Čakáme trojičky. Čo teraz?

petrah3
22. jan 2013

Ahojte maminky trojiciek, pripadne rodicia troch deti. Postastilo sa nam a cakame trojicky. Po pociatocnom soku sa zaciname pripravovat na ich prichod... Kedze ich splodenie islo skor prirodzene a v nasej rodine nikdy niekto nemal ani len dvojicky, trojnasobny prirastok do rodiny sme necakali. Na drobcov sa vsak tesime, len potrebujeme rady skusenejsich parov. Na zaciatok sa nam vynorila otazka aky kocik a ake auto??? Viete mi poradit do ktorych typov aut sa zmestia tri detske vajicka a neskor autosedacky (mohlo by byt napr. WV Touran)? Mate niekto skusenosti s kocikmi pre trojicky Peg Perego (mohli ste ich vyuzivat hned od porodu)? Pripadne, ake kociky pre tri deti odporucate, kde ste ich kupili (nechcem mat dva kociky - dvojickovsky a mono kocik)??? Za reakcie vopred dakujem 🙂

smejko
24. jan 2013

ja teda neviem, ale my mame novy Touran (model 2011) a mam sice len dvojicky, ale uz sme viezli vzadu 3 deti a zmestili sa. nasi na na isofixoch na krajnych sedadlach a tretie bolo vstrede pasom uchytene. Sice to bolo o "hubu" ale islo to 🙂 @petrah @anjelicek26

vieruna
24. jan 2013

Ahoj. Prajem pohodove tehu a vela zdravicka 🙂 To musel byt aky sok ?! Ja ked som len dvojicky spracovavala, tak mi napadali same blbiny hihihi
Kocik PP som mala ten dvojickovy. Mali sme ho od narodenia a iny sme nemali. Bola som s nim spokojna. Odviezol sa na nom po svojom aj starsi - vtedy dvoj rocny syn. Ten trojickovy ma snad uz aj klb ako ikarus 😀 Existuje tu u nas vobec ina varianta pre trojicky? Ja som to vtedy riesila ako alternativu pre dvojicky a surodenca, ale myslim, ze iny ako tento som nevidela.
A auto, podla mna Touran je maly pre trojicky. Tie sedacky v strednej kategorii od 9-18 kg su strasne velke. Podla mna ich nam nenacpes a ak, tak strasne nepohodlne. Ako na obcasny prevoz pohoda, ale ked mas s nimi absolvovat rano cestu do skolky, poobede zo skolky a neviem este kam, tak katastrofa. Tusim tu niekto spomenul fiat scudo. Myslim, ze to by mohla byt dobra volba. Su take aj citroeny - jumpy, a renaulty. To je to iste, alebo v podobnej velkosti mercedes vito. Ako nie su to limuziny ale pre potreby takej rodiny ideal. Velmi drzim palce 🙂

kinkinga
24. jan 2013

ahoj,tak s autom poradim tak..zalezi ake stare chcete kupit.mame.picasso,3 samostatne sedacky v zadu vpohode das 3 autosedacky a velky kufor,ale potom pozerame po citroend c8??tusim je to c8 este vacsie,pripadne seat alhambra alebo wv ten isty typ.su to rovnake auta len znacka je ina,a kocik vyberaj aj podly rozmerov,urcite sa ti do vytahu nezmesti,ked nemate nakladny ale ak uz tiez by som volila 3 samostatne vanicky aj spotraky,no ovladat to asi bude tazke...zelam vela stastia a vydrzte co najdlhsie 🙂

zazalienka
24. jan 2013

@petrah3 Ahoj, kamošovi sa v auguste narodili trojčatká - tri kočky.. po liečbe, takže u Teba je to fakt sila🙂))
čo ich pravidelne stretávam, tak majú BMW X5, ale aj tak podvozok z kočíka vozia na streche, vajíčka sa im zmestia do auta, majú trojkočík Perego s tým volantom, pokiaľ viem, tak v pohode, aj babka odkaruje po dedine🙂
mamina je už taká vycvičená, že ich má spakované do auta raz dva🙂 tie malé bábiky sú úúúúžasné
držím palčeky🙂

jonas17
24. jan 2013

@petrah3 my máme tri deti, dve už bez sedačiek, ale potrebovali sme priestranné auto, do ktorého nám vojde všetko, tak máme chrysler voyager a sme neskutočne spokojní...iné auto už ani nechcem...neviem si vynachváliť posuvné dvere, hlavne na parkovisku, kde parkujú autá tesne vedľa seba, vybrať vajco nebol problém. môžem sa pohybovať počas jazdy v aute, ak je to nutné..odporúčam 😉

petrah3
autor
25. jan 2013

@maria613 ahoj, posielam link na tie kociky 🙂 http://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/9/category...

trimini
27. jan 2013

Ahoj petrah3...gratulujem a prajem pevne zdravie a bezproblemove tehotenstvo....viem o com hovorim, kedze som mama trojciat...rada by som sa podelila s mojou skusenostou v pripade kociara...ja mam Baby Jogger City Mini a City Mini Double a som s nimi velmi spokojna, su lahke a dokonca s dvojickovym som vosla do zatial kazdych dveri....a prakticke je mat dva kociare, kedze nikdy nevies kedy budes musiet ist s jednym babatkom alebo iba s dvoma napr. k lekarovi...na zaciatku je to sok, ked ti oznamia, ze cakas tri babatka, ale je to uzasne a stastie prezivam kazdy den trojnasobne!

klincek
7. feb 2013

@petrah3 ahoj, tu je link
http://www.prenasedeti.sk/cakame-dvojicky.xhtml
potom si nalistuj v stlpci vlavo desiaty riadok odspodu, mna to tam nechce pustit..videla som asi dva roky dozadu Libertu pre trojky, od narodenia-s vanickami. boli zvlastne usporiadane, dve za sebou a jedna vedla, na urovni medzi tymi dvoma. vyzeralo to celkom sikovne, kocik nebol prilis dlhy, a siroky bol ako dvojkovy. mozno by ho este mali, snad aj v tom linku bude.
ked som bola tehotna s dvojkami, pozerala som Inglesinu, mali aj model pre trojky. ten ale ma zeleznu konstrukciu, strasne bol tazky..inak urcite kvalitny, ale fakt bol problem tlacit uz len dvojickovy.
auto ti neporadim, ale urcite nejaky van, sedacky pre vacsie deti byvaju dost siroke.

a k otazke, co mas v pase-poporodny pas sa neodporuca pouzivat v sestonedeli, ale az po nom. no ak by ta jeho nosenie malo aj potom boliet alebo ti byt extra neprijemne, tak s tym este pockaj, sama budes vediet, kedy je to uz ok.

dadka75
7. feb 2013

Citroen 4 grand picaso... máme ho, máme 5 detí a je super.... Je to 7 miestne auto, čo je veľká výhoda, zadné 2 sedadlá sa dajú jednoducho sklopiť do podvozku (netreba ich odmontovávať a vyberať z auta, len potiahneš za šnúrku a sedadlo sa sklopí), takže buď ti vznikne veľký kufor - ale že vééééľkýýý 🙂, alebo môžeš dať 2 deti v strednom rade, jedno vzadu a sklopiť len jedno zadné sedadlo. Ja to auto milujem, lebo aj napriek tomu, že je 7 miestne, nie je to veľká opacha, veľkosťou je to také normálne rodinné auto, takže sa dá bez problémov parkovať, cúvať a pod.....

meusicka
7. feb 2013

ahoj tak velka gratulacia. uff ja mam dvojicky a je s nimi kopa srandy ale ako sa hovori dvojnasobna radost ale zaroven aj starost. tak u vas to bude trojnasobne. no bude treba zapojit rodinku inac to nepojde. 😉 s trojkocikom neporadim, ale s autom ... mame Ford focus C max. a vojdu sa nam tam sedacka pre nasu 4rocnu doprostred a potom este na dve strany idu sedacky pre dvojky, tie sklapatelne do 25kg. inac ak kupite nieco, tak jednoznacne take auto aby sa dal vypnut airbag spolujazdca, tak jedno babatko moze ist dopredu a dve dozadu, tak aspon budete mat pod dohladom vsetky deticky. 🙂

luciauk
12. feb 2013

@petrah3 picasso alebo c4 grand picasso, s-max, galaxy, zafira....

vejula
13. feb 2013

@anjelicek26
@voskovka baby my rozmyšlame nad kupou fordu galaxy a teraz čitam vaše prispevky, že je velmi kazové 😕 To všetky ročníky su také?

najjulinka
19. feb 2013

Trojičkova liberta neee ...to je široké, nespratne a ešte tie vaničky nie su každa zvlašť, takže cele take nespratne...

my mame trojičkový PP... starý dvojičkový Inglesinu.. hmotnosť sama o sebe je niekedy zanedbatelná, lebo ide o ťažiskoa manevrovateľnosť. My sme trojičkový PP kupili koli cene... Zohnali sme zamenej ako polovicu oproti Inglesine... Ale inak by som asi brala Inglesinu... Prdedsa len je to kvalitnejší, poriadnejší kočík.. .ale tak rozhodne nie Libertu.... to na prvý pohlad nie je dobrý kočík.. .šírka 96cm je veeeeelmi vela.... fakt velmi... len cez dvojkridlove dvere alebo cez nemocnične (ktoré su stavané na to, žeby nimi pacient na posteli prešiel) dvere sa s nim da prejsť 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

firstbaby
19. feb 2013

Ahoj, krasne spravy, gratulujem k trom malinkym pokladom a nech je tehulkovanie bez problemov....co sa tyka kocika urcite ti neporadim ale auto by som mohla. Odporucam Ford S-Max, mame ho a tiez planujeme tretie dietko a vzadu su tri oddelene sedacky, takze v pohode aj s tromi vajickami aj tri autosedacky tam das 😉 je tu jedna mamina z BB co ma trojky, mozno sa skus jej opytat na rady a skusenosti...

parvitas
21. feb 2013

@petrah3 jeeej, gratulujem 🙂 trojičky a prirodzene, to je naozaj úžasné! nech sa darí a nech je tehotenstvo bezproblémov a bábätká nech sú zdravé (a mamina a tatino v pohode 🙂 ).
čo sa týka auta, my máme tri deti,a opel astru kombi. sedačky sme pomerali naživo v predajni, dokonca nám aj požičali na vyskúšanie (jednu sme zaplatili a v aute ju presúvali na 3 miestach a tiež poznačila som, dokadiaľ sa zmestí) jedna je síce staršia (3r.) a dvojičky majú 1 rok, takže ideme im meniť vajíčka za autosedačky 9-18 kg. zmestia sa. 🙂 aj aj kufor je veľký. a raz sme viezli 3 vajíčka (2x naše maxi-cosi a 1x cudzie, ale neviem už značku tiež vo veľkosti 0-13kg
a manžel sa v servise pýtal, že čo keby sa náhodou nezmestili na sedadlá, tak mu povedali, že sa dá odmotnovať z dverí to na otváranie zvnútra. ale nakoniec to nebolo treba. 🙂
takže toho by som sa nebála. kočík poradiť neviem, to skôr asi trojmaminky... kamoška mala inglesinu a veľmi si ju pochvaľovala, lebo bol mimoriadne priestranný aj vanička, aj šporťak. (ale to mala jedno bábo) a tuším je aj tandem pre 3 deti - s rôznymi možnosťami nasadenia...

parvitas
21. feb 2013

a mimochodom, vajíčka-autosedačky 0-13kg maxi cosi boli širšie ako verzia 9-18kg (tiež maxi cosi - podnázov Tobi - bez izofixu) - s izofixom sa nezmestili vôbec!!! (a tuším ho ani nemáme).
hlavne si to choďte sami pomerať sedačky aj rôzne autá (predajňa s detskými autosedačkami a napr. autobazár, tam je toho veľa na výber) a nespoliehajte sa iba na to, čo si prečítate na fórach 🙂

spuntikmathiasko
22. feb 2013

@petrah3 gratulujem a vela zdravicka hlavne zelam a trpezlivosti co budete pri trochistotne potrebovat. A uplne chapem, ze to musel byt riadny sok 🙂

loxa
22. feb 2013

@petrah3 asi ti bude lepsie kocik pre dvojky a satka alebo nosic...ja mam https://admin923.webygroup.sk/obchod/action/pro...
je dobry , moze byt aj pre jedno aj pre dve deti, a ked pojdete von s muzom kupis este nejaky kocik na bazare pre tretie...a auto neviem my mame citroen berlingo,nissan pathfinder a nissan x-trail. vsetky tri su super priestranne🙂

dusika11
22. feb 2013

ahoj mame dvojicky..sice ale mame fiat scudo-vyborne velke

tilly
24. apr 2013

ja sa vyjadrim k touranu, mam ho, ale tri sedacky podla mna velmi tazko, podla mna je to zenske auto, ten sharan ti tu dobre odporucili, lacnejsia alternativa je ford galaxy, ten ma moj manzel a tam je miesta kopec, ma tri plnohodnotne sedacky vzadu, tak to zvladnes, alebo potom P 807

mne sa pp triplete ako kocik velmi paci, mozno by sa ti ku kvalitam vedeli vyjadrit maminy, co maju dvojky a PP duette 😉

tilly
24. apr 2013

@vejula my mame galaxy, nie je kazovy, len bezne opravy a upravy na nom robime a to "postavil" 3 domy, cize tahal plne privesne voziky a pod... a teda dostava zabrat... ma uz vyse 200tis km... nie je to zle auto, ale VW je VW 😉

dolijalu
2. júl 2013

Sice stara tema, ale dakujem, odpovede pomohli 😀

bzzuzka
18. júl 2013

Ahoj. S autom ti sice neporadim ale staci ti na to pol hodka. V googli si vyhladas t.c. autorizovanych predajcov znackovych aut a zaradom volas a pytas sa. Napr do WV a opytas sa do akeho modelu sa zmestia tri vajicka/autosedacky vedla seba. Ale ma to hacik, nieje vajicko-autosedacka ako vajicko/autosedaca. Najlepsie si vybrat skor aby si vedela rozmer toho vajicka.
No neviem, ja by som ti mozno poradila trosku odvaznejsiu alternativu a sice 7 miestne auto, kde je moznost dat do kufra dalsie 2 autosedadla, nasi take maju je to P 307SW. Rataj aj s tym ze sa ti moze postastit niekedy v buducnosti dalsie. A stava sa, ze mamicka musi sediet pri detoch pri dlhsej ceste a takto im budes na blizku.
Kocik jednoznacne za sebou.
No pozeram ze uz mas aj po termine, tak dufam ze ste zdravi a vsetko dobre dopadlo. Napis nam sem ake to bolo.
Mam dvojicky a od narodenia nespia az po teraz, takze ti prajem uspinkane trojicky 🙂 🙂 A najhlavnejsie, aby ti mal kto pomahat!!! Drzte sa

katka30129
1. feb 2014

ahojte zienky funguje este tato tema? aj my totiz cakame trojicky a velmi sa bojim priebehu tehulkovania...je tu niekto s podobnymi pocitmy?a mame este jeden problem a to retroplacentarny hematom z ktoreho stale spinim...maam velky strach z toho aby sa nieco nepokazilo, lebo lekari nas stale napadaju na redukciu embryi, no ja s tim vobec nie som zmierena a preto hladam nejake maminy trojciat aby mi poradili, co a ako....som z toho zufala,lebo chcem aby vsetko bolo v poriadku....dakujeeem

jana7
1. feb 2014

@katka30129 skus sa prihlasit na facebook tam su maminy trojičiek čo ti urcite poradia dam ti kontakt ak chceš

katka30129
2. feb 2014

@jana7 ahoj vcera som sa tam zaregistrovala...dakujem 🙂

lucirella
2. feb 2014

@petrah3
Ahoj.Gratulujem k tomutu zazraku a drzim palce, nech ide vsetko bez problemov. Verim, ze to pre vas musel byt sok...
Ohladne kocika a pod. neviem poradit, ale co sa tyka auta, svagrovci maju KIA Carnival a to je velikanske a priestranne auto... Myslim, ze tam by ste sa vosli.Ma aj velikansky kufor (davali tam kociar tak, ze ho ani neskladali). Len neviem, ci sa este vyraba...
Drzim palce.

jana7
2. feb 2014

@katka30129 videla som🙂

katka_dvojickova
15. mar 2014

ahoj, my mame 5,5 r syna a 2r diecatka-dvojicky a kvoli sedackam sme predali fabiu-combi a kupili peugeot 807 7-miestne.... zatial maximalna spokojnost , mozem odporucit.

novadoba
28. mar 2014

@petrah3 Peg-perégo -ja som mala tento kocik , ale pre dvojicky. Bol super na ovladanie. Neskor ked boli deti vacsie bol uz tazsi, ked som mala ist na obrubnik. Treba davat pozor, aby si kocik zdvihala za rukovat a nie za ten volant, lebo mne sa pokazilo ovladanie volantu, co je spojene s kolesami vpredu. Ale opravili mi to v Bratislave. v ramci zaruky. Mala som aj tasky. Ked potom robis sportovu cast, da sa zdvihnut aj cast na nohy a dieta vie kludne spat . Kolieska nie su nafukovacie, co je vyhoda. Prejdes cez 80 cm dvere.