Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

luciaf13
26. feb 2010

u nas je teraz po novom hromadny zapis 16.marca a dava sa na ziadost jedna skolka a dole su kolonky na dalsie , ze ak by ho nezobrali do tej prvej tak su dalsie v poradi 😎

juliagregor
26. feb 2010

u nás je tiež plno, ale zobrali mi ho bez problémov, ale riaditeľka ma už poznala, že mám dvojky, tak možno aj trochu pomohla ... 😉

teraz prerábajú našu škôlku, tak deti sú rozdelené do dalších škôlok a je to celkom o dušu...maťo to celkom dobre znáša...

doobeda sme písali o autách a tiež sa mi kamošky smejú, že ešte máme dve miesta voľné 😀 😝

janulqa07
26. feb 2010

myslela som ze kazda skolka ma svoj formular

juliagregor
26. feb 2010

u nás je jeden pre tri škôlky - jeden zriadovateľ a vzadu bolo čestné prehlásenie, že nemám podaných viac žiadostí do iných škôlok
ale viem, že niektoré maminy mali, skúšali aj v mieste bydliska aj práce...

janulqa07
26. feb 2010

My mame skolku hned za bytovkou, ale uprednostnuju vraj deti 5rocne ☹ zistujeme kto pozna riaditelku a nejaku ju prehovorit.

juliagregor
26. feb 2010

jasne s nimi nemajú starosti 😠 😖

janulqa07
26. feb 2010

mna len dojalo ze maju uvedene dovody kedy zoberu deti aj prednostne, ale nechapem ako posudzuju co je dolezitejsie, kedze by nas podla toho co uviedli na prihlaske mali zobrat 😠
Dalsie skolky mam dost daleko a sanca s dvojcatami trepat sa trolejbusom ziadna

luciaf13
26. feb 2010

janulka radsej sa chod osobne spytat, vsade je to inac...a nam v jednej skolke nepomohlo ani to ze pozname riaditelku 😢 ale vsak na chudobneho aj zachod spadne 😎 a v pripade mna a mojho muza mame vo vsetkom taku smolu, ze by som sa necudovala, keby ho nezobrali ani ako 5rocneho 😠

luciaf13
26. feb 2010

janulka povinnost skolky je zobrat dieta v predsoklskom veku (cize ked uz ma 5rokov ) a inak podla stavu naplnenia a ako zvazia 😖 😖 😖 😖

janulqa07
26. feb 2010

ideme to skusit, len sme este okukali ostatne kde su, tak som zvedava, ale ked ho budem mat doma tak sa zblaznim 😲

juliagregor
26. feb 2010

zachvíľku budú brať len 5 ročných, to je povinné a musia ich zobrať všetky...
a miest je ozaj málo, hlavne vo väčších mestách ☹

janulqa07
26. feb 2010

v skolkach malo miest, stat sa stazuje ze sa rodi malo deti , nejako mi ta politika nesedi 😕

luciaf13
26. feb 2010

no ved......hrozne a u nas este k tomu zrusili aj jednu ZS a teraz nemaju kam davat prvakov ☹ pretoze teraz je strasne vela deti a nejako to podla mna zle vypocitali.......som zvedava co bude...no idem od vas..uvarit si krupicovu kasu na veceru caute zatial

juliagregor
26. feb 2010

dobrú chuť 🙂

lucia.kl
26. feb 2010

ahoj.
vidím, že rozoberáte škôlky. ono je to s nimi teraz dosť problematické, ako učitelka v jednej viem, že je strašne málo miest v škôlkach, pred dvoma rokmi ich porušili, lebo nemali deti a teraz nevedia kam s deťmi a to ešte zakonom znižili počet deti na triedach, takže sa skoro všade porušuje zakon.
a čo sa tyka dania si viac prihlasok, tak je to nefer voči iním mamičkam, ak ťa nahodou zoberu do dvoch škôlok, tak zaberieš volne miesto a až v oktobri sa potom prijmaju na volne miesta nove deti, ak to urobi viac mamičiek, tak sa môže stať, že sa takto obsadí aj 5 miest v jednej mš kde mohli byť ine deti.

luciaf13
26. feb 2010

no preto si myslim, ze je spravne tak ako to spravili u nas, ze bude na mestskom urade hromadny zapis a napise sa len jedna skolka a v pripade neprijatia su potom dole v kolonke uvedene dalsie moznosti.

Julka dakujem uz je zjedene 😀

juliagregor
26. feb 2010

lucka súhlasím s tebou 🙂
a máš super prácu, mňa by z toľkých detí asi vystrelo, ale aspoň už vieš čo ťa čaká 😅

katrinb
26. feb 2010

aj ja myslim na fefferonku - ako sa ma. Ale isto je mamina. Dufam, ze ten opuch ma uz OK....teda tu nohu co mala opuchnutu.

alienka73
26. feb 2010

No my ked sme boli v jednej skolke uz minuly rok na jar tak nas riaditelka zapisala s tym ze to sa este bude o tom tento rok rozhodovat a ze nie je 100tne ze ho vezmu, ze nam rovno radi sa este niekde inde poistit. To nam povedala priamo riaditelka, ze maju strasne vela deti a oni vezmu aj tie co minuly rok nevzali a tie cakaju. Tak sme sli este aj tu blizsie kde byvame a tu to vyzera nadejnejsie. V prvej skolke nam bolo povedane ze mame prist este niekedy vo februari sa informovat ci nam maleho vezmu a podla mna ak sme neboli tak ho automaticky vyskrtnu a vezmu dalsie dieta. V tej druhej skolke by ho mali vziat ale mam trosku strach to v prvej uplne zrusit. 😒 Je to otras s tymi skolkami. Stat si nevsimol ze uz neplati ze sa "rodi malo deti"?? Za posledne tri roky to urcite neplati ved uz ked ja som bola v porodnici bol baby boom, tak neviem ci si to niekedy niekto vsimne. Preplnene porodnice, preplnene skolky, ale vsak co ich to tam hore trapi, ze?

janulqa07
26. feb 2010

asi sa neoplati rozculovat , len nazbierat deti a otvorit skolku 😅

kablika
26. feb 2010

jaaaj, ja som to tusila, ze porodom to este len zacina 😀 😀 Najhorsie je, ze tu mame este stale baby boom a tak je naozaj vsetko preplnene, urady obcas riadne dezinformuju, delia nas na matky a matky podla kadejakych klucov......a to nie je normalne. Co uz. Fakt je niekedy zbytocne sa rozculovat - niekedy si poviem, no este ze nezijem niekde v Nigerii....

janulqa07
26. feb 2010

Jaaaj v kuchyni u nas kraluju muzi, idu piect 😲

lucila83
26. feb 2010

Ahojte baby.
Mam na vas otazku.Ako riesite vychadzky s dvojcatami,ked ste doma sami?Teda nakrmit,prebalit a poobliekat decka,nalozit ich do vaniciek,vytrepat kocik von....?Najprv vyniest kocik,potom deti alebo naraz alebo ako?Ved to je nenormalna vaha.Dokaze to vobec jeden clovek?Alebo budem musiet stale prosit niekoho o pomoc? 😒 Som z toho jemne zufala...... 😅

kablika
26. feb 2010

aj mna budu velice zaujimat odpovede na otazku lucil83.....

loginka
26. feb 2010

lucila, my byvame nastastie v rodinnom dome, takze s tym nie je problem

juli, nezachytila som, ako je to so susickou, to potom nemusis zehlit? nie je to potom pokrcene? a dokedy sa musi zehlit? susicku mozes mat kdekolvek, tam nie su nejake vyvody na vodu?
baby a ako je to so sterilizovanim, my sme vyvyarali, aj sa podarilo znicit nejake dudle a kryt na flasu (Privarilo sa to), teraz sme uz nejako prestali, len dudle sem tam, je to potrebne?

janulqa07
26. feb 2010

lucila a kde byvate?

alienka73
26. feb 2010

Lucila, tiez mam z toho obavy ako sa to da a ako to budem riesit. Ja budem asi casto sama a to s troma tak ozaj neviem. 😒
Ty mas uz trojtyzdnove tak uz asi chces ist na prechadzku, ze? No tak ti drzim palce a ked prides na nejaky sposob daj vediet. My mame schody aj z brany tak toto ma velmi zaujima.Ako prebalit, nakrmit a obliect to snad zvladnem ale ten kocik plus deti a schody, to bude zaujimave.

janulqa07
26. feb 2010

Ja som mala sice len jedno ale pokial bol malinky som ho nosila s kocikom, nemali sme vytah, neskor najprv kocik potom maleho, musela som to risknut nebola ina moznost.

juliagregor
26. feb 2010

ahojte,

loginka je to ako vysušené fénom...nežehlím od troch mesiacov a neviem si to ozaj vynachváliť 😀 , treba to hned vybrať a uložiť alebo zavesiť...samozrejme niektoré veci, chlapovi košeľu treba prežehliť. alebo tenké gate na leto, preto pozerajte, aby malo doplnkový program proti pokrčenie t.j. aj po skončení programu točí sem tam bubon, aby sa prádlo nepokrčilo...až do 24 hodín...nepoužívam aviváž a prádlo je mäkučké, kto má rád prevoňané prádlo, dajú sa kúpiť vône do sušičky....kondenzačná sušička má nádobku na vodu, ktorú vyleješ, môže stáť kdekoľvek...

sterilizuj, minimálne dudle na fľaše zakaždým, je to veľmi nebezpečné, keby dostali nejakú baktériu, mauzi písala že má parný sterilizátor a je super a ani nebol drahý...tuším okolo 30 Eur--

lucila, gratulujem....a kde máš kočík, máš tašky alebo korbičky?
bývam na 4. poschodí bez výťahu, deti som nosila v taškách, kým sa zmestili, kočík mám v miestnosti (nie je to kočíkareň, lebo tú si niekto vzal za pivnicu) pod schodami, na schody mm namontoval lyžiny, samozrejme sused nám ich už rozkopal, ale mm mu "dohovoril" a už dal pokoj, s dvojkovým kočíkom po schodoch bez pomoci nevyleziete, ťažisko je úplne inak ako pri mono kočíku, a aj ked sú neni váhovo tak ťažké, sú široké a zle sa nesú...kamoška má len tri schody do baráku a mm jej tiež spravil lyžiny, naboku ich namaloval fosforeskujúcou farbou a susedia nech dva roky vydržia, ved aj oni mali deti
😎

juliagregor
26. feb 2010

hláška dňa - sedím na záchode, samozrejme mám obecenstvo a Maťko zahlási : mama ty máš zadok a ja mám riťku ...

jaj kde nato chodí...
ani na tom záchode nemám pokoj 😔