Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katka.ott
8. apr 2010

alienka, to patrilo mne??? 😅

alienka73
8. apr 2010

Ano peco? 🙂 Uz sa to pytala davnejsie aj Ajka ze tie mamicky co cakaju, cakali deticky rovnakeho pohlavia ako vyberali mena. Ci uz pred porodom urcili ktore sa ako bude volat alebo az po porode ked ich videli 🙂 . Ajka to urobila az po porode ked zbadala babatka tak im dala podla toho mena ake sa jej viac hodilo na ktore.
To len tak zo zvedavosti sa pytam 🙂 .

alienka73
8. apr 2010

A samozrejme gratulacia bola Danielke a Terezke 🙂 .

lucia.kl
8. apr 2010

my sme im vybrali mena ešte kym su v bruchu podla množstva kopancov 🙂 Alexu mam aktivnejšiu a väčšiu a Nicol je kludnejšia a menšia, tak uvidime či si ich pri porode nepopletiem 😀 😀 😀

katka.ott
8. apr 2010

moj muz chcel danielku. to meno sa mu paci ani nevie preco. takze ked nam urcili na 100% jedno dievcatko, tak to bola danielka. bola mensia, podla tt mladsia o 5 dni a ulozena v pravo a nizsie. druhu nam povedali az o mesiac neskor, nechcela sa ukazat. a meno som mala vybrat ja. bola som na vazkach, mala som vybratych niekolko mien : natalka, dominika, terezka, zuzanka, .. takmer kazde mi MM ofrflal. a este v porodnici som sa rozhodovala medzi dominikou a terezkou.

katka.ott
8. apr 2010

a dakujeme za gratulaciu 😵

jankaa15
8. apr 2010

ahojte zienky 🙂
mam otazocku,,,,kedy ste citili prve pohyby?a zacali sa citit ako tehotne? lebo mne od kedy nie je zle tak sa vobec necitim tehu lebo ziadne problemy nemam,este k tomu som aj schudla,,,,

lucia.kl
8. apr 2010

jankaa, ja som začala citiť pohyby až v 22tt a tehu som sa začala citiť až mi začalo rasť brucho 🙂

murkaa
8. apr 2010

ja som rodila prirodzene aj prve - sitie bolo strasne, aj dvojky - mala som vybaveneho Dr. a fantazia. Na druhy den ma sitie vobec nebolelo a o 3 dni uz vobec nic.

katrinb
8. apr 2010

lulu - no to fakt ides nejako skoro na predoperacne. No ktvie, co doktor zamysla...Gratulujem k pariku...to je super sprava. Budes mat vsetky deti...ako sa hovori. A krasne mena pre kocky su vsetky. Ja som tiez rozmyslala nad Nelkou, Nikolkou a Sarah. Takze v pohodicke cokolvek z toho daj, nebudes lutovat. Su to krasne mena...aspon podla mna.
A vonku chodime kazdy den....len stale ked prideme domkov a dam dievcatam papakat...enchcu spat. Su akokeby rozrusene z vonku. Neviem....aj 2 hodky su hore a vacsinou placu o dusu....neviem, ci je to tym - ze sme boli vonku...neviem.
Fotky dam, len musim zapnut druhy notebook....tam ich mam ulozene. Takze ak sa k nemu dostanem, fotky dam a dam aj vam vediet 😉 A nausnicky su OK...este cistim uska...ale uz len raz za den....predsa len take zaschnute v uskach este maju. Ale nebolo to take strasne...sice zo zaciatku som sa bala ich cistit...no prax je prax. Som rada, ze sa to uz zlepsuje a bude s tym pokoj. Takze uz su naozajstne princezne...dievcataka....kedze uz maju nausnice ako velke 😀
Mas lulu uz krasne tyzdne....len sa pekne este drzkaj a oddychuj pokial je to mozne...

Inak, Adelke dnes nepreplachovali kanalik, vraj je na to malinka (5 tt). Takze o 2 tyzdne sa mame prist ukazat, a ked, tak potom to zriesi doktorka. Tak som aj rada...zatial.

matelko, zvladas to uzasne s tymi chlanmi tvojimi...super. Som rada, ze vam to tak ide. A pocuj, ked chodis s nimi vonku na 5-6 hod....to sa s nimistale prechadzas? A nie su hladnucki? Moje dievcence musia mat papkat tak do 4 hodin....uz s prebalenim....a aj skor. Inak taky strasny plac mame...ze "mama som hladna!!!" 😒

Juli - no blbe, ako sa ti "darilo"....a aj u vas je tak pekne dnes? U nas horuco az bolo okolo obeda...v tricku som bola vonku

katrinb
8. apr 2010

prepacte za roman, no ja ked tu dojdem po dlhsej dobe a chcem odpovedat....inak sa neda

gajana - no ja by som na tvojom mieste si toho lekara zaplatila....radsej.

Alienka,- ja som mala dievcatka dole hlavou od 20 tt...a rodila som sekciou. Takze nie je dovod, preco by si nemala aj ty. Zavisi to samozrejme od doktora.

lucia - no ja som mala aj nohavicky jednorazove aj vlozky poporodne. Rana lepsie dychala.

alienka73
8. apr 2010

Katrin, super tesime sa na fotky 🙂 .
A tak viem, ze prvorodickam radsej robia cisarsky, tak mozno preto.
Idem dnes ma nejak viac pali brusko...

medinila
8. apr 2010

Ahoj lucia.kl
Aký máš pripravený kočík a kde si si ho bola vybrať?

juliagregor
8. apr 2010

ahojte,

boli sme vonku a som patrične unavená...
katka aj u nás bolo krásne, ale doobeda ešte fúkalo, ale teraz poobeda som bola s nimi na jednom pieskovisku, kde nefúka, tak som sa trošku usmažila....samozrejme piesku je doma toľko, že môžeme začať stavať 😀

tehuľky všade je to inak, niekde posielajú do rizikovej alebo do nemocnice okolo 30 tt, niekde až po 34 tt všetko záleží od dr. a či slúži aj v nemocke, či rodí alebo je len obvoďák...ak sa vám niečo nezdá, stačí ísť do nemocnice na gynekologický príjem, a povedať čo vás trápi...

alienka prvého som rodila v 41 tt a vyvolávali mi ho, vtedy sa dával ešte oxytoxín do žily, tak 5 hodín kontrakcie každé dve minúty, nástrih ani šitie som necítila...5 štichov a liečilo sa mi to asi 2 týždne...
poznám aj prvorodičky, čo rodili prirodzene ale väčšinou bola sekcia....u mňa ani nerozmýšľali, jednoducho jednovaječné, - nebudeme riskovať - sekcia...

jennys
8. apr 2010

ALIENKA áno mala som v tom aj tú pevnú vložku takže to bolo dobré. Štvorcovú zavinovačku mám tiež ale tú som používala len zo začiatku, potom sa mi Lucka do nej už nevmestila.
KATRIN my sme tiež museli preplachovať kanálik ale bolo to za chvíľku a potom už neboli problémy.

jennys
8. apr 2010

JANKA ja som začala cítiť pohyby už v 17tt, teda prvé dvojčiatko, druhé len také ako keby šteklenie. A buď rada, že ti nič nie je, potom na teba pôjde kadečo a budeš rozmýšľať zasa čo to má znamenať a či je všetko v poriadku. Zatiaľ si to jednoducho užívaj.

My sme boli dnes von, som dosť unavená, ale fakt by bola škoda trčať doma. Lucku mám ešte doma, od pondelka už škôlka tak hádam nebude problém keď ide po skoro dvoch mesiacoch. Už si určite aj odvykla. My sme mali jeden hysterický výstup v knižnici. POzerala si tam knihy a odkladala naspäť do police, potom prišlo jedno dievča a jednu z tých kníh si požičalo domov, no to boli revy, že ona ju chcelaaaaaa. No ukľudniť ani za svet. Hľadala som či nemajú ešte jednu takú istú ale nemali ani v PC nám ju pani knihovníčka nenašla. No ale nakoniec sme vybrali tri iné.

jankaa15
8. apr 2010

lucia.kl,,,jennys - dakujem lebo niektore tehulky hovoria co su v 14tt, ze citia to steklenie ja zatial nic,,,,
a myslite ze je vsetko ok ked lezim a sa mi kychne alebo zakaslem tak v podbrusku taky strasny krc vzdy si to musim rozmasirovat aby to preslo je to ok?

lucia.kl
8. apr 2010

medinila ja mam kočik použivany od jednej maminy z našej škôlky, je od firmi hauck, zatial som ho skušala len po byte a som spokojna a mamina čo ho použivala si ho nevedela vynachvaliť.

jankaa - nemaš nahodou operovane slepe črevo alebo inu operaciu?? ja mavam strašne krče na pravej strane brucha, som sa na to pytala doktora a povedal, že to je zrast po operacii a ako sa brucho a maternica zväčšuje, že sa to tam naťahuje.

jankaa15
8. apr 2010

lucia.kl- ved to ze nemam ziadnu operaciu za sebou a mam to skorej na lavej strane, dnes rano som stale kychala a fakt to bolelo som sa bala co to moze byt ale potom to preslo tak neviem, ale stale ked bud zakaslem alebo kychnem 😒

lucia.kl
8. apr 2010

jankaa tak potom je najlepšie sa na to opytať doktora aby sa nahodou nič nestalo.

jankaa15
8. apr 2010

lucia.kl- ked mne to je take trochu blbe stale ju otravovat, lebo minule som jej hovorila ze mavam take bolesti a povedala ze to je normalne hlavne pri dvojickach lebo velmi rychlo rastie maternica, a ze niektore zeny maju v slabinach aj nejake zrasty tak to moze boliet aj to,,,no neviem
sa jej opytam ked pojdem 28.4. do poradne,,,dufam ze nic zle to nebude znamenat

lucia.kl
8. apr 2010

ved od toho mame doktorov aby sme sa ich mohli na čokolvek opytať, a hlavne ked su to naše prve deti, radšej sa 10x opytať zbytočne ako sa raz neopytať a skončiť s problemom.

jankaa15
8. apr 2010

ja viem ze na to su a za to im platime,,,,len ja nemam rada ten pristup ked este povedia ze ved to je normaaalne ze boli v podbrusku 😖

medinila
8. apr 2010

Jankaa 15,
Ja som mala v období okolo14-16 týždna také zvláštne napätie kde tu po bruchu(nie po celom).Doktorka mi povedala,že si mám davať magnesium.Potom sa to stratilo.A pohyby som zacala citiť až koncom 22.týždna.Až som mala obavy,či je to v poriadku.Stále(chodím na poradnu každe 2 týždne) som doktorke hovorila že nič sa mi v tom bruchu nedeje a ona že všetko príde... a zrazu..... niekedy je to fakt smiešne ako sa mi vlní brucho.Kludne sa pýtaj doktorov-ja sa tiež pýtam.

matelko1
9. apr 2010

dobre ranko prajem 🙂

katrin ano prechadzam sa s nimi,ale zajdeme s babami aj na kavu,co sme boli spolu v porodnici.chlapci si sladko bubaju,no a ked sa ozvu,ze su hladni,tak nemam problem ich nakrmit hoc-kde aj v restike,ale v meste mame obchod,tak skocim k mame a tam ich aj nakrmim,aj prebalim 😵 .

matelko1
9. apr 2010

vonku vcera bolo tak fajne teplo,ze ja ani neviem co mam chlapcom obliect,v kociku sme mali este fusak,sice bol otvoreny,ale aj tak.tak neviem,dnes uz asi fusak vyhodim von s kocika,ale ked ten april je taky zradny,lebo ked som tam,kde nesvieti slniecko,tak sa mi zda zase chladno.

juliagregor
9. apr 2010

ahojte,
matelko, už je teplo na fusak, skús dať deku pod nich aj na nich ...
pijem kávu, ktorú som si zaliala pred hodkou, malí sú hrozne sopľaví a som celá od nich osoplená, idem von a bunda na ramene, o nohaviciach a tričkách ani nehovorím, niekedy sa normálne hambím, idem von v opratom a zídem dole schodami a som ako bezdomovec 😠
keby bolo chladno tak ich nechám doma, ale to slnko im pomáha, teda dúfam . 😝

matelko1
9. apr 2010

uz so zhodila fusak a dam deku.
ja som prala,vlastne pracka,ale povesla som pradlo von na zahradu.maximko je akysi nespokojny.
julia aj ja som dopila kavu a uz studenu.rano o 7-mej som si nesku uribila.dobra som co....ale studena je na krasu 😀 😀 😀 ...aj ked mi uz nepomoze 😀 😀 😀

juliagregor
9. apr 2010
alienka73
9. apr 2010

No len keby to plnotucne mlieko bolo aj dostat. U nas nie je , iba v meste v tescu a my sa tam velmi casto nedostaneme. Hlavne teraz ked som tehu... 😒