Paríž na vlastnú päsť

marilka123
21. okt 2013

Ahojte žienky!!
Už dlhšiu dobu uvažujem nad výletom do Paríža (bez detí) s partiou kamarátok. Nechceme ísť cez zľavomat, najradšej by sme šli letecky a ak by vydali peniažky, rady by sme šli pozrieť aj kamarátku do iného mesta vo Francúzsku. Chcem sa opýtať, či máte skúsenosti s takýmto cestovaním a poprosiť vás o nejaké rady, tipy, ohľadom ubytovania, dopravy, stravovania, či je vôbec reálne pohybovať sa po Paríži bez sprievodcu? Ďakujem za akékoľvek príspevky. 😉

evelynm
21. okt 2013

pred 2 rokmi sme boli s manzelom v Parizi. Hotel sme si nasli cez booking.com , letenku neviem - zabezpecil manzel, ale tiez cez net. Sprievodcu sme nemali, precitali sme si kadeco o Parizi a kupila som si senzacnu knihu:
http://www.martinus.sk/?uItem=97187
- vrele odporucam, napisala ju Slovenka, zijuca v Parizi, neskor som sa s nou na FB aj skontaktovala, je to velmi sympaticka zienka 🙂 .
Priamo v Parizi su agentury, v ktorych si mozes kupit vylet podla vlastnych predstav, urobili sme si okruznu jazdu po meste, spojenu s navstevou Eiffelovky a kupili sme si aj vylet do Versailles. Oboje odporucam. Ak hovoris, alebo aspon rozumies anglicky alebo nemecky ci rusky, mas velku vyhodu, lebo tie vylety byvaju s hodnotnymi vykladmi. Niektore su aj v cestine, ale to vynimocne.
Ak by si chcela, precitaj si tento moj blog o Parizi, ktory som vtedy, plna dojmov, napisala 🙂
http://nanicmama.sme.sk/cestomama/v-parizi
urcite sa tuzim raz do Pariza vratit 🙂 , ach jaj, ako som si teraz ten krasny vylet pripomenula 🙂 🙂
normalne, ze diiik 🙂

mmmj
21. okt 2013

My sme boli po svadbe na dva tyzdne v parizi, nasli sme aj hotel za celkom prijatelnu cenu, ked si spomeniem na nazov, mozem napisat. Nabolo to v centre, ale nedaleko zastavky metra, takze sa dalo. A urcite sa da v parizi pohybovat bez sprievodcu, my sme si dopredu pozreli, co chceme vidiet, nakoniec sme dva tyzdne chodili az do odpadnutia 🙂 Vela z tych najznamejsich pamiatok sa da pochodit aj pesi a ostatne v pohode metrom alebo vlakom. My sme si ziadny organizovany vylet neplatili, chodili sme sami a v pohode...len sme dopredu si na nete pozreli co a ako s dopravou, otvaracimi hodinami a podobne. Urcite si to uzijete.
Stravovanie nie je zrovna lacne, ale dalo sa najst zopar konkretnch miest lacnejsich...

fra
21. okt 2013

jejda, no samozrejme, inak ani po Europe nejazdíme, načo by ti tam bol sprievodca, na každom kroku majú mapy, metro stojí snad uplne všade, francúzi sú super, užijete si to... my sme boli samé s dcérou v Paríži pred 2 rokmi, leteli sme ryanairom, z ich letiska sa uplne v poho dostanete autobusom do centra Paríža, my sme prileteli po 10 večer a už po 11 sme boli ubytovaní v zabookovanom hoteli... pamatihodností je tam na mraky, my sme pobehali za tych 5 dní veľa užasnych miest a to sme neboli ani v Louvre ani vo Versailles- jednoducho sme nestihli 🙂... čo veľmi odporučam, ak chcete isť do nejakej galerie, zaistite si listky vopred cez net, skoro všade majú zvlašť vstupy pre objednanych a tam je vždy menej ľudí

fra
21. okt 2013

a mne sa veľmi páčil tento blog to je taky turistický v kocke a píše sa tam všetko čo taky bežny turista potrebuje, je toho tam ešte viac, tuším po 13. diel
http://www.sietovka.sk/?p=511
http://www.sietovka.sk/?p=553
http://www.sietovka.sk/?p=619
http://www.sietovka.sk/?p=624
http://www.sietovka.sk/?p=667

mima4
21. okt 2013

@mmmj
čo je to hotel za prijatelnu cenu? Lebo ja som teraz platila 250 eur za noc/osobu (este ze nie zo svojich 😀 ) a podla mna je to extremne vela. A zas byvat niekde na okraji a pomaly hodinu cestovat do centra...hmm..to by som moc nechcela.
Napis web toho hotela, kde ste byvali?

abbey1
21. okt 2013

@marilka123 Určite na vlastnú päsť. Letenky zoženieš pomerne lacno a hotel tiež cez booking a podobné stránky. Veľmi často majú výborné ponuky na poslednú chvíľu. Pozeraj hotely v blízkosti metra a potom nie je žiadny problém, lebo sieť metra majú slušne prepracovanú. Veľmi dobrý je hotel Belmont priamo v centre.
Z letiska sa dostaneš ľahko autobusom, alebo sa dá zarezervovať doprava priamo z letiska k hotelu a spaäť za 100Eur na 2 osoby. Ale vyzdvihnú ťa osobne na letisku a potom z hotela.

mmmj
22. okt 2013

@mima4 Nasla som to, bol to hotel boissiere, nebolo to urcite 250 eur za noc, to by som nedala. nebolo to v centre, ale na zastavku Louise Michele to bolo blizko, odtial sa to do mesta dalo v pohode...teda nam to stacilo, a naozaj sme cely pariz odtial pochodili. Ved mrkni. Izby su malicke, ale to je taka klasika v parizi asi okrem drahych hotelov...

prasiatko30
22. okt 2013

Vyskusaj aj ubytovanie - apartmany - je niekolko stranok kde si mozes najst schopne ubytovanie na private za celkom dobru cenu ked to vypocitate medzi viacere - homeaway alebo airbnb funguju celkom ok

maznacik007
22. okt 2013

@marilka123 lacnejsie a lepsie ubytko ako cez zlavomaty dostanes cez booking.com ... kedysi sa dali kupit aj lacne letenky neviem kto tam teraz lieta ubytko si najdi pri metre z letiska ide bus ... my sme tak boli aj s dcerou a uplne v pohode ... je tam krasne ...

len pod eifelovkou hliadkovali samopalnici ... a bolo tam plno rumunskych ciganov takych velmi otravnych a neprijemnych ... ale tych neriesili ale ked dcera hodila kusok rozka holubovi tak nas hned upozornili ...

a metro neni bezbarierove ... takze ak kocik tak len fakt lahku buginku ...

marilka123
autor
22. okt 2013

Žienky ste ma potešili 🙂 ďakujem, asi si to začneme pomaly plánovať 😉

evitka3
22. okt 2013

@marilka123
Ahoj, my sme s terajsim manzelom, vtedy este len priatelom precestovali vlastnym autom cele francuzsko, od vychodu, cez atlantik cez juh rivieru a cezz taliansko a chorvatsko spat domo, sli sme 6000 km striedali v soferovani 24 dni, mame velke auto, spali sme len 2 dni v ubytovni v parizi za 50 eur na 2 osoby a zvysne noci v aute, da sa v pohode vyspat, jedli sme aj v restike aj to, co sme si kupili v obchodoch, videli to, co sme chceli, aj eifelovku, aj versai, aj la rochelle pri atlantiku, aj monako aj nice, cannes, marseille, prosto bolo super a franciu som si zamilovala, chceme sa tam vratit, no teraz je to trrosku ine, mame 2 deticky, tak az ovyrastu, zbalime sa a ide saaaa🙂🙂🙂

ivanka.7
22. okt 2013

Na vlastnu past som bola v Parizi pomerne davno (6 rokov dozadu), ale nemyslim si ze sa okrem cien za noc nieco zmenilo 😀 Pohybovat metrom som sa tam naucila v 15tich s jednou sprievodkynou, v 18tich som si to zopakovala a ked som mala 21, chodila som po Parizi uplne v pohode 🙂
Sprievodcov netreba, je fajn si o tom, co chces vidiet precitat cosi dopredu, pripadne mat nejaky prehlad (ja som historicka, takze asi nie uplne standardny turista). Pariz je na orientaciu lahky, postaveny je v podstate ako stvorcova siet, az na vynimky plus ma dost prehladne metro, ktorym sa da dostat vsade. Francuzi v Parii (aspon ti v sluzbach) na rozdiel od mnohych mimoparizskych hovoria aj po anglicky, takze aj ked nevies po francuzsky, v Parizi sa nestratis.

Za seba velmi odporucam - Sacre Coeur a ulicky okolo Place du Tertre, Sainte Chapelle, Ile Saint-Louis, Pere Lachaise a Luxemburske zahrady.
Na jedenie odporucam samoobsluzne restauracie Flunch, ak ich este nezavreli, tak su min. 3 v Parizi, jedla su tam fajn a v dobrych cenovych relaciach, Samozrejme, dat si na obed nejaky fajny salat v typicky france bistre s vyhladom kamsi je tiez vyborne a cloveka to nezruinuje.

18lenussa
24. apr 2014

@marilka123 ahoj no čo bola si v tom Paríži? aj ja by som chcela stihnúť do oktobra lebo ževraj do 25 r. sú pamiatky zadarmo

18lenussa
24. apr 2014

@evelynm ahoj chcela by som isť do paríža na vlastnú pesť letecky a objednať hotel cez booking len sa v tom nevyznám ako to funguje ten booking. Nevieš dať nejaké rady? dakujem

tana85
24. apr 2014

@marilka123 lietadlom vyberaj radsej orly alebo charles de gaule, ryanair lieta do beauvais, co je asi 90km od pariza a treba si zvlast zaplatit bus do centra mesta. ja som vparizi zila dva roky a ver mi, ze ti staci si kupit dobreho sprievodcu - knihu - kde mas aj mapku a mapu metra a to ti staci. metro je velmi logicke a prehladne, dobry bedeker ti pri pamiatkach napise aj ake metro tam stoji. v lete je to masaker, to ti rovno poviem, strasne mnozstvo turistov. ak chces ist napr.do louvru, tak nastup hned rano lebo neskor tam su rady tak na hodinu a pol. inac odporucam ulicky pod sacre coeur, montmartre, pri rivoli a luxemburske zahrady. vstupne na hocico je dost drahe, priemerne 10 eur. na bookingu si skus pohladat mensie penziony alebo hostely, ktore najdes aj na takmer hotelovej urovni.

vehuhu
24. apr 2014

@marilka123 jasneee, my sme boli cca 2 roky dozadu. letenku aj hotel sme si bukli sami, hotel si hlavne pozrite recenzie. Podla mna si kup dopredu bedeker, precitaj si vytipuj si miesta ktore by ta zaujimali naplanuj trasu a aj cas, ze kedy kde ktory den.. Metro je prehladne dostanes sa s nim skoro vsade, teda my sme inak ani nechodili, aha este takym vlacikom RR ci ako sa to volalo. my sme vela veci presli aj pesky, od eifellovky, cez Champs-Élysées , Notre Dame a naspat Eiffelovka.. vlastne vobec neviem ci je to vela, ale vecer ma nohy boleli kvalite 🙂

Skus si vyhliadnut pariz mimo sezony, lebo v lete je tam starch turistov a potom sa ti moze stat na priklad ze na notre dame cakas 2 hodky 🙂 vela veci sa da zajednat dopredu, napriklad eifelovka, to odporucam tam byvaju strasne rady a ak mas kupeny listok cez net tak to mas omnoho rychlejsie.

Urcite odporucam na vlastnu past, pozries co chces, vidis co chces, nemas organizovany cas...

evelynm
24. apr 2014

@18lenussa ,
http://www.booking.com/
zadas si svoje poziadavky a vyberies si hotel, zarezervujes a je to

marilka123
autor
24. apr 2014

Ahojte 🙂 áno bola som, včera som sa odtial vrátila. Bol to úúúúžasný zážitok! 🙂 A nakoniec som objavila sociálnu sieť couchsurfing, za ubytko v Paríži som neplatila nič a ešte som mala možnosť spoznať aj ľudí ich mentalitu a Paríž z inej stránky 🙂 Neľutujem. každému odporúčam, nech do toho ide.

claudia5
5. feb 2015

Ahojte chceme ist s priatelom do Pariza ale vlakom tak ak mate niekto skusenosti s tym rada by som bola keby mi napisete nejake info najlepsie vsetko 🙂 ... poradite aj ubytovanie, dopravu po parizi k eifelovke a do disneylandu dakujem

pragmaticka
5. feb 2015

@claudia5 ubytko cez wimdu.com.super ponuky v centre.my sme mali ubytko cez nich a velka spokojnost.preco vlakom? letecky by bolo lepsie 😉

helianthus95
9. feb 2015

@claudia5 ubytko v apartmáne blízko centra považujem za najlepšiu voľbu, my sme objednávali ubytovanie cez www.apartmentparis.fr. Máte voľné vlakové lístky? - inak sa to neoplatí vlakom, lietadlom je to za dobrú cenu...

claudia5
9. feb 2015

Chceme ist vlakom si spravit taký zážitok celkovo 🙂 a ako myslite volne lístky ? Chceme ist až nejak v auguste - septembri a máte nejake konkrétne ubytko kde ste boli a ho odporúčate?

helianthus95
10. feb 2015

@claudia5 Pracovníci železníc majú voľné lístky, vlakom to trvá 13 - 15 hod. a cenovo možno ešte drahšie ako akciová letenka. Najlešie je bývať v parížskych okresoch 2,3,6,7,8, podľa možnosti blízko metra. Napr.: http://www.myapartmentparis.com/apartment.php?I.... Metrom - rýchlovlakom RER sa dá dostať aj do Versailles (cca 5,- EUR).

yanni
10. feb 2015

@claudia5 my sme v Parizi casto. Letecky to mas casto lacnejsie ako vlakom a si tam samozrejme rychlejsie. Obytko bukujeme vzdy cez booking. com. Priamo ti ziadne neodporucim, musis sama vedie, co tvoja penazenka dovoli. Len ak nemas vela na obytko, tak zabudni na centrum. My byvame stale v centre, tak tam su une palky. Potom je dobre aj trosku dalej, ale najlepsie, tak ako uz baby radili, niekde nedaleko metra. Ono na booking.com mas vzdy nejake info a je tam mapka, tak si mozes pozriet ake metro a ci tam je. metrom sme isli len raz, ceny take normalne na zapadnu EU. Neviem porovnat s SK, my zijeme v DE. Akoze, ubytko v centre je najlepsie, my sme vsetko pochodili peso.eifelovku sme videliz okna hotela. Ale ako vravim, aj trosku mimo nie je zle, len hladaj stanicu metra, aby bola najblizsie.
Z letiska tiez nie je problem sa dostat vlakom. My sme sice vzdy bokovali auto, ale raz, ked tam muz bol na sluzobke, ja som letela za nim a nejak sa omeskal, tak uz som kukala po vlaku, na letisku su super vysvetlivky, nestratili by ste sa. 😉

viera27
10. feb 2015

Ja beham po europe takto https://www.pelikan.sk/sk/akciove-pobyty#/deals...

Mas aj ubytovanie, aj obojsmernu letenku, no komplet. A Pariz maju stale, v roznych variaciach

@claudia5 Tu mas napriklad leto https://www.pelikan.sk/sk/leto-v-parizi#/deals/...
a tu pokyny k transferu z letiska https://www.pelikan.sk/sk/leto-v-parizi#/deals/...

Aha, teraz pozeram, ze chces ist vlakom. Oki, hadam sa bude hodit niekomu inemu 🙂.

helianthus95
11. feb 2015

@viera27 z Bratislavy to letí na Beauvais - to je 80 km od Paríža, dlhý transfer a nie tak častý.
Oveľa lepšie je priletieť na CDG (25 km), blízko centra (30 min🙂, RER B alebo busom - Roissybus, ktoré tam chodia aj častejšie a aj v noci.
O tej batožine cez pelikán nehovoriac - 1 kus príručnej batožiny v rozmeroch 55 x 40 x 20 cm do 10 kg...-🙂)))

kaja0210
11. feb 2015

V parizi ti staci turisticka mapa a trosku orientacie. Vsetky vyznamne pamiatky mas blizko metra,takze sa bez problemov dostanes kdekolvek za par minut. Odporucam kupit turisticky listok -tusim 30eur na par dni inak v metre prerobite. Co sa tyka ubytka vyhnite sa hostelom,su lacne ale v katastrofalnom nehygienickom stave. Radsej priplatit a hlavne byvat niekde kde uz byvali vasi znami 🙂 pretoze sa vam moze stat ze date 40eur za ubytko a budete banovat ze nebyvate na stanici. PARIZ je nadherny, najkrajsi maj -jun. Wersailes je vtedy uzasny ale aj zahrady pri Eifelova veza. a louvre ;)

viera27
11. feb 2015

@helianthus95 transfer je po prilete kazdej linky - Shuttle busy odchádzajú po prílete každej linky spoločnosti Ryanair spred letiska

Urcite je lepsie letiet na CDG, ale za tuto cenu na CDG zozenies akurat tak letenku a nie aj ubytovanie :D
S batozinou problem nie je, vsak to je standardny kufor do lietadla + prirucna batozina (trebars ruksak). Ides na 3 noci do metropoly, nie na dva tyzdne na plaz :D. My traja tak bezne lietame, kazdy ma svoj kufor + 2*ruksak a ja shopper bag 🙂.
Jediny problem mam s Ryanair pilotmi, pristavaju a vzlietavaju ako uplne hovada, ako na trenazeri. Musi mat clovek co to nalietane, aby sa mu kufor nezdvihol....

bbbarunka
11. feb 2015

@marilka123 ubytko skus cez airbnb.com. znami s tym maju dobru skusenost, my to vyskusame po prvy raz v lete. Kukni aj hostelworld.com

mrsluciferka
13. júl 2015

@kaja0210 a ktorý hotel alebo obztovnu by si odporucila...prosim ta