Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

bambusko
22. nov 2010

@moora who doporucenie je:

„Odporúčame výlučné dojčenie do 6. mesiacov a potom s postupným zavádzaním príkrmov do 2. rokov a potom ďalej tak, ako to matke a dieťaťu vyhovuje.“

u predcasne narodenych deti ma mm obzvlast dolezitu vyzivovu hodnotu pre vyvoj mozgu a inych organov

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=dokedy-d...

tu je odborne usmernenie, str. 6-9

http://www.health.gov.sk/swift_data/source/doku...

2 dl vina si mozes dat

http://www.provita.sk/site/node/46

hviezda22
22. nov 2010

ahojte maminky, ja len na skok ........ku kočíkom
Britax B-dual som si bola pozriet v obchode, v Babymarkete, velmi sa mi na fotkach pačil. V skutočnosti je velmi priestranna horna sedačka a zadna ovela menšia, užšia 😒 .
Potom som mala Phil and Teds, nebola som spokojná.....ale to ja nie som skoro so žiadnym 😝 😀
Teraz mame Cosatto you, už je predany, o tyzden ide z domu, bola som spokojá, no na zimu určite nie je vhodny....
@juliagregor mala si pravdu, že skončím pri iCandy 🙂 , je na ceste k nám 😎 😵 , potom dam vediet, či som spokojná

juliagregor
22. nov 2010

@hviezda22 ty si neskutočná 😉 a pekná foto 🙂

katrinb
22. nov 2010

@moora moja, mate krasne vahy, Moje slecny mali v 5 mes. presne 5635 g a 5785 g. A boli cisto kojene. Vobec ale vobec nie ste male....ani chude....bud hrda na to, ze nemas zbytocne pretucnene deticky. A tvoja doktorka ti radila presne tak ako ma....prikrmy nikdy nie skor ako ukonceny 6 mes., pretoze niele creva nie su vyvinute, ale ani imunitny system, ani oblicky....je to len na skodu. Ono hlavne v buducnosti sa to prejavi. A my sme predsa zodpovedne maminky, ktore svojim detickam nechceme zle....ze?
Co sa tyka prikrmov, krasne sa naucia papat z lyzicky, len prosim nedavaj im flasky, dnes sa to uz naozaj nepouziva. Nato je aj ten vek deticiek, uk. 6 mes., lebo su uz aj po psychomotoickej stranke pripravene na papkanie....samozrejme, niektore deticky papju hned , niektorym to trva dlhsie, kym im zachuti tuha strava...ale neboj sa. Pojde to ani nebudes vedeit ako. Ja som sa tiez velmi velmi toho obavala. Ale tu mi maminky poradili....a som rada, ze som ich pocuvla. 😉
PreikrmY ak mozem odporucam domace. Aj pri jednom by som to tak riesila...tie kupovane len ked budes cestovat a pod. Fakt je to humus....oproti domacej strave.
A preco chces odstavit? JA kojim dodnes...a mliecka je dost. Neries a nepocuvaj rady tych, ktori nekojili dvojky....lebo nevedia, o com hovoria. Netvrdim, ked im davas aj UM...ok, ale neodstrav ich. Urobis velku chybu.....Ked uz mas mleicko, je skoda ho nevyuzit 😅
@lucia.kl neda mi sa nepridat k nazoru
@juliagregor Julky, o prikrmoch som sa ti aj ja vyjadrila a vtedy si nas odbila, ze aj teba prikrmovali od 3 mes. A si tu...a je mi luto, ze to maloinkym robilo zle. A o tej flaske je to tiez na nic. Prikrmy su predsa o tom, ze sa naucia papat...a nie o tom, ze ich len dotlacis nejakou inou stravou.....ci? No to je len moj nazor...neber to samozrejme v zlom 🤐

moora
23. nov 2010

@mima595 Ale však že si taky dávám tu a tam vínko či pivko, a nic jim to nedělá...to tuhle jeden kamarád v hospodě (sem poprvé byla..🙂 ) na mě kouká jak dopíjím 1 vinný střik a chystám se domů a povídá - hmmm, no moje žena když kojila tak dala 6 piv (a samozř. cigára) - no tak to už je dost drsný...........:((
já to kojení vysloveně nezatípnu, ale ono to asi odezní samo, já sem si tvorbu zvykla udržovat odsávačkou - bez ní by nebylo od začátku nic, holky to neuměly a v porodnici jim samozř. dávali flašky....sem si pujčila takovou tu profi od Medely, no ale stojí to půjčení prachy....Ale stále to bylo a je levnější než UM !!!! Třeba že když někam jedu nebo je večer doma manžel tak abysme krmili spolu a rychleji tak jim to přeleju do lahví.

moora
23. nov 2010

@katrinb no ta lžička to je jasné, musí se naučit další formu (kozu aj láhev už umí 🙂 ) My dáváme od začátku na lžičce v mlíku ty Vigantoly a Kanavity...takže už nějaký vztah k té lžičce mají 🙂)
Ani si neumím představit aby byly hoky tlustší při této velikosti, protože to už by se do těch korbiček kočáru (EW) dávno nevešly, nyní jsou tam s fusakem jen tak tak a už se jim to nelíbí protože se nemůžou skoro hýbat.....ale chci se sport. verzí ještě chvíli počkat....

mima595
23. nov 2010

@moora - aha, takže ty nekojis, ale odsavas a tak im davas mlieko do flase?? rozumiem tomu spravne?? tak ak ano, tak mas moj obdiv, ja by som to tak dlho asi nedokazala, ja som pri dvojkach odsavala, ale som odsala tak max. 30 ml po pol hodine, to bolo pre mna neunnosne, tak sme skoncili na UM

urob tak, ako to sama citis..... MM mlieko je sice MM, ale deti potrebuju mamu veselu, zivotaschopnu, a ked ti to odsavanie zaberie vela casu a energie, tak ju radesj investuj inde 😉

moora
23. nov 2010

@mima595 zpočátku měli všechno do lahví protože kozu neuměly. byly slabé a já bych neměla přehled zda dost vypijí, takhle mě navykly v nem., kde sem s nima byla na rooming-inu u JIPu kde byly. pak zesílily, kojení sme zkoušely až to začalo jít, ale i obě najednou kojit trvalo déle než jedné po druhé ohřát mlíko a dát flašku, takže tady ty preference 🙂 . Ale nyní z 5 krmení maj 1xUM, zbytek moje, z toho je 2x kojení, protože v tom intervalu nedám plné kozy pokaždé, takže slévám na etapy.... :(

juliagregor
25. nov 2010

ahojte,
dnes som sa tak zase vytočila...
boli sme v Optike objednať chlapcom okuliariky, dvojičkám komplet celé - nové ramiky aj sklíčka a Maťkovi len sklíčka...poisťovňa od 1.10. zrušila doplatok na sklíčka pre deti (na cylindrové), tak sme to komplet museli platiť...normálne som vytočená...
na všelijaké blbosti poisťovňa/štát dáva peniaze ale okulky musia platiť rodičia celé...prepláca sa len 4,30 raz ročne na okulky....
tak sme ľahší o 80 Eur a to sme vyberali najlacnejšie rámy 😝 😠

kablika
25. nov 2010

@moora aha, podobný osud s mliečkom 🙂 Už som to tu niekde rozpisovala. Ja ešte odsávam, aj keď som si métu dala do pol roka...teraz mám druhú: do 8 mesiacov. Odsávam už len 3xdenne. Papajú príkrmy, 1x UM a stačí to pekne. Žiadna vystresovaná mamina ako na začiatku - ale to nebolo len z odsávania..... drž sa!

fatulda
26. nov 2010

@kablika presne ako ja s odsavanim 😉 Ja som vydrzala do 8 mesiacov, aj som mala vycitky, ale uz som nevladala 😒

Chcem sa vas mamicky opytat, ako vam spavali alebo spia deticky okolo 1,5 roka cez den, pretoze moje viac ako 1,5 hodiny nie su schopne spat ako maju len jeden spanok. Ked mali dva, tak mi spali 2x po hodine a niekedy aj viac...Uz rozmyslam, ze ich rozdelim do izieb, ale neviem ci to pomoze. Trochu som z toho smutna, viem, ze deti su individualne, ale vsetky deticky okolo mna v tom veku spia cez den aj 3 hodiny 😒 Moje sa mi aj zdaju unavene, a napriek tomu spia dost malo.

juliagregor
26. nov 2010

@fatulda ked doma, tak viac ako tu 1,5 hodky mi nespali, ked vonku, tak aj 3 hodky potiahli ...
alebo, ked sa doma prebrali, tak som si k nim lahla a spali dalej...

moora
26. nov 2010

@kablika ano, taky mám metu půl roku, což máme za 14 dní cca, tak sem z toho už předem nervozní...ale ne, opravdu tu velkou Medelu vrátím, kdyžtak mám od kamarádky takovou elektr. ods. od Aventu, není špatná, jen že teď sem mohle jet obě prsa najednou a zároven u toho číst na netu, jíst, pít a tak... 🙂) Ačkoliv ta platba za toho půl roku nebude při 60kč na den málo :((, tak když si vezmu cenu UM (které by bez té ods. už od začátku jedly) a výhody MM, myslím že sem se rozhodla dobře. Obdivuju ženské, které ty dvě mimina prostě naplno a bez pomoci odkojí !!

kablika
26. nov 2010

@moora aj ja si myslím, že radšej odstriekané materské ako UM, ale ovšem len ak sa to dá. Ak je mamina moc unavená, mliečko jej nejde, alebo na to nemá čas - tak to naozaj nemá význam. To by deti nakoniec mali mínus a nie plus z toho....
UM je neskutočne drahé. My navyše musíme HA, navyše dve deti...čo dodať...
Ja mám ručnú Avent odsávačku, nedám na ňu dopustiť. Odsaté za 15-20min. Sledujem pri tom TV, alebo mám v lone časopis 😀 😀 No, a teraz 3x denne - to už mám pocit, že to robím pre radosť. Takže po 8 mesiacoch idem na 2x denne, a nejaké dni 1x, takže do sviatkov by som mala byť bez mlieka. Vidím, ako mi to kleslo, keď som prešla z 6x na 4x a teraz na 3.
Tak tak. Držkaj sa!!

lujzinka222
26. nov 2010

Ahojte mozem sa pridat ?

bombula
27. nov 2010

@fatulda zalezi od toho kolko ti spia v noci a kedy ich davas na noc spat. 1,5 hodiny nie je az take zle, ako rastu potreba spanku sa moze trocha znizovat..

fatulda
27. nov 2010

@juliagregor dakujem za odpoved, moje spia v postielkach, takze lahnutie k nim nepomoze, skusim kolko pospia von 😉
@bombula spia mi v noci tak 10, maximalne 11 hodin a to este par krat k nim idem, dam cajik, alebo dudu, ukladam ich okolo pol osmej. Napriklad dnesnu noc spali asi 9 hodin, a cez den 1 hodinu 😲 ☹ , tak neviem, idu im permanentne niekolko mesiacov postupne zubky, tak je to mozno aj z toho 🙄 . Nevadi, ja si zvyknem, len mi to prislo zvlastne, ze pred tyzdnom, dvomi, mi spali 2x po minimalne hodine a zrazu takyto skok. Mozno budem davat spat 2x, ak budu ochotne 😅

bombula
27. nov 2010

@fatulda zubky kazia spanok neuveritelne, mozem potvrdit... tiez cakam kedy vyjdu ale je to na dlhe lakte s nimi.. sme dost pozadu so zubkami takze som v ocakavani co to este prinesie. 9 hodin je dost dobry spanok. no 1,5 hodiny zdriemka cez den nepotesi no ale ste starsi a mozno nas caka to iste. dynamicky sa to meni teraz .. tesim sa na sneh ze to vybeham vyzimim a unavim viac, zatial to celkom ucinkuje ked si pochodia na vzduchu, prip. posedia v kociari. no a manzel to este vecer pred spanim nahana po obyvacke, ked je v tom dosledny tak celkom dobre spia potom🙂 ja sa snazim chodit von tak aby mi nespali von ale prioritne doma v postielke.

fatulda
27. nov 2010

@bombula tie zubky 😠 , u nas Sarinke vysli prve dva v 5. mesiacoch a odvtedy sa trapime 😕 . No ja asi nesmiem porovnavat, mam kamaratku, ktorej mala 2. rocna prespi v noci cca 10-11 hod a potom cez den 3, dalsi chlapcek v rodine detto, toho mamina este po 3 hodkach budi..a vecer chodi spat, ked nase. No, porovnavat uz nebudem a budem sa snazit trpezlivo respektovat ich rezim 😅 , dufam, ze sa mi to podari 😀

a s tym vecernym nahananim, mame to iste, babulky to zboznuju 😀

jennys
28. nov 2010

kočky, však si to stiahnite tu: http://www.ulozto.cz/4809811/respektovat-a-byt-...
hádam je to ono, nie? ja to sťahujem... Juli díky za tip🙂

jennys
30. nov 2010

Prosím, prosím dajte svoj hlas Pavlovi a Jurajovi - prvé dve fotky. Treba už len cca 30 hlasov aby sa dostali do užšieho výberu a hlasuje sa už len dnes.

http://dunlop.soliter.com/dunlop_sksk/gallery.p...

Ďakujem!!!

majocka.v
3. dec 2010

@mima595 ahoj vedela by si mi poradit co sa tyka teraz toho noveho zakona o dvojickach ja som s malymi na predlzenej rodicovskej ci sa to bude aj mna tykat tych 237€?dakujem za odpoved

mima595
3. dec 2010

@majocka.v - zatial neviem, nemam nastudovany zakon
dolezite vsak podla mna je, ci mas to predlzenie zo zdravotnych dovod uznane na obe deti, alebo iba na jedno
ak iba na jedno, tak asi nie....musis si to potom vybavit na oba... ale to je len moj nazor, nemam to nicim potvrdene

majocka.v
3. dec 2010

@mima595 ano na obidve deti mi priznali a kedy to budes vediet na 100%?

mima595
3. dec 2010

@majocka.v - pre mna to nie je podstatne, asi nikdy 🙂 🙂
ja s tym nerobim, len sledujem, co ma zaujima

majocka.v
3. dec 2010

@mima595 aha ja som myslela že s tym robiš ked vieš odpovedať..tak aj tak ďakujem skusim volať na ustredie

jitkatatarova
10. dec 2010

@fatulda moje tiez spavali tak 1-1,5hod a teraz pre istotu nespavaju cez den vobec.Mozno tak raz za tyzden.A to som skusala ist s nimi von aj ich unavit a nehrozi.Maximalne sa daju ukecat aby si lahli a ja im pri tom citam,ale to tiez vydrzia tak pol hodinu,Ale aspon mi zaspia uz okolo 20tej.Normalne sa tesievam na vecer.Spociatku ma aj trapilo ze malo spali,lebo som si vtedy stihla co to porobit,ale uz to neriesim,ved mi obcas aj pomahaju 😀

fatulda
10. dec 2010

@jitkatatarova dakujem za odpoved 🙂 fuha, to si ma teda potesila 😖 😀 . No co uz, inak ja som ich rozdelila, Sarinka mi prespi aj 2,5 hodiny, Emka max 1,5, viac ani za svet, ale strasne ju bolia teraz zubky, mozno to bude aj tym, ak nie, tak nevadi, clovek si zvykne na vsetko..Nastastie aj mne spinkaju vecer uz o 20.00 🙂

jitkatatarova
10. dec 2010

Ja si stale vravim,ze sa to bude stale zlepsovat 😅 ,zatial nic,ale raz hadam... 😀

jitkatatarova
10. dec 2010

Ja teraz hlavne riesim ako ich oducit v noci vela pit,lebo niekedy sa budia aj 4x za noc.Ale hlavne koli tomu ze okolo polnoci ich musim este prebalovat inak su rano precikane.A ja by som si tak strasne lahla spinkat este pred polnocou 😀