Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

loginka
15. júl 2010

cafte 😎 nech priiiiiide dazd, $v spalni 32 stupnopomoooooooooc!!!!!!
murkaaa okolo nasho domu islo poziarnicke auto, bala som sa ze zobudi deti, kde sa to stalo? ja som spravy nepozerala

loginka
15. júl 2010

baby, ja som taka stastna, ze mame dvojicky, kolkokrat sa nenormalne rozplyvam, aki su uzasni a jedinecni 🙂

murkaa
16. júl 2010

@loginka to bolo v BA SAV - Virologický ústav.
Na dvojičkách sa už aj ja viem zabávať. Ako sa obzerajú, dočahujú, kopú nožičkami a podobne.
PArada, dnes v noci Aká búrka. Som sa zobudila na jasné svetlo, čo sa blískalo. Moja smola, že kočík som neschovala pod bránu, ale ked som vysla tak som stála a rozmýšlala, či sa nechám trafiť bleskom kôli kočíku. Strašne sa blískalo a hrmelo. Radšej som nechala napršať do celého kočíka. Som sa bála priblížiť ku konštrukcii.

juliagregor
16. júl 2010

@murkaa z diaľky si mala do neho hodiť detský šampon, aj by sa ti opral 😀

dobré ránko,
dns som nevyspatá...neskoro som dala piecť chlieb, skončil okolo 1nej a mm ho vyv´beral a taký rachot narobil, že zobudil mňa a aj deti a do tretej sme strašili 😝

katrinb
16. júl 2010

@juliagregor sikovny mm 😠 my sm sa od 2,30 budili na striedacku kazdu hodinku....asi smad alebo horuco asi skor. Spime pri otvorenoum okne...no aj tak v byte rano 27,6 stupnpov...hruuuuza. uz by mohlo poprsat aj tu

matelko1
16. júl 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂

@katrinb my sme dobre spinkali.chlapci vstali rano o 5:30.byvame v dome,tak klima je omnoho lepsia ako v bytovke.aspon dychat sa da.

katrinb
16. júl 2010

@matelko1 dom je genialna vec.....no co uz. Nevyberiem si... A teraz mame uz 28,3 a ide to krasne hore....sakra. A inak sa mate ako? Zdravucki ste? Mate za sebou uz obe ockovania do noziek?

juliagregor
16. júl 2010

ja si momentálne zvyšujem dobrovoľne teplotu v byte, lebo žehlím 😝

pomooooooooooooooooooooooooooooc

matelko1
16. júl 2010

@katrinb ano,sme zdravucki.ockovania mame za sebou.celkom dobre to znasali.a vy ste ako na tom.
my mame teraz v dome 25 stup.
@juliagregor zehlit treba aj mne,len sa mi nechce.
zajtra ideme s mm na trhy pozriet.

katrinb
16. júl 2010

@juliagregor ja mam kopu uz asi meter...ale ta obdivujem...ja sa nedonutim v takom teplen zehlit....necham na mm na vecer...ked budeme s babami spat 😉

@matelko1 my mame prve za sebou. A super to preslo. Druhe nas caka...ale osobitne, lebo Vivienka mala abses z TBC ockovania a tym padom sa jej ockovanie posunulo. no neva....tusim aj Julka davala chalanov osobitne ockovat...a kebyze mala jedna nejaku zlu reakciu...aspon to bude lahsie. no nemam na vyber...tak to zriesila dokina. my smetiez zdravucke KLOP KLOP... stale kojim cisto...co som rada...len teraz je to o drzku, lebo ich kojim castejsie, nez ked boli babatenka...lebo su ovela viac smadne...a to im aj vodu davam medzi kojeniami....ale stoji to za to. No, nechystas sa urobit si vylet do KE nahodou?

matelko1
16. júl 2010

@katrinb zatial sa nechystame do ke,ale ked pojdeme,tak urcite ti dam vediet.teraz su strasne horucavy.
tak to som rada,ze ste aj vy zdravucki 🙂

juliagregor
16. júl 2010

skoro hotovo.. 😝
mám za sebou asi 40 tričiek, kraťasy, košele a iné dobroty...
čím sú starší, tým je toho viac ...
poobede sa pojdeme kupať, tu je strašne teplo ale trošku začalo fukať 😉

juliagregor
16. júl 2010

@loginka 🙂 , mať dvojičky je úžasné aj ked ich niekedy ponukam na adopciu 😀 😝

matelko1
16. júl 2010

@juliagregor ale nedala by si ich nikdy na svete 😀 😵
aj u nas je horuco.chlapci bubaju,ja som bola trosku na zahrade,ale neda sa dychat,taka pekota.mm ma dovolenku,ale robia.svokor prisiel pomoct.teraz robia studnu,vlastne len opravuju.

juliagregor
16. júl 2010

@matelko1 čo by som dala za nejakú chatku, aj maličkú...aby sme tam mohli byť...
tu su nenormálne ceny, za záhradnú chatku, pozemk 300 m a 16000 Eur...choré 😠
chceli sme niečo kupiť, ale tolko peňazí nedám

juliagregor
16. júl 2010

u nás sa zatiahlo a hromy buracajú, nech trošku poprší ...

matelko1
16. júl 2010

@juliagregor tak to je veru chore,za chatku tolko pytat.ja som rada,ze byvame v dome.je sice stale roboty,ale aj tak.my sme stary dom pred 5 rokmi kupili,vtedy boli este dobre ceny,rok sme rekonstruovali uplne od zakladov,ale stalo to za to.sice mame este vo vnutri take dokoncovacky,to je najhorsie a pustili sme aj do vrchu,tam bola kedysi len povala.aj dobre,lebo si urobime po svojom.min.roku sme tam urobili balkon aokna dali.stoji to neskutocne peniaze.na zahrade mame aj studnu.to ked pride segrina mala,tak jej bazen napustim a clapka sa.

juliagregor
16. júl 2010

ahojte,
nadabila som na tento článok
http://www.clinic24.eu/clanky/83/pravda-o-soji....
a na jednu diskusiu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/je-soja-naozaj-skodliva-pre-chlapcov/ v tejto diskusiu jedna mamina vyvracia závery...tak si spravte názor samé

zefa
16. júl 2010

@katrinb pošlem ti aj moju kopu prádla...ja žehlievam na balkone takto večer sa to dá tam vydržať,ale ja neznááášam žehlenie snáď od narodenia 😉 😀 😀
a dvojičky sú fajn..ja ich zatiaľ na adopciu neponúkam 😉 😀 😀 ale niekedy by som dala na prázdniny,aby som sa ja vyspala....keď "majú nervy" je to záhul,ale ked sa ukľudnia a hodia sa okolo krku "maminka ľúbime ťa"v sekunde zabúdam na všetko.........len ja by som vymazala koliky a obdobie vzdoru...to sme kľudne mohli aj preskočiť 😝 😝

juliagregor
17. júl 2010

dobré ránko...

moji chlapci odmietajú šerblíkovať, tak som ich takto prekabátila 😀 , samozrjeme iba na chvíľku

juliagregor
17. júl 2010

fotky

jaja717
17. júl 2010

@juliagregor Tak o tom papani v nemocnici aj mne povedali ze kazde 3 hodiny..A prisli domov a skoro kazdu hodinu..Potom kazde dve a teraz kazde 3...Ja ich budim lebo inak by sme v tom mali chaos..niekedy sa stane ze jedna je umrncana,ale pomali sa ucia..Rano o 7 vstavaju vydrzia 2 hodiny a potom idu o 9 az do 10 spinkat potom zase o 12 do 14 ..potom o 16 do 17 a potom az o 8 az do rana...Do 4 mesiace mi prespali cele dni a noci,ale nieako sa to zvrtlo tak som nastolila takyto rezim..no uvidime ako dalej

s_o_n_i_k_e
17. júl 2010

mám otázku, ked žena rodí cisárskym tak ako je to so starostlivosťou v nemocnici? myslím, že aký čas uplynie kým vám dajú maličke na izbu, predsa dve je iné ako o dve, či vám sestričky pomáhajú viac 🙂) teraz narážam ak má niekto skúsenosť všeobecne alebo konkrétne pôrodnica v žiline 🙂))

juliagregor
17. júl 2010

takto si užívame vodičku 😀
Andrejko sa konečne prestal báť a užíva si bazén ...a moje tri brčaté kvetinky 😉

@s_o_n_i_k_e každá porodnica to má inak a v ZA nepoznám nikoho, skús v teme porodnica v ZA, ja osobne som mala deti na oddelení predčasne narodených detí a na šestonedelí som ich mala len chvíľku, Ajko bol malinkí toho mi dávali veľmi vzácne a šimona som mávala dopoludnia, V TN dávajú na 3 deň a satrá sa mamina rovnako o dve deti ako o jedno, nevšimla som, že by jej viac pomáhali...len dostala sama izbu

zefa
17. júl 2010

soni..ja som rodila v MT.a starostlivosť..asi len to,že ja som deti pri sebe nemala,nosili mi ich len na kojenie..a to mi ich doniesli už plačiacich a zavreli dvere..poraď si sama..doniesli pre istotu 2 beby...ja som bola dlho nemožná po reze,takže som bola vďačná,že mi ich nenechávali celý deň...mala som ich iba ked bol pri mne niekto..napriek tomu som sa hrabala domov už na 3 deň,len syna som mala na pozorovaní,takže sme šli na 4 deň domov...ja som pred pôrodom ležala 10 dní a už mi nemocka liezla na nervy,po pôrode som bola desne hladná(strava=čistá "polievka" a dovi dopo) z toho sa máš postaviť na nohy..už som bola taká vytočená,že ked sa ma asi po 50x pýtali na vetry po anestezii,tak som im to chcela ukázať názorne 😀 😀 😀 aby si vedela..musíš mať najprv vetry aby si mohla dostať stravu 😉 ...ale ak sa cítiš ok a aj detičky sú ok,môžeš ich mať pri sebe od samého začiatku...a to je podľa mňa dobré pre obe strany...tu v MT sa stále pýtali či chceme deti ku sebe...na noc väčšinou prehovárali odovzdať,aby sme si oddýchli..je to o vzájomnej dohode20.3.2007 sa narodilo 18 detí,takže mali frmol,preto sa so mnou nik extra nezapodieval s pomocou,čo úplne chápem..2x v noci som im pomáhala zarábať pre viacero detí bebu....ak čakáš dvojičky držím palce aby bolo všetko OK

juliagregor
17. júl 2010

zase som ryšavá anča...už ma tie profilové fotky fakt vytáčajú 😠
žiadnu si už dávať nebudem 😝

fefferonka
18. júl 2010

ahojte 🙂
konecne sa ochladilo, chalani boli uplne KO... v piatok som zacala zehlit o polnoci a skoncila o druhej... 😝

a ako sa vsetky mate?

peknu nedelu 🙂 (od rana som sa az do teraz nezastavila...)

andika10
18. júl 2010

@juliagregor s tým nočníkom sa netráp moji určitý čas sedeli, keď mali rok a potom ani za svet, ale stále som ich mala vonku, a asi predmesiacom sa my syn začal sám pýtať a sám si aj sadne keď nemá nič na sebe a spáva na obed bez plienok, ale malú to ani nenapadne, všetko má svoj čas

juliagregor
18. júl 2010

@andika10 malí ma majú uplne na saláme ale už je pokrok, lebo aspoň nerevú, ked ich tam posadím ...
starší sa začal pýtať až ked mal 2 a pol roka, ale od 18 mesiacov ráno vstal, vycikal do šerblíka, dostal fľašu mlieka ...a vôbec v noci necikal, suchá plienka....malí ju majú ráno takú, že by som s ňou aj hlavu rozbila 😀 😝
ja viem, že musím byť trpezlivá a pomaly skúšať a netlačiť na nich, je to zbytočné, lebo kým im to v tých hlavinkách niekde neprepne, tak to aj tak nepojde ...

@fefferonka ja dnes od rána sedím pri PC a píšem a mm varí, zaspala som na chvíľku pri malých, vonku v noci pršalo a schladilo sa ale v byte je 28 stupňov... 😝

mirinda10
18. júl 2010

@juliagregor juli kukam na foto dobre si to spravila ako krasne sedkaju ani nevedia, ze tronia ale su ako anjelikovia, krasne deticky mas 😵 , sikovna mama