Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
20. aug 2010

@lusinkaj no ja som mala mat epi ale nemohli mi napichnut tak uplna nakoniec

lusinkaj
20. aug 2010

@janulqa07 vazne,to aj take sa stava sakra.....po kolkych dnoch si sa citila tak uz normalne?

janulqa07
20. aug 2010

@lusinkaj no ja som sa nevedela rozhodnut, bola som na rano objednana na sekciu a rozmyslala som co dam a zrazu v noci to na mna prislo a uz nebolo casu rozmyslat, lenze mne nemohli napichnut lebo ja som mala kila navyse aj pred porodom a k tomu dvojicky tak som bola dooost velka 🙂)) pri napichnuti sa musis prehnut ako macka a ja som uz od bolesti nevladala
po celkovej som sa dala dokopy asi az na piaty den ☹ po prvej sekcii som na druhy den chodila a na treti nevedela ze sa nieco dialo

lusinkaj
20. aug 2010

@janulqa07 aha,jasne u kazdeho je to ine....ako sa citi po sekcii,tak hadam ja to zvladnem 😉
kojis? 🙂

janulqa07
20. aug 2010

@lusinkaj neboj das sa rychlo dokopy, mna do..... jeden lekar, ktoreho som zobudila na nocnej a musel ma vysetrovat pokial prisiel porodnik
nekojim, od narodenia boli na flaske a UM a ja som sa mohla aj roztrhnut, nechceli sa prisat a potom uz nebolo mlieka z toho vsetkeho, ale mna drzali 4dni na liekoch a vyzivach 😠

marthuska
20. aug 2010

blahozelam vsetkym mamickam, resp buducim, co cakaju dvojicky, je to parada. ja som z dvojiciek, ale dvojicky sa nam v rodine rodia obgeneraciu, cize az moje deti budu mat na sto pro dvojicky. vela zdravicka🙂)

lusinkaj
20. aug 2010

@janulqa07 preco ta tak dlho drzali na liekoch,co sa stalo?
no ved to ked natrafis na nejakeho dr. co nieje vo svojej kozi a este ho zobudis,jaaaaaaaaaaaaaj... 😒

janulqa07
20. aug 2010

@lusinkaj vo stvrtok o druhej bola sekcia a v piatok som sa postavila na nohy, ale nejedla som od stredy takze som ani nemala z coho vladat
drzali ma tak dlho ani neviem preco, asi mali vyzivy pred zarukov spotreby 😀 jeden den mi primar povedal ze mam sa poriadne najest a dat sa rychlo dokopy, ze vsetko je ok a na druhy den iny lekar smena a hned ze nejest a zase vyzivy 😖 (nevyspal sa koli mne na nocnej ) o den neskor zase primar "preco si nejedla? vyzeras bledo" 😒 asi tak ma nakoniec dobabrali a divili sa ze nie je mlieko

lusinkaj
20. aug 2010

@janulqa07 strasne.... 😒 cize si nemala vybaveneho dr.?asi fakt je dobre mat nejakeho znameho,vybaveneho dr.lebo inak na teba kaslu 😒
to pises teraz o tejto sekcii?ak ano tak to potom super.....

janulqa07
20. aug 2010

@lusinkaj mala som vybaveneho, ale len tak po znamosti, nebol zazmluvneny a ja som ho nechcela otravovat, az po par dnoch ked som sa dala dokopy som zistila ze vela veci na mne robili zbytocne a mohla som ho obtazovat, ale co uz.... jedno viem uz tam NEJDEM 😀 😝
kazdy to znasa inac ale nie je to tak hrozne, ja som uz na druhy den nechcela injekcie od bolesti, ale sestricka nechcela verit ze to zvladnem 😒

lusinkaj
20. aug 2010

@janulqa07 jasne...tak to si fakt super zvladla... a kedy ti vybrali stehy?po kolkych dnoch ste isli domov?

janulqa07
20. aug 2010

@lusinkaj tam pustaju na siedmy den a stvrtok nepocitaju, ale my sme isli na siesty 🙂 a vtedy mi vybrali stehy, ale niekde uz na piaty idu domkov

lusinkaj
20. aug 2010

@janulqa07 aha,tak hej podla stavu aj nie?ze ako deticky.....no ja som zvedava ci pana....uz zacinam asi hystercit 😝 😀

janulqa07
20. aug 2010

@lusinkaj ja som kazdu noc rodila 😀
neboj, ja som uz sice vedela do coho idem ale aj tak strach bol, ale budes sa tak tesit na deticky ze ani nebudes vediet kedy a bude po vsetkom 😉

lusinkaj
20. aug 2010

@janulqa07 presne tak...uz teraz sa velmiiiiiiiiiiiii tesim,uz keby tu boli...len nech su zdrave 😉
kolko dni si bola pred sekciou v nemocke?

janulqa07
20. aug 2010

@lusinkaj nastupila som v stredu, urobili mi interne vysetrenia a vo stvrtok som bola objednana na sekciu

lusinkaj
20. aug 2010

@janulqa07 fihaaaaaaaaa....tak to je uzasne....tak ja tak asi na tom nebudem.... 😒
som zvedava.....neviem ako to je ked mi vyberu ten steh ci musim tam ostat ci nieeeee 😒

katrinb
20. aug 2010

@lusinkaj no veru, vydzat uz len....noci su najhorsie.... ☹ Na spanie uzasne pomaha kojaci vankus....to som ho vyuzila na 500% ked sombnola s bruskom. teraz uz menej...otpori tomu, co bolo predtym.

lusinkaj
20. aug 2010

@katrinb tak tak vydrzat....vies co ani nemusim mat kojaci vankus ja mam plno male vankusiky cize toto si dam okolo seba kde potrebujem a da sa....ale ked zaspim na boku a sa prebudim,jaaaaaaaj tak vsetko boli...lebo sa prevalia jedna na druhu a to dost boli....tak len fucim,pokial sa brusko ukludni 😒 🙂

ajka654321
20. aug 2010

baby, dnes v noci ma zacalo boliet v podbrusku, ako keby som to mala dostat,budila som sa na to, ale cez den nic. sestricky som sa pytala, a hovorila, ze musi tvrdnut brusko, no mne tvrdne, ale sa mi zda, ze to vtedy, ked sa drobci natahuju, lebo ma vselijake tvary.. moze to znamenat, ze to uz coskoro bude? (bodaj by) alebo to nic neznamena??

petrikaa1
20. aug 2010

@lusinkaj ahoj vidim, ze mame podobny termin, rovnake obavy a problemy 😀 uz mas naplanovoanu sekciu? ja ano na 24.9 ale tiez sa este stale neviem rozhodnut ci uplna alebo epidural, citala som tu na MK vselico, tak neviem a anesteziologicke vysetrenie mam az zaciatkom septembra, tak som zvedava co mi tam lekar odporuci.

Inak aj tvoje male sa stale mrvia? niekedy fakt nemozem ani spat co vyvadzaju a ked mm zazvoni budik tak su zase obe hore( dufam, ze sa teraz unavia a potom uz budu iba spinkat 🙂

andika10
20. aug 2010

ahoj zdravim všetky mamičky aj budúce mamičky ako čítam väčšina zvas rodí sekciou? Ja som tiež bola v tom celé tehu že to bude sekcia a dr v nemocke mi povedal že prečo keˇd je všetko ok, vtedy došiel strach, vôbec som nebola na to pripravená, ale teraz som už rada . Ale moja kamoška rodila iež normalne ale v inej nemocnici a druhe sa jej otočilo a musela isť okamžite na sekciu, to riadna sila, sa jej čudujem že to zvládla .Prajem vela zdravia a trpezlivosti

andika10
20. aug 2010

PS a v najhoršom si treba pomyslieť, že vždy je mať lepšie dvojičky ako trojičky. Naša suseda má vnukov trojičky a keˇd sa narodili tak mali ešte jednu 2 ročnú, ale už sú velký

lucia.kl
20. aug 2010

aj mňa držali celé tehu v tom, že udem rodiť sekciou a ked som prišla do nemocnice - na pohotovosť lebo mi praskla voda tyždeň pred terminom, tak mi oznamili, že mam obe baby dole hlavou( druha sa na poslednu chvilu pretočila tiež ) tak ideme na to normalne, a dnes som len rada na druhy deň ma už nič nebolelo 🙂

lusinkaj
20. aug 2010

@petrikaa1 jeeeeeeeeeeeeej,mame spolocne tt 🙂
no ja este nemam naplanovanu sekciu....preco tak skoro uz mas?ale asi vsade je to ine....
no ja az ked pojdem do 1.poradne do nemocnice tak hadam sa vtedy dozviem viac a budme mudrejsia 🙂
veru aj moje sa mrvia o 106 a tak sa tocia ze brucho ma take tvary .... 😉

lusinkaj
20. aug 2010

@lucia.kl to vazne aj ty si rodila normalne?a ako to je?ci pana......

lucia.kl
20. aug 2010

@lusinkaj bolo to v pohode, 2 hodky kontrakcii asi pol hodku s toho taksych minutovych a hodina tlačenia a deti boli na svete, tu chvilu sa to da vydržať a hned po pôrode môžeš chodiť a všetko robiť. uvidiš ako budu deti otočene a ako sa doktori rozhodnu, my sme v mojom termine rodili 4 dvojčata a všetky prirodzene jedna mala dokonca deti KP a rodila normalne ale asi boli malinke lebo išli do inkubatora

lusinkaj
20. aug 2010

@lucia.kl tak to by bolo super,ak by som mohla rodit normalne lebo predsa sa lepsie citis...no som zvedava fakt co povedia...jedna je uplne nizko a druha bola tak priecne cize neviem,nooooooo 😉

lucia.kl
20. aug 2010

@lusinkaj ja som mala cele tehotenstvo jednu hore hlavou a druhu dole hlavou a vidíš, sama som bola prekvapená

juliagregor
20. aug 2010

Mother of Twins Prayer
There's 2 to wash,
There's 2 to dry;
There's 2 who argue,
There's 2 who cry.
One's in the mud,
Having a ball;
The other holds a crayon...
Another marked wall.
Some days seem endless,
My patience grows thin.
Why did God choose me
To be a mother of twins?
The answer comes clear
At the end of the day,
As I tuck them in bed
And to myself I say...
There's 2 to kiss,
There's 2 to hug;
And best of all,
Thank You God, for two to LOVE.

Modlitba pre nás
Sú dve na umytie,
sú dve na osušenie;
sú dve čo sa hádajú,
sú dve čo plačú.
Jedno je v blate,
má super zábavu;
druhé drží pastelku---
ďalšia stena počarbaná.
Niektoré dni sa zdajú nekonečné,
moja trpezlivosť sa míňa.
Prečo si Boh vybral MŇA
byť mamou dvojičiek?
Odpoveď je jasná
na konci dňa,
keď ich uložím do postieľky
a poviem si:
sú dve na pusinky,
sú dve na objímanie
a najlepšie zo všetkého,
díky Bože za dve na ľúbenie

krásna básnička pre maminky dvojičiek....originál je v angličtine