Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

adjka
24. apr 2010

ahojte, prosim vas ktore mate skusenost s cisarakom pri spinal, popiste mi to trochu ako to prebieha?dnes mi totiz jedna znama zacala nieco o nejakom zabandazovani noh kvoli tromboze a ze jej zavadzali cievku este pred tym a ze to strasne stipalo a ze nejake vyvody mala po obidvoch stranach z jazvy atd a to ja som doteraz o tom nepocula...tak ak ma niekto skusenost, prosim popiste mi to ako to prebiehalo a co ste citili, co bolelo atd.prosim prosim, dakujem

xluciannax
24. apr 2010

ahojte..vela krat som vas citala,ale nikdy nenapisala...a kedze mi to chyba,aby som s niekym poklabosila o detoch ( ktore este len cakam) tak som pripisala...chcem sa len spytat ako ste zvladali,alebo zvladate dvojicky???aj mna vela ludi lutuje,ale tak su vytuzene a ja sa na ne moc tesim.. 🙂

mauzos
24. apr 2010

Adjka ja som mala sekciu a az na to cievkovanie mi nic z toho co pises nerobili. A to cievkovanie som vobec necitila, bolo to troska neprijemne pri zavadzani, ale ziadna bolest. Pri sekcii necitis nic od pasa dole. Potom par dni su samozrejme bolesti, ale tisia ti ich infuziami, takze sa to da vydrzat. Vacsinou na druhy den sa uz vies postavit na nohy.

xluciannax je to urcite narocnejsie ako s jednym babom (nemam osobnu skusenost), ale je to aj krajsie mat naraz dve babatka, viac radosti a neskor aj srandy. Ja sa na nich niekedy tolko nasmejem co vedia vymysliet tym ze su dvaja 🙂
A take reci ani ja neznasam, ked ma niekto lutuje, to moze povedat len ten kto nemal dvojicky. Stretavam sa vsak nastastie vacsinou s pozitivnymi ohlasmi.

jajka28
24. apr 2010

ahoj kočky

tak ja len narýchlo, lebo zajtra sa chystá oslava -Denisko má 2 rôčiky, no a bolo treba aj upratať a niečo nakúpiť, ale upratať som aj tak nezvládla všetko, to bruško mi zavadzia...

ked si pomyslím čo všetko zajtra dostane, noooo bude "chúďa" asi dosť vyplašený z toľkých hračiek 😵 😵 😵

inak jannys super, že si sa pustila do tej stránky, je to dobré niečo tvoriť-poznám ten pocit, ako hreje pri srdiečku, držím palce a isto nejak prispejem... 😉

juliagregor
24. apr 2010

jajka Deniskovi gratulujem k narodkám a isto bude veľmi šťastný, ked uvidí tú kopu hračiek 😉

juliagregor
24. apr 2010

ahoj adjka

sekciu som mala, bandáž som nemala, robí sa iba pri zlých pečeňových testov a ozaj výnimočne, niekedy dajú také elastické vysoké ponožky, cievkovanie trošku zaštipkalo a bolo hotovo, vybratie som necítila vôbec...
tie dreny sú tiež len komlikácia, niekedy sa rana zle hojí, robí a tam krv a musia tam dať hadičky...poznám len jednu, ktorá to mala a jej sa veľmi zle hojili všetky modriny, porezania, čiže aj toto...
sekcia sa dá zvládnuť, samozrejme, že to musí aj trochu bolieť, ale nič strašné...

luciaf13
25. apr 2010

Ahojte,

jajka Deniskovi vsetko krasne k dvom rocikom prajeme a peknu oslavu 😉

adjka - ja som mala oba porody cisarskym, cievkovanie som ani nevedela kedy mi spravili 😎 a pri vyberani som citila iba trosku tah. Vpich spinalky citis len take stipnutie a byt pri porode cisarskym pri vedomi je dost silny zazitok 🙂 🙂 🙂 ale v dobrom. SIce pri druhom som sa bala ako osika,ale vsetko bolo OK. Rozpravala som sa cely cas s anesteziologickou 😀 😀 a zrazu uz boli chlapci na svete. Pri porode citis len tah a tlak inak nic, a ani si doktori nerozpravali , hralo radijko takze taka pohodicka 😎 😎 😎 . A pri druhom mi nohy po kolena obviazali elastickym obvazom pre istotu kvloi tromboze, ale mala som druhy cisarak planovany a tak sa to robi celoplosne u nas pri vsetkych planovanych cisarskych....a aj tak mi to sestricky tak zaviazali, ze ked som isla na operacnu salu tak mi obvaz na jednej nohe spadol.....rodila som o 13:00 a vecer uz mi dali obvazy dole, takze nic z toho co si sa dopocula nebolo paaaa

vsetkym peknu nedelu prajem 🙂

alienka73
25. apr 2010

Jajka aj ja sa pridavam ku gratulaciam Deniskovi k jeho krasnym 2rocikom 🙂 . Nech ma dnes prijemny den plny peknych darcekov a nech je stale zdravucky 😉 .

Adjka, ja som nemala cisarsky ale epiduralku a tiez som bola cievkovana ale ani som to necitila. Pohoda ale je pravda ze som mala cievku len kratko a kedze si ani nepamatam ako kratko a ako mi ju vybrali tak to ozaj bola pohoda. Ja kebyze to bolelo alebo bolo neprijemne tak si to zapamatam 😅 . Ale mozno po cisaraku je to ine, no asi ani nie.

Janulqa, Jajka este doma upratujete?
Ja sa priznam ze som sa teraz pustila do niecoho tak pomalicky. Mm sa venuje malemu, sli von ked je tak pekne a kedze sa to inokedy nestiha tak pomalicky stale nieco robim. Dufam, ze nevadi a ze vydrzim dlho pokope. Obdivujem aj takych muzov co sa dokazu postarat aj o dieta aj o domacnost, my to nejak nestihame..... Dva dni v tyzdni- vikend nam na to nestacia.

Julka, teba som chcela este k tomu uceniu, ze si velmi sikovna. Tri deti a skola a domacnost , ozaj klobuk dolu ! A tvoj manzelik ma tiez moj obdiv. 🙂

xluciannax
25. apr 2010

mauzos dakujem za podporu...ani nevies ako ma taketo vety potesia..lebo kazdi len plasi,ze je to hrozne a tak...ale ked som si pozrela tvoj album,tak sa tesim este viac..mas krasne detusky...je to uzasne..ja tiez este nemam deti,toto budu prve..jeden chlapec a druhe vyzera na dievca...ale to este neviem na 100%..ale je mi to uplne jedno,hlavne nech su zdrave a nech ich v pohode donosim..tebe sa v kolkom narodili??a isli klasicky ci cisarskym??

jennys
25. apr 2010

Ahojte kočky...tak ja varím obed, nedeľná pohoda...poobede asi pôjdeme von sa prevetrať, včera to bolo super, že sme mohli ísť aj von. Lucka bola spokojná. Konečne taký normálny víkend.
Ja som mala tiež to cievkovanie pri normálnom pôrode, ale ani som to necítila, nejak som to nevnímala a nástrih to isté. Som zvedavá ako budem rodiť teraz, zatiaľ podľa posledného utz sú chlapci dole nohami tak uvidíme o mesiac.
DENISKOVI prajem všetko naj naj k dvom rôčikom, oslávte to ako sa patrí!!! Prajem hlavne veľa zdravia 🙂

jennys
25. apr 2010

XLUCIA a ktorý si týždeň???

katrinb
25. apr 2010

Ahojte mamninky a tehulky...ja nestiham tu chodit...dievcata mi zoberu cely den...a volny cas travim zehlenim, pratanim...alebo sme vonku. Idem si vas docitat.

A posielam vsetkym pusinky.....normalne mi chybate...

juliagregor
25. apr 2010

ahoj Katka...
aj ty nám chýbaš... 😉
zachvíľku budú mať babuľky dva mesuace, nejako rýchlo to letí...

katrinb
25. apr 2010

A zabudla som vam napisat, ze uz vazime cez 3500 g ....teda Vivien ma o 60 g viac nez aAdelka...ale to je nic....takze pekne priberame

buchtulka - sice neskor odpovedam, ale predsa. Pytala si sa na Vojtovku a vysetrenia. No tak my smen necvicili a ani som nebola na ziadnom speci vysetreni....to neznamena, ze dvojicky musia chodit. Ked sa ti narodia v termine.,..a zdrave a schopne zivota...teda ako normalne babo, aj ked s menej kilami...nemusis s nimi nikde chodit. No aspon u mna to tak je.

katrinb
25. apr 2010

Juli - ano, 2 mesiace su o chvilinku tu....strasneeeeee rychlo to leti. Snazim si to cle uzivat co najviac...hoc aj to nevyspatie...ale predsa len, uz nikdy nebudu take malinke ako su teraz..vlastne kazdym dnom su vacsie

mauzos
25. apr 2010

Katrin neverim ... dva mesiace? Vsak len teraz si rodila 😀 Fakt to strasne leti. Uz by sme sa mohli aj stretnut, aj s Deny, ked mame take krasne pocasie. Akurat ze moji su nejaki chorlavi, tak sa musime najprv dat doporiadku, aby sme vas nenakazili ☹

xluciannax dakujem 😵 Robia nam velku radost a je uzasne ich pozorovat ako sa hraju, to pri jednom nezazijes 🙂 Rodila som v 39 tt planovana sekcia.

juliagregor
25. apr 2010

mauzi a čo ste chorí?
baby mne maťo chytil taký zápal očí, až strach mám...tečie mu hnis z obidvoch očí...ale vraví, že ho to neštípe, dávam kvapky a zajtra ideme k dr. a rozmýšľam, či mám ísť von, aby samu nezhoršilo...
doobeda som bola na chvíľku s dvojkami a hučal ako tur, ked zostal doma.. 😢

katrinb
25. apr 2010

mauoz - urcite sa stretnime....pockam, kym vyzdarviete a potom mi dajte s Deny vediet, kde a kedy a stretneme sa. Mozu sa potom pridat aj dalsie maminy z KE....ktore budu chciet...hm? Uz teraz sa tesim !!!!

Juli - to mi je velmi luto, ze Matko ma zapal oci.....mojko zlate. Budem drzat palceky, nech to mate skoro OK

xluciannax
25. apr 2010

mauzos tak to si mala super..ja sa toho bojim,ze ich nedonosim do konca..ale budem sa snazit.. 🙂
jennys som v 24 tt.

jennys
25. apr 2010

JULI aj Lucke tieklo jedo očko tera ako bola chorá, som myslela že pôjdem k doktorke,ale zlepšilo sa to a teraz nemá nič, ja som ani nič nekvapkala. K doktorke choď a potom napíš čo ti na to povedala.
XLUCIA tak to sme na tom rovnako. Ja som teraz tiež 24tt a kedy máš termín? Mne doktor povedal, že keď vydržím do 34tt tak to bude super, lebo Lucka sa mi narodila predčasne, takže tiež sa tohto obávam, hádam teraz to bude v pohode, vtedy som mala aj problémy s pečeňou tak to bolo hlavne kvôli tomu.

adjka
25. apr 2010

ahojte, dakujem za predosle info o cisaraku, aj tak mam stale dilemu ci ist prirodzene alebo cisarak, ale sak snad sa mi to nejako ulezi do terminu...chcem sa vas ale opytat, ci ste daktora mali take akokeby svalovicu na lavej strane to mam tak od chrbata k bruchu to niekedy zacitim ked dajaky taky pohyb spravim, akko keby natiahnuty sval alebo co...a strasne mi pukajiu kosti cele tehotenstvo, to mne jak bol rok dlhy nikdy nic nepuklo a teraz pri hocijakom pohybe pukam jak taka kostricka...

xluciannax
25. apr 2010

jennys a ty uz mas doma dvojicky hej??a kolko maju??no veru,sme rovnako..ja mam termin 16.8. ale doktor mi povedal,ze mozem cakat v juny,v july..ze sa nemam na termin spoliehat moc pri dvojickach..takze uvidime.. 🙂

jennys
25. apr 2010

XLUCIA nie nemám doma dvojičky, len jedny sú na ceste 🙂 Ale jedno dieťa už mám skoro 4-ročnú Lucku. Ja mám termín 17.8. 😉 ale tiež sa moc na tento termín nespolieham, počítam tak polovica júla, ale ak by to bolo koncom júla tak to bude ideálne, len dúfam, že nie skôr. ale pri dvojičkách človek nikdy nevie. Pri Lucke to bolo všetko zrazu také rýchle ani som to nejak nestihla vnímať. Nemali sme ešte nachystané nič ani na materskú som ešte nestihla nastúpiť a už bola Lucka na svete. Jediné čo sme mali tak týždeň predtým sme kúpili kočík. V pôrodnici som nemala absolútne nič. Našťastie mesiac predtým som bola u kamošky povyberať si veci po jej dcére takže som mala nachystanú u nej krabicu, potom to len manžel išiel zobrať. A veľa vecí sa muselo narýchlo dokúpiť ešte aj keď bola Lucka v nemocnici, postieľka, obliečky, matrac,...

janulqa07
25. apr 2010

ahojte maminky tehulky 🙂
ja som konecne po dlhom vikende od rodicov doma, Matusko dopadol na kontrole u urologa dobre, uzival si vikend
o dva tyzdne ma caka poradna, sladucka voda 😀 a nemocnica preventivne 😠

juliagregor
25. apr 2010

janka nebodaj sa otváraš?

juliagregor
25. apr 2010

jenny dám vedieť ale ozaj je to hrozné, talk ako soplia zelené sople, tak mu teraz tečie z očiek zelený hnis...má to dosť, dala som kvapky, mastičku a zajtra pôjdem k dr.

janulqa07
25. apr 2010

ahoj juli no vraj je vsetko ok ze vraj len preventivne
zajtra sa drzte

xluciannax
25. apr 2010

jennys ahaaa...a co budete mat???my jedneho chlapca a druhe vyzera na dievca,ale potvrdi mi to teraz 5.5. idem aj na cukor tak som velmi zvedava..a ako sa citis??ja celkom fajn,len ma niekedy boli v podbrusku..ked sa viac namaham..takze mam zakaz od doktora nejake velke behacky,lebo ma supne do nemocnice a to tam budem musiet byt uz do konca...tak teraz si tehotenstvo uz vychutnavas vsak??a kociar budete mat aky???vedla ci za sebou??

juliagregor
25. apr 2010

janka dakujem a ty sa drž...

alienka73
25. apr 2010

Jani, no preventivne to nechcem ani pocut 😒 .
A co ste boli u urologa? Aj my by sme mali ist s malym ale nejak nie je kedy.

Juli , ten hnis neznie dobre, snad sa vam to rychlo upravi.