Dovolenka v Tunisku - Sousse s 1,5 ročným dieťaťom - skúsenosti

luckam13
31. jan 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či ate niektorá boli na dovolenke v krajinách ako je Tunisko s 1,5 ročným dieťaťom. Ideme v auguste do Sousse (malý vtedy bude mať 1,5 roka) a chcem vedieť ako to detičky zvládali - strava, počasie, teplo, more, podnebie, všetko. Ako ste riešili, ak sa vyskytli u dieťaťa hnačky, prípadne telploty?
Alebo to zvládalo bez problémov? Budem veľmi vďačná za každý komentár.

spachtosko5
31. jan 2018

My sme boli ale vtedy ešte sme ešte bábo nemali. Ale s nimi by som nešla. Je to veľké veľké riziko . My sme o aká chytili črevnú pliagu a plus ja som mala z mora baktériu v oku. Skončila som iba u dr.

lenka2512
31. jan 2018

My same boli s malou v Tunise, kedˇnemala ešte ani tri roky, boli sme v Sousse v hoteli Movenpick a môžem len odporúčť, lepšiu dovolenku sme v živote nezažili🙂 absolútne bezproblémová🙂 odvtedy sme už boli na viacerých dovolenkách (Turecko, Egypt, Bulharsko) a nič nebolo lepšie ako Tunis. Takže za mňa vrelo odporúčam. Kritizujú najmä takí, ktorí tam ešte neboli. Len si treba vybrať naozaj dobrý hotel. Do akého hotela idete? My sme boli v Tunise veľakrát, kým sme ešte nemali malú. Pravda je aj to, že sú tam hotely, do ktorých by som s malou nešla. Ale Movenpick bol osvedčený, vedeli sme do čoho ideme.

annouchka
31. jan 2018

Ahoj, Tunisko a hlavne sousse poznám lepšie ako Slovensko a ak ti môžem poradiť určite tam nechod s tak malým dieťaťom. Prostredie nie je vhodné pre 1,5 ročné dieťa ktoré je zvyknuté na iné prostredie . Mám tam kopec kamaratiek a raz im chcem malého prist ukázať ale skôr ako 6 ročného ho tam určite nevezmem aj to budem ešte uvažovať

zuzkapatrik
31. jan 2018

Ahoj, tak my sme tam boli pred štyrmi rokmi s ročným synom, všetko bolo ok, všetci sme si dovolenku užili, pili sme len balenú vodu, ale malý nám jedol v podstate vsetko, čo by jedol aj doma. Naraz s nami len zo sk boli ďalšie tri ročné detičky a nik nemal problém. Ja som ho ešte kojila v tom čase. Teraz by som sa bála trochu ísť z bezpečnostného hľadiska, po tých útokoch, no v rezorte bolo bezpečne, čisto a všetko ok.

hettinka
31. jan 2018

@luckam13 tak to teda podnebie je odlišné, ono nejde len o zemepisnú šírku, ale aj o morské prúdy, vetry a tak celkovo to prostredie ... stredomorie má napr. inú klímu, oveľa suchšiu ako napr. Balkán, hoci je to rovnako "vysoko". Alebo napr. juh Portugalska je rovnako vysoko ako Španielsko, ale je tam chladnejšie, lebo to tam "chladí" oceán, kde sa ani v lete nedá veľmi kúpať, my sme boli v auguste, malo to 14°C a síce som otužilá, ale až tak nie 🙂. No a Stredozemné more v Španielsku je teplé ako čajíček. To isté Kanárske ostrovy a Egypt - tiež úplne iná klíma.

Z tvojich príspevkov cítiť, že ste vlastne rozhodnutí a negatívne skúsenosti ťa veľmi neovplyvnia. Nech sa rozhodneš akokoľvek, hlavne si užite peknú dovolenku bez problémov.
My sme pred 2 rokmi vybrali Albánsko, ešte den pred odchodom som mala nervy, že pepána, ako to tam bude a nakoniec bolo výborne, ľudia skvelí (žiadni mafiáni), jedlo fantastické, ceny polovičné oproti SK a hygiena taká "balkánska", ale hned som sprchový kút vydezinfikovala prineseným Savom a nič sme nechytili. Minulý rok sme boli zasa a to sme už jazdili aj MHD, hodili normálne do mesta a všetko v pohodičke ...

luckam13
autor
31. jan 2018

@hettinka tak my tu dovolenku už máme zaplatenú, len som chcela, aby sa aj iní podelili o skúsenosti - najmä tí, ktorí tam boli, ale tí, ktorých známi tam boli, samozrejme, je rozdiel aj to, či tam niekto bol pred 10 rokmi alebo pred max 4 rokmi, najlepšie minulý rok. Netvrdím ani to, že je to čistá krajina, ale predsa nie každý rezort a každý hotel je presne na tej iste úrovni. Ja ďakujem aj za negatíva, určite na ne budem myslieť keď tam budem a budem sa snažiť vyhýbať im, aj keď možno sa mi to uplne nepodarí 🙂

luckam13
autor
31. jan 2018

@lenka2512 my ideme do Riadh Palms 🙂

luckam13
autor
31. jan 2018

@zuzkapatrik budem myslieť len pozitívne a dúfať, že to malý zvládne na 1* 🙂

babulkomale
31. jan 2018

Ani za boha. Co vas mrle zeru? Dospeli maju co robit v tychto spinavych krajinach.

hettinka
31. jan 2018

@luckam13 no zober určite probiotiká malému, vam slivovicu, a to savo. Ja ho od istého času beriem všade, prvé čo urobím, dezinfikujem kúpeľnu.

luckam13
autor
31. jan 2018

@hettinka ďakujem za radu, savo zoberiem teda určite.

babulkomale
31. jan 2018

@peter2404 riziko je vsade? Mozno autonehoda, utopenie ano...ale este som nepocula ze by nejaka sibnuta handrova hlava utocila vo welness v Permone 😀

abbey1
31. jan 2018

My cestujeme s deťmi od malička. Majú za sebou i Tunisko. V slušnom hoteli je riziko rovnaké ako kdekoľvek vo svete. Na dovolenke vždy pochodime i mesto, kolotoče, čokoľvek okolie ponúka. Zatiaľ vždy bez problémov. Poznam deti, ktoré skončili v nemocnici i v Chorvátsku, Bulharsku. Rovnako chorlaveju deti na Svk.
Nedaj si dopredu pokaziť dovolenku. My máme zatiaľ len pozitívne zážitky z dovoleniek.

katrin21
31. jan 2018

@little_honeybee my sme boli v Mahdii a mozem len odporucat. ziadne crevne problemy sme nikto nemali.... dakoze obcas sme si dali stamperlik, ale aj tak bolo OK... mali sme dve deti okolo 10r...a to sme boli len v 3* hoteli...druhykraz sme bolli v 4* a tiez OK
BOla to nasa najlepsia dovolenka..
do Sousse by som nesla, ale do Mahdie kedykolvek. , je tam najkrajsie more...a pomerne cisto.,

a nosit savo na dovolenku letecku, vacsiu blbost som este nepocula.. sorry...
Okrem toho ti to nepomoze.. co pijes vodu so sprchaca?? tam totiz ide vacsinou o vodu. neoporuca sa pit, ani si davat lad do napojov, lebo nevies, z akej vody ho robia. ale vsade kupis lacnu balenu vodu, v nej si mozes aj zuby umyt, keby uz ozaj... takze.. Savo netreba urcite...

luliu
31. jan 2018

@luckam13 bola som v Sousse 2x, ale s malým dieťaťom by som tam nešla. A s malým myslím tak do 6 rokov

monika4991
31. jan 2018

@luckam13 môj malý ma v máji 2roky ale určite by som s nim nešla do exotických krajín ako egypt Tunis a podobne. Naopak ešte keď sme malého nemali boli sme na severnom Cypre v hoteli Noah'ark dovolenka 100%. Čisto krásne v celom rezorte. Aj svet pre deti. Bol tam krásny bazén s vodou po kolena kde bolo všeličo pre najmenšie detičky,tobogany pre väčšie deti. Jedlo úžasné a všetko na čo mal človek chuť no proste top. Tam by som isla s malým aj hneď. Skus si ho aspoň pozrieť...
A inak co si vyššie písala že z toho co ľudia píšu máš nechať dieťa doma. Tak snáď by ste nešli bezneho 😁 skus len zmeniť krajinu pre bezpečnosť malého. Určite by ste sa mali prispôsobiť hlavne jemu 😉

shannonldy
31. jan 2018

Ahoj. Ja som v Sousse bola vela krat a vzdy spokojna. Je pravda, ze este ako bezdetna. Ale, kedze uz mas dovolenku kupenu, nestresovala by som. Ako spominaju mnohi nado mnou, urcite len balenu vodu. Inak som sa vyhybala tusim aj surovej zelenine. Pre istotu. A vzdy kalistek domacej pred ranajkami a nikdy ziadny problem 🙂 Inak ked sa bude male kupat v bazene - dala by som si bacha, aby si nelogol tej vody tam. Vela stastia a krasnu dovolenku prajem!

luliu
31. jan 2018

Bola som v Riadh Palms. Nešla by som s tak malým dieťaťom. More o ničom. Plávajú tam také malé medúzy alebo co to je a každé ráno sypali niečo do mora, predpokladám, že proti mexuzam. Fuj. Keď idem k moru, chcem sa kúpať v mori a tam sa nedalo

shannonldy
31. jan 2018

@luliu Mala si smolu. Ja som bola v Sousse 6x a meduzy som zazila raz. Inak sa v mori dalo kupat vzdy.

luckam13
autor
31. jan 2018

@shannonldy ďakujem krásne 🙂

luliu
31. jan 2018

@shannonldy ja som bola 2x a v Sousse a stipali nás zakazdym

katlenad
31. jan 2018

@babulkomale som si oplula telefon ako si ma pobavila 😀😀

holubicka28
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
holubicka28
31. jan 2018

@luckam13 ahoj, v Tunisku som bola a s tak malym dietatom by som tam nesla, ani nie kvoli teroristom-ti su uz vsade, ale kvoli hygiene a tiez velkym horucavam. My sme boli v lete, mala mala tiez 1,5r na Malorke a bez problemov, cisty hotel, europska strava. Mne z tej v Tunisku bolo zle, ale zalezi od hotela. So starsim by som mozno sla, ale nie s takymto skoro babom. Ak uz ju mate kupenu, tak urcite vlastnu vodu (mlieko), prikrmy a nech tam je co najmenej a maso radsej ziadne😏

nivea777
31. jan 2018

@luckam13 1. dáš 1500€ za dovolenku a budeš sedieť na hoteli lebo vonku je horúčava a nemôžeš ísť s bábom von?? Na dovolenku sa chodí spoznať krajinu,niečo vidieť a nie trčať vo vnútri
2. Viac reakcií a skúsenosti ti dali negatívnych,aj tak si ideš svoje a ignoruješ fakty.. Ide ti vôbec o dieťa alebo len o to že tebe sa Tunisko páči?? Užite si drahú dovolenku vo dvojici a potom môžte ísť všetci traja niekam do lepších podmienok pre dieťa.. Mysli aj na dieťa a nie len na seba

maddie1711
31. jan 2018

Pokial viem tak v sousse bol teroristicky útok v roku 2015, nikdy v živote by som seba takému to riziku nevystavili seba nie to este svojho syna. Ja som za cestovanie skôr do hor hlavne Švajčiarsko. Maly este more nevidel

lus2909
1. feb 2018

Ja som tam sice nebola ale teda by som s 1,5 rocnym ani nesla za 1500€ sediet v rezorte cvachtat sa v bazene bleee a toboz ne skvarit sa na slnku pri 40 stupnoch nic v zlom ale bud normalna a ber ohlad na to male dospely ma problem v takej horucave a nie to babo a okrem toho u nas ked su tiez horucavy, tak polka sa nevycapi vonku skor ako o 5-6 a to mame inu klimu atd, ale ako chces tvoje rozhodnutie

lula313
1. feb 2018

Bola som v Tunise a už v zivote nikdy by som tam nesla, aj keď by som tam tu dovolenku vyhrala zadarmo a tobôž nie s malým dietatom🙈 a to každý rok chodíme k moru 2x, takze mame pocestovane toho dosť..

hettinka
1. feb 2018

@luckam13 ktorý hotel máte?

luckam13
autor
1. feb 2018

@hettinka Riadh Palms