Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
9. jún 2010

@jennys no veru som doma, mm zobral malých von a ja som tu s Maťkom, má stále cez 39, ja veľmi slabý, neje, iba pije...
cvičiť, iba s mierou, už si to presne nepamätám, ale vytvorí sa kyselina mliečna a deťom nechutí...ale to ozaj pri veľkej záťaži...
kilá neriešte, ked budete behať za deťmi, tak schudnete 😉 , teraz pekne papajte, aby detičky mali čo papať... 😀

gajana1
9. jún 2010

Ahojte ja som chora už 3 tyždne a včera mi začalo byť zase horšie.Nestiham vas ani dočitať
dnes sme boli v poradni a Peťka ma 4700g a Maťko 5830g

A gratulujem mamičkam a prajem veľa veľa mliečka 😉

janulqa07
9. jún 2010

fuuuuj strasna horucka............ manzel isiel s malym vonku a hned mi maju kupit ventilator 😀

dnes ma pobolieva brucho ale neviem ci je to tvrdnutie

juliagregor
9. jún 2010

tvrdnutie spoznáš 😉

jennys
9. jún 2010

@juliagregor tak dúfam, že Maťko sa už konečne vylieči, je to na nervy hlavne v lete keď je vonku tak pekne a deti by sa mohli riadne vybehať. Aspoň že s malými ti má kto ísť von. Prajem skoré uzdravenie. A ako dlho má už teploty? Presne ale ako píšeš že kilá netreba riešiť, ja som pri kojení dosť schudla, záleží aj aký je organizmus ale akurát som doprekladala jeden článok o dvojčatách a tam je o tom tiež písané takže ho idem hodiť na stránku.

janulqa07
9. jún 2010

doktor sa stale pyta a cuduje sa ze nemam ale pri malom som nemala vobec a dnes mam tvrde brucho ale nie cele hmmm

juliagregor
9. jún 2010

ked tvrdne, tak celé, to sa stiahne maternica, ideš ako do krča....deti sa ti tlačia na steny maternice ....
jennys ja som pribrala 4 kilá, ked som kojila za dva mesiace, bola som neskutočne hladná a smädná, zjedla by som aj klince 😀

juliagregor
9. jún 2010

horúčky má dva dni... 😢

jennys
9. jún 2010

a berie na to nejaké lieky, antibiotiká alebo také niečo? To má dosť keď dva dni, hádam to už ustúpi... ja som sa pri kojení nemala čas ani najesť, snažila som sa ale ja som mala aj problémy so žlčníkom a pečeňou, držala som dietu tak možno aj to mi prispelo k tomu schudnutiu, ale potom som kilá pekne nabrala po operácii.

juliagregor
9. jún 2010

má ATB, vieš kolko krát padla malým rajčina na hlavenku 😀
tiež si si pekne užila 😖

jennys
9. jún 2010

no veru, ale s tou rajčinou to muselo byť dobré 😀 ja som počas kojenia tak maximálne pila, najesť sme sa nemali kedy, to aj večer o desiatej bola večera...a po operácii som myslela že som s kojením skončila ale nakoniec to dobre dopadlo, Lucka síce váhala po dvoch týždňoch keď som si ju priložila ale nakoniec sa znova pekne rozpila. To bolo dosť ťažké obdobie ale potom to už bolo super. Dúfam, že budem kojiť aj teraz a to čo najdlhšie.

juliagregor
9. jún 2010

určite budeš 😉

janulqa07
9. jún 2010

jaaaj mna uz chladi ventilator 😀 😝 a reguluje mi ho samozrejme maly

lucia.kl
9. jún 2010

davam aktualnu fotku toho, čo nosim pred sebou 🙂

medinila
9. jún 2010

Caute
konečne ma pustili z nemocnice.Držali ma tam dlhšie,lebo to nejako moje telo nezvládlo.Došlo to uplne nečakane.Žiaden náznak že by to už malo byť.Zrazu začala odtekať plod.voda.Kontrakcie žiadne.Ani v nemocnici.A potom to dostalo rýchly spád.Kontrakcie každé tri min. a už ma preložili na kozu že idem rodiť - normálne.Doktor niekomu volal a už ma zasa prekladali a viezli na sál.Tam ma uspali a viac neviem.Prebrala som sa až na pooperačnom,s tým že rana presakuje,treba urobiť nejaké stehy.Tak ma šili priamo na lôžku.Zjavne to nepomohlo tak ma o pár hodin viedli na zakrokovňu a šili ma znova.Stale som mala zlé výsledky z krvi.Este aj teraz to nie je ono a mám behať po vyšetreniach ☹
Dievčatá sú vo FNsP v BA na Kramaroch,na odd.patologických novorodencov.momentálne majú 1470 a 1490g a pomali sa snažia.
V piatok idem ku nim a budem sa snažiť byť s nimi čo najviac.Vraj ma naučia ako sa o ne starať(prebaliť,nakŕmiť).
Velmi vela ste toho napísali a ja ešte nevládzem to prečítať.
Všetkým Vám želám len milé starosti s detmi a budúcim mamičkám aby to všetko dobre dopadlo.

janulqa07
9. jún 2010

@medinila gratulujem a vela stastia 😉 , uz nech su bambulky doma pri vas.... zvladnete to 😵

katrinb
9. jún 2010

@fefferonka - moja, ta zumba je super.....a je pravda, ze neviem, ci mozem uz cvicit...ked sa koji, vraj by sa nemalo..ale s mierou mozno ano. Ja este aj tak neviem si najst na to cas.....teraz som vela vonku, ale akonahle budem mat cas...skusit sa pohybat-...aspon po trosku. A ja som sa rozhodla, ze dam vodicku. ja ich kojim tiez vonu...aj dnes som ich kojila v parku....ale ma to veeelmi vystavilo. Lebo zacali byt smadne, jedna pocucala a druha sa aj napapala....a potom ta prva mi po pol hodine traky randal spustila...ze som jej musela dat opat prsnik....a to som len hladala nejaku lavicku...a napapala sa. takze z toho, co som bola vonku 2 hodinky, som kojila cca hodku..resp. kym si odgrgli...aj dlhsie...a prechadzala som sa cca pol hodku. A potom zaspinkali a o hodku uz zacali byt mrzute....takze spom sa rozhodla trosicku vodicky mat so sebou....no uvidim, ci vobec budu chciet.

A to je suuuuper, ze kojis....som na teba hrda 😉

No idem si vas docitat...nebola som tu poriadne dva dni

katrinb
9. jún 2010

@medinila - gratulujem este raz....a drzim ti vsetky palceky, aby ste sa co najskor vseky tri zotavili
@lucia.kl - aj ja chceeeeeeeeeem take bruskoooooooo. normalne mi chyba...ten posledny mesiac sice nie...ale brala by som to opat.

lucia.kl
9. jún 2010

@medinila drž sa a nech maš detičky čo najskor doma.
@katrinb ja už sa tešim až ho mať nebudem, sa mi teraz z niečoho strašne vyhadzalo na spodnej strane a svrbi a svrbi ☹ 😢

katrinb
9. jún 2010

@jankaa15 - super spravicky z poradne, len tak dalej

@aknats - krasne miery 😉 maju babatka......juuj, zaciatky su krasne

@kablika - to je uzsane, ako krasne priberate... Ste sikovnici

katrinb
9. jún 2010

@lucia.kl - vydrz...ved uz to mas za par...o chvilinku si v cieli

lucia.kl
9. jún 2010

ja viem, ved ja už to čakam každym dňom, neviem či tie dva tyždne ešte vydržim ....

aknats
9. jún 2010

lucia.kl - krásne brušino, az nechapem kde sa tam zmestia 😵
medinila - gratulujem, ako dobre, že všetko dobre dopadlo i keď to muselo byť určite ťažké, držím palce Tebe aj dievčatám
katrinb - ja som dnes videla v parku maminu ako dojčí bábo, bolo to milučké, mamina bola spokojná aj bábo vyzeralo to senzačne, tak ďalej trénujte, aby to bolo pre Vás malým letným zážitkom 🙂

manka76
9. jún 2010

@lucia.kl pekne brusko aj ja by som uz chcela byt tam kde ty a mat to uz za par 😒 a hlavne v tychto horucavach a to nehovorim o tom ze som pomaly širšia nez dlhšia 😝

juliagregor
9. jún 2010

@lucia.kl krásne bruško 😉 🙂

lucia.kl
10. jún 2010

dobre ranko prajem.
som sa dnes dočitala v letakoch že kaufland ma akciu na plienky bella háppy - vychádzajú od 0,14€ za kus
a billa ma akciu na pampers sleep & play tie su za 0,10€ - velkosť 4 ale maju aj ostatne v akcii len neviem ceny.

fefferonka
10. jún 2010

dobre rano!!

lucia.kl@ - este si uzivaj posledne tyzdne s krasnym bruskom 🙂 k tym plienkam - po tych bella sa jeden vysypal, druhy nie... a ta cena pampers je super.

katrinb@ - dakujem za pochvalu :-* si tu moja silna podpora 🙂 este sme aj rovnaky rok narodenia 🙂 inak, tvoje babulky mohli byt nekludne aj z toho pocasia. chalanom bolo vcera velmi teplo a ja neviem, ako ich mam obliekat. mali bodynko s dlhym a tenke nohavice, hole nozky... dnes to skusim s bodynkom s kratkym rukavom... samozrejme, mame taku tenucku upletovu prikryvku a na priame slnko ich nedavam. nevyberiem si, mame horuco aj doma, a este aj vonku.
a pozerala som tu zumbu na gorila.sk - predavaju knihu s DVD, tak asi kupim. ale Juli ma pravdu, stresovat sa netreba kvoli kilam, predosetkym, ked kojime.... len ten pocit zo seba hlavne v tychto hicoch nie je bohvie aky 😝

a ako prezivate tie horucavy, resp. vase deti??

juliagregor@ Juli, drzim palce, nech ste skoro zdravi... chudacik MAtko, v takom pocasi... 😒 si pamatam, ze aj Kika mala sklon k horuckam hlavne v lete. este ze z toho vyrastla.

pekny den prajem!

fefferonka
10. jún 2010

no tie "zavinace" som dala krasne naopak 😀 darmo, to to horko! alebo ta MD??? 🙂

juliagregor
10. jún 2010

@fefferonka za dva roky si nebudeš pamätať ako sa @ píše 😀 , čo to čítam...si krásna mamina, tak žiadne depky 😎

fefferonka
10. jún 2010

@juliagregor Juli, svata pravda... ja mam pocit, ze mi ten mozog makne zo dna na den 😀 a co robite?