravit pokojnu dovolenku za nie malopenazi, oddychnut si a nie pocuvat vreskoty deti odvedla. suprova dovolenka na oddych, nato nemyslia? ze kazia aj inym dovolenku s placucim a hysaky chytajucim dietatom? a tiez verim, ze ani ti rodicia nemaju z dovolenky nic, iba nervy a hadky medzi sebou ako si to tak vsimam tam. ked uz nevedia par rokov pockat a potom ist s vacsim dietatom k moru lietadlom, nech ho daju ku babke a hotovo. myslim, ze aj pre nich to bude potom dobra dovolenka.
ja mam uz tolko skusenosti tam s lekarmi, po prvych pobytoch tam - co dovolenka, to lekar, v kazdom hoteli som ich poznala, bola som na infuziach, vysetreniach...no jednu knihu mozem pisat o tom, videla som tam pripady deti, dospelych z ktorych ma az mrazilo...plus co rozpravali lekari.....keby to zazili ti hrdinovia co sa tu chvalia,neviem ci by brali deti male so sebou tam. zbytocne pokusaju osud. ale toto im povedia iba ti, co tam boli X-krat a vedia o com pisem.

amouramour
9. jún 2013

@959touareg uplny suhlas, na dychacie problemy, ekzem a vycvachtanie sa stacia europske destinacie...uprimne az tak netusim co ludia na destinaciach typu egypt, tunis vidia....a napr. cestovanie so 6tyzdnovym babom uz nepochopim...

danim
9. jún 2013

clovek moze zaludocne problemy chytit aj inde v zahranici,... ale v Egypte je zazrak ak nechyti.. my sme patrili k tym vyvolenym, ze nas to obislo. Ale ten pocit, ked clovek pocuva od ludi zo svojho turnusu ako celu noc vracali + hnacky... no stres riadny. Nasa dcera mala vtedy 2r + 5m, mala probiotika, nam nic nebolo ozaj. Ak by som predtym vedela, ze to ozaj mizive % nedostane faraona, tak tam ani nejdem ( v Tunise v Tabarke, ked sme este davno sami 2 boli, tak tam to vobec nebolo take akcne.. proste ako bezna Europa ). Ako Egypt sme videli, neskor ked budu deti uz min 10 r tam mozno este pojdeme... ale s malymi detmi.. ja nedam dopustit na nase milovane Grecko... do Hurghady let 4h + 20 min, proste si v polke cesty a si nad Kretou, co je zdaleka krajsia a pohodovejsia dovolenka ako v Egypte ( faraon, ozaj iny svet, teplo velmi, ale hlavne ten faraon - takmer isty )- a teraz pri tej ich politickej situacii by som tam nesla vobec.. my sme boli v 2010 pred nepokojmi a veru necitila som sa tam bezpecne.. takze pre ozaj dovcu a pokoj urcite odporucam Grecko.