Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

sansulinka
28. júl 2014

Ahojte dievcata,nedavno som pisala ze sa nejak toho nebojim ze dve deti ved mi ma kto pomoct...velmi som sa spoliehala na mamu,bohuzial necakane nas navzdy opustila :'( a nestaci ze mi strasne chyba a je mi tu bez nej strasne smutno ale zacinam sa aj bat co bude...ako to preboha len zvladnem?bez nej?mam muza ktory sa snazi ako vie a mam v nom oporu potom co mi mama zomrela este vacsiu a mam dvoch starsich bratov, ktory takisto su uzasny a viem ze sa mozem kedykolvek na nich spolahnut ale predsa mam obavy..som prvorodicka,skusenosti zakladne a strach neskutocny..ako to len zvladnem?..ach

polynka9
28. júl 2014

@bewik Dakujem za podporu, tiez budem na Teba zajtra mysliet, co noveho povedia a kedy Ti naplanuju sekciu, alebo budes rodit prirodzene ?
Pomohli a som velmi stastna, ale este jedno upratovanie potom ostane na MM, ja si davam termin v mojej hlave aby sme vydrzali do cca 28.8. tak uvidime, to by bolo idealne 🙂

polynka9
28. júl 2014

@sansulinka Ahoj, je mi nesmierne luto, ze si prisla o maminku, neda sa to urcite ani vypovedat, ako ti je velmi tazko, fakt ma to velmi mrzi. 😢 😢
Zvladnes to, nebude to jednoduche to asi nie, ale vela dievcat vravi, ze prvy rok je najtazsi a potom to uz ide samo, deti sa vedia medzi sebou pekne zahrat a budes mat cas aj na ine veci, aspon takto si to idealizujem ja .... Mozno ani nie rok, mozno len par mesiacov, pokial sa do toho dostanes, uvidis co ti bude vyhovovat viac ... mozno si myslis, ako lahko sa mi vravi, ale tiez som prvorodicka. Teraz je ti tazko, tak sa na vsetko pozeras, ze to nezvladnes, uvidis deticky mozu byt uplne zlate, budu pekne papkat, spinkat a keby aj nie, tak ja verim, ze to zvladnes .... nechcem to prehnane idealizovat....ale mas manzela a bratov ako vravis a uvidis, pomozu 😉 a potom si povies, ako si sa bala a pritom si to zvladla 🙂 Drzim silno prsty

dudulik1986
28. júl 2014

@marbalulka dopadla ok. Vraj je to v norne lwbo cakam dvojicky....8.8 na kontrolu....

sansulinka
28. júl 2014

@polynka9 velke DAKUJEM za povzbudive mile slova ☹

polynka9
28. júl 2014

@sansulinka Nie je zaco, hlavne,a by si bola v pohode a babatka budu tiez, mysli na ne, aka budes skvela maminka, ako im odovzdas to co, ta naucila ta tvoja ... ale zaroven sa tes, dobre ? Nesmut moja 😉

dudulik1986
29. júl 2014

Ahojte babenky tie ktore mate uz dvojicky ako kojite oby dve naraz alebo ako neviem si to predstavit.... a vankus si mam kupit na kojenie poradte mi aby som mala dost mlieka.......bojim sa ze ho budem mat malooo zajtra nas cakaju prve prietoky....

bewik
30. júl 2014

@polynka9 ahoj, tak ako si vcera dopadla? Vsetko ok? Inak, ja mam normalny termin 28.8. 🙂 ja som si zase vymyslela 8.8., 11.8. alebo 14.8. No a vcera to dopadlo dobre. Ze sa dobre drzime, este sa vobec nic nedeje, baby maju zatvorene. Ze uz nemusim tolko lezat. Prvy krat som bola na monitore. Boli tam zeny, ktore uz zacinali rodit. Cize mozno potiahneme este dva tyzdne. O tyzden mam usg. Uz ma inac dost bolia kolena. Zdvihnut nieco zo zeme je uz nemozne. Mam plus 20 kg. Uz aby to bolo za nami. No a ja si vyberam cisarsky, nechcem riskovat.
Tak napis co nove.

polynka9
30. júl 2014

@bewik Ahoj, to su dobre spravy, tak vidis, ste v krasnom tt a dievcatam je v brusku krasne a fajn 🙂
Inak na tom monitore to asi trva dost dlho, ze ? Verim, ze je ti tazko, ale uz len par tt a mas pokladiky pri sebe, juuj, adrenalin 🙂
U nas vcera tiez vsetko OK, krcok ostal nezmeneny, ma 19 mm pricom v utorok mi v USS povedal moj doky na poradni, ze ma 15 mm.... ale tak ak to robu cez USG je to presnejsie, takze ma to trosku ukludnilo. Trosku sme sa zhovarali s primarom a povedal, ze ak by som aj teraz rodila, tak je to OK, ale urcite este 2-3tt pockame, a idealne by bolo 4 tt, takze nemam stresovat a byt v klude a v prvom rade, nech nadalej beriem duphaston, ten podla neho velmi pomaha pri skracovani krcku. Kontrolu mam 8.8. pred 12-tou ale aj poradnu v USS o 9-tej, uvidim co bude nove .... zaroven dodal, ze potom uz budem chodit len k nemu, a nasledne si dohodneme sekciu a podrobnosti ...
Tesim sa, ale zacinam mat aj strach, dufam, ze to vsetko dobre dopadne a kto vie, mozno sa stretneme aj na jednej izbe 😵

sansulinka
30. júl 2014

@polynka9 dakujem,no dufam ze budem aspon z polovice taka mama ako bola ta nasa <3 teda budem sa o to snazit ako budem vladat a vediet 🙂 dakujem

bewik
30. júl 2014

@polynka9 takze tiez dobre spravy, super 🙂 urcite este vydrzite. A mozno sa fakt stretneme na izbe 🙂 to by bola sranda. Ako si sa vlastne dostala k primarovi? Lebo ked ides do Sace, tak len k nemu, vsak? Jeho totiz nikdy nevidim tam v ambulancii, on je asi skor pri ultrazvukoch, ze?
No tak mozme byt obe kludne a nech nam drobci este rastu v brusku. Ja som dnes nejak dost unavena, nic nevladzem. Najradsej by som uz o tyzden sla na to, dva mi pripadaju na dlho. Ten naklad je stale tazsi.
A od vcera beriem macmiror, vysiel mi pozit. streptokok, tak netusim ako ma skontroluju bud. tyzden, ked to je take hnusne vytekajuce, bleeee 😅
No tak bruskateniu zdar! 🙂

bewik
30. júl 2014

@sansulinka och moja, drzim ti palce, urcite vsetko zvladnes. Strata mamky v case ocakavania musi byt nesmierne tazka 😢 . Fakt drzim prsty a kludne sa tu prid postazovat, ked budes potrebovat. Ale urcite to das. Cakaju nas narocne chvile, ale aj neskutocne vela novej lasky 😵

polynka9
30. júl 2014

@bewik K primarovi som sa dostala cez kamosku, este ked som nebola tehu, nam sa nedarilo vyse roka, tak mi ho odporucila a on sa ma ujal, ale ked som uz tehulka s dvojkami v brusku odporucil mi USS doc. Krausa, takze na poradne vzdy do USS, ale len na USG k nemu na 3. posch. a potom sem tam ma este objednal aj na kontrolu krcka a vcera ked som bola, tak mi sam od seba povedal, ze potom uz budem chodit len k nemu. Nie som si ista, ale mne sa zda, ze ak sa v Saci rodia dvojicky, tak bud je pri tom primar, alebo prednosta - Richnavsky .... tak mozno preto uz chce, aby som chodila k nemu .....
Verim, ze ti je tazko, ale celkom peknu vahu mas len 20 kg, lebo viem o dievcatach co pri jednom priberu aj 25-30 kg, ako manzelka mojho bratranca, ... ja som zatial pribrala 14 kg, ale vsetko mam v bruchu, som ako pavuk 🙂 Aj doc. Kraus mi vzdy vravi, ze predsa je to dvojita vaha, zatazenie ... ale uz Ti to ubehne a potom nam budes pisat ako @juliana30 ake su dievcata krasne, uzasne a budes najstastnejsia na svete 😉
Mne sa streptokoka dali klasicke ATB, neviem preco, ale tak brala som klasicke tbl, hadam vedia co robia a su aj profesionali, takze s tym rataju 😉
Dnes bol dusny den, skoro som ho opat cely prespala, neviem co budem robit v noci, .... dobre spavas v noci ?

dudulik1986
30. júl 2014

Ajoj te babenky dnes kontrola na jednotku krcok ma 36 mm drobci vazia jeden 1453 a druhy1577 a co to znamena VS-34mm dlzka babetka....a vy ako o dva tyzdne kontrola

juliana30
31. júl 2014

@bewik,@polynka9, ahojte,tak krásne napredujete,to som rada,uz sa vám to blíži 🙂))My sme mali celkom dobrú noc,baby prespali zakaždým po tri hodiny,Ninka trosku nervačila za soplik,ale inak som sa vyspala.Asi za to,ze pršalo vonku.Vcera sme boli na nožičky,všetko Ok,tak sa teším.Pomaličky priberame,maju 2280g a 2180g,bola som na váženie u pediatričky.Ach baby,kolotoč sa uz krúti 🙂,prebaliť,nakŕmiť,pospať...atď ..stiham síce upratovať a žehliť ,ale nejako sa neviem dopracovať k vareniu 😲.

bewik
31. júl 2014

@polynka9 tak nas maju pekne podelene, ja chodim k Richnavskemu a tajne dufam, ze bude on robit cisarsky. Tak si mi dodala nadej, ze to tak aj bude 🙂 obidvaja su dobri, takze sme v dobrych rukach. Dnes mi uz nie je tak tazko ako vcera, ani klby ma dnes nebolia. V noci spavam dobre. Samozrejme musim ist na wecko, ale potom normalne zaspim chvalabohu.
@juliana30 ahoooj, tak rada citam co mate nove. Vidim, ze uz si sa vzila do novej situacie. A fakt sa da popri nich aj popratat? To je pre mna skvela sprava 🙂 A kolko ti prespia cez den? Tak nech ti len pekne rastu do krasy. A aj ich kojis alebo si odsavas mliecko?
@dudulik1986 krasne dlhy krcok, to je super. No baby, same dobre spravy, drzme sa dalej! 😉

juliana30
31. júl 2014

@bewik jedia približne každé 3 hodiny,keď je dobrý deň alebo noc,tak ich prebalim,najedia sa a znova spia.Neviem to odhadnúť,ale hore sú tak cca.4hodinky z 24hodin.Aj to keď dostanú štikútku,tak to je polhodinka 🙂,príp.tie soplíky keď jedujú,tak je to možno viac.Ale ked si chcem ja na chvíľu s nimi ľahnúť,tak uz aj mrnčia.Nekojím už,stratila som mlieko predposledný deň v nemocnici,lebo som sa veeeeľmi rozčúlila na jednu sestričku ☹ a postupne sa mi stratilo.A priznám sa,ze uz som ho nerozbehla,nemala som na to nervy,stale odsávať a ledva som odsala 20ml.Pre dve by som aj tak nemala dosť mlieka.Navyse ich tam naučili na fľašu a prsník veľmi nechceli.Tak dávame nutrilon.Ty už ale pekný týžden ťaháš 🙂,aj budeš mat plánovaný cisársky,či ako ti povedal lekár?Neposiela ťa do nemocnice?

bewik
31. júl 2014

@juliana30 jej, tolko prespia? To je fajn. A co ta tak rozculilo? To je fakt, ze ked ich naucili na flasu, tak je problem s kojenim. Ale nevadi, chvalabohu ze existuju tie nahrady materskeho mlieka. A manzel spi s vami v spalni, ci uz to vzdal? 🙂 lebo si neviem predstavit, ako budu nasi chlapi fungovat v praci pri takom prerusovanom spanku. Ale musi to byt uzasne mat ich uz pri sebe. Uz sa s nimi chystas aj vonku na prechadzku?
No veru, uz mame dobry tyzden, nakoniec mozno potiahneme az do 38. Ked som sa pytala doktora ako to vidi s nasim dnom D, tak mi povedal, ze mame cas 😅 zaujimave, ze doteraz ma strasili. O planovani cisarskeho este nepadla rec, ze to sa vsetko este uvidi. Ze krcok je primerany danemu tyzdnu, hospitalizaciu vobec nespomenul. Ani sa mi nesnivalo, ze by to takto mohlo byt. A to tam stale chodim s taskou. Asi keby som si ju raz nezobrala, tak si ma tam nechaju 😀

juliana30
31. júl 2014

@bewik,no teraz je to fajn,keď sú také maličké a toľko prespia,ale co bude neskôr,tak toho sa desím,to sa asi ani nenajem 😲.Isla som o polnoci s Ninkou za sestrickou na porodnú izbu (tam je sestrička,ktorá ti má pomôcť,ked si nevieš rady),s tým,ze chrčí,ze má nieco v nose.Ona sa len pozrela,ze nemá,to sa Vám zdá...dobre...išla som na izbu...malá hučala ako besná,v nose jej bolo znova počuť také chrcanie,tak som po polhodine išla za ňou zase...zobrala vatovú tycinku a ze: nic tam nemá...dobre...na izbe hodinu revala,do toho sa zobudila Ninka...tak znova za ňou: prosim vas,nemôžete jej odsat nos ?Sestricka: My tu nemáme odsavacku!!! akoze prosim?Revala som uz aj ja od nervov a od únavy ,potom prišla nejaká lekárka a zobrala malú dozadu na oddelenie.Tam sa uz odsavacka našla.A vraj nemá nadchu ,nemusíte sa báť.Hmm... Do dnešného dňa tú neexistujucu nadchu odsávam.Ja som bola tak vytočená ako asi este nikdy.Este teraz mam nervy na tú starú pizdu,ostatné Sestricky boli vzdy milé a radi pomohli,no táto očividne nemala záujem.
Muž spí v spálni aj do psami 😀 a ja spím s deťmi v obývačke.On skoro vstáva a neskoro chodí domov,tak ho nechcem rušiť.
Tak rada by som išla na prechádzku,ale este mi neodporucala pediatrička,este sú drobné a náchylné na choroby.Uz im tá Nádcha prechádzala a ako sme boli na tie nožičky,tak znova sa im zjavila.A to sme kúsok išli aj s autosedačkami. ☹,tak možno budú náchylné na choroby.Ťazko povedať,ale veľmi mi chýbajú víkendové kávy s manželom ☹.A este nakupovanie.Nepohnem sa totižto z domu,ked som sama doma.A ist nakupovať s deťmi,to asi nie ☹,ledva odnesiem jednu autosedačku.Inak uz mám 50kg ,a zrejme to pôjde pri dvojičkach este dole. ak vam s polynkou mozem poradiť,kupte si sterilizator do mikrovlnky.Pre mňa je to najúžasnejší pomocník.
Tak to som prekvapená,ze ta lekár este neposlal ležať do nemocnice.Ale tak , ked všetko vyzerá Ok,tak je dobre.

dudulik1986
1. aug 2014

Ahojte babenky vydim ze sa mate celkom ok zato ja nie neviem co idem robit strasne ma tlacia na rebra drobci strasne to boli co mam robit sa zblazdnim do konca......

hermina_
1. aug 2014
5romanna5
1. aug 2014

@polynka9 ahoj..chcem sa ta opytat.mas Dosedlu dohodnutého aj na pôrod?dakujem 🙂

polynka9
1. aug 2014

@5romanna5 Ahoj, no to sa este uvidi, ale tak naposledy povedal, ze budem chodievat uz len k nemu a dohodneme co a ako, tak si myslim, ze aj ano, ale na priamo sme si nic nepovedali 😅

@juliana30 Ahoj, tiez by som na tvojom mieste bola nervna a revala, ale ked ta sestricka bola fakt taka otrasna, ani sa necudujem, ze si sa rozculila, ved su tam preto, aby vysvetlili, pomohli, poradili . 😖 ..
Ako super ti to vsetko ide, uz si si nasla aj svoj rytmus, a dievcata tiez, uvidis ked budu vacsie, mozno budu menej spat, ale uz budete zase o nieco viac na seba naviazane 😉 Tesim sa z vas 🙂 a hlavne nech su baby cim skor fit 😉
Musim vygooglit, co to je za sterilizator ... taketo veci nemam ziadne, len jednu odsavacku pozicanu, inak nic .... akosi verim, ze budem len kojit a kojit a kojit .... aka som naivna 😀

kacena85
1. aug 2014

Mamicky my mame doma dnes presne 20 mes slecinky...drzim palce buducim mamickam a tym novopecenym vela energie a oddychu...bude to lepsie...

bewik
1. aug 2014

@juliana30 fiiha, tak to sa necudujem tvojim nervom, fakt strasny pristup. Ako si mozu nieco take dovolit? Hlavne k prvorodickam. Ved este nevieme co a ako, sme vystrasene z novej situacie, nieto este ak sa vyskytne nejaky problem.
Tiez mate psikov? Takze manzela aj cely den nevidis? Musis sa velmi tesit na vikendy 🙂 A vsetko bude casom, aj kavy, aj nakupy, aj vsetko ostatne. Urcite je ine vyrazit do mesta s jednym babom ako s dvomi, ale my zeny zvladneme vsetko. Mne je vzorom taka Farkasova Kristina, aj my to dame 🙂
Mne zas bude najviac chybat zahrada. Vlastne uz teraz z celej sezony nemam nic, ale zato su toto tie najdolezitejsie okamihy mojho zivota, tak som sa s tym zmierila. Tesim sa ale, kedbudu mat baby takych 5 rockov, to bude uzasne a na vsetko uz bude cas.
@polynka9 tiez som optimistka s kojenim, ale tvoje slovo naivita je asi vystiznejsie 😀 . Ale dufam, ze ten krasny kojaci vankus vyuzijem co som si kupila. Drzme si palce 🙂
@kacena85 ahoj. Tak to uz mas velke slecny. Podel sa s nami s vyhodami dvojiciek a prehanaj prosim 😀

bewik
1. aug 2014

@zuzzina tak ako? Uz mame nieco? Nejake pekne novinky? 🙂

kacena85
1. aug 2014

@bewik no vekom su velke no daka extra zmena sa nekonala zatial xi od pol roka nam ako tak.prespia noc.ale ked idu zuby akp aj teraz ocne....tak je to o drzku...dnes pd 23.30 kazda hodina hore.spia same v izbicke tak sa dakedy nalietam...ale ked su ok tak vedia pospat..no max do 7.00 sa nam par krat stalo...alebo sa zobudia pred 6 dame mlieko a ppspia este hodku aspon...odkedy zacali stvorkovat a nasledne ako 15 mes chodit tak je to isto lepsie...sice som uz akp starena s krizami a od sekcie uz druhu x v nemocke co domrvilo co sa dalo...ale uz aj pekne pesi prejdu.nie vzdy treba trepat kocik a jedenie uplna parada odkedy zuju a maju viac zubov.plna taska keksov,chrumky,banan atd a ide sa.netreba tahat bebu vodu zahustovadlo.do cca 3/4r sme sa vytrapilo s refluxom.cca od 13 mes piju kravske mlieko...
Kazde obdobie ma svoje...teraz idu ocne a toto pocasie do toho,kazda si chce vydobit svoje.skusaju mna i seba navzajom tal dakedy hlasivky dostanu zabrat...ale su take pekne chvile aj ked uz dojde a povie Mama daj a pyta pusu alebo sa naucilo objimat...a ked zacne jedna druhu hladkat ...vcera zaspavali a kazda z postielky Mama Mama a a tak maznavo vedia,ze tam sedim....zacinaju brblat a robime copiky,paradime sa, hrame sa,ze varime, baby kocikuju, lietaju na ybikoch po dome...

A este rada nikdy dvojky nebudu tabulkove nenaaavidela som toto u dr...nase vazia uplne ok aj meraju, a sli v 33+4tt.maju dudle od rana do vecera dakedy, nosia este plienky a asi az dalsie leto odplienkujeme.a vobex ma to netrapi.mam jedny nervy,jedny krize aj ruky...dopredu si premyslim co im dovolim ulazem lebo su dve.chcu dvojmo a mudre reci nech sa naucia ppdelit moze vyslovit len dakto kto nema doma dvojky...
A uzite si ich ako babatka,,,nase malo reflux silny,koliku,s jednou sme vojtovu cvicilo do roka a ked ppzeram foto vooobec si to obdobie ked bolo malunke nepamatam...bol to jeden velky kolotoc...

juliana30
1. aug 2014

@bewik,@polynka9, vzdy boli na tej poporodnej izbe veľmi milé sestričky,ukázali mi,ako masirovať bruško ,aj mi zobrali koľkokrát v noci deti (samé od seba),na hodinku,aby som si pospala.Oni ich poprezliekali do čistého,položili na bruško a deti mi vrátili krásne spokojné.A táto krava ti povie,ze to sa Vám zdá mamička...Ach...nemám uz slov.Veru aj my máme psov a veľkých (cane corso),psa aj fenu.Pes bol 2 dni vo vytržení z babatiek ,akonáhle zaplakali ,tak dobehol pozrieť ,ze co sa deje.Ale uz si zvykli,uz ich ani nehne pri zaplakaní 🙂.Akurat by ich chceli občas oliznuť,ale to skôr asi preto,ze im vonia mlieko.Akych máte vy psíkov ?
Muž vstáva ráno o 5:40 a chodí domov o 23:00,takze všetko je na mne a nechcem ho v noci este vyrusovat,nech len pekne zarába na nás baby 😀.Už keď budú väčšie,tak bude dobre,to mi aj viac pomôže,takto este nevie,co má s nimi robiť.
Určite budete kojiť,ked pekne porodite na termín,tak Vám deťúrence hneď dajú a už to bude fičať.Ja som tú možnosť nemala a ani im to sanie nešlo.Takže ja teraz veeeelmi oceňujem ten sterilizator,ušetrí mi to kopec času.

dana_l
2. aug 2014

@polynka9 to kojenie je vela o psychike. moje strarsie som kojila do roka a dvojicky az dva roky. len sa netreba nervacit pri tom, kazde dieta je ine. skus si namiesto spoliehat sa ze ti niekto ukaze v porodnici - pozri na internete. je vela videi ze ako sa ma dieta spravne prisat a ake su zakladne chyby pri kojeni.
ja som nemala nikoho na ukazanie len som dostala deti a prilozila a nejako nam to fungovalo. a tiez som mala s dvojickami ze jedno bolo dobre a druhe lenive a potom sa mi po tyzdni vymenili.
sterilizator je dobry aj ked by si kojila a mala dudliky. namiesto prevarania ich tam hodis a mas ich ciste.
inak mne dudlik nepokazil kojenie. takze ani toho sa nemusis obavat.
ako som uz pisala. kazde dieta je ine. niektore je spokojne so vsetkym, ine ma s niektorymi vecami problem.

polynka9
2. aug 2014

@dana_l Ahoj, dakujem za radu, akurat mi vcera jedna znama hovorila, ako bola vystresovana z toho, ze ci bude alebo nebude kojit, pravdu povediac nerozumiem preco, tak bud to pojde, alebo nie 😅 .... niekedy nemas moznost si vyberat, takze uplne suhlasim s tym, co pises a urcite si pozriem na nete video. 🙂