Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zojaaa
8. jan 2013

@kkatka113
Moji sa narodili 36+2 a tiez rozhodli lekari, ja som sa objednala pre istotu, zajtra ideme tak uvidim, snad to je ok, filip ten vacsi, ten je podla mna 100% ok a mato neviem ci je lenivsi, alebo preto ze je mensi, ale tomu to az tak nejde..... Je sice medzi nimi rozdiel skoro 500g.....aspon budem mat istotu....

kkatka113
8. jan 2013

@eeska krmim ich na rukach a zatial sa to da, az tak sa nemrvia 🙂 Ja prevaram Lucku a tak zarabam mlieko, mam stale na sporaku prevretu vodu v hrnci, vzdy len trovhu prihrejem a to je podla mna najrychlejsi sposob pripravy mlieka 🙂

kkatka113
8. jan 2013

@zojaaa vsak jasne, aspon uvidis 🙂 Nase mali pri porode polkilovy rozdielna teraz maju kilovy, tak myslim ze je normalne ze trojkilova helka nevladze tolko hlavu dvihat...no snad je to ok, vsak obvodna ich casto vidi 🙂

angieska
8. jan 2013

@eeska ja len prevaram obycajnu vodu z vodovodu 🙂

katrinb
8. jan 2013

Ahojte maminky....a cakatelky 🙂 Nestiham tu uz chodit, kedysi davno som sem prispievala....ale kedze moje dvojyk budu mat 3, ja mam pracu a domacnost.....zatial nestiham. Ale aspon som vam chcela povedat, ze mam bazarik a nahodila som nove vecicky do neho.....ak by ste mali zaujem....niektora 🙂

A krasny novy rok vam a detickam prajem....drzte sa.......je to prekrasne mat dvojky...aj ked niekedy tazke....ale stale je to lepsie ako mat len jedno babatko...verte mi

mia117
8. jan 2013

@griska11 Ahoj aj ja kojim, zatial mam doma len jedneho, ake o par dni budem mat doma aj druheho konecne z nemocnice a taktiez sa chystam kojit ich oboch, pozerala som na nete, ze sa da aj oboch naraz, tak to skusim a urcite by si mala prsniky menit, jeden moze tahat viac a druhy menej, tak nech mas dost mliecka v obidvoch prsnikoch.

mia117
8. jan 2013

@kkatka113 Ahoj moja, ako sa mate? Pozeram ze uz mas pekne velke kocky 🙂

kkatka113
9. jan 2013

@mia117 Ahoooj 🙂 to ano, rastu ako z vody, pekne papkaju tak aj slusne priberaju, sa tesime 🙂 a su uplne super dobrucke, maju len tak okolo deiatej vecer svoju mrncaciu hodinku inak spia v noci paradne a cez den su dobre a placu len ked su hladne tak sa nemam na co stazovat 🙂 A vy ako? Kedy ti pustia maleho domov? Snad uz coskoro a budete pekne vsetci spolu doma konecne 🙂 Pozeram ze tvoji maju sest tyzdnov a moje baby vcera sedem, tak su vlastne len o tyzden starsie 🙂 Drzte sa a napis ako sa vam dari 🙂

domca2608
9. jan 2013

Ahojte zienky. Poradte mi, ja neviem co mam robit. Moj Timuško ma ten zapaľ pľuc a neviem čo si mam myslieť. A Riško ma žltačku. Mala niektora z vas taketo problemy ako ja ? Ako ste to prekonali a tak ?

mia117
9. jan 2013

@kkatka113 Ahoj moja, prave dnes nam pustili domov aj Adamka 🙂 tak uz sme doma vsetci spolu 🙂 ach jo dufam ze to vsetko budem stihat, Davidka uz kojim a Adamkovi davam s flasky moje mliecko, takze aj odstriekavat, musim najst nejaky system, lebo kym som im dala papat a odstriekala si mliecko, tak presli skoro 2 hodky. Ty to ako riesis? Budem onedlho kojit aj Adamka za chilu, ale az za tyzden az dva, aby bol trosku silnejsi a vladal, teraz ma nieco cez 2200 gr. Tvoje babule su zlate, ze tak prespia, Davidko prespi maxim tak 4,5 hod a uvidim ako je na tom Adamko, v nemocnici povedali sestricky ze pyta stale papat, on je taky hlados, tak ked to pojde takto dalej tak dobehne aj Davidka 🙂 Ano mame uz 6 tyzdnov.

mia117
9. jan 2013

Maminky chcem sa opytat, su tu niektore co musia cvicit s detickami vojtovu metodu? Ako to prebieha? Dakujem

kkatka113
9. jan 2013

@mia117 to je supeeer, tak mas doma male dvojkilove vrabciatko, krasa 🙂 Nas povodne dvojkilovy drobcek ma uz tri kila, ale je stale malinka, teda hlavne chuducka aj ked licka ma uz gulate 🙂 ja krmim nutrilonom obe, tak to riesim 😀 Mlieko mam uz minimalne, dva dni zbieram kym dam jednej jednu davku, no katastrofa 😒 Tak uzivaj deturence a snad sa naucia pomalicky dlhsie v noci spat, lebo necakala som ze mozem pri dvojickach pocitovat dostatok spanku teda... 🙂

lenka290
9. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať, som v 24 +1 a drobci vážia 889g a 910g nie je to veľa? Aké máte Vy skúsenosti.

eeska
9. jan 2013

kocky, ake baby vysielacky pouzivate pri dvojkach? kupovali ste dve, ci jednu? rada by som do kocikov dala, ked vonku spinkaju, lenze tam potrebujem do kazdej vanicky jednu....

zojaaa
9. jan 2013

@mia117
Ahoj, ja zacnem s matom nabuduci utorok cvicit, tak potom budem vediet, ale myslim, ze najskor dostaneme jeden cvik...

evusaa
10. jan 2013

@mia117 Ahoj, moji drobci sa narodili v 32tt a od 3 mesiaca zivota sme cvicili vojtovku. Najprv nas prezrel lekar a urcil cviky ktore sme nasledne cvicili raz do tyzdna s rehabilitacnou sestrou a potom doma. Najprv jeden cvik potom po pokroku sa pridavali dalsie. Cvicili sme celkovo 5 mesiacov kym nezacali deticky lozit. Odporucanie bolo cvicit doma 3-4 krat po 10 minut kazdy a vyzliekat deticky 😉 no toto je len teoria pri dvojickach nemozna podla mna, ja som cvicila 2 krat denne po 10 minut kazdy a nevyzliekala len si povytiahla bodycko alebo teplaciky a tak nasla spravny bod na tlak a napriek tomu prave vojtovke prikladam to je drobci krasne pohybovo napredovali takmer ako donosene deticky a samostatne chodili v roku bez problemov. Takze moja skusenost cvicit aj ked len trochu a vydrzat je to veeelmi narocne hlavne kvoli placu deticiek.

misha1104
10. jan 2013

ahoj dnesna kontrola babatka su ok mrvia sa otacaju.....maju rucicky nozicky...a meruaju 7,19....do rana sa mi snivalo ze to boli dvaja chlapci no uvidime..

griska11
10. jan 2013

Ahojte maminy, robila niektora z vás test na to či sú vaše dvojičky jednovaječné? Kde sa to dá urobiť? Ďakujem pekne. 🙂

kikamara
10. jan 2013

@mia117 Ahoj ja mám dvoch už 16 mesačných chlapcov a s Marekom som cvičila Vojtovku od 2.mesiaca, mal hypotonický syndróm. Najskôr sme začala cvičiť jeden cvik, bol síce najjednoduchší, ale pre mňa bol aj tak veľmi zložitý, lebo Marek iba plakal a plakal ☹..... Museli sme cvičiť 3x denne. Postupne nám pridali ďalší a neskôr ešte jeden. No keď chceli pridať 4-tý už som zakročila a vysvetlila, že to nie je možné, aby 4-mesačné dieťa zvládlo tieto všetky 4 cviky a 3x za deň. Priznám sa, že už aj tie tri cviky sme niekedy flákali. Marek býval úplne uplačkaný, spotený a vysilený ☹. No v každom prípade nám to pomohlo. Postupom času som to už aj ja ako mama začala vnímať tak, že skrátka musíme aj cez slzy a prestala som Mareka ľutovať, vtedy prišlo to lepšie obdobie - Marek pekne zacvičil, bol aj spotený a unavený, no bolo to bez sĺz 🙂. Ale zase prišlo obdobie, kedy sa začne dieťa pretáčať a cvik sa musí upraviť alebo zmeniť. Znovu sme plakali ☹. Cvičili sme do 7 mesiacov. No môj pokladík je v poriadku 🙂. Rehabilitačná sestra mi neustále opakovala, že dieťa sa má naučiť všetko samo. Nemám ho dávať sedieť ani do pavúka a už vôbec ho nemám učiť chodiť. A tak aj bolo Marek sa sám posadil, postavil a keď mal skoro 13 mesiacov začal chodiť 🙂.

jana7
10. jan 2013

@marllik no už som sa rozhýbala a objednala som iCandy z novej kolekcie http://www.icandyworld.com/uk/en/products/peach... Cena bez autosedačiek vyšla na 1260 EUR 😕

marllik
10. jan 2013

@jana7 velmi pekna farba. A kedy Ti dojdu? Ja som minuly tyzden objednavala 1vanicku a adaptery a volali mi, ze to bude az za mesiac :oP, tak dufam, ze kym sa krpci narodia, tak to dojde..

jana7
10. jan 2013

@marllik začiatkom marca, termín mam 8.3 ale predpokladam že sa tak skoro na prechádzku nevyberiem 🙂 a mám autosedačky jednu po dcére a druhú som prekupila

jana7
10. jan 2013

@marllik vzala som sivú -striebornu farbu, čakam dvoch chlapcov, Ty maš akú farbu?

marllik
10. jan 2013

vonkajsok hnedy, vnutro sive.. tiez cakam dvoch chlapcov. Z tej kolekcie sa mi ta kombinacia farieb aj najviac pacila. Ja sa skoro na vychadzky tiez nechystam, ale na presuny z auta k lekarovi, ked bude treba, by som mala rada aspon tie adaptery na sedacky.. ze sa to nemusi v rukach..

marllik
10. jan 2013

@jana7 siva je pekna.. cierna je az moc cierna 🙂 pre babatko.. pear som videla len v ciernej

strihalka
10. jan 2013

MAMKY dvojicek, co jste nejvcie uvitali jako darek k dvojickam od kamaradku, rodiny...???
Kamaradce se mai narodit dve holcicky a nevime co koupit...dakujem

jana7
10. jan 2013

@marllik inak ako sa citiš, Ja zatiaľ celkom to viem vydržať len ma strašne bolí lonova kosť ked vela chodím alebo sedím, musím si lahnuť aspon na obed. Vyskušala si kočiar vo výťahu, budeme tam velmi natlačení? 😉

marllik
10. jan 2013

@jana7 som prekvapena, ze to lepsie znasam ako prve teho.. zatial.. len sa mi prejavila tehotenska cukrovka - mam dietu a musim si pichat inzulin, ale citim sa dobre. Dokonca sa viem v noci este vyspat..a poobede si tiez trochu vzdy lahnem, nemam potrebu prelezat cely den. Skusala som kocik vo vytahu.. no. ratam s tym, ze brusko nebude a lahsie sa tam vpasirujem 🙂 a to som skusala i so 4rocnym synatorom.. len sa tam nezaseknut.. to ma nas vytah rad 😖

jana7
11. jan 2013

si ma potešila, že si tam vtesnala aj syna lebo ja tam tiež potrebujem ešte dostať 3 ročnú dcéru 😕 Pre mňa boli začiatky tehotenstva dosť náročne a ešte som aj chodila do roboty ale v 20 tyž. mi už lekár nariadil PN tak som doma, Mam prechádzky 2 krat na den a to chodim po dceru, akurát mám problém priniest vacsí nákup a poutierat poriadne podlahu pod postelami 😀 no dúfam, že to vydržím takto čo najdlhšie lebo chlapci sú dost malí majú len trochu cez 1 kilo. V noci stane len raz aj to nad ránom okolo 4:00. Ale zmenu počasia zase cítim niekedy pri každom pohybe.

jana7
11. jan 2013

@marllik si ma potešila, že si tam vtesnala aj syna lebo ja tam tiež potrebujem ešte dostať 3 ročnú dcéru Pre mňa boli začiatky tehotenstva dosť náročne a ešte som aj chodila do roboty ale v 20 tyž. mi už lekár nariadil PN tak som doma, Mam prechádzky 2 krat na den a to chodim po dceru, akurát mám problém priniest vacsí nákup a poutierat poriadne podlahu pod postelami no dúfam, že to vydržím takto čo najdlhšie lebo chlapci sú dost malí majú len trochu cez 1 kilo. V noci stane len raz aj to nad ránom okolo 4:00. Ale zmenu počasia zase cítim niekedy pri každom pohybe.