Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jankaa15
12. máj 2010

dior a v ktorom tt si bola?

juliagregor
12. máj 2010

dior hlava bolí ked ťa skoro postavia, treba ležať 24 hodín, mne napr. anesteziolog nariadil vstať po 12 hod. a dobre, že sestričky neposlúchli...
netreba dvíhať hlavu, a ozaj ležať...

tintin
12. máj 2010

janka ja som bola tusim presne v 20tt. urcite si vypytaj od gyn vymenny listok. a zavolaj tam cim skor, lebo on ma aj mesiac dopredu plno. inac tiez v medifere zavisi aku mas poistovnu, najlepsie podmienky maju s doverou a najhorsie so vseobecnou

tintin
12. máj 2010

dior spinal je hlbsie zavedeny ako epi. ja som mala epiduralku a nemala som fakt ziadne problemy. musis vela pit a vstavat pomaly. pravda je, ze som mala tusim jednu alebo 2 davky epi

dior
12. máj 2010

tak baby tu po tom vstavaju -ale sestricky jasne hovoria ze lezat 24h musia-asi to bude tym,ked teraz nad tym rozmyslam...

bola som v 19tt- prepinal aj na 4D-krasne zabery mame a hlavne ich popozeral ,mali sme zle triple testy...

tintin a ty teraz ako pojdes?

alienka73
12. máj 2010

No ja som mala tiez epi aj ked pri normalnom porode nie sekcia a tiez ma po nom bolela hlava, mozno preto ze som nic nepila- nikto mi nic nedal, nemala som ani miesto na oddeleni tak ma nechali na porodnej sale a nikto mi nepovedal ze nemam dvihat hlavu. Lezat som lezala len par hodin kym neprisiel mm pomoct mi do sprchy lebo ani na to nemali personal ale zakazali mi ist samej..A to som mlaa len jednu davku epi.

tintin
12. máj 2010

dior neviem, uvidi sa ako budu babatka otocene. naposledy boli hlavickou dole. ja mam dvojvajecne dvojicky, tak tam moze byt aj klasicky porod. doki mi povedala, ze ak budu hlavickou dole a nebudu komplikacie, tak pojdem normalne.
ako sa inac mas? musis stale lezat? uz mas pekny tyz. este tak 5 tyz vydrzat co? ako sa maju babatka? v 30tt boli ako velke?

dior
12. máj 2010

leziiiiiim 🙄 , uz ich dlho nevazili, zajtra by uz mohli odvazit, ja ked vydrzim do 35tt,tak to ukoncia-tvoje kolko vazia?

juliagregor
12. máj 2010

už ma v tej Markíze vytáčajú....ani obraz ani zvuk..prehadzujú si ma ako horúci zemiak... 😠

matelko1
12. máj 2010

ahojte.prajem pekny aj ked uprsany den 😉

terezke
12. máj 2010

Ahojte dvojtehulky. Chcela by som sa spytat, kt. cakaju babatka v juni-juli, co vziat so sebou do porodnice na cestu domov pre babatka /myslim oblecenie, deku.../ Dakujem za cenne rady 🙂

jankaa15
12. máj 2010

zienky tak v piatok idem na 3D utz 😵

juliagregor
12. máj 2010

hotovo prsteň doma... 😀

andrea_b
12. máj 2010

gratulujem...tak to bolo dost rychle 🙂

juliagregor
12. máj 2010

dakujem 🙂

lusinkaj
12. máj 2010

ahojte,mozem poprosit o radu ci ste mali aj vy take...dnes mi to nedalo tak som isla k dr.lebo mi tak tvrdlo v pobrusku ako keby tam nieco tlacilo....tak mi pozrel krcok ten je v poriadku 31mm....ale hlavicka tlaci nan jedneho drobca,taze mam viac lezat a brat magne B6 3x1.....trosku som nepokojna,ale dufam ze to nieje nic zle...dakujem za odpoved 🙂

lucia.kl
12. máj 2010

ahojte, tak som po poradni a musim sa dať spetne vypisať na matersku, som mala už minuly tyždeň isť ale som čakala na vyjadrenie gyn.
nevim ktora to tu pisala, ale ak si na PN tak musiš isť 8 tyždňov pred terminom na matersku, neda sa to nechať na 6 tyždňov, som sa na to pytala.
tintim, mne kazala obvodna že s papierom na matersku mam isť aj ku nej, ale asi preto, že ja som PN.

eviska83
12. máj 2010

Ahojte
Sem tam tu mrknem co nove- tehulky uz mate pekne tyzdne- drzte sa 😉
K Epi- ja som mala jednu davku- rodila som normalne- a po porode som bola v sprche asi za 5 hod- mna ale hlava vobec nebolela- ziadne komplikacie som po Epi nemala 😉

alienka73
12. máj 2010

Evi, obidva porody si mala prirodzene s epi?

Juli, gratulujem ku prstenu. 🙂

Janka drzim palce na piatok 3D. 🙂

eviska83
12. máj 2010

alienka- oba prirodzene - prvy bez Epi- ale keby som mala rodit este raz (coz duuufam nehrozi 😀 ) tak si dam urco epi- ja som za 10min nemala ziadne bolesti- ani tlaky 🙂
Juli - aj ja este raz blahozelam k prstenu 🙂

jennys
12. máj 2010

LUCIA.KL tomu nerozumiem, prečo keď si PN musíš ísť na materskú 8 týždňov pred termínom a nie 6. Aj ti to vysvetlili? To ti povedali na sociálke? To je len kvôli PN? Keby si nebola PN tak by si mala 6 týždňov či ako? Ja som tiež teraz PN tak to tiež potrebujem vedieť. A to sa dá spätne vypísať? Díky.

mima595
12. máj 2010

lucia - ja som bola PN a gyn ma normalne vypisal na matersku 6tt pred porodom... to zavisi asi od samotneho gynekologa, ako to robieva.... 😉

jennys
12. máj 2010

MIMKA ahoj, takže predsa stačí 6 tt? Ja som sa s mojím gyn bavila o 6tt. Ja by som mala mať nástup na materskú 6.7. a termín mám 17.8. takže by to malo byť dobre, nie?

mima595
12. máj 2010

Jenny - myslim, že Ok - ja som tiež pocula, že ak si na PN, tak sa nastupuje na MD 8 t pred terminom - ale nemyslim, že je to odsledovatelne, alebo resp. že by bol nejaky postih za to, že ta vypise 6t pred porodom......
ak by ta vypisal 8t pred porodom, prisla by si o 2 tyzdne PN - co by bolo skoda 😉

jennys
12. máj 2010

Veď práve, ale ja som sa s doktorom už o tom bavila a on mi termín nástupu na MD už napísal aj do knižky, takže keď mi bude vypisovať tak podľa toho. Potom PN mi napíše deň ukončenia 5.7.? ten mail som ešte nevidela, stále je zablokovaná pošta, že až dnes po desiatej, tak som zvedavá, asi sa k tomu dostanem až zajtra.

alienka73
12. máj 2010

Evka s tou epi to aj u mna tak bolo, akonahle mi to pichli do par minut absolutne ziadna bolest, to bolo uzasne. 🙂 Len potom po porode prisla bolest hlavy ale nic hrozne a ja si myslim ze to bolo aj zo stresu, ze ma tam nechali samu na sale, cakala som a nedockala som sa ani sestricky ani nikoho,len tam kolo mna behali a chystali sa na cisaraky a pod. a dokonca mi ani maleho nedoniesli ako mali takze som sa este tam doprosovala nech mi pridu povedat co sa deje. Detska lekarka proste nepovazovala za potrebne ma prist infomorvat, ze maly ma nizku hladinu cukru a je napichnuty na infuzku 😒 . Tak myslim ze ta hlava bolela opravnene....

dior
13. máj 2010

ahojte twinsky 🙂

nase aktualne gramy : 1750 a 1800g 😵 😵 😵 😵 😵 ,este min. 3t musime vydrzat..

jennys
13. máj 2010

DIOR, no teda, to sú úžasné váhy. Už nemáš veľa do konca tak sa drž, to prejde rýchlo. A ako tráviš vlastne čas v nemocke? Musíš stále ležať?

alienka73
13. máj 2010

Dior super 🙂 , drzte sa. Nase babiky mali min tyzden 1611 a 1612 gr...

Dnes mam uplne upchaty nos ale inac vsetko o.k.

Juli neposles fotku prstena 🙂 .

dior
13. máj 2010

dakujeme,stale lezim s panvou hore-otras,ale pre deticky vydrzim 🙂

lienka-tvoje babiky su presne rovnake 🙂