Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
2. jan 2010

Juliagregor teba som sa este chcela opytat alebo aj ostatnych na vynasanie kocika z bloku. Zaujima ma ci sa vytrepem po schodoch dole s takym dvojickovskym kocikom. 😲 Teraz s malym chodim schodik po schodiku na zadnych kolesach,lebo kolajnice su na nas kocik uzke ale neviem si to predstavit s takym duo kocikom.Ako vychadzate von?

juliagregor
2. jan 2010

alienka muž prerobil koľajnice na dvojičkový kočík a chodím po zadných kolieskach,
neviem si to predstaviť s tandemom, lebo to musí byť hrozná páka, už takto je to ťažké...

tintin
2. jan 2010

Julia to si ma teda rozosmiala..ze ta manzel musel zatvarat zvonku 🙂 No tak sme aj s manzelom rozmyslali, ze vajicka s autosedackou sa do nasho auta nejako zmestia no a potom sa uvidi. ci bude treba vacsie. Hlavne financii nejako stale nieje dostatok 😕 Pozerala som ten Fiat, co mate..vyzera super, ale fakt som ho v SR este nevidela. A co sa tyka tej skolky, ja by som malu dala urcite aspon na doobeda, chuda vsak to bude asi pre nu velmi narocne. mam ju uz od minuleho roka prihlasenu v jednej skolke, lebo v BA je to tiez o nervy s tymi skolkami. ako to zvladali vase deticky ked sa vam narodili dvojky? no a co sa tyka rozdychavania spravy, ze cakame dvojky..ja som to tusim este nerozdychala doteraz 😅 v rodine ziadne dvojky nemame, ziadne hromony ani umele oplod. nebolo tak fakt neviem. Dnes som si kupila tu knizku Dvojcata, kto ste z BA, maju ju urcite v Pantha Rhei + ta pani Rulikova napisala teraz niekedy novu knihu : "Co nevite o dvojcatech" je taka fialova. a ozaj Julia ked si mala spinal...nebola si viac v strese, ked si vsetko pocula?

juliagregor
2. jan 2010

správu o dvojkách sme rozdýchavali dlho, ale my sme mali ešte iné problémy, manželovi zomierala dcéra ...tak to boli a smiech v jednom a nakoniec som povedala, že dve máme ako náhradu za ňu.....

spinál a celková, niekde vyššie som to už písala, celkovú dávajú vtedy, keď potrebujú rýchlo ukončiť pôrod a nerieša, či bábätko dostane vyskú dávku liekov alebo nie, ked ide o život, ťahšie sa z nej preberá, ako písal alienka, vracanie je normálne.....

spinál - sadla som si na stôl, bradu čo najnižšie k prsiam, najprv mi dali včeličku na umtvenie kože, aby som sa potom nemykla, spinál mi pichli na prvý krát a ani som nevedela, asi po 2 minútach začal účinkovať, položili ma na stôl, zaviedli cievku, necítila som, pôrod trval asi 20 minút, všetko som počula aj som sa s nimi chvíľku rozprávala, ale ja mám nízky tlak, v tehu som mala 90 /70 a niekdy mi klesal až na 50, odpadávala som, pri pôrode mi klesol až na 30, niečo mi dávali, tak som bola mimo. Deti mi doniesli ukázať už v perinkách, ale mm ich mohol odfotiť hneď po narodení také holaté. Bol to zvláštny pocit, ked som v brušku už nič nemala....a ked vysávali krv z maternice,...
nemohla som sa pohnúť 24 hodín, aby ma potom nebolela hlava.....inak bolesti budete mať tak či tak, potom dávajú oxytoxín infúzku a to je sranda

kamošky mali aj spinál aj celkovú, viacmenej je to jedno, anesteziológ mi dal vybrať a ja som sa spýtala, kt. mi odporúča, on že spinál, tak som si dala spinál.

po narodení detí dostanete tehuľky asi 50000 Sk, dá sa z toho nakúpiť výbava, len rozmýšľajte a hľadajte, lebo dvojičky a k tomu ešte dalšie dieťa potrebujú stráááááááááášne veľa peňazí.

zase som sa rozpísala.

😖

juliagregor
2. jan 2010

v prvom riadku mi vypadli - slzy

katrinb
2. jan 2010

Juli - tak to ste maloi super silvestra....chalani sa vyznamenali, ze vydrzali....s tou telkou je to teda pruser...este ze vam ju potom zapli

Alienka - ja si kupujem kociatr ABC DESIGN ZOOM.....mozem teda odporucit..ale zatial samozrejme lôen laicky. ALe pisala som si tu na konikoviu s jednou maminou...a nemohla si ho vynachvalit. Alebo aj Jane......na to som tiez citala vela pozitivnych info.....mas este cas sa rozhodnut....ja som isla hlavne na to tak, ze mne sa pacia viac tie za sebou a tym padom som mala vyber lahsi.....je ich menej ako tych vedla seba. A ten ABDOR, co si posielala link-....mam taky ale od ruky - za brutalne nizku cenu. ALe ja ho budem pouzivat iba na balkon alebo na chlaupu....

MaTELKO - podla mna asi tiez radsej spinal....nez celkovu...ale asi doktor ti viac bude vediet k tomu povedat. A citis sa dobre?

alienka73
2. jan 2010

Katrinb a ten abc nie je tazky a nemotorny? Pocula som taky nazor. Mne sa tiez najprv pacil a viacmenej som bola pren rozhodnuta. A tusim tu na zaciaku tejto temy tu nejaka mamicka o nom pisala ze je super aj fotky v albume ma len si nepamatam kto to bol.

No a Juliagregor ked tvoj muz prerobil tie kolajnice ostatne mamicky s monokocikom vedeli zist? Mne sa stale slo lepsie bez tych kolajnic, teda u kamosiek a tak lebo u nas sme nevosli ale lahsie sa mi slo schod po schode ako po kolajniciach. 😕 Teda hlavne hore, dole to slo.

deny32
2. jan 2010

Alienka, v Optime v All Toys mali vystaveny Blumberide, skus pozriet. Nazivo ho maju Mauzos a Taella.. my sme si objednali vedla seba Easy Walker, takze ked dojde mozes sa pozriet. Inac, je nas tu vela z KE, este je tu Katrin, Ajka... a este su nejake baby urcite ;) To som menovala len tie, co sa pozname osobne 🙂 V ktorej casti KE byvas?

Ja tiez uvazujem skor nad spinalkou, ako celkovou.. ale este sa poradim. Ja nejako stale dufam, ze budem rodit klasicky 😉

Dnes sme boli na odporucanie Mauzi v Tescu.. perfektne zlavy !!! nakupili sme 3 tasky oblecenia, neskutocne ceny a velmi pekne vecicky. Vdaka Mauzi.... 😵 😵 😵

katrinb
2. jan 2010

alienka - no pravdupovediac neviem, ci j enemotorny. Maju ho vystaveny v Kike , tu v KE....a nezdal sa mi ...no vies, asi az po pouziovani budem vedeit na 100% povedat, aky je....ved pockaj....ja ho budem mat cca o mesiac asi...tak kymn ty porodis, uz ho budes skusat a skusat. Tiez si ho potom mozes dojst pozriet. Ja som tiez z KE. No uz by sme si mohloi dat fakt stretko , my tu v KE....aj ked je pravda, ze my s Deny asi az po porode..kedze teraz ja velmi uz nechodievam von. Radsej, setrim sa....aby som vydrzala co najdlhsie....co vy na to kosicanky? Aj pre maminy to plati, samozrejme...

Deny - o tom Tescu som nepocvula...asi by sa oplatilo tam ist mrknut...a to aj v Hyper? Ten mam blizko

juliagregor
2. jan 2010

Adi ja som v baráku sama s kočíkom, tak som to nemusela riešiť 😉
ale bez koľajnic to asi nevytiahneš. kočík cca 17 + 12 kg deti (malé) = no neviem
kamoška mala len tri schody, ja som bola u nej ešte ako u tehuľky na návšteve, potom jej mm tiež spravil koľajničky, popros maminky a vyskúšaj

juliagregor
2. jan 2010

tesco vecičky sú super, dobre sa perú, stále sú pekné a dokonca ich všetky dávam aj do sušičky

kupujem tam tiež vo výpredajoch a aj pol roka, rok dopredu
ked netrafím veľkosť predám 🙂

juliagregor
2. jan 2010

ozaj sťahujem sa do Košíc 😀

katrinb
2. jan 2010

Juli, prid, budeme len rady... 😉

Alienka - a este ohladoj tej vahy...no ten ABC design zoom ma vahu 18,5 kg...takze nenazvala by som ho , ze je prilis tazky...aj ostatne kociariky su cca take tazke-...a tie starsie urcite aj viac

ajka72
2. jan 2010

u nás v bloku tiež sa prerábali koľajničky kvoli našim dvojkám tak vytiahnem kočiar keby neboli nak neviem neviem...

mauzos
2. jan 2010

Deny dve tasky oblecka? Tolko toho tam uz ani nemali 😀 😀 Super, som rada, ze ste dobre nakupili.

My mame Bumble a som s nim velmi spokojna. Nebol s nim problem ani teraz pred vianocami, ked napadol kopec snehu, v pohode sa s nim islo. My sme uz v sportaku, ale malych stale nosim v taskach do kocikarne, aj ked uz sa tam zmestai len tak tak. No a schody to je kapitola sama o sebe. My nemame kolajnice, takze sama sa z brany nepohnem. Ale pokial idem sama, tak stale ide niekto okolo, kto mi ho pomoze zniest. Hore schodmi ho viem vytiahnut, ale tiez ak ide niekto tak ho radsej poprosim o pomoc, lebo je to o drzku 😒

Katrin dnes som videla v Kike ten ABC a ta vystavena cast je sportova? Videlo sa mi to take divne vypolohovane ... nejako sa to polohuje?

taella
2. jan 2010

ja som rodila so spinálom a bolo bez problémov , vybrať mi nedali a bola to urgentná sekcia .

my máme našťasie len jeden schodík do brány , takže ja nemám problém vyjsť sama s kočiarom a kočikáreň máme ihneď na prízemí . Kočiar bumbleride nemá fusakotašky , ale vaničky , sú ľahké , takže kľudne znesiete deti do kočiara . Ja svojich si ešte stále tak znášam dole do kočiara .

a vítam nové dvojtehuľky 😉

s tým stretkom dvojičiek v KE nie je zlý nápad , už len nájsť miesto , kde by sme sa všetci pomestili 😀 😀 😀

babulka123
2. jan 2010

ahojte.. ja len davam odkaz..

ahojte, zdravi vas Laura a Dominik, narodili sa dnes o 10:18 a 10:19 cisarakom, maju 1,7 a 1,8 kg. su malinky ale zdravucky, maminka LOGINKA oddychuje...

loginka gratulujeeeeme..

johanka1234
2. jan 2010

ahojte.. ja len davam odkaz..

ahojte, zdravi vas Laura a Dominik, narodili sa dnes o 10:18 a 10:19 cisarakom, maju 1,7 a 1,8 kg. su malinky ale zdravucky, maminka LOGINKA oddychuje...

loginka gratulujeeeeme..

mauzos
2. jan 2010

Loginka gratulujem a prajem vela zdravicka a mliecka, aby mali pekne pribrali a zosilneli a mohli ste ist cim skor domov 😵

matelko1
2. jan 2010

loginka blahozelam 🙂

matelko1
2. jan 2010

katrin citim sa dobre.....a na tu anastezu sa este popytam,ktora je lepsia....

alienka73
2. jan 2010

Loginke velka gratulacia a Laure a Dominikovi veela zdravicka!

Deny ja byvam v starom meste nedaleko Jamba alebo Palerma.
To stretko myslite s detmi ci bez? 🙂

Vdaka za tipy na kocik. Super, ze sa da pozriet aj ten bumbleride aj ten abc , pojdeme omrknut.
Julka, teraz s bruskom asi nebudem skusat tahat dvojkocik po schodoch bude to musiet pockat az po porode 😀 😒 . No uvidime. Mne sa ale fakt lepsie taha ten nas kocik po schodoch ako po kolajniciach, na tych kolajniciach mi vadi ze sa bojim ze mi spadne, ked taham po schodoch tak kazdy schod je akoby pauzicka tak je to lahsie pre mna ale s tym dvojkocikom si to nijak neviem predstavit 😀 . No ved sa necham prekvapit.Mozno poprosim susedu co je stale doma nech mi pomoze 😕 .

Do tesca sa chystam uz dlhsie ale inac celu jesen som tam nic poriadne nevedela kupit. Ked bol maly mensi tak sa dalo, boli pekne vecicky ale teraz ked pozeram na 2rocneho chlapca tak nic nemaju.A celkovo tie farby nejak stmavli, minuly rok mali vsetko take pekne farebne a teraz vsetko tmave.Tie co mate chlapcov aj vy mate ten pocit, ci len mne sa tak zda?

matelko1
2. jan 2010

loginka v ktorom tt porodila.

ajka72
2. jan 2010

no s tým stretkom by bolo super ale hádam keď už bude teplejšie a ke´d tehulky čo maju teraz termín pekne porodia babatká, ale som za aj za každý iný tip čo sa týka stretka, my sme zdraví takže môžeme stále no a asi s detičkami lebo neviem kde by som ich odložila jedine že by nastupila babka 😅

juliagregor
2. jan 2010

ahojte
loginke srdečne blahoželám a prajem zdravíčko a aby mohla ísť čo najskôr s drobcami domov

ak koník dobre počíta teraz bola v 33 tt

adka prosím ťa nič neťahaj ani neskúšaj na to máš mm 🙂

katrinb
2. jan 2010

pekny vecer prajem,

no normalen predychavam....loginka je uz mamina !!!! Fiiiiha.....naposledy sme si pisali 22.12. a nic nespominala, ze by sa nieco chystalo....no hlavne je, ze sa maju OK....ze su vsetci zdravi a verim, ze aj budu. Myslim na nich velmi velmi velmi. No murkaa a matelko....boli ste predbehnute.... 😲

Trosku som normalne dostala strach..ale to prejde....je to asi uz normalne, v nasich tyzdnoch...a hlavne, ked jedna z nas zrazu porodi.

Loginka - tak sa len drzkajte...

deny32
2. jan 2010

Loginka, blahozelam k babulkam a prajem Tebe skore zotavenie, vela mliecka a detickam aby krasne rastli s silneli a aby ste mohli byt co najskor doma v pohode a s tatikom 😵 😵 😵
Ked budes moct a bude mat cas tak napis co a ako bolo...

Katrin, my sme boli v starom na hlavnej.. pripada mi take "utulnejsie", aj ked sa tam blbo parkuje... prave som doprala farene pre chalanov a zistujem, ze mam uz urcite dost oblecenia, ked nie az vela 😀 ale vytesujem sa z kazdeho kuska. 😵

Taella, ved zvacsili galeiu.. oni vedeli preco 😀
K tomu stretku.. na chvilku by som aj mohla... 🙂 a ked nie, tak ked sa chalani narodia.. predsa len bude vacsia sranda ked pojde 5 kociarikov.. 😀 a Alienka budes moct kazdy vyskusat 😉

Julia, a kedy dojdete???? 🙂

juliagregor
2. jan 2010

babuľky nebojte sa.......
ak prekonáte 26 tt všetko bude fajn
s detičkami bude viac práce, treba rátať s Vojtovkou, ale detičky sú silné a rýchlo to dobehnú 🙂

nikto ma nepripravil na to, čo po pôrode a ked som ich videla takých maličkých ☹ len kostičky obalené kožičkou
treba veriť deťom a hlavne sebe, že to zvládnete. Deti cítia maminkinu neistotu a reagújú na ňu.

možno budú musieť byť detičky dlhšie v nemocnici, ale domov pôjdu zdravé a to je hlavné
🙂

juliagregor
2. jan 2010

no deny možno to ano taká fantázia nie je 😉

ak sa v TN neumúdria možno budem musieť štátnicovať v KE na univerzite

ale až v októbri 😉 nebojte sa 😀