1 dieťa a potom dvojičky

nanka2910
14. mar 2014

Ahojte baby, je tu niekto kto mal jedno dieta a potom dvojicky. Ako ste sa s tym vyrovnali a ako ste to zvladali? Ja mam doma rocnu dcerku a tento tyzdeen sono ukazalo ze cakame dvojicky. Musim priznat, ze najprv som sa usmievala, ale teraz po par dnoch je mi z toho do placu a hrozne sa bojim. Chceli sme mat 2 deti, a to ze budu tri ma nejajo zobrako, ked som sama placem, sa bojim ako to zvladnem, a aj ako to zvladne mala dcerka. Ako ste sa s tym vyrovnali, lebo ja ked si na to vsetko spomeniem, tak hned placem...

sveta27
28. mar 2014

Ahoj, ja mam dvojičky a je to sice krasne, ale mam čo robiť.... Kamaratka má chlapčeka, ktorý ide teraz do školy a skoro 3-ročné dvojičky. Mlátia sa všetci traja dohromady, chorľavejú a ona je z nich na nervy, ale čo, zatiaľ všetko funguje a drobci odrastú. Ty si potom vydýchneš. My ženy sme šikulky 🙂 🙂 🙂

bayuska
28. mar 2014

@nanka2910 necitala som komentare, ale radim ti pozriet si tento vlog 🙂 https://www.youtube.com/user/GabeandJesss ak vies po Anglicky tak nebudes mat problem 🙂 ale aj bez slov sa tomu porozumie. Jessica ma 22 rokov a ma 3,5rocnu dcerku Liliu, o 2 dni 2rocne dvojicky Kadana a Kysona a pred 3 tyzdnami sa jej narodil Landen 🙂 Vsetky deti boli pocate aj napriek antikoncepcii (teda az na Landane - to si nie som ista)

xevulax
28. mar 2014

@nanka2910 ahoj, takze moja mala pol roka ked som otehotnela. A predstav si, dvojicky na sone 🙂 nebud pipi, nie jedovod na plac. Moja mala iba 15 mesiacov ked sa narodili. Teraz ma 19. Tvoja bude mat takmer dva kym sa narodia dvojky, to uz budes mat super 🙂 nase baby budu mat pomaly 4 mesiace a nevymenila by som ich za nic. Peedstav si, ja som zvladla napriek starostlivosti o dcerku non stop nosenie na rukach domosit baby do ukonceneho 37 tt. To som este v 33. Umyvala okna 🙂 najtazsie boli prve yri mesiace. Prvy koli tomu, aby sme si zvykli a spoznali sa a dalsie dva mavali koliky a teraz e to super. Aj ked su upistane, aj ked revu 3 hodiny v kuse nemenila by som aji za nic 🙂 uvidis sama aka budes happy, ze ich mas. Nie je vsetko ruzove hlavne financne to je narocne aj na psychiku ale stoji to za to! Drzim ti palceky

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
9. apr 2014

nasi susedia to tak maju, 1 dieta a dvojicky, vraj tiez prekvapko,ale super. Ma sice pomoc- opatrovatelku, ale nie na cely den,len na doobedie. Ono vyhoda je,ze sa vsetky spolu zahraju, ked su vonku,tak maju radost, ze si robia spolocnost 🙂 Su uplne uzanse, ako je to trosku zaberak 3 deticky namiesto planovanych dvoch,ale urcite sa to da,len to chel lepsi manazment 😉 Ono je to najvacsia starost pokial sa to nauci chodit a byt take trosku samostatnejsie, potom to uz akosi ide,aspon tak hovori suseda 😉

iva330
13. apr 2014

aj mojej sestre sa narodili pred necelymi štyrmi mesiacmi dvojičky,už ma doma 11 ročného syna,takže v polovičke decembra prišiel krásny vianočný darček, sice sa malé narodili v 34 týždni ale sú v poriadku,sestra je cez týždeň s deťmi sama, manžel je v práci, ale zvláda to skvele, dievčatká su jednovaječné a ja ich ani nerozoznám 🙂 v noci spinkajú celkom dobre, robia celej rodine radosť a neopísané šťastie,ktoré priniesli nám všetkým, držím palce všetkým, nie je väčšej radosti a šťastia ako dar dieťaťa

susnacik
17. máj 2014

Ahoj, ja mám doma 2,5 ročnú dcéru a 3 mesačné dvojičky dievčatá. Je to náročné, ale krásne. Najviac ma hnevala reakcia okolia, keď som povedala, že čakám dvojičky, tak žiadne pozitívum, len to, aké to budem mať ťažké, ako sa nevyspím a... takže som sa strašne bála aj plakávala, ako to zvládneme. Po čase som sa smiala nad reakciami ludí, keď som povedala, že čakám dievčatká, už som si z toho nič nerobila a hovorila, že zvládli to iní, zvládneme to aj my. Baby sú strašne zlaté a veľmi dobručké. Teraz ma zas ludia zastavujú a takým trpitelským výrazom sa ma pýtajú ako to zvládam. Čakajú, že sa budem sťažovať, ja len poviem, že sú strašne dobré a oni s vyciveným výrazom v tvári idú preč. Najväčšie nervy mi robilo okolie, keď aj poukazovali na staršiu dcéru, ako to s ňou budem mať ťažké, že mám byť na ňu tvrdšia, lebo sa mi sranda skončí, keď sa baby narodia a veci podobné. Neboj, zvládnete to, je to krásne mať dvojičky, hlavne keď sa na teba obe naraz usmejú, alebo keď sa medzi sebou rozprávajú, vtedy som ten najšťastnejší a najhrdší rodič na svete. Hlavne mysli pozitívne a veľa zdravia prajem

helixa
18. máj 2014

@susnacik Ahoj, tak ja som práve kvôli týmto rečiam nikomu nepovedala (okrem manžela) že čakám dvojičky. Darilo sa mi to celé tehotenstvo. Cestou do pôrodnice (ani to sme nikomu nepovedali, že idem) som napísala manželovi text SMS, ktorú má poslať, keď budú na svete. Samozrejme sa mu to nechcelo celé písať, tak napísala len: Teo & Erik a pridal foto. Foto nikomu neprešlo (lebo to posielal tisíc ľuďom) a všetci títo dostali SMS len s textom dvoch mien. Začali mu chodiť SMS-ky: nedávajte meno Teo, dajte radšej Erik. Pár výnimiek ale pochopilo, že ide o dve deti a tí to dali vedieť aj tým "menej chápavým".

lauricka
18. máj 2014

@nanka2910 ked sa dvojicky narodia, bude mat dcerka uz takmer dva. Snaz sa ju viest k samostatnosti (aj ked to este chvilku potrva, nez bude) a aby mala rezim a svoje ritualy. Dodrziavaj zasady, ktore budu pokracovat aj potom. Urcite bude velmi osozne, ak Ti ma kto pomoct. Ak by si vedel niekto aspon tu starsiu obcas vziat k sebe. Ak takeho mas, tak ju na osoby zvykaj, pokial nie je este na ne zvyknuta. Naj, samozrejme, su stari rodicia 🙂. Nech si zvyka, ze tam ostava aj bez Teba sama. Ked sa Ti narodia dvojicky, snaz sa ju co najviac zapojit do starostlivosti. Dat kremik, podat plienocku, cesat vlasky, vyhodit nieco do kosa, atd. Aby bola dolezita. Vyhrad si cas, kedy sa budes venovat len jej, vzdy jej daj najavo, ze je pre Teba dolezita a ze ju vypocujes. Po narodeni dvojciat sa ich snaz co najskor (samozrejme, ze to nejde uplne hned, ale skusaj) nastavit na jeden rezim. Zasada c.1 je: Ked ukladas jedno, ukladas aj druhe. Objednaj si knihu Jak naucit dvojcata spat. Ked uz zacnu dvihat hlavicky, chytat hracky, stvornozkovat, chod k nim vstetkym na zem a ukazuj dcerke, ako sa s nimi hrat. Ukaz jej radost z toho. Ona sa bude tiez. Jasne, ze sa moze pokusit aj bacnut alebo tak, stale ju usmernuj. Aj dvojcata sa neskor mozu hryzt, bit, superit...ale to uz akosi k tomu patri. Treba ich usmernovat stale. Ak to vydrzis, onedlho to budu deticky takmer rovnako stare, ktore sa budu vediet spolu aj zahrat a budu sa lubit, uvidis. Na facebooku je skupina maminky dvojiciek, mozem Ta tam pridat (napis mi IP), na nete su stranky ako dvojickovo napr. - najdes mnoho rad, ktore Ti pomozu. Ja mam dvojcata 2,5 roka. Teraz som zistila, ze cakame neplanovane tretie babo. Tiez ma prepadava plac, obavy....ako to zvladneme, aj financne, nielen teraz, aj ked budu vacsi, studenti, atd. Ale, ako moj muz hovori, lepsie tri ako jedno :D. Nuz, zivot je nevyspytatelny. Mat dvojicky je zaujimava skusenost. Bude zasvatena do niecoho, o com mnohi nemaju a nikdy nebudu mat paru 🙂. Pozeras burlive vino? Adamko nie je jeden, su to dvojcata. A ich mamina ma este dvoch dalsich, trosku starsich synov a je krasna a stastna. Drzim palce!

avana7
18. máj 2014

@susnacik Tak to si pekne napísala a mala som pocit, ako keby som to písala ja. Zažila som to aj ja. Tie isté reči, bude to náročné, ako to zvládneš a pod.... a potom to isté aj keď sa narodili. Niekedy ma to už fakt otravuje, lebo sa cítim ako papagáj, stále to isté hovoriť a hlavne počúvať. Ale zase to chápem, že sú zvedaví a chcú sa opýtať, takže je pochopiteľné, že sa všetci pýtajú to isté. ALE...

sofuli
29. jan 2015

Ahojte neviete mi piradit ci mam narok na jednorazovy prispevok kazdy rok na dvojicky.mam tri deti najstarsia bude mat 10 r.a dvojcata budu mat tento rok 3r.v novembri 2013 som sa na tento prispevok informovala a na druhy mesiac mi prislo o 150 € viacej.a v 2014 neprislo nic.jedna sa o prispevok ktory sa vyplaca raz za rok.ma s tym niekto skusenosti?dakujem

sofuli
29. jan 2015

Ahojte neviete mi piradit ci mam narok na jednorazovy prispevok kazdy rok na dvojicky.mam tri deti najstarsia bude mat 10 r.a dvojcata budu mat tento rok 3r.v novembri 2013 som sa na tento prispevok informovala a na druhy mesiac mi prislo o 150 € viacej.a v 2014 neprislo nic.jedna sa o prispevok ktory sa vyplaca raz za rok.ma s tym niekto skusenosti?dakujem

lulu2525
28. nov 2015

ja mám tiež jedno dieťa (chlapca) a čakam dalších dvoch a nerobím z toho katastrofu.....jasne bol sok ked doktor povedal ze budu dvojicky.......ale strasne sa tesime......viem ze to nebude prechadza rajom ale deti su dar a treba sa tesit :D

marika_btt
19. jan 2016

Ahojte, tak tato tema ma potesila, kedze som v podobnej situacii ako @nanka2910 pred takmer dvoma rokmi. Mame uz 1,5 rocneho chlapca, chceli sme druhe dieta a na sone dve srdiecka🙂 prvotny sok, radost, plac vystriedali obavy ako to zvladneme...je to este cerstve, este nemam za sebou ani prvy trimester, ale ja sa obavam aj tehotenstva. Prve som mala rizikove, teraz velky predpoklad ze si znovu v nemocnici polezim par tyzdnov...neviem ako to zvladne maly len s manzelom, ci na mna nezabudne za ten cas a samozrejme ako to zvladneme potom..manzel takisto v soku, ten uz zacal riesit prakticke veci ako nove auto 🙂.. No sranda to nebude, ale vravim si ze ked zvladli ini, zvladneme aj my.. @nanka2910 ako ste na tom vy? Vies napisat svoju skusenost? Dakujem za vsetky komentare, dost mi pomohli!

lenik15
27. jan 2016

Ahoj u nás starsí syn mal 8 ked sa chalani narodili a da to zabrat hlavne pocas skolskeho roku, aj pomoze len ked chcem aby mal klud pri uceni to ide tazko. Takze od nejakej 15.00hod to je u nas hotový blázninec, ale inak veselo treba vydržat zaciatky su tazke ale stoji to za to. 😀 😀 😀 😀

fanny2101
14. feb 2016

gratulujem, jnam sa narodili dvojicky ked mal maly 2 a stvrt roka , tiez som si myslela ze to bude tazke ci to zvladneme , ale nastavili sme sa na isty rezim aj ked to chvilocku trvalo ale bolo to super oni ked su male tak potrebuju ta hlavne ked papaju a to je vsetko , venovala som sa starsiemu a on mi s nimi aj dost pomahal nosil plienocky a tak maly velky brat 🙂 v aprili budu ma dvojicky uz 2 roky a krasne sa spolu pohraju vsetci traja , rano brata vyprevadia do skolky a ked sa vyspinkaju uz na neho cakaju ze kedy pride🙂 a ked sa obimaju je to to najkrajsie co moze byt 🙂 drzim palce a neboj Das to )))

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marika_btt
15. feb 2016

@sylvia217 Joj, to mi je velmi luto, samozrejme som netusila...:(

marika_btt
15. feb 2016

@lenik15 No tak to si viem predstavit ten blazinec, resp. asi zatial neviem 🙂)) a pozeram ze mas troch chalanov, tak o to viac asi neplechu robia...my mame prveho tiez chalana, zatial neviem co cakam, uz ma vsetci plasia ze "len nech to nie su dalsi chlapci", ako keby to mala byt pohroma ci co...A inak tiez ste z Trnavy, sranda..

marika_btt
15. feb 2016

@fanny2101 Jeej, dakujem za povzbudive slova, dufam ze to bude aj nas pripad a budu si surodenci rozumiet a hrat sa spolu. Stale si vravim, len nech su zdravi / zdrave, vsetko ostatne bude v pohode. Este raz diky a drzim palce aj vam!

lenik15
17. feb 2016

@marika_btt ozaj som si nevsimla 🙂 no obcas je luto ze neni baba ale tak hlavne ze su zdraví, no daju zabrat 4 chlapi v domacnosti 😀 😀 😀 😀

map0007
2. jún 2016

@nanka2910 teraz som ako vy len ta starsia bude mat 4 roky,stale predyvhavam.Ako to zvladate?

nanka2910
autor
2. jún 2016

@map0007 dvojicky som v 20t potratila...

lullita
10. mar 2017

Ahojte.. nájde sa ešte niekto v tejto téme? Mám 4 a pol ročného syna, mala som ho v 18tich...dosť skoro.Mojich rodičov to zobralo,mali somnou iné plány a bolo to komplikované,či už pre mňa ako slobodnú matku,keďže s jeho otcom som v kontakte len skrz exekútora(čiže vôbec),ale taktiež pre mojich rodičov... Synčeka veľmi ľúbim,za nič by som ho nemenila,maturitu som soravila na výbornú aj napriek individ.štúdiu v poslednom ročníku gymnázia.Našla som si priateľa,ktorý akceptuje malého,sme spolu už cez dva roky,taktiež sa ľúbime,bývane spolu a vraveli sme si,že by nevadilo ešte jedno spoločné mimčo nech sme kompletní.Nechávali sme to na náhodu a zadarilo sa... Pred pár dňami som bola na sono a doki mi zrazu povedala,že sú tam dve.Bola som a stále som strašne v šoku,nečakala som to. dvojvaječné dvojčatá? Veď ich ani nemáme v rodine,hormonálnu antikoncepciu som nebrala a mám 23 rokov...Šanca,že by sa to stalo bola takmer nulová....štatisticky-a zrazu BUM! je to tam... priateľ bol v šoku tak isto ako ja,ale teraz sa teší až nenormálne...Ale ja mám zmiešané pocity..chvíľu sa bojím,že to nezvládnem,potom,že synčeka o niečo ukrátim,že zrazu naňho nebudem mať čas,nechcem aby sa cítil odstrčený...mám strach.Neplánovala som viac ako dve deti a táto info je pre mňa strašne..uff... taktiež si vravím,že to je taká strašná náhoda,že to tak asi museli byť.Že nás bude veľa a aspoň bude sranda,že nebudú sami...ani oni ani my... a potom to zas vystriedajú obavy a ja neviem čo mám robiť a ako sa cítiť... či sa cítim "správne" (aj keď si uvedomujem,že to ako sa cítim je len a len moja vec)...je toho veľa... a tiež mám strach pretože sa toho môže ešte veľa zmeniť keďže som 6+6 tt ... a nechcem sa príliš stresovať..sodoma gomora v hlave

marika_btt
11. mar 2017

@lullita ahoj, v prvom rade blahoželám ! Ja som mala presne tie iste pocity takto pred rokom- len pre info mam 34rokov, cize vek tu nehrá rolu🙂) sme s manželom zabezpečení, vtedy sme mali 2,5r synčeka a plánovali sme este jedno dieťatko - viac urcite nie - ideálne dievčatko 🙂) Hahaha! Clovek mieni, panboh mení - mame dalších dvoch chlapcov dvojičky. Dnes majú 8 mesiacov a nemenila by som ich za nic na svete. Je to zázračne mat dvojičky a aj veľkú rodinu, akurát sme včera s mužom vraveli ze uz si ani nevieme predstaviť mat "iba" dve deti. Podla mna tvoje pocity ma vela žien v rovnakej situácii, neboj sa, príjmi deti ako dar veď kolko párov sa snaží vôbec otehotnieť..a bude to super, uvidis o rok uz tu budeš prispievať cela pyšná a naradostena ako dnes ja🙂 držím vam silno palce, nech su hlavne detičky zdravé, vsetko ostatne zvládnete. Krasne tehulkovanie prajem 🙂

marika_btt
11. mar 2017

@lullita este chcem dodať ze je som bola velmi zmätená, vyplasena, absolútne som si to nevedela predstaviť..proste totálne sok , postupne sme to ale spracovali s manželom a zacali sa tešiť. Takze áno, mas úplne normálne pocity ;)

femine
11. mar 2017

@lullita ahoj, ja mam 2 ročne dievca a som v 28tt s dvojickami. Uplne chapem ze mas obavy, niekedy aj mna chyta panika a potom si poviem, mame kde byvat, mame co jest, ak budu zdravi, som stastna prestastna a ostatne su banality. Pripadne pozriem dokument z Afriky a podobne, hned sa citim dobre ze uff, ako dobre tu ☺
Potom sa obavam ze ako to zvládnem sama, partner stale v praci, velku pomoc z okolia mat nebudem... tiez riesim aby sa mala necitila odstrcena... asi ako ty 🙄
Pozri sa ake to ma vyhody - tvoj maly je už dosť velky, da sa mu vela veci vysvetlit, zapojit hondo starostlivosti, je v podstate samostatny uz (sam sa oblieka, je, chodi na wc... ono sa to nezda ale je to celkom pomoc ze sa vie obriadit sam, rozumie ti, bude ti vediet pomoct aj). Ako fakt je ten, ze niekedy bude treba si aj nanho najst cas iba ty a on - tak to chcem ja robit.
To co prezivas je uplne normalne a budu dni ked sa budes tesit a budes vyrovnaná psychicky a budu dni ked ti bude do placu, ako to bezne v zivote byva. Si mlada, v 30tke uz budes mat relativne velke decka a zivot pred sebou, vsetko to zmaknes v pohodicke, s usmevom na tvari 😎

azuritkoovb
1. máj 2017

@femine ahojky aj ja som tehu s dvojickami,som v 18 TT, prvú mame dcerku, ktorá bude mať 10 rokov. Taktiež som ostala v poriadnom soku, keď mi doktorka oznámila,že to budú dvojvajecne dvojky a zrejme párik...Bojím sa hrozne,že či to zvládnem,keďže budem na všetko sama, manžel chodí na turnusy,dcérka bude v škole a my v meste nikoho nemáme, rodina je 40km vzdialena, cize veľmi mi nepomôžu...No modlím sa hlavne za zdravie,aby všetko dobré dopadlo.Prepadne má teraz ešte niekedy slabá chvíľka,že si poplacem,no keď to zvládli iné ... Musím aj ja!!! Aj tak sme chceli ešte dve detičky no po sebe, ale Boh to zariadil inak 😍 budú naraz dve 😉 tak ako sa teším,tak sa aj bojim ...

lucia1011
23. aug 2017

Ahoj,chcem sa opytat nejakej maminy,co je v tej istej situacii aka je vyska porodneho a prispevkov pri dvojickach,ked uz mam jedno starsie dieta,dakujem.

saiffffa
17. aug 2022

@marika_btt ahoj, ja som identicky na tom takmer, 33r, 2.5rocny chlapcek a som tehotna 8tt s dvojkami....pohlavie neviem....som v soku a v takom.....ze neviem si to prredstavit.....tvoja sprava je povzbudiva