Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
25. feb 2010

Tintin, ved ano, ja len ci si nezmenila nazor na tie kociku za sebou ale ja som uz rozhodnuta pre bumbleride, snad sa uz nic nestane a ten aj kupime.
Ty ako?

A ked sa bavite o sedackach, je tam iba jedna z kategorie 0-18kg, asi nie je vela testov na vajicka, ze?

Tie rotavirusy, nic prijemne. MOja predosla pediatricka bola proti vsetkym nepovinnym ockovaniam, to som uz urcite pisala ani som o rotavirusoch nevedela len kamosky postupne davali ockovat. A tie rotavirusy neboli ked my sme boli deti?
Ale je to hnus ☹ .

juliagregor
26. feb 2010

dobré ránko,
adka aj k vajíčkam sú testy, ale tie v poho stačia z druhej ruky....ked nájdem link hodím
tintn na IP ti napíšem, je veľmi málo áut, kde dáš sedačky tri vedľa seba, aj ked je široké (auto), nezmestia sa a nedajú sa pripútať. Väčšina aut má totiž zadné sedadlá na sadacej a chrbtovej časti tvarované a sedačka sa tak nedá posunúť až ku dverám auta. Treba to naozaj vyskúšať. Ideálne je keď má autosedačka možnosť pripnúť trojbodovým aj bedrovým pásom auta, nie všetky autos. to majú....

skúsili sme ich veľa a ozaj by ste sa divili nemohli sme ich pozapínať...nakoniec sme kúpili auto...
😝

janulqa07
26. feb 2010

juli my uz aj ludi na parkovisku zastavujeme s velkym autom aby sme okukli a jedno sa nam pacilo ale pani hned vysvetlila tri sedacky sice vojdu ale nie siroke. takze to nie je take lahke ani s autom 😒

ale co je sranda ze vacsinu co ich zastavime maju 3 alebo 4 deti, takze hned vysvetluju ake autosedacky a kocik aky sa zmesti 😀

alienka73
26. feb 2010

Janulka, Julka tak dajte tipy ake sedacky pripadne ake auto??

juliagregor
26. feb 2010

janka robili sme presne to isté 😀
medzi najužšie sedačky patria http://www.matko.sk/baby-shop/autosedacky-stm-s...

kúpili sme Chiccko key 1, veľmi úzska základňa, aj tak sme ich nezapli...a na druhej strane sme si nevedeli prestaviť ako tam tie deti budem dávať, ked si predstavíš tri vedľa seba, tak tam to stredné dítko nedáš... 😒 jedine ked si Stallone a prehodíš ho cez strechu..

janulqa07
26. feb 2010

alienka mam sice vodicak ale o autach vela neviema kedze mam teraz toho vela na hlave tak to nechavam na priatela, opytam sa ho ale viem ze jedna pani nam vysvetlovala ze tri sedacky dame ale velmi tazko a museli by byt uzsie, ze to ma odskusane, my chceme ked tak sedem miestne, myslim ze VW sharan,

juli vy mate ake? zabudla som asi si mi uz pisala

janulqa07
26. feb 2010

diky juli, my teraz zhaname malemu novu sedacku a tiez uz chcem nieco uzsie ale su auta kde sa da stredne sedadlo trosku posunut a zmestia sa tri, jedna veeelmi ochotna pani s dvojcatami nam to vysvetlovala aj kocik ma odskusany ze sa zmesti do kufra 😀

lenze kam prideme do obchodu nemaju take sedacky ake chceme aby sme ich vyskusali 😠
ja som nasla stranku s celkom v poho cenami
http://www.obchodik.net/products/nania-beline-p...

katrinb
26. feb 2010

janulqa - ten kocik cam som nevidela na zivo...je to novinka. Ale ja velmi cam neverim. Svagrina ma pre jedno babo kocik...a podla mna ej velmi labilny....sama umelina. Ale mozno ze tento je iny...ale viem, ze je dost drahy. Ked, tak radsej by som kupila jane. Bolo by dobre ho vidiet nazivo..a vyskusat....mne sa moc tie kolieska nepozdavaju. Ten ABC co mam ja ma super kolieska...a to je dost dolezite..pri dvoj kociku - myslim si.

A co sa tyka ABC...mne sa zase vajicka a vanicky zdaju hodne lahke..oproti napr. cam, co ma svagrimna pre jedno babo. Hlavne vanicka je lahka - co ma prekvapilo..kedze nevyzera.

Alienka - uz sa tesim na teple pocko, a zoberiem ta s nasimi babami aspon na malu prechadzku...a ked nebudes vladat, tak ta prideme len pozriet...

juliagregor
26. feb 2010

tých obchodov je milion ja dávam link len na obchod, ktorý mám odskúšaný... 😉 teraz len hladajte a porovnávajte...a ceny sa dajú vždy ešte dojednať 😉

ten romer platí aj pre tintin, osobne už by som pre malú kúpila 9_36 kg, teraz sú výpredaje minuloročných modelov a sú dobré ceny...idem krmiť hadov 😅

janulqa07
26. feb 2010

kati ja som zvedava uz na tie tvoje babulky 😉 a popritom hned na foto kocika s tymi vanickami 😀
no my tiez asi pojdeme po ABC nic sme ine nanasli a take ake chcem este nevyrobili 😠
dik juli budem kukat a setrit

juliagregor
26. feb 2010

janka pozor na tie pásy!

máme fiat ulysse
7miestne nekupujete staršie fordy dosť sa kazia

janulqa07
26. feb 2010

ford sme vylucili a tie pasy to riesi kazdy aj v malych autach lebo kazda sedacka je ina a nie kazda sa da zapnut kedze davaju kratke pasy a ten fiat to som este ani nevidela idem kuk

alienka73
26. feb 2010

Ale sedemmiestne nedame asi do garaze, tvrdi moj muz a nastval by sa keby nemohol odkladat auticko do garaze 😒 .
Katrin, ja mam cam pre maleho. Nie je idealny,vadili mi kolieska pri snehu, tazko sa slo, a aj to ze bol siroky s kolesami ale inac som maximalne spokojna. Aj ked je to umelina ale iny som nepotrebovala, vajicko v pohode , vanicka super, kosik na spodku dost velky, maly tam naspal vele vela hodin a strasne super sa ovlada, jednou rukou, do zakrut, ozaj super. Mimochodom labilny nie je, podla mna.Jane ma kamoska a na to ze bol o 10tisic drahsi tak sa stazovala na koliesko vpredu, ze sa tocilo ako chcelo a este neviem naco. Tiez nie je idealny.A priserne drahy.Aj ked ma krasne farby a cely je pekny.Este sme vtedy uvazovali nad Casualplay ale ten mal malicky nakupny kosik a tak a strieska na vanicke na zimu sa mi zdala velmi slabucka, taka len tenka latka. Ale teraz je to uz nepodstatne teraz mame ine kriteria kedze cakame dve deti 🙂 .

juliagregor
26. feb 2010

adka dáte naše davame do klasickej garáže, čo stavali komunisti... 😉
videla som nové kolieska na CAm majú ich v ALL toys (mono majú), je strašne mäkká guma...

lucka gratulujem k dievčatkám 🙂 🙂 🙂

janulqa07
26. feb 2010

alienka auto je 5miestne ale ma dve sklopne sedacky v kufry, ktore sa daju normalne pouzivat takze to nie je velke auto len ma rozdiel ci ma zapisane 5 alebo 7 miest na sedenie.

kocik jane sa mi pacil odzyciatku ale zda sa mi malicky a nevhodny od narodenia a tie vedla seba sice pekne ale vanicky budu uzke 😒

kati objednavam sa ked budu babulky kuknem kocik a hlavne babulky 😉

katrinb
26. feb 2010

S tym cam som nechcela povedat, ze je zly...ja len som napisala, co hovorila svagrina. ona ho totiz po 7 mesiacoch ide predat. A to kupila novy a nie ojazdeny. Ale v poho.

a inak baby...Casualplay vyrobil tohto roku tiez kocik pre dvojicky, vyzera krasne. Tusim matelko ho chcela kupit...alebo teda rozmyslala. Ale je aj drahy tusim. Skuste ale pzriet.

Janulqa - jasne...uz sa teskam...dame potom stretko. A mozno sa pridaju k nam uz skusene maminy z KE...ako deny, mauzo, ajka a ostatne. ani neviem, kto vsetko je z KE....prestala som mat prehlad HIHI

janulqa07
26. feb 2010

kati ja nie som z ke ale chodime tam casto a ktovie mozno ked sa boh zlutuje á vyde nam to co by sme chceli takby som to mala blizko. ten casualplay som chcela ja ale ano zato by boli dva drahsie kociky, takze ked uvidim to ABC s vanickami rozhodnem sa.

kati ja som zavisla na detickach, robila som casnicku a vsetci sa mi smiali ze nezarobim lebo som nemohla odolat a rozdavala som dzusiky a lizatka 😀
no ale da sa detom odolat?? 😉

juliagregor
26. feb 2010

babenky všímate si teraz sme tu 4 a každá iný názor 😉 a o tom to je...
ved by to bolo smiešne, keby sme chodili v rovnokom aute, mali rovnaké kočíky, rovnako oblečené deti (bolo to za komunistov - teraz koľkokrát na fotke neviem určiť, kt. brat je tam, majú rovnaké košele 😀 )

katka už sa veľmi teším na tvoju fotku z prechádzky (aspoň foto)....

janka aj si niečo zarobila? 😀 kedy ideš na ten utz?

janulqa07
26. feb 2010

jaaaaaaaj juli no v lete sa to dalo utiahnut a iba vtedy tam chodili s detmi 😀 bola som taka bohata ze materska bola pre mna majland 😉
idem 9.3 este musim volat do ke ci naaaahodou si nenajdu na mna cas. nakoniec som zistila ze nam ukazu aj 3D a urobia jednu foto a to mi staci.

a k tomu autu uz sa z nas smeju ci nam aj 5miestne bude dost nech radsej rozmyslame dopredu 😀

juli ale niekedy neriesili tolko problemov ako teraz, mala si na vyber jeden kocik, auto nemal kazdy a nikde si sa nevosla a prezili a teraz ked citam ktory kocik je lahky a tazky, zbytocne problemy

juliagregor
26. feb 2010

janka 😉

potom zistíš neskôr, že je to nepodstatné ....najdôležitejšie sú zdravé detičky

janulqa07
26. feb 2010

hehe no ja to viem ale ked uz mas na vyber tak im vyberies to naj nie? 😀

pri malom som mala kocik nekonecne tazky, byvala som na druhom poschodi a kocik som si nosila aj trikrat denne hore dolu a tu som a mal min 30kg so vsetkym a teraz ked kuknem ze 18kg je tazky kocik 😲

a auto by sme neriesili , deti zmestime len ja mam velky zadok 😀

juliagregor
26. feb 2010

hehe že zadok...mňa muž zatváral zvonku 😀

a nie všetko ľahké je aj dobré a to naj vyberám do výšky platu... 😖

julietka
26. feb 2010

ahojte babulky 🙂
vidim ze katka je este stale tu, krasne sa drzite s babulkami 😵 nasi sa tiez narodili v 38tt ktory ti prave bezi 😉

babule skladam klobuk dole pred vami maminkami co uz mate jedno dietatko a dalsie sa vam narodili dvojky...
...ja pri tych nasich vobec nic nestiham...mali nastaveny rezim kazde tri hodinky a teraz sa kazdy budi v inom case...ked sa snazim zobudit toho druheho, vobec to nejde, mozem robit cokolvek..strkat im flasu, prebalovat, hovorit na nich, nic nepomaha, kazdy sa budi v inom case, kazdy inak bdie...zacnem krmit napr. o tretej skoncime o tristvrte na 5 a o 6stej uz zasa pytaju...nemam cas sa vyspat ani najest, ale to mi nevadi lebo ich milujem a vsetko pre nich spravim, len mi je luto ze asi aj kvoli nedostatku spanku sa mi netvori mliecko a nemozem dojcit, je mi to velmi luto, lebo staci len pre jedneho aj to za pol hodinku pytaju dalsiu davku... 😒

..babulky ako dlho vam trvalo kym ste si vytvorili nejaky rezim s babatkami? myslite ze ma este nejaky vyznam aby som si odsavala tu trosku mliecka ktoru mam a prikladala si babatka? alebo je to iba zbytocne trapenie babetiek? ved ked sa mi doteraz mliecko nerozbehlo tak uz sa asi nerozbehne ?..

juliagregor
26. feb 2010

julietka ja viem, že si strááááááááááááááášne unavená,
odsávaj, nevzdávaj sa...stačí aj trošičku 😔

režim okolo mesiaca, uvidíš stále to bude lepšie...

janulqa07
26. feb 2010

juli my nemame momentalne ani na kocik ani na auto 😀 takze ktovie co nakoniec bude 😒

julietka nezavidim, ale urcite stoji za to vydrzat

julietka
26. feb 2010

juli, dakujem za povzbudenie, snad sa to zlepsi, lebo mi je velmi luto babuliatka..stale som si hovorila ze nebude ziadna tragedia ked nebudem mat mliecko, ale to som este netusila aky je to krasny pocit ked sa prisaju a tak odovzdane papkaju, len skoda ze tak malo...tak ja sa budem snazit aj nadalej odsavat....hadam sa to naozaj casom zlepsi..

juliagregor
26. feb 2010

janka úplne normálne - momentálne mi zvýšili rodičovský, tak sa trošku lepšie dýcha ale aj tak núdzový režim, čiže strava, veci pre deti len nutné, kupujem v akciách a výpredajoch...do roka alebo do 86-ky sa dajú kúpiť pekné veci aj z druhej ruky ale neskôr deti majú dlho rovnaké číslo a ozaj tie veci aj zničia 😠 , tak výber o ničom..
a nehovorím, že už ide jar tak ma čakajú troje topánky, tenisky a papuče 😨 , bundičky...jaj musím prebrať veci po maťovi, aby som vedela, čo pozerať...

janulqa07
26. feb 2010

juli ja som to tak robila aj pri malom, nove veci k lekarovi a uplne mi stacil mimi bazar alebo som isla do sakaca. teraz maju sice nadherne vecicky pre deti a je tazke odolat ale zarabaju na tom ako sa da.
akoto ze ti zvysili rodicovsky? neviem ako to chodi

juliagregor
26. feb 2010

ten zvýšený čo je do dvoch rokov, mala som 165 Eur a teraz mám 265 Eur (cca - financie stráži mm)